Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2013 20:48

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

matka versus zkažená svatba

Přeji hezký večer všem, ráda bych se svěřila s něčím, co možná bude na první pohled vypadat jako kravina, ale v mém nitru mi působí neskutečnou bolest. Nikdy jsem neměla vyrovnaný vztah s matkou, dodnes si myslím, že máma je psychicky nemocná, jen si to nechce přiznat. Období, kdy se chovala a chová ke mně normálně střídá chvíle kdy mě osočuje, uráží, vyčítá. Přesto všechno jsem na ní nikdy úplně nezanevřela.
Před rokem jsem vdávala a bohužel svou svatbu jsem si nijak neužila a dvakrát jsem si i pobrečela. Moje máma mi od rána dávala najevo jak se jí nelíbí mé šaty (příliš hluboký dekolt, moc těsné), jak jsem nehezky namalovaná, jak jsme s manželem špatně vybrali místo obřadu, fotografa a tak dále. V podstatě celý svatební den si mne všímala tak, že ke mně přišla, udělala neštastný pohled a pošeptala jak hrozně vypadám a jak se stydí. Nebýt mé kamarádky - svědkyně asi bych to ani neustála. Na hostině se mi chtělo dvakrát skutečně brečet, nikoliv radostí. Nějak to tedy proběhlo, druhý den jsme se s mámou pohádaly a dokonce mi vlepila facku. Dva měsíce jsme spolu nemluvily, potom jsme k rodičům začali zase jezdit. mamce jsem řekla, jak mi ublžila a zničila den D, nepochopila to a stála si za svým. Celý ten rok to mám v sobě, bolí mě pohled na něčí fotky ze svatby, na naše se raději nedívám a raději o mé svatbě nemluvím. Dnes jsem se byla podívat kolegyni na její svatební obřad, bylo mi hrozně těžko, strašně jsem ji záviděla tu pohodu, usměvavou a pyšnou maminku. Po obřadu jsme s manželem jeli k našim a máma mě vyzpovídala jak nevěsta vypadala. Já ji řekla, že moc pěkně a že to byl pěkný obřad a ona na mě spustila, že já jsem si špatně vybrala šaty (jí naschvál), jak jsem byla zmalovaná, jak ji nemám ráda, jak jsem špatná dcera....No nešetřila mě, by jsem v šestém měsíci těhotenství. Pobrečela jsem si a řekla ji jedno ošklivé slovo, už jsem to nevydržela. Manžel se mě nezastal, táta taky ne. Odjela jsem domů a stále přemýšlím, proč tomu tak je, proč to dělá, uvědomuje si to??
Byla bych ráda za nějakou odpověď, názor či podobnou zkušenost. Zničil Vám někdo blízký Vᚠsvatební den? Asi je to hloupost, ale by jsem si své užila již v dětství, zkažený svatební den a pocit, že máma je semnou nespokojená mě bolí snad ze všeho nejvíc. Děkuju...

Není tady

 

#2 11. 5. 2013 21:06

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: matka versus zkažená svatba

Ja s matkou nemluvim uz tretim rokem. Nekoho, kdo me nerespektuje a kdo si me nevazi do sveho zivota zkratka nepoustim. S tim ze je se mnou nespokojena jsem se vyrovnala. Je nespokojena? At si najde kolem sebe lidi, se kterymi spokojena bude.
Povazuju za zbytecne trapit se s takovymi lidmi, kdyz muzu byt stastna bez nich.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#3 11. 5. 2013 21:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: matka versus zkažená svatba

Moje tchyne me znicila moji svatbu,protoze se na ni nechutne ozrala a ja sla radci hned po pulnoci domu.Stydela jsem se za ni....


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#4 11. 5. 2013 21:28

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: matka versus zkažená svatba

Křepelko, soustřeď se na miminko, přestaň myslet na zkaženou svatbu, pokud jinak doma s manželem vše klape. Nediv se, že se tě manžel nezastal.. hádat se s tchýní jde velmi těžko. Říkej si - svatba - vždyt je to jen jeden  den, co je to proti celému krásnému životu se skvělým chlapem.  Za chvíli budeš mít miminko a to je hezčí, než svatba. Hlavně tam radší nepřivolej maminku, a ti nezkazí i to.  Ono to miminko nemusí být po porodu zrovna podle obrázku, ale pro tebe by mělo být to nejkrásnější.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#5 11. 5. 2013 21:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: matka versus zkažená svatba

Křepelko,
podle mého názoru by to chtělo dospět a nastavit matce hranice, které nebude překračovat. Matka určitě přesně ví, jakými zbraněmi tě nejlépe zasáhnout a ty jí to stále umožňuješ. Dokud si neuvědomíš svoji hodnotu a své hranice a nenajdeš v sobě sílu se jí postavit, bude se ti to dít pořád dál. Vystup ze stínu poslušné dcery a vem život do svých rukou.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#6 11. 5. 2013 21:55

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

Re: matka versus zkažená svatba

jÁ VÍM, ŽE JI TO ASI SVÝM ZPŮSOBEM UMOŽŇUJU, PROTOŽE I KDYŽ JI TAKY ŘEKNU SVÉ, TAK VIDÍ JAK BREČÍM A ČASEM SE ZASE VRÁTÍM, HLAVNĚ KVŮLI TÁTOVI, KTERÝ JE NEMOCNÝ A TRÁPÍ HO TO. Manželovi to za zlé nemám, taky neví jak chování mámy řešit. Miminko a manžel jsou pro mne to nejdůležitější, jsem šastná, že ho v bříšku mám, ale to víte podvědomě toužím po mámě - kamarádce, která mě miluje takovou jaká jsem. Já ani nevím proč tu svou svatbu tolik řeším, vím že to není to hlavní v životě. Asi proto že jsem se na tu svatbu moc těšila a dopadlo to úplně opačně. Ale musím to nějak vyřešit, hlavně v sobě, už kvůli tomu miminku.  Děkuji za odpovědi!

Není tady

 

#7 11. 5. 2013 22:32

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: matka versus zkažená svatba

Krepelko, pokud tam jezdíš kvůli tatovi, tak se věnuj na návštěvě hlavně jemu. Ona už jina nebude, s tím se budeš muset asi smířit. A ty hranice bys ji vymezit měla...něco ve stylu "mami, díky za tvůj názor, ale mne se to líbí takhle" a dal už nic nerozebirat, nereagovat. Zkus si podobne fráze trénovat nejdriv sama pro sebe, a v dane situaci zní tvůj hlas rozhodne. Nikdo jiný to za tebe nevyřeší, musíš ten krok udělat ty sama. Držím palce.

Není tady

 

#8 11. 5. 2013 22:36

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: matka versus zkažená svatba

krepelka napsal(a):

Přeji hezký večer všem, ráda bych se svěřila s něčím, co možná bude na první pohled vypadat jako kravina, ale v mém nitru mi působí neskutečnou bolest. Nikdy jsem neměla vyrovnaný vztah s matkou, dodnes si myslím, že máma je psychicky nemocná, jen si to nechce přiznat. Období, kdy se chovala a chová ke mně normálně střídá chvíle kdy mě osočuje, uráží, vyčítá. Přesto všechno jsem na ní nikdy úplně nezanevřela.
Před rokem jsem vdávala a bohužel svou svatbu jsem si nijak neužila a dvakrát jsem si i pobrečela. Moje máma mi od rána dávala najevo jak se jí nelíbí mé šaty (příliš hluboký dekolt, moc těsné), jak jsem nehezky namalovaná, jak jsme s manželem špatně vybrali místo obřadu, fotografa a tak dále. V podstatě celý svatební den si mne všímala tak, že ke mně přišla, udělala neštastný pohled a pošeptala jak hrozně vypadám a jak se stydí. Nebýt mé kamarádky - svědkyně asi bych to ani neustála. Na hostině se mi chtělo dvakrát skutečně brečet, nikoliv radostí. Nějak to tedy proběhlo, druhý den jsme se s mámou pohádaly a dokonce mi vlepila facku. Dva měsíce jsme spolu nemluvily, potom jsme k rodičům začali zase jezdit. mamce jsem řekla, jak mi ublžila a zničila den D, nepochopila to a stála si za svým. Celý ten rok to mám v sobě, bolí mě pohled na něčí fotky ze svatby, na naše se raději nedívám a raději o mé svatbě nemluvím. Dnes jsem se byla podívat kolegyni na její svatební obřad, bylo mi hrozně těžko, strašně jsem ji záviděla tu pohodu, usměvavou a pyšnou maminku. Po obřadu jsme s manželem jeli k našim a máma mě vyzpovídala jak nevěsta vypadala. Já ji řekla, že moc pěkně a že to byl pěkný obřad a ona na mě spustila, že já jsem si špatně vybrala šaty (jí naschvál), jak jsem byla zmalovaná, jak ji nemám ráda, jak jsem špatná dcera....No nešetřila mě, by jsem v šestém měsíci těhotenství. Pobrečela jsem si a řekla ji jedno ošklivé slovo, už jsem to nevydržela. Manžel se mě nezastal, táta taky ne. Odjela jsem domů a stále přemýšlím, proč tomu tak je, proč to dělá, uvědomuje si to??
Byla bych ráda za nějakou odpověď, názor či podobnou zkušenost. Zničil Vám někdo blízký Vᚠsvatební den? Asi je to hloupost, ale by jsem si své užila již v dětství, zkažený svatební den a pocit, že máma je semnou nespokojená mě bolí snad ze všeho nejvíc. Děkuju...

asi to vidí jinak.
přestaň vytahovat kostlivce ze skříně a zapomeň na to.

Není tady

 

#9 11. 5. 2013 22:47

Adriana70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 6. 2010
Příspěvky: 350

Re: matka versus zkažená svatba

Radšej nič.Pardon.

Upravil(a) Adriana70 (12. 5. 2013 7:13)

Není tady

 

#10 11. 5. 2013 22:53

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: matka versus zkažená svatba

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#11 11. 5. 2013 23:01

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: matka versus zkažená svatba

Křepelko a jak se k tobě maminka chovala třeba v dětství? Chválila tě, byla na tebe pyšná, nebo jen kritizovala?

Není tady

 

#12 11. 5. 2013 23:15

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: matka versus zkažená svatba

dusička napsal(a):

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.

Dusicko, ono se někomu posmívat na jeho vlastní svatbě a říkat, ze se za nej stydí, není fakt standard...přečti si to poradne....není to jen o šatech.

Není tady

 

#13 11. 5. 2013 23:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: matka versus zkažená svatba

Zrovna obvyklé to chování Tvé maminky opravdu není. Neznáme souvislosti, to, jaký je vᚠdlouhodobý vztah, ale aby se matka takto navážela do dcery v její svatební den, tak to jsem ještě neslyšela a věřím, že Tě to trápí. A protože se do Tebe naváží dál, asi bych dala matce najevo, že mi to vadí, popřípadě omezila návštěvy jenom na tatínka.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#14 11. 5. 2013 23:31

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: matka versus zkažená svatba

Sandro - já vím, snad to Křepelce pomůže se o tom tady podělit, ulevit si trápení psaním. Mámu už nezmění a měla by se naučit smířit se s tím, že taková máma je. Jinak jí to bude pořád bolet.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#15 12. 5. 2013 0:23

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: matka versus zkažená svatba

sandra napsal(a):

dusička napsal(a):

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.

Dusicko, ono se někomu posmívat na jeho vlastní svatbě a říkat, ze se za nej stydí, není fakt standard...přečti si to poradne....není to jen o šatech.

Zrovna tak není standard, jako druhý den udeřit dospělou dceru do obličeje usch

křepelko, Tvoje matka zřejmě nepatří mezi duševně vyrovnané jedince. Normální matka se na svatební den své jediné dcery přece těší a nechodí na svatbu s jediným cílem: všechno své dceři poplivat a co nejvíc jí pokazit nejkrásnější den v jejím životě uschdumbomusch. Zrovna tak mi nepřipadá normální, aby byla dospělá a provdaná dcera běžně trestána fackami, to všechno ukazuje na problémového a hysterického jedince.

křepelko, řekla bych, že je na čase si jako dospělá, vdaná paní a nastávající matka vytýčit vůči své matce určité hranice - pokud se k Tobě nezačne chovat jako dospělá k dospělému, korektně a slušně, je načase omezit nebo přerušit veškeré styky až do doby, dokud se paní matka nesrovná do lidské podoby.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#16 12. 5. 2013 10:41

krepelka
♥------
Registrovaný: 23. 1. 2013
Příspěvky: 10

Re: matka versus zkažená svatba

Ano uznávám, že šaty nakonec taky nebyly dle mého gusta, ale pokud by to řekla jednou a potom se k tomu již nevracela, uznala bych její názor. Ale celodenní její neštastné pohledy a vyčítání jak jsem si tohle mohla vzít (i když je vybírala semnou:-)))?
Ráda bych už vlastní svatbu vytěsnila z hlavy a ráda a v pohodě chodila na svatby jiných.
Mé dětsví s mámou? Velmi těžké až schizofenní. Na jedné straně chvíle kdy se semnou mazlila, hezky si povídala, dala by mě i bráchovi vše, materiálně nám hodně pomohli X na druhou stranu časté výčitky, ošklivé a sprosté nadávky, ponižování (já nemám vkus, já se hrozně směju, já nejsem drsná vůči manželovi jako ona, což je špatně, já vlastně vše dělám špatně). Obligátní věta : ,, nejsi dobrá dcera ".
Ono mi snad už ani nejde o vztah mezi mnou a jí, jako o mého tátu, který je nemocný a trápí ho naše rozepře. Vždy když odjedu, volá a prosí a přijedu. Strašně se těší na vnuka, jedinou jeho slabostí je, že se neumí zrovna postavit mámě. Kvůli němu dělám blbečka a s prominutím sklopím uši a jde se dál. Jsem slabá, neumím se zatvrdit a přestat s nimi komunikovat. Ani manžel mě v tom nepodpoří, naopak mě přemlouvá, abych k nim šla, že ona se stejně nezmění. Cítím to jako začarovaný kruh a nejsem v této oblasti absolutně vnitřně vyrovnaná. Musím však začít nějak na tom asi zapracovat, už kvůli dítěti, protože nechci aby byl toho svědkem. Těším se až si doděláme domeček a budu mít konečně své vlastní zázemí!

Není tady

 

#17 12. 5. 2013 11:38

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: matka versus zkažená svatba

krepelka napsal(a):

jÁ VÍM, ŽE JI TO ASI SVÝM ZPŮSOBEM UMOŽŇUJU, PROTOŽE I KDYŽ JI TAKY ŘEKNU SVÉ, TAK VIDÍ JAK BREČÍM A ČASEM SE ZASE VRÁTÍM, HLAVNĚ KVŮLI TÁTOVI, KTERÝ JE NEMOCNÝ A TRÁPÍ HO TO. Manželovi to za zlé nemám, taky neví jak chování mámy řešit. Miminko a manžel jsou pro mne to nejdůležitější, jsem šastná, že ho v bříšku mám, ale to víte podvědomě toužím po mámě - kamarádce, která mě miluje takovou jaká jsem. Já ani nevím proč tu svou svatbu tolik řeším, vím že to není to hlavní v životě. Asi proto že jsem se na tu svatbu moc těšila a dopadlo to úplně opačně. Ale musím to nějak vyřešit, hlavně v sobě, už kvůli tomu miminku.  Děkuji za odpovědi!

smir se tim, ze ji nemas.. bud to neumi nebo nechce. je to smutne, ale je to tak. taky jsem dlouho bojovala se svou prredstavou, jaka by mela moje mama byt. kdyz jsem si uedomila, ze jina nebude dost se mi ulevila a prestala se trapit.

Není tady

 

#18 12. 5. 2013 11:59

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: matka versus zkažená svatba

krepelka napsal(a):

Obligátní věta : ,, nejsi dobrá dcera ".

Tak na tohle bych promptně odpověděla: "No vidíš co jsi způsobila tou svojí výchovou" a vůbec bych měla už dávno spoustu trefných odpovědí na všechno, co tady píšeš. Vozí se po tobě, protože si to může dovolit - vidí že si to nechᚠlíbit. Zkus si už dopředu připravit nějaké ironické a pichlavé odpovědi na její ustavičné rýpání... třeba ve stylu "abys jednou tu nepodařenou dceru náhodou nepotřebovala" atd...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#19 12. 5. 2013 12:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: matka versus zkažená svatba

dusička napsal(a):

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.

Tohle ale nechápu - vždy to se dá říct slušně a ne takovým způsobem jak tady bylo popsáno - tobě by se líbilo, kdyby tak vypadal tvůj svatební den? Mně teda ne.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#20 12. 5. 2013 12:07

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: matka versus zkažená svatba

Bety napsal(a):

dusička napsal(a):

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.

Tohle ale nechápu - vždy to se dá říct slušně a ne takovým způsobem jak tady bylo popsáno - tobě by se líbilo, kdyby tak vypadal tvůj svatební den? Mně teda ne.

Jasně že by se mi to nelíbilo. Já si mámy Křepelky nezastávám. To vůbec.

Upravil(a) dusička (12. 5. 2013 12:07)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#21 12. 5. 2013 12:25

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: matka versus zkažená svatba

dusičko i kdyby její máma měla tisíckrát pravdu, tak tohle předvádět na křepelčině svatbě byla fakt sprosárna. vůbec od vlastní mámy.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#22 12. 5. 2013 12:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: matka versus zkažená svatba

PPavlaa napsal(a):

dusičko i kdyby její máma měla tisíckrát pravdu, tak tohle předvádět na křepelčině svatbě byla fakt sprosárna. vůbec od vlastní mámy.

souhlasím


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 12. 5. 2013 12:36

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: matka versus zkažená svatba

Bety napsal(a):

dusička napsal(a):

Adriano pussa
Křepelko - proč Ti záleží na tom, co Ti řekla tvoje máma? Neměla náhodou tak trochu pravdu, že si fakt měla děsivý šaty, a Ty ses na ní zlobila, protože si to podvědomě věděla, že si měla vybrat jiný?
Nebo proč tě to tak rozhodilo, že Ti řekla její názor? No tak co, si měla říct, každému se líbí něco jiného no.

Tohle ale nechápu - vždy to se dá říct slušně a ne takovým způsobem jak tady bylo popsáno - tobě by se líbilo, kdyby tak vypadal tvůj svatební den? Mně teda ne.

to zrejme nikomu, na druhou stranu  - ale uz se stalo a trapit se tim dalsi cely rok je kontraproduktivni a nici to jen K.

Není tady

 

#24 12. 5. 2013 14:53

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: matka versus zkažená svatba

Křepelko, sežeň si - nebo si někde půjč - knihu Susan Forwardové a Craiga Bucka "Když nám rodiče ničí život", vydanou v nakladatelství MOTTO.

Každý rodič někdy udělá chybu. Svého počínání pak lituje a snaží se ze svých omylů poučit. Mezi námi jsou však i rodiče, kteří svým dětem ubližují cíleně a ničí je prakticky až do jejich dospělosti. Některé dokážou svým rodičům odpustit a začít nový život, některé však se svými frustracemi z rodičovské manipulace bojují celý život.
Kniha Susan Forwardové je určena všem dětem, jimž bylo neustále předkládáno, že za nic nestojí a nikdy ničeho pořádného nedosáhnou. Je určena těm dospělým, kteří se po návštěvě u rodičů musí dát dohromady, protože jsou z ní naprosto zdeptaní. A je určena i rodičům. Rodičům vybíjejícím si své komplexy na vlastním dítěti, a to jak fyzicky, tak citově. Možná že jim kniha konečně otevře oči.
Navíc nabízí řadu cvičení a sebepoznávacích metod, pomocí nichž se autorka snaží oběti jakékoli formy násilí dovézt k závěru, že nemohou za to, jak se k nim rodiče chovali.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#25 12. 5. 2013 14:56

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: matka versus zkažená svatba

krepelka napsal(a):

Ano uznávám, že šaty nakonec taky nebyly dle mého gusta, ale pokud by to řekla jednou a potom se k tomu již nevracela, uznala bych její názor. Ale celodenní její neštastné pohledy a vyčítání jak jsem si tohle mohla vzít (i když je vybírala semnou:-)))?
Ráda bych už vlastní svatbu vytěsnila z hlavy a ráda a v pohodě chodila na svatby jiných.
Mé dětsví s mámou? Velmi těžké až schizofenní. Na jedné straně chvíle kdy se semnou mazlila, hezky si povídala, dala by mě i bráchovi vše, materiálně nám hodně pomohli X na druhou stranu časté výčitky, ošklivé a sprosté nadávky, ponižování (já nemám vkus, já se hrozně směju, já nejsem drsná vůči manželovi jako ona, což je špatně, já vlastně vše dělám špatně). Obligátní věta : ,, nejsi dobrá dcera ".
Ono mi snad už ani nejde o vztah mezi mnou a jí, jako o mého tátu, který je nemocný a trápí ho naše rozepře. Vždy když odjedu, volá a prosí a přijedu. Strašně se těší na vnuka, jedinou jeho slabostí je, že se neumí zrovna postavit mámě. Kvůli němu dělám blbečka a s prominutím sklopím uši a jde se dál. Jsem slabá, neumím se zatvrdit a přestat s nimi komunikovat. Ani manžel mě v tom nepodpoří, naopak mě přemlouvá, abych k nim šla, že ona se stejně nezmění. Cítím to jako začarovaný kruh a nejsem v této oblasti absolutně vnitřně vyrovnaná. Musím však začít nějak na tom asi zapracovat, už kvůli dítěti, protože nechci aby byl toho svědkem. Těším se až si doděláme domeček a budu mít konečně své vlastní zázemí!

Mamka je manipulátor. Udržuje tvoji závislost na ní (vybírala jsi i šaty s ní), chceš se jí asi zavděčit, abys od ní získala lásku. Hledej to uvnitř sebe, ona se nezmění, od ní to nezískáš.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů