Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 5. 2013 14:33

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odjet za prací?

holčina tady srozumitelně napsala, že bude zaměstnankyní české firmy...
... což neznamená (až na ten důchod), že by sahleb radila špatně.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#52 5. 5. 2013 14:34

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

helena napsal(a):

holčina tady srozumitelně napsala, že bude zaměstnankyní české firmy...
... což neznamená (až na ten důchod), že by sahleb radila špatně.

Něco takového jsem napsala?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#53 5. 5. 2013 14:34

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

holčina tady srozumitelně napsala, že bude zaměstnankyní české firmy.

To jsem si nevsimla, ALE  pracovni smlouva je pracovi smlouva a musi odpovidat zakonum te zeme.
POkud by neodevzdavala dane, tak se na to nazira, jako kdyby pracovala nacerno. jak je to v te zemi X se zdravotnim pojistenim a s nemocenskou netusim, nevim, kde to je.

PS, pokud nejaky American, pracuje ve Svycarsku u americke firmy, tak se jeho pracovni smlouva ridi samozrejme zakony ce Svycarsku.

Tzn. vim, ze cizinci pracujici ve Svycarsku jsou povinni se chovat podle Svycarskych zakonu. Odevzdavaji samozrejme cast platu Svycarsku na svycarsky duchod. I kdyby tu pracovali pul roku. Komu jinemu by to meli odevzdavat? Stejne i zdravotni pojisteni....pojisteni na nezamestnanost....vse shrabnou samozrejme Svycari.

Upravil(a) sahleb (5. 5. 2013 14:38)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#54 5. 5. 2013 14:35

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

sahleb napsal(a):

Eva. napsal(a):

holčina tady srozumitelně napsala, že bude zaměstnankyní české firmy.

To jsem si nevsimla, ALE  pracovni smlouva je pracovi smlouva a musi odpovidat zakonum te zeme.
POkud by neodevzdavala dane, tak se na to nazira, jako kdyby pracovala nacerno. jak je to v te zemi X se zdravotnim pojistenim a s nemocenskou netusim, nevim, kde to je.

PS, pokud nejaky American, pracuje ve Svycarsku u americke firmy, tak se jeho pracovni smlouva ridi samozrejme zakony ce Svycarsku.

To funguje jinak, když česká firma dostane zakázku, obvykle stavební, v zahraničí. A taky existují mezi ČR a jinými státy (s většinou států, kde má ČR nějaké styky) smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Ty přesně a jasně popisují, jak je to s daněním.
Pracovník je zaměstnancem české firmy podle českých zákonů. Česká firma jako právnická osoba podle druhu zakázky daní (nebo nedaní) obvykle srážkovou daní svůj příjem právnické osoby. Něco o tom vím, troufám si říct, že víc, než ty sahleb ve Švýcarsku, kor jestli nepracuješ jako ekonom nebo daňař.

Upravil(a) Eva. (5. 5. 2013 14:39)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#55 5. 5. 2013 14:50

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

To funguje jinak, když česká firma dostane zakázku, obvykle stavební, v zahraničí. A taky existují mezi ČR a jinými státy (s většinou států, kde má ČR nějaké styky) smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Ty přesně a jasně popisují, jak je to s daněním.
Pracovník je zaměstnancem české firmy podle českých zákonů. Česká firma jako právnická osoba podle druhu zakázky daní (nebo nedaní) obvykle srážkovou daní svůj příjem právnické osoby. Něco o tom vím, troufám si říct, že víc, než ty sahleb ve Švýcarsku, kor jestli nepracuješ jako ekonom nebo daňař.

Nejsem ekonom, al ena rozdil od ostatnich pracuji v zahranici a vedle mne zde pracuje mnoho cizincu. A je tu nespocet zahranicnich firem.
Za druhe jsem nepsala nic o dvojim zdaneni. Kde si to cetla? Nejsem ekonom, ale nejak mi nesedi, ze nekdo pracuje v zahranici podle ceskych zakonu. To mi velmi nesedi.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#56 5. 5. 2013 14:50

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

Smlouvy o zamezení dvojího zdanění v ČR
http://www.ucetnikavarna.cz/muze-se-vam … o-zdaneni/

sahleb, není důležité, co tobě sedí, ale jak to je. Kdybys byla ekonom, věděla bys, co znamená název - smlouva o zamezení dvojího zdanění a nepsala bys tvé domněnky (viz - nepsala jsem nic o dvojím zdanění). Protože bys věděla, co taková smlouva přesně znamená.
Česká firma, která získá zakázku v zahraničí, si řádně nastuduje, jak je to správně s daněním. Holčina nemá nabídku od zahraniční firmy ale  byla by zaměstnancem české firmy, která má zakázku v zahraničí.
Tak jsem to aspoň z jejího psaní pochopila.

Upravil(a) Eva. (5. 5. 2013 14:54)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#57 5. 5. 2013 14:55

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

Smlouvy o zamezení dvojího zdanění v ČR
http://www.ucetnikavarna.cz/muze-se-vam … o-zdaneni/

sahleb, není důležité, co tobě sedí, ale jak to je. Kdybys byla ekonom, věděla bys, co znamená název - smlouva o zamezení dvojího zdanění a nepsala bys tvé domněnky (viz - nepsala jsem nic o dvojím zdanění). Protože bys věděla, co taková smlouva přesně znamená.
Česká firma, která získá zakázku v zahraničí, si řádně nastuduje, jak je to správně s daněním. Holčina nemá nabídku od zahraniční firmy ale  byla by zaměstnancem české firmy, která má zakázku v zahraničí.
Tak jsem to aspoň z jejího psaní pochopila.

Ja nepisu o dvojim zdaneni. Jasne, ze se dvojmo nezdanuje o tom se nemusim ani zminovat.  Na to neumusim byt ani v nejmensim ekonom.
Mam na mysli pripad, kdy ciznec pracuje v zahranici a ta zem od nej nevybira zadne poplatky. Ja jsem pracovala a pracuji s cizinci ze vsech moznych zemi. Vsichni meli praccovni smlouvy  identicke se Svycary napr.

Upravil(a) sahleb (5. 5. 2013 15:02)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#58 5. 5. 2013 14:58

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

sahleb, tak znovu. Smlouva o zamezení dvojího zdanění řeší, co a jak se ve které z těch dvou smluvních zemí daní. Ten název je pro laika jako jsi ty zavádějící.

Upravil(a) Eva. (5. 5. 2013 14:58)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 5. 5. 2013 15:03

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

sahleb, tak znovu. Smlouva o zamezení dvojího zdanění řeší, co a jak se ve které z těch dvou smluvních zemí daní. Ten název je pro laika jako jsi ty zavádějící.

Potreti, nepisu o dvojim zdaneni. Vim co je dvoji zdaneni, nejsem laik. Tak to sem prestan cpat. Dekuji.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#60 5. 5. 2013 15:10

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

V Evrope je zamestnanec chranen tim, ze musi mit stejnou pozici, jako ostatni zamestnanci ve state, ve kterem jako cizinec pracuje. O to mi jde. O tom tu pisu. 

Podle prava, zamestnanec nesmi mit horsi postaveni nez domaci kolega. A to je dulezite. Napr. materska, vypoved, lhuty, pracovni uraz, pojisteni v nezamestnanosti ......

Kam se ale chysta nase pisatelka dotazu nevim. Tudiz mluvim spis vseobecne.

Upravil(a) sahleb (5. 5. 2013 15:11)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#61 6. 5. 2013 19:07

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Odjet za prací?

Sahleb, s Ruskem nemáme od r. 2009 dohodu o uznávání důchodu, let odpracovaných do důchodu, dříve jsme dohodu měli. Nevím, jak se přesně ta dohoda jmenuje.
Dohodu o zamezení dvojího zdanění s Ruskem máme. Tam jsou daně mnohem nižší. Přesně se spočítá, kolik dní je člověk v které zemi a tam kde je nejvíc dní, tam platí daně. Dokazuje se to razítky v pasu.
V případě nemoci bych měla dost peněz. V případě mateřské - v Rusku dostávají asi 300 Kč měs. rok a půl (mi říkali Rusové), tak jsem ani nezkoušela o to žádat, ani nevím, jak bych odsud žádala.

Upravil(a) eva4444 (6. 5. 2013 19:10)

Není tady

 

#62 6. 5. 2013 21:02

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Odjet za prací?

sahleb napsal(a):

V Evrope je zamestnanec chranen tim, ze musi mit stejnou pozici, jako ostatni zamestnanci ve state, ve kterem jako cizinec pracuje. O to mi jde. O tom tu pisu. 

Podle prava, zamestnanec nesmi mit horsi postaveni nez domaci kolega. A to je dulezite. Napr. materska, vypoved, lhuty, pracovni uraz, pojisteni v nezamestnanosti ......

Kam se ale chysta nase pisatelka dotazu nevim. Tudiz mluvim spis vseobecne.

Sahleb, pokud bude holcina pracovat u ceske firmy, ktera ma v zahranici zakazku nebo tam dodava nejaky investicni celek a vysle ji tam, bude se  pro ni vsechno ridit ceskymi zakony. A i kdyz tam bude  po castech dele nez pul roku, ale bude se pravidelne vracet domu, jeji danovy domov bude CR, protoze CR bude porad zemi, kde ma trvaly pobyt.

Nekdy muze byt pomerne slozite urcit, kde je clovek povinen platit dane, ale u holciny to bude nejspis tak, jak jsem napsala.

Pokud by pracovala u ceske firmy, ktera ma v te zemi sidlo sve pobocky a ona v cizine zila trvale, situace by byla jina.

K dotazu: neni kazdy vhodny na presazovani a zivot mimo domov muze byt pro ty lidi docela utrpeni. Pokud toto neni problem, sla bych tam.

Není tady

 

#63 6. 5. 2013 21:48

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Odjet za prací?

Mě osobně tady tato nabídka přijde dobrá tak pro mlaďochy,kteří se ještě nikde pořádně nezahnízdili a kteří dychtí po poznání všeho moožného.

Holčina tu nepsala podrbnější věci-za jakou cenu by toto vše vlastně bylo - jaké ubytování,jestli toto bude firma platit,prostě moje režie s tím spojené,jak dalece se bude muset člověk přizpůsobit nové situaci tam,jak to bude s placením cest domů a zase zpět,no jestli jeta práce někde v |Rusku,tak potěš koště teda.
Bude na stará kolena žít vlastně v kufrech,pořád balit.

Holčina psala,že by práce měla být na 7-8 let a že to jí potom půjde na 50,takže usuzuji z toho,že nyní má kolem 40 - v tu dobu již jsem měla ujasněný co chci a jak chci dál žít a dobudovali jsme si pohodlné hnízdečko v novém domečku,ve kterém bychom chtěli s manželem i společně zestárnout;v tomto věku,před 50kou,už pomalu zvolňujeme,máme zvolené živ.priority a ne kdesi vzpouzet po světě a hledat si tu pak v tak pokročilém věku další práci,bo pro normální řadové smrtelníky je 50 těžký produktivní věk na hony vzdálen možnému důch.odpočinku a dělání si věcí dle svého.

Není tady

 

#64 6. 5. 2013 23:52

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: Odjet za prací?

Jaku, holcina ma ted do duchodu jeste kolem 25 let. Pravdepodobne vic nez ma doted odpracovano. To je strasne dlouha doba, za kterou se muze stat ledacos i to, ze bude v pokrocilem veku hledat praci, i kdyz zustane doma.

Není tady

 

#65 7. 5. 2013 7:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odjet za prací?

tato nabídka přijde dobrá tak pro mlaďochy,kteří se ještě nikde pořádně nezahnízdili a kteří dychtí po poznání všeho moožného... v tu dobu již jsem měla ujasněný co chci a jak chci dál žít
Ono je "poznání" nějak ovlivněno věkem? On věk kolem čtyřicítky je překážkou pro změnu?
Ona práce, která “je špatně ohodnocená, nemotivující“ - ovšem “téměř jistᓠje pro paní, která už není „zajda“ nějak výhodnější, než ta, kde “budu se moci realizovat, vydělám si hezký peníze“, by s možností, že po jejím ukončení  budu mít těsně před padesátkou“ a možná potíž najít nový místo?
Už jsem se zmiňovala - ani to “téměř jistᓠnemusí přece znamenat, že je „jistᓠaž do důchodu… kdo z nás ví, co bude za rok - natož pak za roků pět…


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#66 7. 5. 2013 8:17

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

eva4444 napsal(a):

Sahleb, s Ruskem nemáme od r. 2009 dohodu o uznávání důchodu, let odpracovaných do důchodu, dříve jsme dohodu měli. Nevím, jak se přesně ta dohoda jmenuje.
Dohodu o zamezení dvojího zdanění s Ruskem máme. Tam jsou daně mnohem nižší. Přesně se spočítá, kolik dní je člověk v které zemi a tam kde je nejvíc dní, tam platí daně. Dokazuje se to razítky v pasu.
V případě nemoci bych měla dost peněz. V případě mateřské - v Rusku dostávají asi 300 Kč měs. rok a půl (mi říkali Rusové), tak jsem ani nezkoušela o to žádat, ani nevím, jak bych odsud žádala.

Dekuji za repliku a bohuzel prohlasuji toto:

NIKDE NEPISU o RUSKU, NIKDE NEPISU o DVOJIM ZDANENI.  PO DESTATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nevim, kam holcina jede. Pisu vsobecne. Nevlasntnim firmu , ktera ma pobocku v zahranici, ale neexituje,  ze by zamestnanci Bank of England, nebo Citibank nebo Svenska Handelsbanken S.A , kteri maji pobocku v Zürichu, ze by jejich svedsti, anglicti, nemecti zamestnannci platili JINE DANE (ODVODY) nez jejich svycarsti zamestnanci nebo svycari pracujici u doamci UBS Bank Zürich. myslite, ze by to nejaky stat nechal jen tak. Pracovat oficilene (pracovni povoleni) v nejakem state a neplatit v tomto state dane je absurdni.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#67 7. 5. 2013 8:17

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: Odjet za prací?

Holčino já bych do toho šla, kdybych tu profesi uměla.
Taková zkušenost je k nezaplacení , člověk pozná detailně jiný svět a rozšíří se mu obzory a hlavně získá náhled nad tím , co má doma a najde snáz řešení.

Není tady

 

#68 7. 5. 2013 8:31

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

elena007 napsal(a):

sahleb napsal(a):

V Evrope je zamestnanec chranen tim, ze musi mit stejnou pozici, jako ostatni zamestnanci ve state, ve kterem jako cizinec pracuje. O to mi jde. O tom tu pisu. 

Podle prava, zamestnanec nesmi mit horsi postaveni nez domaci kolega. A to je dulezite. Napr. materska, vypoved, lhuty, pracovni uraz, pojisteni v nezamestnanosti ......

Kam se ale chysta nase pisatelka dotazu nevim. Tudiz mluvim spis vseobecne.

Sahleb, pokud bude holcina pracovat u ceske firmy, ktera ma v zahranici zakazku nebo tam dodava nejaky investicni celek a vysle ji tam, bude se  pro ni vsechno ridit ceskymi zakony. A i kdyz tam bude  po castech dele nez pul roku, ale bude se pravidelne vracet domu, jeji danovy domov bude CR, protoze CR bude porad zemi, kde ma trvaly pobyt.

Nekdy muze byt pomerne slozite urcit, kde je clovek povinen platit dane, ale u holciny to bude nejspis tak, jak jsem napsala.Pokud by pracovala u ceske firmy, ktera ma v te zemi sidlo sve pobocky a ona v cizine zila trvale, situace by byla jina.

K dotazu: neni kazdy vhodny na presazovani a zivot mimo domov muze byt pro ty lidi docela utrpeni. Pokud toto neni problem, sla bych tam.

Vyber soc. odvodu a dani se ve state XY nemuze ridit ceskmi zakony, jelikoz tam ceske zakony neplati.

Psala jsem vsobecne o tom, aby si holcina prostudovala pracovni smlouvu, pokud jde o odvody a dane. Nepisu o dvojim zdaneni.
Pripada mi velmi podivne, ze by nejaky stat nevybiral legalne pracujicich dane, ani odvody.  Protoze ma jinde bydliste. Zamestnannci Ceske ambasady nebo Cedoku v zahranici mimo Cesko padaji pod zahranicni zakony. Tady ve Svycarsku musi kazdy podat danove prohlaseni. Vim, ze sezoni delnici (na nekolik mesicu) odevzdavaji jako ostatni identicky vsechny socialniu odvody, duchody a dane ( ta jim strhavaji rovnou z platu= svycari samozrejme) jako vsichni ostatni.
Opravdu je to tak, ze na uzemi nejakeho statu, pokud se tam plati dane z platu, nechaji nekomu dane, protze ma bydliste v jinem state. I kdyz bydli leta v onom zaharanici? To by ten stat musel byt blazen!

Psala jsem o tom, ze zamestnanci nesmi mit na horsi postaveni (tzn. jine samozrejme) postaveni nez zamestnanci ostatni ve state.
Ja pracuji a pracovala jsem s cizinci z cele Evropy a taky Ameriky. Nebyla to jejich domovska firma, ale na vsechny platil stejny metr, az na to ze temto lidem, kteri museli mit povoleni k praci a tudiz k pobytu, tem se braly dane rovnou z platu. Ja davam danvoe prohlaseni jednou za rok o rok pozdeji, To by l jedinny rozdil, jen kvuli tomu,ze nez by se od nich dane odebrali, mohli zu byt davno v zahrananici.

PS. muj manzel, pracuje zde a ma jen prechodny povoleny pobyt,  tudiz by mel platit dane, tam kde bydlel 40 let. Ale tak to neni, plati dane a odvody stejne jako domorodec. byl by to nesmysl, v jeho zemi, kde cely zivot zil, se skoro dane neplati. Mel by snad jit za nekym a rict to na financnim urade, ze teda ne, ze bude spis platit ve sve puvodni zemi? Blbost ne?

Upravil(a) sahleb (7. 5. 2013 8:36)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#69 7. 5. 2013 8:44

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

sahleb napsal(a):

Dekuji za repliku a bohuzel prohlasuji toto:

NIKDE NEPISU o RUSKU, NIKDE NEPISU o DVOJIM ZDANENI.  PO DESTATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nevim, kam holcina jede. Pisu vsobecne. Nevlasntnim firmu , ktera ma pobocku v zahranici, ale neexituje,  ze by zamestnanci Bank of England, nebo Citibank nebo Svenska Handelsbanken S.A , kteri maji pobocku v Zürichu, ze by jejich svedsti, anglicti, nemecti zamestnannci platili JINE DANE (ODVODY) nez jejich svycarsti zamestnanci nebo svycari pracujici u doamci UBS Bank Zürich. myslite, ze by to nejaky stat nechal jen tak. Pracovat oficilene (pracovni povoleni) v nejakem state a neplatit v tomto state dane je absurdni.

Ty právě pleteš holinky a hodinky.
Holčina totiž nebude pracovat na žádné pracovní povolení. Ale bude zaměstnancem české firmy, která v tom státě dělá zakázku. A to je úplně o něčem jiném. Ale chápu, že ty si říct nedáš, nebo musíš mít svou pravdu, jak tě znám.

A klid, sahleb, nebo jednou dostaneš infarkt. Nechtěla jsem říct rovnou, že tě trefí šlak. Víc těch vykřičníků by nešlo? winkbig_smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#70 7. 5. 2013 9:01

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

sahleb napsal(a):

Dekuji za repliku a bohuzel prohlasuji toto:

NIKDE NEPISU o RUSKU, NIKDE NEPISU o DVOJIM ZDANENI.  PO DESTATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nevim, kam holcina jede. Pisu vsobecne. Nevlasntnim firmu , ktera ma pobocku v zahranici, ale neexituje,  ze by zamestnanci Bank of England, nebo Citibank nebo Svenska Handelsbanken S.A , kteri maji pobocku v Zürichu, ze by jejich svedsti, anglicti, nemecti zamestnannci platili JINE DANE (ODVODY) nez jejich svycarsti zamestnanci nebo svycari pracujici u doamci UBS Bank Zürich. myslite, ze by to nejaky stat nechal jen tak. Pracovat oficilene (pracovni povoleni) v nejakem state a neplatit v tomto state dane je absurdni.

Ty právě pleteš holinky a hodinky.
Holčina totiž nebude pracovat na žádné pracovní povolení. Ale bude zaměstnancem české firmy, která v tom státě dělá zakázku. A to je úplně o něčem jiném. Ale chápu, že ty si říct nedáš, nebo musíš mít svou pravdu, jak tě znám.

A klid, sahleb, nebo jednou dostaneš infarkt. Nechtěla jsem říct rovnou, že tě trefí šlak. Víc těch vykřičníků by nešlo? winkbig_smile

Ach jo. To myslis vazne? To jako, ze nemec pracujici u nemecke banky ve Svycarku nepotebuje pracovni povoleni ve Svycarsku? . DOVOL ABYCH SE ZHLUBOKA ZASMALA, to jako pracuje ve Svycarku nacerno? bez pracovniho povoleni? Bez palceni dani? Bez odevzdavani soc. odvodu?  DOVOL ABYCH SE ZASMALA.
Ja nejsem teoretik, ale praktik. Ja totiz v zajrancii pracuju, muj manzel taky. Ani nema staly pobyt, ani nema obcanstvi, to nikdy mit nebude....takze hodinky a holinky si nech pro nekoho jineho.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#71 7. 5. 2013 9:06

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Napriklad toto plati v Cesku:

Český ZDP se vztahuje na fyzické osoby bez ohledu na občanství, ustanovení tedy platí i pro Slováky, Američany či kterékoli jiné cizince, jsou-li u nás daňovými rezidenty (v ZDP je přímo stanoveno, v jakých případech je daňová situace u cizinců jiná než u občanů české národnosti - např. uplatňování odečitatelných položek na manželku či děti, využití společného zdanění manželů - o tom viz sloupek).

Každopádně ale cizinci, kteří nejsou českými daňovými rezidenty, mají v ČR daňovou povinnost jen z příjmů plynoucích ze zdrojů na území České republiky.
Zajimave, ze cizinci odevzdavaji dane v cesku. Tedy.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#72 7. 5. 2013 9:10

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Odjet za prací?

A co se takhle přestat hádat a podívat se třeba na výklad daného předpisu

Při vyslání do zahraničí budete zpravidla muset odvádět daň z příjmu v domovské zemi pouze v případě, že:
- v zahraničí pobýváte méně než 6 měsíců v roce a
- vaše mzda je vyplácena přímo vaším zaměstnavatelem, který vás vyslal (z domovské země), nikoli jeho pobočkou či jinou společností, jež v hostitelské zemi vlastní.

Zdroj

Trochu jinak to mají státní zaměstnanci. To potom platí:
- vᚠpříjem ze zaměstnání ve státní správě se bude i nadále danit v zemi, která vás vyslala (tj. která vás zaměstnává)
- svůj příjem budete danit v zemi, kde pracujete, pouze v případě, že tam máte bydliště a
a) jste občanem dané země nebo
b) do dané země jste se nepřestěhovali za účelem práce ve státní správě (např. místo státního zaměstnance jste získali až po té, co jste v zemi nějakou dobu pobývali).

Zdroj


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#73 7. 5. 2013 10:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

Kuličko, nic jiného, než ty, jsem nepsala. Viz můj příspěvek č. 56.

Nehledě na to, že dotaz holčiny je neurčitý. Nepozná se z něj nic, z čeho by se dalo konkrétně řešit danění atd. Ostatně ona se na danění ani neptala. Ptala se jenom, jestli Odjet za prací.

Upravil(a) Eva. (7. 5. 2013 10:27)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#74 7. 5. 2013 10:32

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Evo, upozornovala si me, ze nejsem ekonom nepracuji v danich a je tedy pro me lol tezko pochopitelne, co je to dvoji zdaneni. To vis, ja jsem Ceska a ziji pres  20 let v zahranici, tak nemuzu mit ani tucha.

Porteze nikdo nevi, kam holcina pojede, psala jsem o tom, aby so uhlidala pracovni smlouvu. Psala jsem vsobecne a upozornovala jsem opakovane, ze o dvojim zdaneni nepisu.

Jionak ve zdroji, ktery sem hodila Misa KUlicka (tyka se ovsem EU) jsem nasla toto:
Daň z příjmu osob vyslaných do zahraničí
Zaměstnanci a osoby samostatně výdělečně činné
Příjem z výdělečné činnosti získaný během vyslání do zahraničí může podléhat daňové povinnosti v hostitelské zemi, kam byla daná osoba vyslána.


Toje vse, a to si urcite nenapsala. To jsem psala ja.

Jeatli jede Holcina do EU nikdo nevi, tudiz se s tim neda argumetovat. Taky neni jiste, ze je Hocina statni zamestnanec, to je rozdil.

Upravil(a) sahleb (7. 5. 2013 10:36)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#75 7. 5. 2013 10:40

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Odjet za prací?

A já bych řekla, že se tu řeší věci, které si HOlčina ošéfuje, kdyby nastala situace, kdyby jela do zahraničí. Spíš jde o to, zabalit to tady?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů