Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 14. 6. 2013 0:33

JPMB
♥♥♥----

ošetření v analgosedaci stomatologie Motol

Dobrý den, syn (4,5 roku) byl na preventivní prohlídce u své stomatoložky, moc nechtěl otevřít pusu (ve 3 letech mu násilím vyvrtali jeden zub), nakonec mu ji zase s násilím otevřeli a zjistili, že má tři kazy (jeden velký a na dvou jen takové malé tečky). Objednala nás za 3 týdny, že mu je vyvrtá. Přijdeme do čekárny, zubařka otevře dveře, že máme jít dovnitř a syn, že ne. Tak jsem ho tam odnesla, ale on si nechtěl sednout ani na křeslo. Tak zubařka, řekla, že ne a poslala nás do Motola na dětskou stomatologii, v žádance bylo že je neošetřitelný a že mu mají spravit zuby v analgosedaci.

Naše zubařka říkala, že to tam s dětmi umí, ale mě se to tedy moc nezdálo. Dneska jsme tam byli. Měla jsem ho posadit na křeslo, svýma nohama mu držet nohy, svýma rukama mu držet ruce a sestra ho chytla za hlavu. Syn neprotestoval. Třikrát mu řekli, a otevře pusu, on nereagoval, tak mu otevřeli pusu násilím, celou dobu syn při prohlídce zubů brečel. Pak mi řekla lékařka, že má tři kazy, že už jsou strašně hluboké. (tak to je jinak než zjistila naše zubařka).
Dále řekla, že syn je HISTERICKÝ (což mě tedy naprosto nepřipadalo) a že tedy nedoporučuje tu analgosedaci, ale narkózu a že mi nezaručuje, že mu zuby budou opravovat, protože kazy jsou tak hluboké, že se při vrtání může ukázat, že je nakonec budou muset všechny vytrhnout.

S partnerem jsme byli naprosto proti narkóze, říkala, že si to máme ještě rozmyslet a odpoledne se telefonicky objednat na narkózu nebo na analgosedaci. Tak jsem ho objednala na tu analgosedaci.

Nevíte, jak to v tom Motole probíhá. Po zážitku z dneška mám docela strach, má tam jít na konci července. Zatím jsem o Motole jen slyšela, že se tam moc s vrtáním zoubků nezabývají, hlavně prý trhají a někdy i zbytečně.  Po dnešku se mi zdá, že je to pravda, asi se syn se třemi zuby rozloučí, doufám, že se mu do konce července nezkazí ještě další.

Nevíte, jak to tedy probíhá? Je rodič v ordinaci při zákroku, nebo čeká na chodbě? Já jen vím, že ho mám zvážit, dát mu najíst a napít (lehké jídlo třeba jogurt), a že po zákroku 2 hodiny dospává.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí