Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 5. 2013 10:43

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Odjet za prací?

Dostala jsem zajímavou nabídku práce v zahraničí. Jde o turnusy 6-8týdnů tam, 2 týdny doma po dobu 7-8 let. Napřed mi to připadalo šílené, ale teď mám čas a přemýšlím o tom. Současná práce mě sice baví, ale je špatně ohodnocená, nemotivující, zato téměř jistá. Děti jsou dospělé, manžel by to snad taky nějak zvládl (počítám s občasnou výpomocí hospodyně), s přítelem nevím jak by to dopadlo. Tak si představuju, kdybych to vzala budu se moci realizovat, vydělám si hezký peníze, ale po osmi letech budu mít těsně před padesátkou a hledat zas něco nového? Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím. Nemusím se rozhodovat v nějakém krátkém termínu, nastoupila bych nejdřív s novým rokem. Budu nejspíš čekat jestli se "něco" co by mi pomohlo se rozhodnout nestane.
Je opravdu lepší vrabec v hrsti než holub na střeše?

Není tady

 

#2 4. 5. 2013 11:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Odjet za prací?

šla bych do toho


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#3 4. 5. 2013 11:18

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

Kdybych žila s manželem nebo měla přítele, nevyměnila bych jejich blízkost za práci v zahraničí. Jen kdyby to bylo opravdu nezbytné a nemohla bych najít jinou práci tady.
Jedna slovenská přispěvatelka takhle dělala, ani ne v zahraničí. Našla si práci doma, nebylo to dobré.
Myslím, že pro muže je toto řešení vhodnější, než pro ženu.
Ty turnusy, které ti nabízejí, by byly pro mě moc dlouhé.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 4. 5. 2013 11:30

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Odjet za prací?

Vzhledem k tomu, jakou má situaci doma Holčina, bych právě že do toho šla. A řekla bych, že není rozdíl mezi tím, že je to muž nebo žena. žena spíš zůstává doma kvůli dětem. Ale když už jsou děti velký a rozprchnou se do světa.
Přítel - se uvidí, jestli vztah vydrží nebo ne.
Mně spíš přijde Holči, že to tak má asi být,jak jsem tenhle příspěvek od Tebe četla.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 4. 5. 2013 11:31

skifa182
♥♥-----
Místo: mimo CR
Registrovaný: 6. 3. 2013
Příspěvky: 29

Re: Odjet za prací?

jdi do toho drzim palce

Není tady

 

#6 4. 5. 2013 11:33

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Odjet za prací?

Ty mᚠmanžela i přítele a nechceš přijít ani o jednoho :-) ?

Já bych to brala. 7 - 8 let vůbec neber jako dané, zkrátit to můžeš vždy, když se nebude dařit.
Já jsem vzala práci na 2 roky v Rusku (i s dítětem), kdy jsme domů jezdili na víkendy 1 - 2 x do měsíce a byla jsem doma o dovolených a stejně tak manžel jel několikrát za námi. Nakonec se mi tam až tak moc nelíbilo (z důvodu  pracovní náplně - neměla jsem čas na dítě, vzdálenost bych zvládla) tak ze 2 let bylo jen 14 měs., ale vůbec nelituju, pomohlo mi to jak finančně tak jsem získala super praxi, neučila se plynule komunikovat ve 2 cizích jazycích a "přepínat" v hlavě z jednoho do druhého, hodně mi to dalo a nᚠvztah odloučení neohrozilo. Před padesátkou, pokud Ti ta práce dá i dobrou praxi, tak snad práci seženeš i v ČR. Já si představuju, že jednou až děti vyrostou... tedy u mě po padesátce, tak že ještě jednou bych jela tahle pracovat do Asie.
Ty turnusy jak popisuješ mi přijdou v pohodě, když si k tomu přičteš nějakou dovolenou, kterou můžeš  trávit tady, možná i manžel by mohl na dovču za Tebou, tak zjistíš, že jste spolu docela často.

Není tady

 

#7 4. 5. 2013 11:51

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Odjet za prací?

Kdybych neměla práci tak bych se nerozmýšlela.

evo4444, po manželovi by se mi nestýskalo a že by přijel za mnou na dovolenou to fakt nehrozí:-) ale to je jiná kapitola. S přítelem by to bylo horší. Řeším hlavně to jestli se vybodnout na jistý místečko, co bude pak až se vrátím? Co když se vrátím po roce? Uvidíme co přinese čas

duši, právě jsem přemýšlela, proč to přišlo teď:-)

Není tady

 

#8 4. 5. 2013 11:56

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Odjet za prací?

duši, právě jsem přemýšlela, proč to přišlo teď:-)
viď smile
víš co mě napadlo? ale to jsou jen moje domněnky
- upevní se vᚠvztah v manželství
- uvidí se, jaký je vztah Ty a přítel
A tahle nová situace by mohla být nápomocna k "řešení".
Ale Ty už sis vlastně odpověděla v prvním příspěvku:
Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím.

Upravil(a) dusička (4. 5. 2013 11:57)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 4. 5. 2013 12:03

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Odjet za prací?

holcina napsal(a):

Kdybych neměla práci tak bych se nerozmýšlela.

evo4444, po manželovi by se mi nestýskalo a že by přijel za mnou na dovolenou to fakt nehrozí:-) ale to je jiná kapitola. S přítelem by to bylo horší. Řeším hlavně to jestli se vybodnout na jistý místečko, co bude pak až se vrátím? Co když se vrátím po roce? Uvidíme co přinese čas

duši, právě jsem přemýšlela, proč to přišlo teď:-)

Zadne pracovni misto neni jiste, proto bych jela do zahranici a chytila prilezitost za pacesy:) turnusy mi taky prijdou v pohode a pritel to bud da nebo ne.

Není tady

 

#10 4. 5. 2013 12:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Odjet za prací?

dusička napsal(a):

duši, právě jsem přemýšlela, proč to přišlo teď:-)
viď smile
víš co mě napadlo? ale to jsou jen moje domněnky
- upevní se vᚠvztah v manželství
- uvidí se, jaký je vztah Ty a přítel
A tahle nová situace by mohla být nápomocna k "řešení".
Ale Ty už sis vlastně odpověděla v prvním příspěvku:
Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím.

Nenaplňuje mě štěstím práce. Ale co když půjdu za lepší prací a pak budu do důchodu živořit? Nojo, jsou to asi zbytečné kdyby:-) protože a se rozhodnu jakkoliv nebudu vědět jaký by to bylo kdybych se rozhodla jinak. Napadají mě takový věci jako třeba " co když přijdou vnoučata a já u toho nebudu?" a to nad tím přemýšlím pár hodin:-))

Není tady

 

#11 4. 5. 2013 12:26

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Odjet za prací?

holcina napsal(a):

Dostala jsem zajímavou nabídku práce v zahraničí. Jde o turnusy 6-8týdnů tam, 2 týdny doma po dobu 7-8 let. Napřed mi to připadalo šílené, ale teď mám čas a přemýšlím o tom. Současná práce mě sice baví, ale je špatně ohodnocená, nemotivující, zato téměř jistá. Děti jsou dospělé, manžel by to snad taky nějak zvládl (počítám s občasnou výpomocí hospodyně), s přítelem nevím jak by to dopadlo. Tak si představuju, kdybych to vzala budu se moci realizovat, vydělám si hezký peníze, ale po osmi letech budu mít těsně před padesátkou a hledat zas něco nového? Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím. Nemusím se rozhodovat v nějakém krátkém termínu, nastoupila bych nejdřív s novým rokem. Budu nejspíš čekat jestli se "něco" co by mi pomohlo se rozhodnout nestane.
Je opravdu lepší vrabec v hrsti než holub na střeše?

já bych do toho šla.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#12 4. 5. 2013 13:17

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Odjet za prací?

Myslím si, že u mnohých z těch, co ti píšou, že by do toho šly, je to opravdu akorát to BY. Ale kdyby k tomu došlo, tak by taky nešly.
Já žiju v jiném státě, než kde jsem se narodila a trošku si už dovedu představit, co je to cizina. Já bych do toho nešla na tak dlouho a s tak dlouhými nepřetržitými turnusy.
Ale - holčino, kde to vlastně je? Nebo spíš, jak daleko za hranicemi ČR a ve kterém státě? I to může hrát velkou roli. Když jsi tady za hranicemi v SRN, Rakousku nebo Polsku, je to o něčem jiném, než tisíce km daleko.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#13 4. 5. 2013 13:23

venuše
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2116

Re: Odjet za prací?

Souhlasim s Evou. Zit v cizine neni zadny med, ziju v cizine vic jak 20 let a kdyz vidim, jak se tady k cizincum chovaji, hlavne k tem z vychodni Evropy, tak uz bych do toho znovu nesla.
Kdo nezkusil, nevi o cem je rec. Penize nejsou vsechno!

Není tady

 

#14 4. 5. 2013 13:25

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Odjet za prací?

co když přijdou vnoučata a já u toho nebudu?"
2 měsíce pryč, 14 dní doma.. myslím, že to bude vnoučatům stačit :-)


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#15 4. 5. 2013 13:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Odjet za prací?

Byla by to česká firma pracující 2tis.km daleko. Proto taky ty dlouhé turnusy. Počkám až bude to rozhodování aktuálnější, zatím fakt vůbec netuším. Díky za různý pohledy

Není tady

 

#16 4. 5. 2013 13:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Odjet za prací?

venuše napsal(a):

Souhlasim s Evou. Zit v cizine neni zadny med, ziju v cizine vic jak 20 let a kdyz vidim, jak se tady k cizincum chovaji, hlavne k tem z vychodni Evropy, tak uz bych do toho znovu nesla.
Kdo nezkusil, nevi o cem je rec. Penize nejsou vsechno!

zbytečně to dramatizuješ.
navíc tady nejde jen o peníze, ale právě o to, že se dostane taky jinam, bude mít jiný možnosti, zkušenosti. nemusí trnout co doma, děcka už má velký. proč by do toho nešla, na co bude čekat ? až bude stará a už tu možnost mít nebude ?
a za rok se ohlídne zpátky a bude pořád tam, kde je teď ? však když to nepůjde, z jakéhokoliv důvodu, určitě se to dá přerušit daleko dřív.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#17 4. 5. 2013 13:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

Kdybych žila s manželem nebo měla přítele, nevyměnila bych jejich blízkost za práci v zahraničí. Jen kdyby to bylo opravdu nezbytné a nemohla bych najít jinou práci tady.
Jedna slovenská přispěvatelka takhle dělala, ani ne v zahraničí. Našla si práci doma, nebylo to dobré.
Myslím, že pro muže je toto řešení vhodnější, než pro ženu.
Ty turnusy, které ti nabízejí, by byly pro mě moc dlouhé.

Proč? va
Také bych do toho šla. Může to člověka posunout někam dál, takové nabídky nechodí často.
Jo, ale u mě by také záleželo na tom, co to je za zemi.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#18 4. 5. 2013 14:00

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Odjet za prací?

holcina napsal(a):

Dostala jsem zajímavou nabídku práce v zahraničí. Jde o turnusy 6-8týdnů tam, 2 týdny doma po dobu 7-8 let. Napřed mi to připadalo šílené, ale teď mám čas a přemýšlím o tom. Současná práce mě sice baví, ale je špatně ohodnocená, nemotivující, zato téměř jistá. Děti jsou dospělé, manžel by to snad taky nějak zvládl (počítám s občasnou výpomocí hospodyně), s přítelem nevím jak by to dopadlo. Tak si představuju, kdybych to vzala budu se moci realizovat, vydělám si hezký peníze, ale po osmi letech budu mít těsně před padesátkou a hledat zas něco nového? Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím. Nemusím se rozhodovat v nějakém krátkém termínu, nastoupila bych nejdřív s novým rokem. Budu nejspíš čekat jestli se "něco" co by mi pomohlo se rozhodnout nestane.
Je opravdu lepší vrabec v hrsti než holub na střeše?

já bych do toho šla......znám dost lidí, kteří to tak mají.......hrozně je to posunulo vpřed.....získali nadhled, moudrost či co.....a zrovna věk mezi 40-50 je na to jak dělaný
já v té době prodělala několi stáží v cizině......viděla jsem, jak to mají jinde....hned mi šlo lépe uklidit  si v hlavě
žiju z toho doteď .....
nemluvím o penězích

taková příležitost se neopakuje
a doma budeš pořád tady.....nikam nejedeš natrvalo.....

Není tady

 

#19 4. 5. 2013 15:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odjet za prací?

špatně ohodnocená, nemotivující, zato téměř jistá...  zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím
Nějak vidím víc plusů pro práci novou...
po osmi letech budu mít těsně před padesátkou a hledat zas něco nového?
Ale taky budeš mít zkušenosti, který jinde těžko najdeš. Ostatně kdo ví, co bude za rok, dva, osm... copak se nemůže stát, že bys "něco nového" mohla hledat i tady? Že se tvůj současnej zaměstnavatel rozhodne ke změnám?
Děti jsou dospělé, manžel by to snad taky nějak zvládl (počítám s občasnou výpomocí hospodyně), s přítelem nevím jak by to dopadlo.
Další plusy... s malejma dětma a nechopným mužem bys asi odjet nemohla... a ani s přítelem by to snad nemuselo dopadnou nalevačku - šest, osm tejdnů... aspoň se bude(te) mít na co těšit.
co když přijdou vnoučata a já u toho nebudu?
Podívej, já mám vnoučata podsttaně blíž... a taky je o moc častěji nevídám. A na ten konkrétní "příchod" by se to snad zařídit dalo, ne?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#20 4. 5. 2013 15:15

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Odjet za prací?

Eva. napsal(a):

Myslím si, že u mnohých z těch, co ti píšou, že by do toho šly, je to opravdu akorát to BY. Ale kdyby k tomu došlo, tak by taky nešly.
Já žiju v jiném státě, než kde jsem se narodila a trošku si už dovedu představit, co je to cizina. Já bych do toho nešla na tak dlouho a s tak dlouhými nepřetržitými turnusy.
Ale - holčino, kde to vlastně je? Nebo spíš, jak daleko za hranicemi ČR a ve kterém státě? I to může hrát velkou roli. Když jsi tady za hranicemi v SRN, Rakousku nebo Polsku, je to o něčem jiném, než tisíce km daleko.

Ty ses stehovala z SK do CR....Slovensko pro me neni cizina. Ja v cizine zila, takze vim, o cem mluvim. A rikam znovu, sla bych do toho.

Není tady

 

#21 4. 5. 2013 15:20

Konvalinka 21
♥♥-----
Registrovaný: 6. 5. 2011
Příspěvky: 89

Re: Odjet za prací?

Přikláním se taky k názoru "odjet za prací". Ale důležitá by pro mě byla i konkrétní země a jak ovládᚠjazyk té země. Například do Francie, Belgie, Švýcarska, Luxu...tam bych neváhala. Zdokonalila bych si francouzštinu a určitě získala další - pracovní i jiné zkušenosti. Moc by mě ale asi nelákalo třeba Slovensko, Maďarsko, Ukrajina...Můj názor smile

Není tady

 

#22 4. 5. 2013 16:27

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Odjet za prací?

holcina napsal(a):

dusička napsal(a):

duši, právě jsem přemýšlela, proč to přišlo teď:-)
viď smile
víš co mě napadlo? ale to jsou jen moje domněnky
- upevní se vᚠvztah v manželství
- uvidí se, jaký je vztah Ty a přítel
A tahle nová situace by mohla být nápomocna k "řešení".
Ale Ty už sis vlastně odpověděla v prvním příspěvku:
Taky si představuju, že to nechám být, zůstanu tam kde jsem a to mě teda taky zrovna nenaplňuje štěstím.

Nenaplňuje mě štěstím práce. Ale co když půjdu za lepší prací a pak budu do důchodu živořit? Nojo, jsou to asi zbytečné kdyby:-) protože a se rozhodnu jakkoliv nebudu vědět jaký by to bylo kdybych se rozhodla jinak. Napadají mě takový věci jako třeba " co když přijdou vnoučata a já u toho nebudu?" a to nad tím přemýšlím pár hodin:-))

Me by spise vadilo,ze nebudu s detma.Je to obdobi jejich lasek budou potrebovat radu a ty tu nebudes.Tohle vsechno te utece mezi prsty a to se vratit neda.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#23 4. 5. 2013 16:46

Konvalinka 21
♥♥-----
Registrovaný: 6. 5. 2011
Příspěvky: 89

Re: Odjet za prací?

Erem, děti má už holcina dospělé, takže rady své maminky už asi tak moc potřebovat nebudou. Kromě toho existuje přece Internet, telefon, Skype...Já jsem teda na rady maminky dala naposledy možná v pubertě, pak už jsem používala spíš vlastní rozum. Kdybych už jako dospělá a vdaná poslouchala její rady, tak bych dnes měla jen syna (a ne i dceru) a už dávno bych nebyla se svým mužem, se kterým jsem 30 let...

Není tady

 

#24 4. 5. 2013 16:58

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Odjet za prací?

Hodně taky záleží, co budeš dělat tam mimo práci a v jakých podmínkách budeš bydlet. Takhle pendlovat znamená mít 2 životy a i ten druhý tam by měl být kvalitní (ne jen práce a práce a bydlení na nějaké horší ubytovně). Pokud tohle bude, potkᚠnějakou fajn kolegyni pro trávení volného času, tak Ti tam Těch 8 týdnů uteče, ani nebudeš vědět jak.

Není tady

 

#25 4. 5. 2013 17:03

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: Odjet za prací?

Holcino jsi do toho!

Takova nabidka se dostava jen jednou za zivot.  Vzdy po dvou mesicich se periodicky vracis. A nezapomen, ze budes mit jeste dovolenou, takze nekde na severni tocne to nebude.

Ber to! Ja ziju v zahranici a muzu rici, ze se ke me nikdo (mimo manzela a asi dvou hloupych lidi)  spatne nechoval.
Ja jsem tu zadne zamestnani ani prijem nemela, kdyz jsem sem sla a vsechno dopadlo dobre. Manzel a vsichni ostatni za tebou muzou kdykoliv prijet.

Dnesni praci, troufam si tvrsit JISTOU nemas. Jiste totiz neni nic.   Predstav si tu blbou situacu, ze do ciziny nakonec nepojedes a tuhle soucasnou praci ztratis.

Ja bych jela.
Do duchodu nemusis zivorit. Muzes si preci behem techto let hledat dalsi praci. I kdyz se ti bude blizit padesatka (to se blizi me), tak neni vse ztraceno.

Podotykam, ze jsem driv nemela ani ten internet a Skype byl neznama vec. Takze normalni pevna linka a vetsinou dopisy, ktere chodily nejmene 14 dni.

Upravil(a) sahleb (4. 5. 2013 17:05)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů