Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 24. 4. 2013 15:12

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: odsouzení?

Vějířovka napsal(a):

elena007 napsal(a):

helena napsal(a):

bylo by zajimave vedet, kolik % deti
To je otázka, jestli to vůbec nějaký statistiky sledujou.
vetsina deti se porad rodi mladym lidem
Věk rodiček stoupá... a hodně jich má první dítě se starším (rozvedeným) mužem.

To by skoro vypadalo, ze mladi chlapi se do rodicovstvi nezenou, cekaji az budou stari a co maji ty holky delat. Vezmou za vdek  temi, co uz jednu sadu opustili. To za nasich casu nebyvalo, to se holky vdavaly jako teeneagerky po matrurite  a kluci  zenili hned po vojne, tak, tak to bylo ( spravne? big_smile)

Pro mne je idealni vek na rodicovstvi nekde kolem triceti, kdyz uz clovek neco o zivote vi, aspon by mel. Pokud nevi, neni jeste cas.

Jenže jsem slyšela (od lékařky), že už je v tomto věku prvorodička biologicky stará, bohužel.
Ono asi to, že údajně o životě něco ví, není tak důležité.

Druhorodicka uz ne?

Divky pod dvacet jsou jeste biologicky nezrale - tez podle lekaru a cele generace zen rodily v tom veku. Mozek dozrava pry az kolem dvacetipeti. Do te doby jsou pry lide nachylni k mene rozumnym a neuvazenym cinum. Ale tady nejde jen o vyvedeni mladat predsi. Mne je jedno, kdo si kdy poridi deti. Dusledky si ponese kazdy sam. U sveho ditete se budu vrele primlouvat, aby pockalo aspon nez dozraje kebulka.

Není tady

 

#102 24. 4. 2013 15:32

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: odsouzení?

elena007 napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

elena007 napsal(a):


To by skoro vypadalo, ze mladi chlapi se do rodicovstvi nezenou, cekaji az budou stari a co maji ty holky delat. Vezmou za vdek  temi, co uz jednu sadu opustili. To za nasich casu nebyvalo, to se holky vdavaly jako teeneagerky po matrurite  a kluci  zenili hned po vojne, tak, tak to bylo ( spravne? big_smile)

Pro mne je idealni vek na rodicovstvi nekde kolem triceti, kdyz uz clovek neco o zivote vi, aspon by mel. Pokud nevi, neni jeste cas.

Jenže jsem slyšela (od lékařky), že už je v tomto věku prvorodička biologicky stará, bohužel.
Ono asi to, že údajně o životě něco ví, není tak důležité.

Druhorodicka uz ne?

Divky pod dvacet jsou jeste biologicky nezrale - tez podle lekaru a cele generace zen rodily v tom veku. Mozek dozrava pry az kolem dvacetipeti. Do te doby jsou pry lide nachylni k mene rozumnym a neuvazenym cinum. Ale tady nejde jen o vyvedeni mladat predsi. Mne je jedno, kdo si kdy poridi deti. Dusledky si ponese kazdy sam. U sveho ditete se budu vrele primlouvat, aby pockalo aspon nez dozraje kebulka.

Druhorodička pravděpodobně ne. Dříve se také rodilo do vyššího věku. Na porod dítěte je zralá dívka v 18 letech (opět ze stejného zdroje - je to lékařka, která vyučuje na střední škole)
To, že si myslíš, že je dívka na porod nezralá, protože nemá údajně ještě dozrálý mozek, není důležité.
K méně rozumným, neuváženým činům jsou lidé náchylní i v mnohem vyšším věku než 25 let- podle toho seasi nedá určovat, kdy by měly ženy rodit.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#103 24. 4. 2013 15:59

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: odsouzení?

Pani doktorka je ze stare skoly. Co ja vim, lekari nejsou za porody teeneagerek. Znova opakuji, ze nejde jen o to otehotnet a porodit, to zvladne i silne mentalne retardovana zena. Jen potom je to horsi.

Mockrat jsem slysela od zaslouzilych rodicu, ze deti ma mit clovek dokud je mlady a hloupy, jinak by si to mozna rozmyslel. big_smile Nejaka zkusenost asi nebo nevim. smile

V kazdem pripade ty co deti maji, s tim, kdy je mely, uz nic nenadelaji a pokud to byl pro ne ten nevhodnejsi cas tim lip.

Není tady

 

#104 24. 4. 2013 16:05

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: odsouzení?

elena007 napsal(a):

Pani doktorka je ze stare skoly. Co ja vim, lekari nejsou za porody teeneagerek. Znova opakuji, ze nejde jen o to otehotnet a porodit, to zvladne i silne mentalne retardovana zena. Jen potom je to horsi.

Mockrat jsem slysela od zaslouzilych rodicu, ze deti ma mit clovek dokud je mlady a hloupy, jinak by si to mozna rozmyslel. big_smile Nejaka zkusenost asi nebo nevim. smile

V kazdem pripade ty co deti maji, s tim, kdy je mely, uz nic nenadelaji a pokud to byl pro ne ten nevhodnejsi cas tim lip.

To se velmi mýlíš, paní doktorka není ze staré školy ani náhodou. Pravděpodobně si právě ti avantgardní lékaři uvědomují, že to ti dřívější lékaři nemysleli tak úplně hloupě. Teď je spousta rizikových těhotenství, je obtížné otěhotnět, tak zřejmě zkoumají, čím by to tak asi mohlo být.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 

#105 24. 4. 2013 16:24

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: odsouzení?

elena007 napsal(a):

Sice chapu vase svate rozhorceni nad nerozumem druhych, big_smile ale chovate ty deti snad vy?

big_smiletummenupp


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#106 24. 4. 2013 16:29

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: odsouzení?

laminanonte napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Jaku napsal(a):


To už je vyšší dívčí PPavlo (koktᚠi v reálu?),to nepochopíš!lollol

jaku, ty jsi neskutečná kráva. jdi už do pr....

...že se nechᚠvytočit, víš jak ráda Jaku provokuje...

ne vždycky mám na její blbý kecy náladu. i s tím musí jaku počítat.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#107 24. 4. 2013 16:31

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: odsouzení?

elena007 napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

elena007 napsal(a):


To by skoro vypadalo, ze mladi chlapi se do rodicovstvi nezenou, cekaji az budou stari a co maji ty holky delat. Vezmou za vdek  temi, co uz jednu sadu opustili. To za nasich casu nebyvalo, to se holky vdavaly jako teeneagerky po matrurite  a kluci  zenili hned po vojne, tak, tak to bylo ( spravne? big_smile)

Pro mne je idealni vek na rodicovstvi nekde kolem triceti, kdyz uz clovek neco o zivote vi, aspon by mel. Pokud nevi, neni jeste cas.

Jenže jsem slyšela (od lékařky), že už je v tomto věku prvorodička biologicky stará, bohužel.
Ono asi to, že údajně o životě něco ví, není tak důležité.

Druhorodicka uz ne?

Divky pod dvacet jsou jeste biologicky nezrale - tez podle lekaru a cele generace zen rodily v tom veku. Mozek dozrava pry az kolem dvacetipeti. Do te doby jsou pry lide nachylni k mene rozumnym a neuvazenym cinum. Ale tady nejde jen o vyvedeni mladat predsi. Mne je jedno, kdo si kdy poridi deti. Dusledky si ponese kazdy sam. U sveho ditete se budu vrele primlouvat, aby pockalo aspon nez dozraje kebulka.

eleno, jsou nezralé, ale psychicky. po fyzické stránce na těhotenství i porod připravené jsou.
jinak s vytučněným souhlasím.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#108 24. 4. 2013 21:48

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: odsouzení?

PPavlaa napsal(a):

laminanonte napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


jaku, ty jsi neskutečná kráva. jdi už do pr....

...že se nechᚠvytočit, víš jak ráda Jaku provokuje...

ne vždycky mám na její blbý kecy náladu. i s tím musí jaku počítat.

Seš  vedle tentokrát jak ta jedle Lam - tentorkát to nebyla provokace-té nefalšované ryzí hlouposti už je na mě teda moc .Nesnáším lidi vznášející se ne jak holubice,tady bych spíš volila ještě mnohem lehčí peříčko kapitulation A ta její reakce - no co čekat chytřejšího,že.Ale jsem si myslela že mě má v ignoru,když psala,že na mě neni zvědavá,a vona je přitom zvědavá jak opice a nic ji nesmí ujít yikes

Není tady

 

#109 24. 4. 2013 22:36

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: odsouzení?

Ppavloo, Jaku - berte toto jako poslední varování, příště bude za podobné vyjadřování bez pardonu BAN


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#110 25. 4. 2013 7:39

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: odsouzení?

Pavlo, matky nactky v Cechach nejsou temou dne, protoze jich je malo a z toho mala vetsina ze socialne vyloucenych oblasti a tam verim, ze osumnact je mnohem lepsi nez sestnact a byvaji tam jine problemy nez jen nizky vek. Ale jinde, kde jich je vic,. treba v Britanii, se delaly studie a nejvic predcasne narozenych deti pripada na matky pod dvacet a pak po tricatemctvrtem roce, velmi mlade matky jsou v pozdejsim veku pry nachylnejsi na nektere nemoci, nepamatuji si ktere, netyka se me to, ale taky mene nachylne treba na karcinom prsu. Narazila jsem na to tema nahodou a nemuzu ty clanky rychle najit.

Mit dite v osumnacti muze byt i vyhoda, protoze v tricetisesti  ma uz clovek "dospele" dite a  je jeste dost mlady a muze si uzivat, pokud se ovsem nestane prarodicem a nemusi se starat o mladou matku a vnoucka, pripadne cvakat za synacka alimenty.

Není tady

 

#111 25. 4. 2013 10:33

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: odsouzení?

A si má každý dítě kdy chce. Moje teta měla syna v 53 letech a v pohodě ho vychovala (tvrdili jí do 6. měsíce, že má nádor) a znám i paní, která měla dítě v 15ti a všechno zvládla, i vystudovat průmyslovku a i to dítě normálně vychovat. Moje maminka mě měla v 36 (jsem jedináček) a zemřela, když mi bylo 50. Neměla se mnou jiné potíže, než by měla, i kdybych se jí narodila ve 20ti a zvládala to dobře.

Není tady

 

#112 25. 4. 2013 19:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: odsouzení?

Jaku napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

laminanonte napsal(a):


...že se nechᚠvytočit, víš jak ráda Jaku provokuje...

ne vždycky mám na její blbý kecy náladu. i s tím musí jaku počítat.

Seš  vedle tentokrát jak ta jedle Lam - tentorkát to nebyla provokace-té nefalšované ryzí hlouposti už je na mě teda moc .Nesnáším lidi vznášející se ne jak holubice,tady bych spíš volila ještě mnohem lehčí peříčko kapitulation A ta její reakce - no co čekat chytřejšího,že.Ale jsem si myslela že mě má v ignoru,když psala,že na mě neni zvědavá,a vona je přitom zvědavá jak opice a nic ji nesmí ujít yikes

kuty, čím dýl tě čtu, tím víc chápu, že ti dají děti pod stromeček tak vřelej dárek, jako je sádrovej pes.
ty svý frustrace by sis mohla vylívat někde jinde.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#113 25. 4. 2013 19:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: odsouzení?

elena007 napsal(a):

Pavlo, matky nactky v Cechach nejsou temou dne, protoze jich je malo a z toho mala vetsina ze socialne vyloucenych oblasti a tam verim, ze osumnact je mnohem lepsi nez sestnact a byvaji tam jine problemy nez jen nizky vek. Ale jinde, kde jich je vic,. treba v Britanii, se delaly studie a nejvic predcasne narozenych deti pripada na matky pod dvacet a pak po tricatemctvrtem roce, velmi mlade matky jsou v pozdejsim veku pry nachylnejsi na nektere nemoci, nepamatuji si ktere, netyka se me to, ale taky mene nachylne treba na karcinom prsu. Narazila jsem na to tema nahodou a nemuzu ty clanky rychle najit.

Mit dite v osumnacti muze byt i vyhoda, protoze v tricetisesti  ma uz clovek "dospele" dite a  je jeste dost mlady a muze si uzivat, pokud se ovsem nestane prarodicem a nemusi se starat o mladou matku a vnoucka, pripadne cvakat za synacka alimenty.

kdybys ty články našla, tak to sem hoď, chtěla bych se mrknout.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#114 28. 4. 2013 8:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: odsouzení?

aprill napsal(a):

sahleb napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ano, v tomto případě musím souhlasit s Jaku. V dnešní době je představa pětapadesátileté samoživitelky s dejme tomu jedenáctiletým dítětem víc než mrazivá. Pominu-li zdravotní aspekty, je to o důvod víc, proč bych do těhotenství po čtyřicítce ani náhodou nešla hmm

No ja mam pritelkyni, ktera konecne ve 42 otehotnela. Vsechno dopadlo bajecne a ma neuveritelne nadaneho syna. Nevidela jsem u ni nejakky problem. Ale je hodne sportovni, vsestranna, otevreneho ducha. Manzelo ji bohuzel opustil.

nedivím se , chlapi netouží na stará kolena vychovávat mimino. potřebují svůj klídeček a pohodlíčko wink
(viz nikolas, kterého vytáčejí po příchodu z práce doma prata hmm )

Mám známu, ktorá mala prvé - a jediné - diea v 40tke. Skôr neboli okolnosti, nebol chlap... Chlap ju tiež opustil (bol rozvedený a mal už staršie deti), ale našla si iného, spolu vychovávajú dcéru a aj keď hovorí, že je niekedy unavená a že ju desí puberta slečny, keď ona bude už po 50tke, tak na druhej strane hovorí, že si proste nemôže nemôže dovoli zostarnú a by zapšklá baba v prechode. tongue Všetko má svoje pre a proti.

Upravil(a) Selima (28. 4. 2013 8:26)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#115 28. 4. 2013 8:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: odsouzení?

helena napsal(a):

ale chovate ty deti snad vy?
Ještě toho trochu... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png
Ale vzhledem k věku rodičů se teoreticky na jejich "chování" můžeme časem podílet všichni. Z čeho se platí sirotčí důchod, ústavní/pěstounská péče a podobně...

A to ja si zasa myslím, že každá budúca pracovná sila dobrá... Na tvoj možno, na môj dôchodok už určite nebude ma kto pracova... Budúci poberači sociálynch dávok sa množia geometrickým radom, tak prečo neprida aj pár perspektívnejších síl?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#116 28. 4. 2013 8:40

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: odsouzení?

Selima napsal(a):

aprill napsal(a):

sahleb napsal(a):


No ja mam pritelkyni, ktera konecne ve 42 otehotnela. Vsechno dopadlo bajecne a ma neuveritelne nadaneho syna. Nevidela jsem u ni nejakky problem. Ale je hodne sportovni, vsestranna, otevreneho ducha. Manzelo ji bohuzel opustil.

nedivím se , chlapi netouží na stará kolena vychovávat mimino. potřebují svůj klídeček a pohodlíčko wink
(viz nikolas, kterého vytáčejí po příchodu z práce doma prata hmm )

Mám známu, ktorá mala prvé - a jediné - diea v 40tke. Skôr neboli okolnosti, nebol chlap... Chlap ju tiež opustil (bol rozvedený a mal už staršie deti), ale našla si iného, spolu vychovávajú dcéru a aj keď hovorí, že je niekedy unavená a že ju desí puberta slečny, keď ona bude už po 50tke, tak na druhej strane hovorí, že si proste nemôže nemôže dovoli zostarnú a by zapšklá baba v prechode. tongue Všetko má svoje pre a proti.

tomu nevěříš, že ne? myslíš, že když doma bude mít pubuše, že ji to  uchrání od zapšklosti?
ty osobně se cítíš jako zapškalá baba v přechodu?

Není tady

 

#117 28. 4. 2013 17:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: odsouzení?

Môže ju uchráni, resp. ju to môže pobáda k väčšej aktivite a pozitivite, ako keby mala deti už z domu... A mňa do toho nevahuj, ja nemám diea v 40tke ani pred 40tkou a nie som v prechode (a hlavne beriem, že žudia sú individuálni a aj osudy sú individuálne a do čísel sa nezmestia)... Ak sa a to nejako osobne dotklo, porozmýšžaj prečo - bola to len úvaha. wink

Upravil(a) Selima (28. 4. 2013 17:55)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#118 28. 4. 2013 18:02

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: odsouzení?

Selima napsal(a):

Môže ju uchráni, resp. ju to môže pobáda k väčšej aktivite a pozitivite, ako keby mala deti už z domu... A mňa do toho nevahuj, ja nemám diea v 40tke ani pred 40tkou a nie som v prechode (a hlavne beriem, že žudia sú individuálni a aj osudy sú individuálne a do čísel sa nezmestia)... Ak sa a to nejako osobne dotklo, porozmýšžaj prečo - bola to len úvaha. wink

nijak se mě to nedotklo. jen si myslím, že to dítě nezmění. a nechtěla jsem , aby se to dotklo tebe kapitulation

Upravil(a) aprill (28. 4. 2013 18:09)

Není tady

 

#119 1. 5. 2013 22:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: odsouzení?

Diea väčšinou zmení matke život - či sa jej to páči, alebo nie - a donúti ju zmeni životný štýl; v 20tke aj v40tke.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů