Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 9. 4. 2013 12:30

Dagmara
♥♥-----

Pracovni doba

Dobry den,
pracuji v a.s. spolecnosti a pracovni doba je standartni 8h + 0,5h navic za obed. Ovsem chtela bych vedet, jestli zamestnavatel muze naridit prichod 15min pred (coz chapu a nevadi mi) ale i po pracovni dobe. Ochazim z pracoviste presne nakonec pracovni doby a pak jeste musim minimalne 10minut cekat nez muzu projit vychodem. Nejdriv 10 minut cekam a pak nestiham dopravu ze zamestnani, takze musim hodinu cekat na dalsi spoj. Podotykam, ze z pracoviste k vychodu mi to zabere 1 minutu.

Není tady

#2 9. 4. 2013 14:08

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Pracovni doba

Dagmara napsal(a):

Dobry den,
pracuji v a.s. spolecnosti a pracovni doba je standartni 8h + 0,5h navic za obed. Ovsem chtela bych vedet, jestli zamestnavatel muze naridit prichod 15min pred (coz chapu a nevadi mi) ale i po pracovni dobe. Ochazim z pracoviste presne nakonec pracovni doby a pak jeste musim minimalne 10minut cekat nez muzu projit vychodem. Nejdriv 10 minut cekam a pak nestiham dopravu ze zamestnani, takze musim hodinu cekat na dalsi spoj. Podotykam, ze z pracoviste k vychodu mi to zabere 1 minutu.

Myslím, že může, máme to taky tak ... ale nedodržuje se to takhle přísně, akorát si musíme pohlídat aby nám vyšly hodiny  celkově

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#3 9. 4. 2013 14:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ochazim z pracoviste presne nakonec pracovni doby... z pracoviste k vychodu mi to zabere 1 minutu
§ 81 ZP, odst. 3
"Zaměstnanec je povinen být na začátku směny na svém pracovišti a odcházet z něho až po skončení směny."
Takže pokud přicházíš a odcházíš "od stolu" přesně na čas, může to taky znamenat, že se v pracovní době převlíkáš, meješ... a další otázka je, jestli tu minutu to trvá všem pracovníkům - pokud ne, tak zaměstnavateli celkem rozumím.

Upravil(a) helena (9. 4. 2013 14:26)

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#4 9. 4. 2013 14:36

Dagmara
♥♥-----

samozrejme se neprevlikam ani nemyju v pracovni dobe.... ano jsou pracoviste, ktere to maji k vychodu dal...

Není tady

#5 9. 4. 2013 14:39

Dagmara
♥♥-----

a co se tyce § 81 ZP, odst. 3 nikdy jsem ho neporusila a myslim, ze ani nikdo jiny...

Není tady

#6 9. 4. 2013 14:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥

"Má-li se dosáhnout plného využití pracovní doby, je nezbytně nutné určit, kterým okamžikem nebo na kterém místě má začínat a končit pracovní doba a od kterého okamžiku se pracovní doba začíná počítat a kterým okamžikem končí... Podrobnosti o evidenci přítomnosti zaměstnanců na pracovišti mohou být upraveny v pracovním řádu či dány jednostranným pokynem zaměstnavatele."
http://www.suip.cz/otazky-a-odpovedi/pr … ovni-doby/

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#7 9. 4. 2013 15:12

Dagmara
♥♥-----

dekuji

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí