Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 5. 2013 9:58

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Co na podlahu v obýváku - dilema

Bydlíme v přízemním 8let starém RD a máme spojenou kuchyň s obývákem.V současné době máme v obýváku celoplošně koberec,který už potřebuje výměnu,v kuchyni studenější lino.A řešíme nyní velké dilema co na podlahu hlavně v obýváku: buď kvalitní hustý koberec celoplošně,jehož cena by byla kolem 20tis.nebo vinylovou podlahu a na ní kusový koberec,tato varianta by přišla ještě dráž,ale finančně to není problém.Zároven by ale tato vinyl.podlaha mohla pokračovat i v kuchyni a z estetického pohledu by to vypadalo asi nejlépe.
Jde nám však především o uživatelský komfort-aby vinyl zvláště v zimě nebyl studený (podlahové topení nemáme),protože chodíme bez bačkor doma a taky jsem četla něco v tom smyslu,že vinyl je jedovatý,prý obsahuje ftaláty,tak to mě poděsilo snad ještě víc,tak ted nevím,celkem se mi do této doby ten vinyl zamlouval.
Ještě dodám,že tak 6 měsíců z celého roku pobývá na pár hodin denně v obýváku i nᚠstř.velký pes-něm.pinč,když začne být teplo je už převážně venku na zahradě a má zateplenou boudu i s kotcem.
Jak byste to řešili vy - zajímají mě vaše argumenty pro i proti - co se osvědčilo u vás více a co naopak už byste si nikdy na podlahu nepořídily po šp.zkušenostech.

Není tady

 

#2 9. 5. 2013 16:11

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

Jaku-podobne dilema take resime,sice ten problem jeste neni tak aktualni,stavet zacneme pristi mesic-take bungalov,ale s podlahovym topenim -ale zrejme vyhraje dlazba uz kvuli podlahovce-nejlepe akumuluje teplo,take jsem uvazovala -vinil,syn ho ma po cele plose-asi 200m2,a moc se mi libi a ze by obsahoval jedy?To nasi mladi by urcite toto zohlednili,jsou to takovi-prirodnici-jen prirodni materialy apod.I kdyz vinyl prirodni neni ale me se moc libi a nasi mladi jsou s nim velmi spokojeni.

Není tady

 

#3 9. 5. 2013 18:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

Jsme se rozhodli - jdeme do vinylu,k tomu nějaký vysoký heboučký koberec s hustým vlasem,který když se nám okouká,tak lehce vyměníme za nějaký jiný-kusovku.

Teda dlažbu máme jen v zádveří s vyhřívanou podlahou a také na wc.V tom zádveří je to supr i na promáčené boty,že takhle v poho uschnou a uschne vlastně i ta podlaha.A na wc to příjemně hřeje do bosých noh,když takhle seš tam třeba po ránu.
No ale jak známo z našich končin,tak topná sezona jen polovinu roku a co ta druhá?Co se studenou dlažbou?My teda doma v papučích nechodíme a tedy dlažba např. v kuchyni je konečná s nádobím;kolikrát se mi takhle skoulela dolů z linky skeněná poklička,kterou jsem v rychlosti musela položit,ale protože máme v kuchyni lino,tak se nic nestalo,ale kdyby spadla na dlažbu,tak je po ní a kdo ví,jestli by se neodštípl i kus dlažby.

V lednu jsem byla na 1 noc v hotelu - tam měli komplet i na pokojích dlažbu,všude topili,ale já byla moc ráda,když jsem z tama vypadla - měla jsem z toho takový mrazivý pocit,z toho neútulna a studena,což způsobovala ta dlažba.

Není tady

 

#4 9. 5. 2013 20:33

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

Jaku,to vse je pravda-i me se ta dlazba taky zda uz pohledem studena ,ale jak to tedy s tou podlahovkou vyresit?Je pravda ze jsme my zas zvykli chodit doma v "papucich".No budeme zas dumat dal!!!

Není tady

 

#5 9. 5. 2013 23:22

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

No a představ si,před chvíli si manžel povzdechl jak tak prošel po obýváku a říká - tak za chvíli už budu chodit jen po linu - to myslel tu vinyl.podlahu,co jsme se domluvili,že teda dáme - že bude zároven i v kuchyni a bude z toho pěkný jednolitý prostor.Já se fakt picnu z něho dumbom A zrovna včera jsme si v jedné prodejně vybrali koberec s hustým vlasem,takový krásně měkoučky na došlap,fakt luxusní -i ta cena byla jak za vinilovku - přes 800,-/m2,ale to není podstatné.Byl by celoplošně v obýváku a v kuchyni by zas musela být jiná podlaha - a to se mi už jaksi nelíbí.Cena by byla za koberec něco málo přes 20tis no a max.za 10 let tipuju,že bychom kupovali zase nový - ted kupujem po cca 8 letech.

Chodila si o tom vinylu naboso,nebo třeba jen v ponožkách - nechladí to?Je to fakt příjemné i takto pocitově?

No ale jinak to zas neni nekonečné dilema co do nového RD - jak ho budete mít velký-kolik místností?

Nám se v zádveří osvědčila ta dlažba s podlah.vytáp.-to máme ještě taky na to wc a v kouoelně - zde mám ovšem na podlaze kvalitní tluštější lino a je to prima.
Předsín nemáme velkou a na haly si nehrajem,bo nemá ten provoz kdo sponzorovat a tak tady máme levnou plovoučku a spokojenost,ani pes na ni drápama nic neudělá,neni vůbec poškrábaná.V komoře,v děcácích a v ložnici máme celoplošné koberce-v ložnici hustější,je to příjemné. A v obýváku dosud taky a tak má manžel ze změny obavy,že bude mít od noh studeno.

Upravil(a) Jaku (9. 5. 2013 23:23)

Není tady

 

#6 10. 5. 2013 15:05

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

Jaku, syn ma vsude podlahovku,tak ten vinyl je velmi prijemny,v lete jsem taky behala bosky jen v ponozkach a prisel mi prijemnejsi nez laminat,ten uz nechci ani zadara(mame 15 let )ale uz nechci,a celoplosny koberec z hyhienickeho hlediska take ne,taky jsem mela, ale toho prachu co se v nem drzi-to vidim na tom laminatu.Takze porad hledam to NEJ...ale vse ma sve pro a proti.

Není tady

 

#7 10. 5. 2013 15:12

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

Jeste k domecku,obytna plocha 136m2,kuchyn s obyvakem otevreny,pokoj pro hosty(nebo moje trucovna)technicka,wc pro hosty,koupelna  + wc ,loznice a satna.,zadveri a chodba.A pro albert 2garaz.

Není tady

 

#8 10. 5. 2013 16:09

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co na podlahu v obýváku - dilema

V obýváku máme podlahovku a dlažbu a jsem spokojená. Pravda je, že chodíme v bačkorách. Nejraději bych měla dřevo, ale to se musí čas od času brousit a lakovat, tak to je otrava. O tom vinylu přemýšlím do kuchyně, ale zatím nevím.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů