Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 4. 2013 15:42

uzivatelka
♥------
Registrovaný: 24. 4. 2013
Příspěvky: 1

Jak se vyporadat s dvema svety?

Po 15 letech manzelstvi jsem zacala byt neverna. Umim si vysvetlit proc, to ted pro dotaz neni dulezity.
Dulezity je, ze jsem neverna s clovekem, s kterym jsem zacala planovat pripadny budouci zivot. On zenaty, velky deti, je ochoten odejit a zit se mnou. Ja jedno dite jeste v puberte ...
Deli nas nejaka kilometrova vzdalenost a nedostatek casu, vidame se dle planu jednou za 14 dni s tim, ze jeste nejsme uplne rozhodnuti, byt asi milenec ano a konecne rozhodnuti je na mne, dame tomu nejaky cas a zaciname resit detaily typu prace, bydleni, me deti.. Je nam jasny, ze je to dlouha cesta, ale zas to nechcem protahovat.
A ja potrebuju poradit, nevim jak prezit provizorium, v tomto okamziku nevim, kam patrim, do domaciho sveta uz ne a do noveho jeste ne, jestli vubec nekdy. Hraju doma stavajici roli, ale myslenkama jsem uplne jinde, jsem z toho hodne nervozni a nevim, jak s tim stavem nalozit. Milenec to doma evidentne zvlada daleko lip, aspon podle toho, jak to na nem vidim... chlapi to vidi jinak.

Mate nejakou radu nebo vubec nejaky dalsi postrehy?

Manzel nic netusi, otazka je, jak dlouho ....

Dik:)

Není tady

 

#2 27. 4. 2013 9:21

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Jak dlouho se s tim muzem znas? A vidate se obcas i casteji, nez jednou za 14 dni?
Jak funguje vase manzelstvi? Jsou v nem konflikty, nebo jen “pohoda a nuda“?
Mas jeste sveho manzela rada? Dovedes si predstavit, jak bude reagovat?
Uvedomujes si, ze ve chvili, kdy mu to reknes, nastane nevratny proces?
Je strasne moc otazek, ktere budes muset resit ... odchod od manzela urcite nebude jednoduchy a on ti to rozhodne neulehci. Tvuj novy partner na tom bude podobne. Ustoji to vas vztah?
A to neberu v potaz to ditko v pubertalnim veku ... Co to s nim udela?

Neco jineho jsou sny a neco jineho realita ...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#3 27. 4. 2013 9:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

uzivatelka napsal(a):

Po 15 letech manzelstvi jsem zacala byt neverna. Umim si vysvetlit proc, to ted pro dotaz neni dulezity.
Dulezity je, ze jsem neverna s clovekem, s kterym jsem zacala planovat pripadny budouci zivot. On zenaty, velky deti, je ochoten odejit a zit se mnou. Ja jedno dite jeste v puberte ...
Deli nas nejaka kilometrova vzdalenost a nedostatek casu, vidame se dle planu jednou za 14 dni s tim, ze jeste nejsme uplne rozhodnuti, byt asi milenec ano a konecne rozhodnuti je na mne, dame tomu nejaky cas a zaciname resit detaily typu prace, bydleni, me deti.. Je nam jasny, ze je to dlouha cesta, ale zas to nechcem protahovat.
A ja potrebuju poradit, nevim jak prezit provizorium, v tomto okamziku nevim, kam patrim, do domaciho sveta uz ne a do noveho jeste ne, jestli vubec nekdy. Hraju doma stavajici roli, ale myslenkama jsem uplne jinde, jsem z toho hodne nervozni a nevim, jak s tim stavem nalozit. Milenec to doma evidentne zvlada daleko lip, aspon podle toho, jak to na nem vidim... chlapi to vidi jinak.

Mate nejakou radu nebo vubec nejaky dalsi postrehy?

Manzel nic netusi, otazka je, jak dlouho ....

Dik:)

Asi jsem naivní, ale tvé - je ochoten odejít a žít s tebou, mi zní tak materiálně a studeně. Konečné rozhodnutí snad má být na obou. Jestli je na tobě, to vnímám jako kdyby on byl takový - mouchy snězte si mě a jak to se mnou ty mé ženy udělají, tak to bude, mně je to jedno.
Chybí mi v tom cit.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 27. 4. 2013 10:42

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

uzivatelka napsal(a):

Po 15 letech manzelstvi jsem zacala byt neverna. Umim si vysvetlit proc, to ted pro dotaz neni dulezity.
Dulezity je, ze jsem neverna s clovekem, s kterym jsem zacala planovat pripadny budouci zivot. On zenaty, velky deti, je ochoten odejit a zit se mnou. Ja jedno dite jeste v puberte ...
Deli nas nejaka kilometrova vzdalenost a nedostatek casu, vidame se dle planu jednou za 14 dni s tim, ze jeste nejsme uplne rozhodnuti, byt asi milenec ano a konecne rozhodnuti je na mne, dame tomu nejaky cas a zaciname resit detaily typu prace, bydleni, me deti.. Je nam jasny, ze je to dlouha cesta, ale zas to nechcem protahovat.
A ja potrebuju poradit, nevim jak prezit provizorium, v tomto okamziku nevim, kam patrim, do domaciho sveta uz ne a do noveho jeste ne, jestli vubec nekdy. Hraju doma stavajici roli, ale myslenkama jsem uplne jinde, jsem z toho hodne nervozni a nevim, jak s tim stavem nalozit. Milenec to doma evidentne zvlada daleko lip, aspon podle toho, jak to na nem vidim... chlapi to vidi jinak.Mate nejakou radu nebo vubec nejaky dalsi postrehy?

Manzel nic netusi, otazka je, jak dlouho ....

Dik:)

Dala bych ruku do ohně za to,že milenec se o rozvodu doma ještě nezmínil a je otázka,jestli to kdy on sám vůbec udělá a jestli o tom ví jeho polovička - ta až se to dozví,tak tvůj milenec bude mít spakováno ajncvaj.

No chceš radu,tak ti ji dávám: užívej si stavu mileneckého,není nic pěknějšího pro dospěláky svázané prac. a rod.povinnostmi,protože jestli se rozvedeš,přejdeš akorát tak z deště pod okap - ke klas.problémům vám ještě přibudou ty s řešením min.vztahů a dětmi.Nevím tedy,jak to mᚠse souč.manželem,ale já si v mileneckých vztazích teda stála pevně nohama na zemi a milence jsem měla fakt jen pro zpestření a divoký sex.cool Svoji rodinu si nenechám zbořit nikým.

Není tady

 

#5 17. 5. 2013 11:38

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Jaku to napsala naprosto trefne. Nez bych resila, jestli chci odejit, nechala bych si delsi odstup s dvema svety, tzn. milenecky a manzelsky. Postupne treba zjistis, ze tvuj odchod by byl naprosto unahleny. Pockala bych. Otazka je, jak dlouho uz se s milencem potkavas...

Není tady

 

#6 17. 5. 2013 11:51

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

sunshine... napsal(a):

Jaku to napsala naprosto trefne. Nez bych resila, jestli chci odejit, nechala bych si delsi odstup s dvema svety, tzn. milenecky a manzelsky. Postupne treba zjistis, ze tvuj odchod by byl naprosto unahleny. Pockala bych. Otazka je, jak dlouho uz se s milencem potkavas...

To nehraje roli,my měli mnohaletý vztah a pořád supr na obou barikádách storstark

Spíš je otázka jaký je její současný manžel a pokud tady problém nemá tak si na něj takovým myšlením akorát zadělává.

Není tady

 

#7 17. 5. 2013 11:59

sunshine...
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 1. 2009
Příspěvky: 653

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Ja to spis myslela tak Jaku, ze jestli je s nim velmi kratkou dobu, ja nevim par tydnu, tak poznala neco noveho a ma pocit, ze to "stare" stoji za prd, no a chce hned pryc, coz by byla skoda. Takze bych pockala par mesicu a urcite pozna, jak ji to vyhovuje, at zbytecne nerozbiji vztah smile

Není tady

 

#8 2. 7. 2013 9:51

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Taky se teď potácím mezi dvěma světy:-( A je to čím dál tím horší...
Vloni na toho mého praskla nevěra a dost blbě (jeho neopatrnost) a já mu nemohla odpustit, ne ten akt samotný, ale to,že dopustil aby se to provalilo, přitom se to odehrálo dost daleko od domova. Rozcházet se samozřejmě nechtěl, naopak okamžitě kontakt s tou druhou ukončil(myslím, že mu na ní stejně nezáleželo), ale je to samozřejmě jen můj názor. Hrozně se snažil, párkrát mě pozval na víkend ve dvou, choval se moc pěkně ALE! Zhnusilo se mi s ním spát, sex jsme měli vždycky docela pěkný i po těch letech, ale já ten odpor v sobě měla a mám.
Teď mám milence já, neplánovaně a náhodou, známe se dlouho, vždycky se mi líbil a lítaly jiskry...náhodou jsme se potkali a bylo to. Už se to nějakou dobu táhne a já vím, že bych toho měla nechat, ale je to tak pěkné, že se toho nechci vzdát a rozhodnutí neustále odsouvám...nejsem na sebe hrdá, vím dobře, že je to špatné, ale nedokážu si pomoct.

Není tady

 

#9 2. 7. 2013 10:52

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

aktij68 napsal(a):

Taky se teď potácím mezi dvěma světy:-( A je to čím dál tím horší...
Vloni na toho mého praskla nevěra a dost blbě (jeho neopatrnost) a já mu nemohla odpustit, ne ten akt samotný, ale to,že dopustil aby se to provalilo, přitom se to odehrálo dost daleko od domova. Rozcházet se samozřejmě nechtěl, naopak okamžitě kontakt s tou druhou ukončil(myslím, že mu na ní stejně nezáleželo), ale je to samozřejmě jen můj názor. Hrozně se snažil, párkrát mě pozval na víkend ve dvou, choval se moc pěkně ALE! Zhnusilo se mi s ním spát, sex jsme měli vždycky docela pěkný i po těch letech, ale já ten odpor v sobě měla a mám.
Teď mám milence já, neplánovaně a náhodou, známe se dlouho, vždycky se mi líbil a lítaly jiskry...náhodou jsme se potkali a bylo to. Už se to nějakou dobu táhne a já vím, že bych toho měla nechat, ale je to tak pěkné, že se toho nechci vzdát a rozhodnutí neustále odsouvám...nejsem na sebe hrdá, vím dobře, že je to špatné, ale nedokážu si pomoct.

aha. tak u něj FUUUJ a u tebe dobrý. nechtělo by to tedy si trochu přerovnat svoje priroity a zjistit, co tedy přesně chceš .

Není tady

 

#10 2. 7. 2013 12:31

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

agewa napsal(a):

aktij68 napsal(a):

Taky se teď potácím mezi dvěma světy:-( A je to čím dál tím horší...
Vloni na toho mého praskla nevěra a dost blbě (jeho neopatrnost) a já mu nemohla odpustit, ne ten akt samotný, ale to,že dopustil aby se to provalilo, přitom se to odehrálo dost daleko od domova. Rozcházet se samozřejmě nechtěl, naopak okamžitě kontakt s tou druhou ukončil(myslím, že mu na ní stejně nezáleželo), ale je to samozřejmě jen můj názor. Hrozně se snažil, párkrát mě pozval na víkend ve dvou, choval se moc pěkně ALE! Zhnusilo se mi s ním spát, sex jsme měli vždycky docela pěkný i po těch letech, ale já ten odpor v sobě měla a mám.
Teď mám milence já, neplánovaně a náhodou, známe se dlouho, vždycky se mi líbil a lítaly jiskry...náhodou jsme se potkali a bylo to. Už se to nějakou dobu táhne a já vím, že bych toho měla nechat, ale je to tak pěkné, že se toho nechci vzdát a rozhodnutí neustále odsouvám...nejsem na sebe hrdá, vím dobře, že je to špatné, ale nedokážu si pomoct.

aha. tak u něj FUUUJ a u tebe dobrý. nechtělo by to tedy si trochu přerovnat svoje priroity a zjistit, co tedy přesně chceš .

Jak jsem psala, zhnusilo se mi s ním spát, nikdy za celou dobu co jsme spolu jsem mu nevěrná nebyla(a je to hodně dlouho). Priority mám srovnaný, ničit rodinu nechci ani nebudu, neubližuju-on o tom neví, ale vzdát se toho taky nechci.

Není tady

 

#11 2. 7. 2013 13:57

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

aktij68 napsal(a):

agewa napsal(a):

aktij68 napsal(a):

Taky se teď potácím mezi dvěma světy:-( A je to čím dál tím horší...
Vloni na toho mého praskla nevěra a dost blbě (jeho neopatrnost) a já mu nemohla odpustit, ne ten akt samotný, ale to,že dopustil aby se to provalilo, přitom se to odehrálo dost daleko od domova. Rozcházet se samozřejmě nechtěl, naopak okamžitě kontakt s tou druhou ukončil(myslím, že mu na ní stejně nezáleželo), ale je to samozřejmě jen můj názor. Hrozně se snažil, párkrát mě pozval na víkend ve dvou, choval se moc pěkně ALE! Zhnusilo se mi s ním spát, sex jsme měli vždycky docela pěkný i po těch letech, ale já ten odpor v sobě měla a mám.
Teď mám milence já, neplánovaně a náhodou, známe se dlouho, vždycky se mi líbil a lítaly jiskry...náhodou jsme se potkali a bylo to. Už se to nějakou dobu táhne a já vím, že bych toho měla nechat, ale je to tak pěkné, že se toho nechci vzdát a rozhodnutí neustále odsouvám...nejsem na sebe hrdá, vím dobře, že je to špatné, ale nedokážu si pomoct.

aha. tak u něj FUUUJ a u tebe dobrý. nechtělo by to tedy si trochu přerovnat svoje priroity a zjistit, co tedy přesně chceš .

Jak jsem psala, zhnusilo se mi s ním spát, nikdy za celou dobu co jsme spolu jsem mu nevěrná nebyla(a je to hodně dlouho). Priority mám srovnaný, ničit rodinu nechci ani nebudu, neubližuju-on o tom neví, ale vzdát se toho taky nechci.

vážně myslíš, že chlapy takový věci nepoznají,?

Není tady

 

#12 2. 7. 2013 14:07

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

A ty si vážně myslíš, že chlapi to poznají???
Nepoznal a nepozná vůbec nic...

Není tady

 

#13 2. 7. 2013 14:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

ničit rodinu nechci ani nebudu... ale vzdát se toho taky nechci.
A jakej je prosím pěkně rozdíl ve "vzdát se toho taky nechci" a "já ten odpor v sobě měla a mám"?

A ty si vážně myslíš, že chlapi to poznají???
Ale to víš, že poznají... oni zas nejsou až tak úplně pitomí... to jen my ženský se uklidňujeme tím, že "Nepoznal a nepozná vůbec nic..."


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 2. 7. 2013 14:37

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

helena napsal(a):

ničit rodinu nechci ani nebudu... ale vzdát se toho taky nechci.
A jakej je prosím pěkně rozdíl ve "vzdát se toho taky nechci" a "já ten odpor v sobě měla a mám"?

A ty si vážně myslíš, že chlapi to poznají???
Ale to víš, že poznají... oni zas nejsou až tak úplně pitomí... to jen my ženský se uklidňujeme tím, že "Nepoznal a nepozná vůbec nic..."

No vidíš...já jsem si jistá, že nepoznal nic, to by vyváděl jinak (nepovažuji ho za pitomce)

Není tady

 

#15 2. 7. 2013 14:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Proč to nevyřešíš? Evidentně už svého muže nemiluješ.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#16 2. 7. 2013 14:44

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

To není o tom jestli ho miluju nebo nemiluju, jsme spolu dlouho, jsem na něj zvyklá, hlavně máme děti a sto jiných důvodů proč s ním zůstat.
Vlastně mě to zaskočilo, nečekala jsem, že se to může stát...

Není tady

 

#17 2. 7. 2013 14:52

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

to by vyváděl jinak
Aby ses nedivila... je možný, že to považuje za jakousi tvojí "satisfakci" za jeho úlet... ale taky se mu to může hodit až bude on potřebovat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#18 2. 7. 2013 14:58

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

satisfakci on???
Jsem si jistá, že o tom neví, na to ho znám dlouho a troufám si říct, že po těch letech dobře.
Navíc se chovám opravdu opatrně, žádné smsky, telefonáty když je doma, scházíme se jen když je v práci atd.

Není tady

 

#19 7. 7. 2013 22:29

ves_el
♥------
Registrovaný: 25. 9. 2012
Příspěvky: 20

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

aktij68
To mᚠtěžké, protože jestli na vašem vztahu s manželem nezačneš pracovat, tak to zhnusení bude ještě horší a horší. Teď otázka, jestli nebude lepší to ukončit a netrápit se zbytečně.

K tomu, že to nepozná. Není možné, že je taky třeba "zahleděn" do někoho jiného, proto si nevšiml, že vám to nějak drhne?

Není tady

 

#20 7. 7. 2013 22:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

aktij68 napsal(a):

agewa napsal(a):

aktij68 napsal(a):

Taky se teď potácím mezi dvěma světy:-( A je to čím dál tím horší...
Vloni na toho mého praskla nevěra a dost blbě (jeho neopatrnost) a já mu nemohla odpustit, ne ten akt samotný, ale to,že dopustil aby se to provalilo, přitom se to odehrálo dost daleko od domova. Rozcházet se samozřejmě nechtěl, naopak okamžitě kontakt s tou druhou ukončil(myslím, že mu na ní stejně nezáleželo), ale je to samozřejmě jen můj názor. Hrozně se snažil, párkrát mě pozval na víkend ve dvou, choval se moc pěkně ALE! Zhnusilo se mi s ním spát, sex jsme měli vždycky docela pěkný i po těch letech, ale já ten odpor v sobě měla a mám.
Teď mám milence já, neplánovaně a náhodou, známe se dlouho, vždycky se mi líbil a lítaly jiskry...náhodou jsme se potkali a bylo to. Už se to nějakou dobu táhne a já vím, že bych toho měla nechat, ale je to tak pěkné, že se toho nechci vzdát a rozhodnutí neustále odsouvám...nejsem na sebe hrdá, vím dobře, že je to špatné, ale nedokážu si pomoct.

aha. tak u něj FUUUJ a u tebe dobrý. nechtělo by to tedy si trochu přerovnat svoje priroity a zjistit, co tedy přesně chceš .

Jak jsem psala, zhnusilo se mi s ním spát, nikdy za celou dobu co jsme spolu jsem mu nevěrná nebyla(a je to hodně dlouho). Priority mám srovnaný, ničit rodinu nechci ani nebudu, neubližuju-on o tom neví, ale vzdát se toho taky nechci.

Tím chceš říct, že s manželem už nemáte sex vůbec va ?!?


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#21 12. 7. 2013 12:50

CookingStarTM
♥------
Registrovaný: 12. 7. 2013
Příspěvky: 1

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Jenom mimochodem, kdyby jsi měla opravdu velké stresy, tak ti můžu doporučit Bachovy resuce remedy (jedná se o alternativní medicínu, ne léky), hodně mi pomohly v několika dost těžkých situacích. Dávkování je na obalu a vydrží snad roky. Pomohou ti uklidnit se a plně soustředit, v klidu myslet smile (což teď asi budeš potřebovat)

Není tady

 

#22 29. 7. 2013 11:44

aktij68
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2013
Příspěvky: 7

Re: Jak se vyporadat s dvema svety?

Kiara napsal(a):

aktij68 napsal(a):

agewa napsal(a):


aha. tak u něj FUUUJ a u tebe dobrý. nechtělo by to tedy si trochu přerovnat svoje priroity a zjistit, co tedy přesně chceš .

Jak jsem psala, zhnusilo se mi s ním spát, nikdy za celou dobu co jsme spolu jsem mu nevěrná nebyla(a je to hodně dlouho). Priority mám srovnaný, ničit rodinu nechci ani nebudu, neubližuju-on o tom neví, ale vzdát se toho taky nechci.

Tím chceš říct, že s manželem už nemáte sex vůbec va ?!?

Mám, ale nebaví mě to:skurt a vyhýbám se tomu jak můžu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů