Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1026 28. 6. 2013 22:52

Lusinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 1465
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

málem jsem zapomněla dumbom

Dituško, veliká gratulace k Denýskovi hjarta
napínal tě tedy dlouho
Těším se na fotku, dᚠnám sem nějakou?


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UrIwMbI0VrIGXDAS0AKm82.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyNDO1MFKyBlwwFY0C1Q,,29.png

Není tady

 

#1027 28. 6. 2013 23:24

Lusinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 1465
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

vlastně vám ještě dlužím svou kojící story a dnes má psací náladu, tak jdu na to:

malý se narodil s malou bradou a vtaženým spodním rtíkem, tzn. má i jazyk posazený vzadu a malý
přiložení na sále odbyly, že to nejde, rychlovka sad pak uznávají že 24h po porodu ty mimča nemusí mít hlad, nedokrmují, tak sme zkoušeli, nechytal se, ale nic se neřešilo, jen říkali, že může mít problém díky té pusince
další den, hystericky plakal u prsu, nechytil se, prý až bude mlíko tak se chytí, dvakrát dostal bebu
v noci mi sestřička máčkla na prso a konečně uvěřili, že mlíko mám a že problém bude jinde, že se prostě nenapije, půjčili mi el.odsávačku a smířila sem se že se nají aspon takto, dostal z láhve moje mlíko

mohli sme jít domů, ale ráno se staniční naštvala, proč to nezkoušíme, proč se smiřuju s odsavačkou když to půjde a že jí je to jedno, že mě nebude dítě přibírat atd jestli opravdu chceme domů, obrečela sem to tam hrozně, ale rozhodla se, že když myslí, že to jde, ten den tomu dám, ale že je budu otravovat a se mi tedy věnují a začal boj

staniční zapřená o mě, rvala řvoucího hysterickýho honzíka k prsu, mě rvala za prsa až sem měla modřiny, třásla s ním se slovy "do pr..., takový dítě sem už dloho neviděla" k tomu mu stříkačkou pouštěla mlíko, at se chytí, nakojili sme asi 18ml, prý výhra, ale kde vezmu ty další ruce?
každé kojení vážení a pokaždé sem si je volala at mi pomůžou, oba dva už sme byli hotoví, přístup mě úplně rozsekal

v noci sme potkali anděla, hodně si se mnou povídala, zklidnila mě, napadlo jí, že v leže to nepůjde, takže sme hledalli a našli polohu na fotbalistu, s pomocí stříkačky s mlíčkem se povedlo a konečně sem si pátý den v pět ráno nakojila své dítě sama
odešli sme s velkým úbytkem, s kloboučky, se stříkačkou, s nutností svázání do látkovky, s dokrmem mým mlíkem z láhve, ale kojený
nejhůř, že staniční si myslela, že je to vše její zásluha sad

dneska už sme stříkačku odbourali, zůstávají kloboučky, Honzík už se nevzteká ani neusíná, ale stále je to jak na houpačce, vypil už i 100 ale pak přišla rýma a zase dává jen 50, takže odsávám a dokrmuju
teď budeme zkoušet bez dokrmu nechat to na něm

takže takto se dá druhorodička zlomit kvůli kojení
stálo to spoustu sil a slz a nevzdám to dokud mlíko je
já odpůrce nákupů váhy a odsávačky sem pro obojí hned jela po cestě z porodnice

Elisabeti, pokud jsi rodila v čb? s jakým přístupem jsi se tu setkala ty?


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UrIwMbI0VrIGXDAS0AKm82.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyNDO1MFKyBlwwFY0C1Q,,29.png

Není tady

 

#1028 29. 6. 2013 6:48

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 2. 2. 2011
Příspěvky: 613
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Čtu po delší době a nestačím žasnout, jaký velký tématický zlom tu nastal (a zas a znovu nad tím, jak to všechno šíleně rychle uteklo). smile

Holčí, krásně jsi to popsala s tím ztěžklým druhým dítětem. smile A s jistotou manipulace s novorozencem.
Vůbec si mateřství teď užívám mnohem klidněji než jako neurotická prvorodička.

Dito, gratulace k dalšímu do party...Já jsem odjakživa chtěla 5 dětí. Po Zaharčině porodu jsem si říkala, že porod teda už nikdy, raději jedináček...A teď se sama sebe ptám, co dalším dětem brání (kromě té paní ve frontě v Tescu, které jsem připomněla, že nechápe, "proč si někteří lidé pořizují děti")? Rodit už zvládám, kam je dát taky máme...Takže až dodělám Ph.D., jdu do toho zas. smile

Lusi, při popisu té staniční se mi vybavila porodní asistentka, která mě při porodu okřikovala: "Neječte, strašíte ostatní rodičky!" (Zrovna když jsem si říkala, jaká jsem statečná, že ani neřvu tolik jako prvně. smile)
Hrůza. Já bych to na tvém místě neustála a bulela jak želva...Ale kdysi jsem četla, že při podsazené spodní čelisti (a jako prevence předkusu) se kojení doporučuje, tak to nevzdávej.
Já v ČB nakonec nerodila. Plodovka mi totiž odtékala postupně a pomalu, kontrakce nulové, tak jsem si na cestu do Prahy troufla (s tím, že kdyby bylo nejhůř, po cestě je porodnice v Písku a Příbrami).


http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

 

#1029 29. 6. 2013 6:55

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 2. 2. 2011
Příspěvky: 613
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Hehe, a znám jedny sourozence, mezi kterými je 10 měsíců. Chodili spolu dokonce do třídy. A já - po svém prvním porodu - si na ně vzpomněla a nechápala, jak "TO" mohla matka  tak brzy po porodu s manželem dát. Teď po druhém porodu mi je tak dobře, že už to chápu...ale stejně jako Žačku i mě zimpotentnilo kojení až do 10 měsíce, tak snad tomu teď bude nejinak. Ten blbej doktorát už chci mít fakt z krku.


http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

 

#1030 29. 6. 2013 9:16

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Po tomhle porodu bych už nejraději lezla na koně, plela zahradu, ale dávám si pozor, abych nic fyzicky nedělala jako po druhém porodu, kdy jsem něco dělala, cítila nějaké tahání v podbřišku a potom jsem musela cvičit na pokleslou zadní stěnu poševní, to se pozná, když si dřepnete a "něco" tam dole vidíte, co by tam být nemělo. Teď se tam dole kontroluju, jestli něco neklesá (zatím OK) a cvičím pánevní dno každý den. Nic fyzicky nedělám a když už to flákání nemůžu vydržet, radši si jdu sednout do kanceláře. Tam sice musím vynést korbu s mimčem do patra, ale zase si dávám pozor, abych měla zaaté patřičné svaly. Jé holky, jak mě tohle děsí abych se nepočurávala nebo něco horšího, to mám z toho, že jsem četla knihu s obrázky z r. 1920, kde je vyobrazeno názorně, jak vypadá výhřez dělohy... a měli to tehdy ty ženské ze zanedbané péče po porodu a dřiny.
Před porodem jsem měla 66,5 kg, chtěla bych se dostat zpět na nějakých 55 kg, váhu doma nemáme. Vejdu se do jedněch volnějších kalhot, v pondělí jsem se do nich sotva narvala, v pátek už byly volnější, takže regenerace jde rychle.

Malý má asi špatnou termoregulaci, nebo co. Asi jak se narodil do těch veder přes 30 st. bylo první dny, tak se na to adaptoval. Doma máme 20 St. mám ho tu občas v čepičce, jinak má ledové ručičky. U přebalování v koupelně mu topím přímotopem a než mu sáhnu na nohy, ohřeju si ruce v teplé vodě. Stejně u toho řve a hned začne měnit barvu a klepe se mu bradička zimou. Pak ho zahřívám tělem a kojením pod dekou, no je s ním sranda, je z mých dětí největší a zároveň takový zmrzlík.

Elisabeti, Tvoje plány zní dobře. U porodu jsem teda řvala strašlivě až u tlačení a PA mě chválila, že mi to jde výborně. Předtím jsem na pokoji jen zarývala ruce do prostěradla vzdychala a sprostě nadávala, že se na to vy... a do pr..., ale to slyšel (snad) jen manžel. Dokonce jsem si vzpomněla i na tu chytrou příručku, že je třeba zachovat chladnou hlavu. Tak to se mi posledních asi 15 - 20 minut moc nedařilo a ještě jsem diskutovala s PA, když mě vlekli asi 2 minuty před porodem z koupelny na sál, že jestli tam u něj mají záchod, že si nejsem jistá, že rodím a co když ze mě vyleze něco jiného, než miminko... Prostě chvíle paniky, že bude ostuda. Oni mi řekli něco ve smyslu, a to vůbec neřeším.
A dobrý zmatek mám v lékařských zprávách. V té mojí je uvedeno, že porod vedl lékař (viděla jsem ho na příjmu) a u malého napsali, že dostal vit. K do svalu a tak mě to stálo přesvědčování mojí doktorky, že opravdu ne a potřebujeme kapičky na doma. Naštěstí mi uvěřila.

Není tady

 

#1031 29. 6. 2013 9:47

Pavlinka81
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 5. 2010
Příspěvky: 451

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

lusinko,stim kojenim to je fakt sila,ja bych tu babu poslala nekam, mimochodem kdyz mi malyho prinesli na jipku,tak tam byla taky takova aktivni sestra,a porad k prsu mi ho davala,ten chudak jecel,ja si ho chtela pochovat,pomazlit a ne mu cpat porad prso.... Tak tam byl i manzel a docela jsme to te sestre dali najevo,byla to takova mlada holka,nemyslela to spatne,ale proste pro me jsou v tu chvili dulezitejsi veci -jako abych si ho pochovala,pomazlila,dala mu pusu.
Jinak ja nekojim,nejde to,neresim to a tecka.

V porodnici mi ultrazvuk pri proupousteni delali.

Není tady

 

#1032 29. 6. 2013 10:56

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 2. 2. 2011
Příspěvky: 613
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Evi, já mám zase totálně podělanou zprávu o rodičce! (O co lepší byl porod, o to delší a hrůznější zpráva.) Když jsem volala do porodnice s žádostí o opravu, protože tam údaje nesedí, že jsem byla bez medikace (ve zprávě zapsány přímo názvy léků), porod lékař nevedl, pupečník dítě kolem krku omotaný nemělo, tak mě odbyli tím, že nejsem doktor a nerozumím tomu (že medikací může být míněn i prostý prášek proti bolesti po porodu - jenže ani ten jsem nevzala do pusy!!) - když jsem teda opáčila, že nesedí ani počet předporodních vyšetření, nabraná hmotnost, datum posl. UTZ ani gestační stáří, dostalo se mi odpovědi, že to nejsou tak důležité údaje, aby se kvůli nim musela zpráva měnit.
Nebýt v poporodním vyjednávacím útlumu, tak si na sestru došlápnu...ale já se fakt nezmohla na slovo.

Evi, taky jsem se ozývala až při tlačení, předtím jsem se držela madel a kroutila se, ale neslyšně. smile A s tou rekonvalescencí porodních cest jsi mě trochu vystrašila - já se totiž nijak nekrotím, jen moc neběhám, to ještě bolí.


http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

 

#1033 29. 6. 2013 12:32

Holčička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 4. 10. 2006
Příspěvky: 4363

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Eli, to snad nemyslí vážně s tou zprávou va
Já teda zprávu neviděla, rovnou to posílají ošetřujícímu doktorovi, tak si mu pak řeknu, aby mi to ukázal.

Lusinko, držím palce na kojení! Staniční by zasloužila tečku mezi oči roll

Já se  u kontrakcí teda zpátky nedržela gloria Zjistila jsem, že mi pomáhá, když zpívám. Nahlas. A tak jsem si celý porod prozpívala vissla
Jsem samozřejmě na začátku řekla PA, že kdyby to mělo někomu vadit, tak a mi řekne wink. Ale vzhledem k tomu, že jsem tam rodila v tu chvíli jediná, tak to bylo jedno. Až ráno se mě pak spolubydlící ptala, jestli jsem to byla já big_smile Ale že jí to nějak nevadilo.Že si jen říkala komu asi přeskočilo, že si o půlnoci zpívá ve sprše lol vissla (sprchy jsou na odd.šestinedělí wink )


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

 

#1034 29. 6. 2013 12:37

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Dita někde psala, že ve Francii dokonce po porodu mají rehabilitaci na pánevní dno. To je super. Třeba nám Dita dá nějaké typy na cvičení. To bych u nás uvítala.
V porodnici jsem se chtěla dozvědět o cvičení něco nového (když už jsem tam zůstala déle kvůli malému a "nic" mi nebylo) a jen mi půjčili příručku. No sice nevím, zda cvičím správně, ale díky příručce jsem zjistila, že do té doby jsem cvičila úplně blbě. Při těch cvicích skoro u všech psali, že se má podsadit pánev. Tak na to teď myslím, abych to tak prováděla.

Elisabeti, tu moji porodní zprávu podepisoval doktor, který mě viděl až 4. den, takže asi jen tak něco vyplodil. Alespoň že mi tam nenapsal medikaci. To ta Tvoje zpráva teda dopadla hůř. Trochu to ve mě vyvolává nejistotu do budoucna, že jestli všechny zprávy v nemocnicích jsou psané takto poctivě...tak doufám, že se nebudu muset s něčím léčit.

Není tady

 

#1035 29. 6. 2013 13:24

zacka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 8. 2010
Příspěvky: 729
Web

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

Lusi: des bes!  Me zase sestry kazda ukazovala jinou polohu, v leze mi to ze zacatku vubec neslo, prsa natekle, snad az nejak po trech tydnech to slo mozna i pozdeji.
Pupik nechavaji odpadnout, vim ze mu trochu mokval, tak jsme davali jen detsky pudr a hned to bylo v poho ale pahylek odpadl az po 10 dnech.
Holci: big_smile a big_smile    doufam ze si budu taky zpivat

Upravil(a) zacka (29. 6. 2013 13:27)


http://lb2m.lilypie.com/YSAFm5.png


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/p8JXgOj.jpghttp://lb1f.lilypie.com/p8JXm4.png

Není tady

 

#1036 29. 6. 2013 15:49

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#1037 10. 12. 2013 11:14

veroniqve
♥------
Registrovaný: 10. 12. 2013
Příspěvky: 8

Re: Letnatka 2013 chlivek c.3

PROSÍM TĚHULKY O VYPLNĚNÍ KRÁTKÉHO DOTAZNÍKU K MÉ ABSOLVENTSKÉ PRÁCI. MOC MI TÍM POMَETE, DĚKUJI :-)
http://www.survio.com/survey/d/D2D0K6A1F1U5K3I9P

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů