Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 21. 5. 2013 14:46

modrovous
♥♥♥♥♥♥-

Re: vestibulární clona s kapucí

Neviděla bych to jako blbost a do koše bych to rozhodně nevyhazovala.
Argument "doktorka si chce jen přivydělat" hodnotím jako opravdu hodně slabomyslný.
Ono to totiž není jen o křivých zubech, ale taky o tom, že cucáním palce dochází k deformování čelisti,
a na to je právě ta clona opravdu výborná.
A je jistě lepší, napravovat takovéhle zlozvyky ve třech než třeba v deseti letech.
Někdo za tím možná vidí trápení dětí, já za tím vidím odstranění problému, dokud je čas.
Ani návštěvu zubaře bych neviděla ve třech letech jako zbytečnou. I kdyby to robě třeba na zubaře jenom otevřelo pusu,
prohlédlo si ordinaci a zase šlo domů.

Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

#27 21. 5. 2013 17:21

JPMB
♥♥♥----

modrovous napsal(a):

Ono to totiž není jen o křivých zubech, ale taky o tom, že cucáním palce dochází k deformování čelisti,
a na to je právě ta clona opravdu výborná.

Dobrý den, píšete, že clona je výborná, máte s ní nějaké osobní zkušenosti?

Není tady

#28 21. 5. 2013 20:29

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Nᚠkluk si cucal dva prsty od narození až do šesti let. K zubaři s ním chodíme asi od roku a půl. Taky mi to přijde docela jako nesmysl, protože můj zubař nevěděl, co s ním, vždycky mu stejně jen nakoukl do pusy. Když se mu asi ve čtyřech letech objevil první kaz, nemohl mu to ani vyvrtat, protože jakmile mu strčil zubař odsávačku do pusy, začlo ho to natahovat, tak to prostě zubař dál neřešil. My asi od těch čtyř let řešili i vznikající předkus (teda hlavně my rodiče), nebyl nějak moc velký, ale byl tam. Zubař nám říkal, že v takovém věku to nemá smysl řešit, že je příliš malý. Zubaře jsme následně vyměnili (z jiného důvodu), ale stejně ho nová zubařka poslala na ortodoncii až v šesti letech a tam nám doporučili takové měkké kousátko, které si měl nasazovat nejdřív po hodině, následně i na celou noc. Byla to poměrně drahá věcička, přišla nás asi na 1500,-, teď honem nevím, jak se to jmenuje. Zuby se mu poměrně srovnaly, teď mu mléčňáky vypadaly a razí mu druhé zuby.

Co se týče prohlídek, taky jsem ročník 80 a něco a moje první návštěva u zubaře byla v první třídě, zato jsme chodívali pravidelně se školou co půl roku snad celou základku. Dneska už se to ve školách neřeší, bohužel.

http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

#29 23. 9. 2014 17:31

kafice
♥------

MOHU SE ZEPTAT jak jste ditko presvedcili  aby si clonku do pusinky dalo? Prave dnes jsme ji dostali taky a syn ji vubec nechce vzit do pusinky. Je mu 2,5. Jinak pro ty co si mysli ze je to nesmysl...mame otevreny skus a kdyby se to resilo pozdeji uz by taky mohlo byt pozde a muselo by se resit operacne. Takze pokud tady maminky pisi ze deti maji rovnatka tak to ma svuj duvod!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí