Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 6. 4. 2013 19:07

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Rovnátka-jeden s rodičů nesouhlasí

eva4444 napsal(a):

Neporadím, ale napíšu svoji zkušenost. Já mám spodní čelist moc dlouhou, tehdy se to neřešilo..., ale dnes v 35 mám spodní zuby zničené, protože se ničí o ty horní (nemám tu správnou mezeru a zuby dosedají těsně za sebou). Často mě olepují bílými výplněmi horní plošky zubů, životnost je toho tak 2 roky, stálo to už moc peněz a do budoucna mě stejně čekají keramické korunky (zatím mám 2). Radši bych byla, kdyby mi v těch 14-ti udělali zuby dokonalé. Dnes když pracuju si ani nemůžu dovolit jít na tuto operaci, mít měsíc svázanou čelist a pak se možná učit mluvit s novým skusem... Jestli se horní a dolní přední zuby Tvého synka dotýkají, tak by to asi chtělo řešit.

než si odrovnat i ten zbytek zubů, tak by mi ten měsíc doma za to stál i v těch 35.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#27 6. 4. 2013 20:35

Adela11
♥♥-----

jj stále lepší baba trhovkyně než vagína jak vrata

Není tady

#28 6. 4. 2013 21:06

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ty mᚠnaprosto úžasnej slovník, ženská v tvým věku - to na sebe musíš být pyšná, co ;-)

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#29 6. 4. 2013 21:09

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

Adelo, co to tady předvádíš? Vstoupilas  do diskuze jen proto, aby jsi napadla Ppavlu. Na todle tady není nikdo zvědavý, přestaň tady vulgárně urážet, porušuješ pravidla.  Své osobní věci si příště řešte pomocí SZ ! Takže výstražný ban.

Není tady

#30 7. 4. 2013 12:29

Adamíra
♥♥♥♥---

Na srovnání (posunutí) spodní čelisti jsem byla již před 20 lety, bylo mi tehdy 15 let a zkoumali dle zápěstních kůstek, jestli už neporostu. U mě to byla jak funkční záležitost, tak hodně i estetická, měla jsem výrazný spodní předkus. Dnes bych se již hooodně rozmýšlela, jestli na to znovu jít. Byla to x-hodin trvající operace, předtím již všechny zuby obtočili drátky, po operaci několik dní dreny z čelisti a dlahy, silná sedativa a cca 2 měsíce zcela napevno zdrátovaná čelist-vše naprosto rozmixované a brčkem. Následovalo mírné povolení na gumičky, kdy byly zuby ještě zdrátované, ale již se dalo více jíst. Celkem tedy rekonvalescence cca 3 měsíce (a pozor, vzhledem k tomu, že jsem mohla jíst pouze doma-po každém "jídle" následovalo čištění speciálním přístrojem namontovaným na umyvadle-toto se provádět nedalo samozřejmě ve škole, tak jsem chodila do školy pouze na pár hodin, abych se pak mohla najíst doma, takže absence výrazná). Celkem jsem zhubla cca 12 kg. Následovaly ještě návštěvy logopedie.

Upozorńuji, že to bylo opravdu těsně po revoluci, dnes už to možná probíhá jinak, pokud bych však neměla opravdu tak výrazný předkus, tak bych na to jistě již nešla. Ani po té operaci to není 100%, uvažovali o další opravě, ale to jsem již odmítla.

Není tady

#31 7. 4. 2013 18:47

elisabeti
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Web

Modus, tuto problematiku upravuje, resp. upravoval zákon o zdr. službách 372/2011 Sb. Zákon vyžadoval, aby byl udělen souhlas obou rodičů k poskytnutí zdravotních služeb, které mohou podstatným způsobem negativně ovlivnit další zdravotní stav pacienta nebo kvalitu jeho života. Zákon neuváděl, že je vyžadován souhlas "sezdaných" rodičů, nýbrž OBOU. Pokud nejsi zbavena rodičovských práv, text zákona neposkytoval žádný prostor pro desinterpretace a tvůj souhlas byl třeba, i kdyby syn žil kdekoliv s kýmkoliv.

Jenže! Někdy po novém roce vstoupila v platnost novela, která souhlas obou rodičů ruší. Co by v tvém případě mohlo být záchranným lankem je to, že podle nových pravidel si dítě, pokud je to přiměřené rozumově a volně vyspělé, rozhodne o své léčbě samo. Pokud není, tak se požaduje souhlas jednoho rodiče (nebo jím zplnomocněné osoby).

http://lb5f.lilypie.com/0jx8p1.png

http://lb3f.lilypie.com/J2KVp1.png

Není tady

#32 7. 4. 2013 22:21

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Modus a proč na tom tatínek trvá ?

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#33 8. 4. 2013 8:56

Aminel 2
♥♥-----

Modus,
rozhodně bych šla na konzultaci na ortodoncii. Vyptala bych se, proč mu zákrok doporučují a jaké by to pro syna mělo následky, kdyby ho nepodstoupil.   Vzhledem k tomu, že je to  individuální záležitost a každý to má jinak, proto ti tu nikdo nemůže kvalifikovaně poradit, jen napsat za sebe svoje zkušenosti. Syn to může mít jinak.
Někdo tu psal, že by zubař dal rovnátka každému. Je to spíš tak, že dříve se to moc neřešilo. Dnes jsou lepší metody a každá nesrovnalost se odhalí. Myslím si, že vzájemné postavení zubů a dásní je docela důležité.  Při dlouhodobém  špatném rozmělňování potravy  může mít závažné problémy se žaludkem. Nebo se mu samovolně mohou uvolňovat zdravé zuby  atd.

Moje vnučka má právě teď rovnátka - roztahovali jí patro o 1cm. Kdyby nás na ortodoncii neposlal zubař, nevšimli by jsme si toho. Za tři týdny bylo hotovo a nestačíme se divit, jak změnila výraz obličeje k lepšímu. Rovnátka, docela složitý aparát, ještě má, ale už jen na definitivní zafixování.  Když s ní chodím na kontrolu, žasnu, kolik dospělých mužů i žen tam řeší nejen estetické, ale i následné zdravotní problémy. Řekla bych, že tam chodí víc dospělých než dětí. Dětem přispívá poměrně dost pojišovna, dospělí si hradí všechno v plné výši. Pominu rovnátka a úpravy s diamanty nebo ze zlata, ale i tak ošetření na ortodoncii je pěkně drahé.
Jestli mᚠzájem, napíšu ti, kam chodíme my, jsou tam špičkoví odborníci a jsme spokojeni.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí