|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Marky25 napsal(a):
Proč si ho držím...no protože by mi chybělo velice citelně i těch 13 tisíc, co mi dává...výživné na děti by samozřejmě tolik nebylo a ještě by s tím měli děcka problémy...někde běhat po soudech...vím jistě, že by dělal problémy.
Děti nemusí k soudu vůbec, můžeš místo nich jako zmocněnec a mužeš hned požádat o výživné pro manželku .......to by dohromady vyšlo podobně . Hlavně se na toho strašnýho člověka už nebudeš muset dívat.
Není tady
algebrana: s tím soudem to je asi je pravda, jen mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz...nemám moc velký úspory a děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...prostě ty peníze by chyběly a on by ještě dělal naschvály...prostě na to nemám nervy...ale stejně na to možná dojde, kdoví co se všechno může stát.
Není tady
děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně
No tak by aspoň polovičku z toho jako výživný dostat mohly, ne? S jeho platem bych řekla, že i víc, takže by ti pochybělo nejvejš(!) nějakejch sedm tisíc měsíčně - neříkej, že byste to ve třech nedali dohromady brigádama. Nakonec by se jednalo jen o omezenou dobu, takže i se trochu uskromnit by mohlo přicházet v úvahu... třeba zrovna omezit ty dovolený, co na ně škudlíš.
Není tady
Marky25 napsal(a):
algebrana: s tím soudem to je asi je pravda, jen mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz...nemám moc velký úspory a děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...prostě ty peníze by chyběly a on by ještě dělal naschvály...prostě na to nemám nervy...ale stejně na to možná dojde, kdoví co se všechno může stát.
jak tě můžou děcka stát tolik?
Tohle já utratím za celou rodinu a tři kočky a to mám ještě proti tobě fond oprav a služby .
Oni maj školný?
Není tady

Děti na VŠ,které jsou na koleji nebo bydlí v podnájmu, prostě tolik stojí. A to je minimální částka. Na koleji v Praze i víc.
Není tady
algebrana napsal(a):
Marky25 napsal(a):
algebrana: s tím soudem to je asi je pravda, jen mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz...nemám moc velký úspory a děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...prostě ty peníze by chyběly a on by ještě dělal naschvály...prostě na to nemám nervy...ale stejně na to možná dojde, kdoví co se všechno může stát.
jak tě můžou děcka stát tolik?
Tohle já utratím za celou rodinu a tři kočky a to mám ještě proti tobě fond oprav a služby .
Oni maj školný?
přijdeš k nám hospodařit 
Není tady
algebrana napsal(a):
Marky25 napsal(a):
algebrana: s tím soudem to je asi je pravda, jen mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz...nemám moc velký úspory a děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...prostě ty peníze by chyběly a on by ještě dělal naschvály...prostě na to nemám nervy...ale stejně na to možná dojde, kdoví co se všechno může stát.
jak tě můžou děcka stát tolik?
Tohle já utratím za celou rodinu a tři kočky a to mám ještě proti tobě fond oprav a služby .
Oni maj školný?
Kolikačlennou rodinu živíš?
Není tady
noaco napsal(a):
algebrana napsal(a):
Marky25 napsal(a):
algebrana: s tím soudem to je asi je pravda, jen mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz...nemám moc velký úspory a děcka stojí kolem 14 tisíc měsíčně...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...prostě ty peníze by chyběly a on by ještě dělal naschvály...prostě na to nemám nervy...ale stejně na to možná dojde, kdoví co se všechno může stát.
jak tě můžou děcka stát tolik?
Tohle já utratím za celou rodinu a tři kočky a to mám ještě proti tobě fond oprav a služby .
Oni maj školný?Kolikačlennou rodinu živíš?
Tak dvě děti za 14 tis u nich .....a u nás dva dospělí lidé , jídlo, fond oprav, služby, elektřina , telefon, drogerie , opencard, pomůcky do školy , kočky stojí asi 650 měsíčně ., penzijko, televize .........
Není tady
algebrana napsal(a):
noaco napsal(a):
algebrana napsal(a):
jak tě můžou děcka stát tolik?
Tohle já utratím za celou rodinu a tři kočky a to mám ještě proti tobě fond oprav a služby .
Oni maj školný?Kolikačlennou rodinu živíš?
Tak dvě děti za 14 tis u nich .....a u nás dva dospělí lidé , jídlo, fond oprav, služby, elektřina , telefon, drogerie , opencard, pomůcky do školy , kočky stojí asi 650 měsíčně ., penzijko, televize .........
Marky psala, že má dva potomky studující na VŠ, to jsou tři dospělí lidé....
Není tady

Marky25 napsal(a):
Helena: manžel vydělává měsíčně cca 30000, z toho 14 tisíc dává na děti na domácnost...
... a pokud dobře počítám, tak mu pro sebe - jako kapesné - zůstane cca 16.000,- Kč 
...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...
To není pravda, Marky. V případě výživného na nerozvedenou manželku platí, že manželé mají ze zákona nárok na stejnou životní úroveň a nehraje roli, zda manželka vydělává či nikoli. Pro přiznání výživného na nerozvedenou manželku je rozhodující, že příjmy jednotlivých manželů jsou v hrubém nepoměru a manžel, který vydělává více do společné kasy nepřispívá vůbec, nebo jen symbolickou či směšnou částkou a podstatnou část svých příjmů si ponechává výlučně pro vlastní potřebu.
Děvenko zlatá, mně se zdá, že žiješ v zajetí celé řady bludů, které Ti brání v tom, abys s manželem jaksepatří zatočila a mám takový neblahý pocit, že se Tě Tvůj choť celá ta léta snaží "utlouct čepicí", takže Ti zadupal sebevědomí hluboko do země a Ty mu věříš absolutně každý nesmysl, se kterým na Tebe vyrukuje 

Upravil(a) Kiara (19. 6. 2013 0:17)
Není tady
algebrana napsal(a):
Marky25 napsal(a):
Helena: přes týden manžel bydlí mimo domov kvůli práci, takže zaplatí 4 tisíce za ubytování a něco za jídlo...zbytek má pro sebe...na dovolenou a další extra věci musím našetřit z toho, co mám...
A na tu dovolenou , na kterou pracně ušetříš jedeš s ním ? Dotuješ mu dovču ?
Takže on bydlí v cizím domě, má tam dvě SVOJE děti a všechno ho to stojí akorát 13 tisíc ?
A máte tam schody a kufry ? ...
Roz a zase si to prekroutila.Uvedomujes si,ze Marky kdyby se s timto muzem rozvedla,ze deti by vysokou skolu nedostudovali?Vzhledem ke svemu platu 30 tisic dava jen 13 tisic,ale cely tyden neni doma.Vim,ze rodina by mela mit penize spolecne,ale i tak si myslim,ze 13 tisic je dost.U nas ani tech 13 tisic chlap nevydela.
Není tady
algebrana napsal(a):
Marky25 napsal(a):
Proč si ho držím...no protože by mi chybělo velice citelně i těch 13 tisíc, co mi dává...výživné na děti by samozřejmě tolik nebylo a ještě by s tím měli děcka problémy...někde běhat po soudech...vím jistě, že by dělal problémy.
Děti nemusí k soudu vůbec, můžeš místo nich jako zmocněnec a mužeš hned požádat o výživné pro manželku .......to by dohromady vyšlo podobně . Hlavně se na toho strašnýho člověka už nebudeš muset dívat.
Otazka je zda by to platil.Roz. ty ses se vsim hned hotova.
Není tady
Kiara napsal(a):
Marky25 napsal(a):
Helena: manžel vydělává měsíčně cca 30000, z toho 14 tisíc dává na děti na domácnost...
... a pokud dobře počítám, tak mu pro sebe - jako kapesné - zůstane cca 16.000,- Kč
...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...
To není pravda, Marky. V případě výživného na nerozvedenou manželku platí, že manželé mají ze zákona nárok na stejnou životní úroveň a nehraje roli, zda manželka vydělává či nikoli. Pro přiznání výživného na nerozvedenou manželku je rozhodující, že příjmy jednotlivých manželů jsou v hrubém nepoměru a manžel, který vydělává více do společné kasy nepřispívá vůbec, nebo jen symbolickou či směšnou částkou a podstatnou část svých příjmů si ponechává výlučně pro vlastní potřebu.
Děvenko zlatá, mně se zdá, že žiješ v zajetí celé řady bludů, které Ti brání v tom, abys s manželem jaksepatří zatočila a mám takový neblahý pocit, že se Tě Tvůj choť celá ta léta snaží "utlouct čepicí", takže Ti zadupal sebevědomí hluboko do země a Ty mu věříš absolutně každý nesmysl, se kterým na Tebe vyrukuje
Vzdyd je to blbost.Vyzivne na manzelku je v pripade,ze se manzelka nemuze sama zivit tj.materska dovolena,invalidni duchod.Vyzivne na dite je 25 % z platu.Ale otazkou je zda to bude platit,dale jestli prizna cely plat.Ja na miste Marky bych pockala,az deti dostuduji.Rozhodne bych neriskovala,ze bych deti pripravila o skolu,
Není tady
a ještě by s tím měli děcka problémy...někde běhat po soudech
Říkám roky, že právní vědomí "prostýho lidu" (bez urážky, Marky) je u nás na zoufalý úrovni... “někde běhat po soudech... výživné na manželku, na to nárok nemám... by dělal problémy... naschvály... mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz" - to jsou přesně ty "informace" získaný z médií, která samozřejmě prezentujou ty křiklavý a šťavnatý případy, zprávy "jednapanípovídala" a možná i "vysvětlení" od manžela... a taková manželka, v děsu, že když udělá nějakej krok, tak děcka nedoštudujou, poslušně sklopí uši a nechá si sr*át na hlavu… od chlapa, kterej “se sice také moc nepodílí, finančně téměř vůbec", ale “aspoň něco přece jen udělá"… třeba shrabe sníh...
Přitom všech těchhle myšlenek by ji mohla zbavit jedna informativní návštěva u advokáta - nakonec existujou i bezplatný porady.
Takže, Marky:
- děti k soudu nemusí - v podstatě je může zastupovat kdokoli s plnou mocí, i když bych asi
doporučovala odborníka, pokud se obáváš naschválů;
- „Předběžným opatřením může být účastníkovi uloženo zejména, aby platil výživné
v nezbytné míře...“ - říká zákon = “děcka by zatím nebyly bez peněz ";
- výživné na nerozvedenou manželku závisí na to, zda máš “svůj příjem" jen zčásti
(viz Kiara výše) a součástí žaloby může být rovněž návrh na předběžné opatření;
No a pokud budeš ochotna něco „obětovat“ a pořídíš si šikovnýho právního zástupce, tak se ani nemusíš bát, “že by to dlouho vleklo".
Není tady
ze Marky kdyby se s timto muzem rozvedla,ze deti by vysokou skolu nedostudovali?... U nas ani tech 13 tisic chlap nevydela.
To znamená, že děti od vás neštudujou vysoký školy?
Vzdyd je to blbost.Vyzivne na manzelku je v pripade,ze se manzelka nemuze sama zivit tj.materska dovolena,invalidni duchod.Vyzivne na dite je 25 % z platu.
Teď jsem to psala... o tom právním vědomí...
erem, s prominutím, když o tom víš houby, tak aspoň netvrď , že "je to blbost"
Zák. o rod. jasně říká:
"§91 (1) Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost.
§91 (2) Neplní-li jeden z manželů tuto povinnost, určí soud na návrh některého z nich její rozsah, přičemž přihlédne k péči o společnou domácnost. Rozsah vyživovací povinnosti stanoví tak, aby hmotná a kulturní úroveň obou manželů byla zásadně stejná."
Ty tam někde vidíš něco o tom, že se přiznává jen tehdy, když "se manzelka nemuze sama zivit"?
A s tím výživným na dítě je to to samý - žádnejch "25 % z platu" v žádným zákoně není.
Není tady
helena napsal(a):
a ještě by s tím měli děcka problémy...někde běhat po soudech
Říkám roky, že právní vědomí "prostýho lidu" (bez urážky, Marky) je u nás na zoufalý úrovni... “někde běhat po soudech... výživné na manželku, na to nárok nemám... by dělal problémy... naschvály... mám strach, že by to dlouho vleklo a děcka by zatím byly bez peněz" - to jsou přesně ty "informace" získaný z médií, která samozřejmě prezentujou ty křiklavý a šťavnatý případy, zprávy "jednapanípovídala" a možná i "vysvětlení" od manžela... a taková manželka, v děsu, že když udělá nějakej krok, tak děcka nedoštudujou, poslušně sklopí uši a nechá si sr*át na hlavu… od chlapa, kterej “se sice také moc nepodílí, finančně téměř vůbec", ale “aspoň něco přece jen udělá"… třeba shrabe sníh...
Přitom všech těchhle myšlenek by ji mohla zbavit jedna informativní návštěva u advokáta - nakonec existujou i bezplatný porady.
Takže, Marky:
- děti k soudu nemusí - v podstatě je může zastupovat kdokoli s plnou mocí, i když bych asi
doporučovala odborníka, pokud se obáváš naschválů;
- „Předběžným opatřením může být účastníkovi uloženo zejména, aby platil výživné
v nezbytné míře...“ - říká zákon = “děcka by zatím nebyly bez peněz ";
- výživné na nerozvedenou manželku závisí na to, zda máš “svůj příjem" jen zčásti
(viz Kiara výše) a součástí žaloby může být rovněž návrh na předběžné opatření;
No a pokud budeš ochotna něco „obětovat“ a pořídíš si šikovnýho právního zástupce, tak se ani nemusíš bát, “že by to dlouho vleklo".
A vsechno je to o penezich.Pravnika musis zaplatit a neni zrovna levny.A pokud manzel neprizna celou mzdu,ale jen treba 10 tisic muze se Marky jit klouzat.Ja bych ukvapene zavery rozhodne nedelala.Zvlast,kdyz manzel je cely tyden mimo domov.
Není tady
helena napsal(a):
ze Marky kdyby se s timto muzem rozvedla,ze deti by vysokou skolu nedostudovali?... U nas ani tech 13 tisic chlap nevydela.
To znamená, že děti od vás neštudujou vysoký školy?
Vzdyd je to blbost.Vyzivne na manzelku je v pripade,ze se manzelka nemuze sama zivit tj.materska dovolena,invalidni duchod.Vyzivne na dite je 25 % z platu.
Teď jsem to psala... o tom právním vědomí...
erem, s prominutím, když o tom víš houby, tak aspoň netvrď , že "je to blbost"
Zák. o rod. jasně říká:
"§91 (1) Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost.
§91 (2) Neplní-li jeden z manželů tuto povinnost, určí soud na návrh některého z nich její rozsah, přičemž přihlédne k péči o společnou domácnost. Rozsah vyživovací povinnosti stanoví tak, aby hmotná a kulturní úroveň obou manželů byla zásadně stejná."
Ty tam někde vidíš něco o tom, že se přiznává jen tehdy, když "se manzelka nemuze sama zivit"?
A s tím výživným na dítě je to to samý - žádnejch "25 % z platu" v žádným zákoně není.
Heleno pred par mesici jste tu ze me udelali blbce,kdyz jsem tvrdila,ze o davky hmotny nouze se u nas nezada na na uradu prace.A predstav si,ze nezada.Ze syna jsem udelala dalsiho blbce,ze jsem mu dle vasich rad rekla,ze se o ne zada na uradu prace.Pani z uradu nechapala kde to vzal,ze by zadal u nich.Posla ho na socialni odbor do zcela jine budovy.
Takze vase rady jsou tady ne vzdy pravdive.
A pochybuju,ze manzele po rozvodu maji stejnou zivotni uroven.Zenska s detma je na tom vetsinou hur.A spousta maminek by te tady potvrdila,ze jistota,ze manzel bude platit urcine vyzivne ji minimalni.
Není tady
Pravnika musis zaplatit a neni zrovna levny.
Není lepší zaplatit jednorázově advokáta, než dalších X let "platit" manžela?
pokud manzel neprizna celou mzdu...
... tak si soud může vyžádat vyjádření od jeho zaměstnavatele. Pokud ho neplatí načerno (což se taky dá zjistit), pak si většinou rozmyslí nepodat pravdivý údaje - za to mu totiž zaměstnanec většinou nestojí, aby kvůli němu lhal.
kdyz jsem tvrdila,ze o davky hmotny nouze se u nas nezada na na uradu prace
Hm... takže u vás se zřejmě pracuje podle jinejch pravidel - jen by mě zajímalo jakejch, když tohle je uvedený na oficiálních stránkách MPSV:
"Žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi se podávají na příslušné krajské pobočce Úřadu práce ČR podle místa trvalého pobytu občana." http://www.mpsv.cz/cs/5
A pochybuju,ze manzele po rozvodu maji stejnou zivotni uroven.
Jo... jenomže vidím rozdíl mezi Marky, která chodí do práce a má dospělý děti, který před sebou mají nanejvejš pět let školy a všichni si můžou nějak přivydělat... a maminkou s dvěma batolatama, která si vzhledem k jejich věku bude hledat flek podstatně hůř.
Upravil(a) helena (19. 6. 2013 7:33)
Není tady
Kiara napsal(a):
Marky25 napsal(a):
Helena: manžel vydělává měsíčně cca 30000, z toho 14 tisíc dává na děti na domácnost...
... a pokud dobře počítám, tak mu pro sebe - jako kapesné - zůstane cca 16.000,- Kč
...a výživné na manželku, na to nárok nemám, mám svůj příjem...
To není pravda, Marky. V případě výživného na nerozvedenou manželku platí, že manželé mají ze zákona nárok na stejnou životní úroveň a nehraje roli, zda manželka vydělává či nikoli. Pro přiznání výživného na nerozvedenou manželku je rozhodující, že příjmy jednotlivých manželů jsou v hrubém nepoměru a manžel, který vydělává více do společné kasy nepřispívá vůbec, nebo jen symbolickou či směšnou částkou a podstatnou část svých příjmů si ponechává výlučně pro vlastní potřebu.
Děvenko zlatá, mně se zdá, že žiješ v zajetí celé řady bludů, které Ti brání v tom, abys s manželem jaksepatří zatočila a mám takový neblahý pocit, že se Tě Tvůj choť celá ta léta snaží "utlouct čepicí", takže Ti zadupal sebevědomí hluboko do země a Ty mu věříš absolutně každý nesmysl, se kterým na Tebe vyrukuje
Mně teda taky připadá že Marky má vymytou hlavu , skoro mi to přijde jako Stockholmský syndrom.
Je neuvěřitelný , že když má doma tak vypočítavýho člověka, úplně vážně se ptá , jestli mu má dát podíl na domě .
A taky se mi zdá, že 14 tis měsíčně za děti je moc ...........jestli nejsou moc náročný po tatínkovi ...... 
Není tady
taky se mi zdá, že 14 tis měsíčně za děti je moc
A že se ti nezdá moc, když tatínkovi zbyde skoro stejná částka jako kapesný pro jednoho...
Není tady
helena napsal(a):
taky se mi zdá, že 14 tis měsíčně za děti je moc
A že se ti nezdá moc, když tatínkovi zbyde skoro stejná částka jako kapesný pro jednoho...
Tak to mě samozřejmě šíleně žere ........ale co s Marky naděláš , má Stokholma......... 
Není tady

helena napsal(a):
ze Marky kdyby se s timto muzem rozvedla,ze deti by vysokou skolu nedostudovali?... U nas ani tech 13 tisic chlap nevydela.
To znamená, že děti od vás neštudujou vysoký školy?
Vzdyd je to blbost.Vyzivne na manzelku je v pripade,ze se manzelka nemuze sama zivit tj.materska dovolena,invalidni duchod.Vyzivne na dite je 25 % z platu.
Teď jsem to psala... o tom právním vědomí...
erem, s prominutím, když o tom víš houby, tak aspoň netvrď , že "je to blbost"
Zák. o rod. jasně říká:
"§91 (1) Manželé mají vzájemnou vyživovací povinnost.
§91 (2) Neplní-li jeden z manželů tuto povinnost, určí soud na návrh některého z nich její rozsah, přičemž přihlédne k péči o společnou domácnost. Rozsah vyživovací povinnosti stanoví tak, aby hmotná a kulturní úroveň obou manželů byla zásadně stejná."
Ty tam někde vidíš něco o tom, že se přiznává jen tehdy, když "se manzelka nemuze sama zivit"?
A s tím výživným na dítě je to to samý - žádnejch "25 % z platu" v žádným zákoně není.
Zákony tvrdia všeličo, ale ich vymáhateľnosť je zložitejšia...
U nás a zrejme aj u vás...
Není tady
ich vymáhateľnosť je zložitejšia
To ovšem není důvod, proč to nezkusit.
Není tady

helena napsal(a):
ich vymáhateľnosť je zložitejšia
To ovšem není důvod, proč to nezkusit.
heleno, ale když zkusí a nevyjde to, co má dělat pak, jestli manžel už na děti nezaplatí ani korunu?
Také mě překvapují tvé rady a poznámky o právním povědomí. Ty možná právní povědomí máš, ale žiješ v jiném světě a ne v tomto reálném v České republice. Soudů může vyhrát tisíc a přesto nemusí dostat ani korunu. A nedělej se, že to nevíš.
Že jí to radíš zrovna ty, která ses tady několikrát zmínila, že od manžela neodejdeš i z materiálních důvodů, že nevíš, jak bys "na stará kolena" zvládla sama bydlení atd.
Upravil(a) Eva. (19. 6. 2013 16:22)
Není tady
co má dělat pak, jestli manžel už na děti nezaplatí ani korunu?
Ale jo... ať si ho nechá... já jí přece neradím "seber se a jdi se soudit"... Nebo ano?
poznámky o právním povědomí
Speciálně erem ho předvádí na úrovni. Bez toho, abych se jí chtěla dotknout - vědět nemusí, ale proboha ať v tom případě netrousí "zaručený informace".
Soudů může vyhrát tisíc a přesto nemusí dostat ani korunu. A nedělej se, že to nevíš.
No... možná nevím, páč já jsem se (zatím - ťuk ťuk ťuk) vždycky domohla i plnění... možná to bude tím, že žiju "v jiném světě a ne v tomto reálném" 
Není tady