Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 6. 2013 14:54

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Píšete? A publikujete?

Ahoj, dělám si průzkum trhu českých amatérských spisovatelů. Zajímalo by mě, jestli se tu mezi vámi najde někdo, kdo aktivně tvoří a píše, případně co a kde to publikuje? Máte-li blogy, podělte se o adresy, píšete-li jenom do šuplíku, prozraďte nám aspoň o čem.

Není tady

 

#2 11. 6. 2013 20:20

Adriana70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 6. 2010
Příspěvky: 350

Re: Píšete? A publikujete?

tak ja som slovenka a aktívne som publikovala v 90 tych rokoch,mám za sebou nejaké vyhraté sútaže/rozhlasové/v próze,poézii,ale aj divadelnej hre.Teraz som mala niekolko rokv útlm,nemala som čas,ale už sa na tom pracuje,aby som v tejto oblasti bola aktívnejšia.Ja som totižto vela ludom naslubovala,že napíšem svoj životopis,a akosi sa k tomu nemám..no asi lenivos.
A je dos možné,že sa k tomu už nikdy nedokopem.

Není tady

 

#3 12. 6. 2013 10:49

Bramborka rediviva
♥♥-----
Registrovaný: 12. 6. 2013
Příspěvky: 46

Re: Píšete? A publikujete?

Ahoj Javojto! Kdo je to "my"? Co jsi zač, že chceš informace?

Není tady

 

#4 12. 6. 2013 11:01

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: Píšete? A publikujete?

big_smile Ahoj Bramborko smile Žádné my není, píšu "dělám si průzkum", nikoliv "děláme". Jsem jenom člověk, který se už pěknou řádku let motá kolem psaní a zajímá mě, jak jsou na tom druzí, jaké mají zkušenosti atd. smile
Adriano, publikovala jsi tady, nebo na Slovensku? Nejsem si tím zcela jistý, ale měl jsem pocit, že na Slovensku je ještě t잚í prorazit než v ČR.

Není tady

 

#5 12. 6. 2013 11:09

Bramborka rediviva
♥♥-----
Registrovaný: 12. 6. 2013
Příspěvky: 46

Re: Píšete? A publikujete?

Taky píšeš prozraďte nám,
tak proto se ptám. wink

Není tady

 

#6 12. 6. 2013 11:47

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: Píšete? A publikujete?

No to jo, tím jsem myslel všechny potenciální účastníky diskuze smile A co Ty, Bramborko, píšeš?

Není tady

 

#7 12. 6. 2013 18:30

Adriana70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 6. 2010
Příspěvky: 350

Re: Píšete? A publikujete?

Publikovala som na slovensku,a ako to je tažké u nás? Tak isto ako u vás,pokial mám informácie od"kolegov"čechov.Vlastne sa nedá publikova vlastná tvorba tak ako sme boli zvyknutý,pretože aj toto určuje trh.Nie je ničím novým,že je požiadavka na určitý žáner/humoreska/a aby to išlo na dračku,tak to napíše nejaký Jack Brest,pričom v skutočnosti je autorom slovenka Denisa Fischerová.Proste aj titul,obsah,aj autor musia ladi s dobou.Ako so ženskou módou.Takže aj v tomto smere je to trhové.Čo doda.
Aby sa človek udržal v tom pomyselnom kruhu umelcov,tak to je bohužial aj o tých známostiach.Ak sa spraví dobrá reklama,tak ludia uveria,že román ktorý propagujete jednoducho musíte ma.Preto som zrejme podvedome opustila tieto vody a dala sa na dráhu obyčajného človeka,jednoducho sa zatial necítam na to,aby som vstupovala na túto podu.Ale písa ma baví.Myslím,že mám dos odžité,aby som vedela skomponova dielo,ktoré by obsahovalo aj moje zážitky.Ani v tomto smere by som nepodcenovala reklamnú silu.
Povedzme si pravdu,ža ak by sa dobre nespropagovali Tajomstvo,Pán prstenov,Harry Poter...asi tažko by mali taký odbyt.

Není tady

 

#8 13. 6. 2013 9:41

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: Píšete? A publikujete?

Asi před měsícem jsem měl rozhovor s jedním nakladatelem. Co jsem pochopil, tak příliš v reklamu nevěří - tvrdí, že nejlepší reklamou je dobře napsaná knížka. Osobně s ním příliš nesouhlasím, na druhou stranu, nemám jeho mnohaletou praxi. Pracuji v marketingu, takže věřím tomu, že bez správné propagace je malá šance na to, že si člověka čtenáři všimnou - trh je přeplněný. Naneštěstí nemám peníze na reklamu a ačkoliv už dlouho píšu, nikdy jsem neměl tendence účastnit se soutěží, ani vstupovat do komunity - z hlediska marketingu jednoznačná chyba. Zkouším teď vytvořit vlastní stránky, pořádně je optimalizovat a vytvořit pro ně backlinky ze zainteresovaných komunit. Doufám, že bych si tak zvýšil povědomí o své osobě a možná si tak usnadnil cestu k publikování (o publikování jedné knížky už jednám, ale je příliš tlustá, takže moc nevěřím, že mi ji jako prvotinu vydají). Jenom nevím, jestli je to správná cesta. Nějaké návrhy?

Není tady

 

#9 13. 6. 2013 18:24

Adriana70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 6. 2010
Příspěvky: 350

Re: Píšete? A publikujete?

Tak dobre napísaná kniha je sama o sebe reklamou,to je jasné.Ale povedzme si na rovinu,že to nieje potravina,o ktorej sa budú ludia bežne bavi v autobuse.Tak reklamu tomu treba,ale aj ten pán nakladatel može ma pravdu,predsa len si veža vecí odžil,tak asi netliape od brucha.
Sama sa neviem vyjadri k tvojej problematike,pretože sa ma to netýka prakticky,v tejto oblasti sa pohybujem už iba okrajovo,dá sa poveda,že som už len teoretik,a tieto informácie podávam tak ako boli povedané mne.
A mimochodom o čom je tvoja prvotina?Ak to teda nieje tajné.Ako dlho si to písal?
Inak s tou reklamou,rozmýšlal si o všetkých formách ktoré sú dostupné?/myslím cenovo/

Není tady

 

#10 13. 6. 2013 18:26

Adriana70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 6. 2010
Příspěvky: 350

Re: Píšete? A publikujete?

Ano reklama je klúčová.Na tú bude treba prachy.O tom to je.

Není tady

 

#11 13. 6. 2013 18:46

Bramborka rediviva
♥♥-----
Registrovaný: 12. 6. 2013
Příspěvky: 46

Re: Píšete? A publikujete?

Myslím, že "náš" problém je ve značné míře "světovost" češtiny, potažmo slovenštiny. Já myslím, že hlavní přednost Kundery je krom jisté obratnosti, fabulační a výrazové dovednosti hlavně to, že je sto psát francouzsky.
Dívám se v MHD kolik lidí čte a co čte. (Fakt je, že to není vždycky vidět -  někteří lidé mají knížky s obalem, druhý fakt je, že ty nejpěkněji obalené knížky jsou většinou v bukvicích a když jsem měla příležitost se alespoň trochu začíst (zavěšena mezi cestujícími), ta bukvičná literatura byla zatím vždycky Bible.)
Jinak, dobrýma knížkama trh přesycený není. Jen jak se o nich dozvědět.
Osobně se dozvídám tak, že je dostanu darem, přečtu si recenzi nebo jenom to, že vyšly, někdo známý mi je doporučí, teď vídám v MHD plakáty na knihy - sice jsem si žádnou plakátovanou ještě nepřečetla, ale myslím, že to není až tak drahé a zasáhne to dost lidí, kteří čtou.
Ono s knihama je ta svízel, že číst (natož psát smile) je stojí docela dost úsilí: vyžaduje to investici, gramotnost, dokonce funkční (!), soustředění, zabere víc času, než třeba film, a tak.

Není tady

 

#12 17. 6. 2013 10:25

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: Píšete? A publikujete?

Inu tajné to určitě není. Jedná se o postapokalyptickou science-fantasy s detektivní zápletkou a - jak rád říkám - existencionálními přesahy. Ale to už si honím triko big_smile Psal jsem ji cca 3 roky a další rok jsem ji procházel a dodělával. Ona to vlastně není moje první knížka, tu jsem začal psát ve čtrnácti a v 18 jsem si uvědomil, jaký je to brak, a vykašlal jsem se na ni. Z různých forem reklamy jsem zatím přemýšlel pouze o internetové propagaci, autorských čteních na conech a recenzích - nemá smysl se tím příliš zabývat, dokud mi autor nekývne sad

Není tady

 

#13 18. 6. 2013 14:54

Bramborka rediviva
♥♥-----
Registrovaný: 12. 6. 2013
Příspěvky: 46

Re: Píšete? A publikujete?

javojta napsal(a):

Inu tajné to určitě není. Jedná se o postapokalyptickou science-fantasy s detektivní zápletkou a - jak rád říkám - existencionálními přesahy. Ale to už si honím triko big_smile Psal jsem ji cca 3 roky a další rok jsem ji procházel a dodělával. Ona to vlastně není moje první knížka, tu jsem začal psát ve čtrnácti a v 18 jsem si uvědomil, jaký je to brak, a vykašlal jsem se na ni. Z různých forem reklamy jsem zatím přemýšlel pouze o internetové propagaci, autorských čteních na conech a recenzích - nemá smysl se tím příliš zabývat, dokud mi autor nekývne sad

Asi vydavatel, ne? wink Nebo někoho, jak se říkalo "pokrejváš"? wink
Už jsi své dílo dával někomu přečíst?

Není tady

 

#14 19. 6. 2013 10:08

javojta
♥------
Registrovaný: 11. 6. 2013
Příspěvky: 16

Re: Píšete? A publikujete?

Jj, přeřek/přepis smile Tak samozřejmě mi knížka prošla přes armádu betačtenářů, než jsem ji posílal dál, nakladatel určitě není první, kdo ji čte big_smile

Není tady

 

#15 23. 9. 2013 0:13

l3nka3s
♥♥-----
Registrovaný: 25. 8. 2013
Příspěvky: 34

Re: Píšete? A publikujete?

Amatérské povídky smile. Dříve čistě do šuplíku, ale později jsem se odhodlala dávat to na weby typu piste-povidky.cz a další.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů