Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 6. 4. 2013 11:27

modus
♥------

Rovnátka-jeden s rodičů nesouhlasí

Dobrý den,
     Prosím o radu.Syn má již druhým rokem rovnátka.Je mu 14 let.Zuby má již srovnané, nynní přišel zubař s tím, že je ještě potřeba posunout spodní čelist o půl centimetru.Viditelně nemá žádný předkus, nicméně u zubaře nebude mít člověk zuby nikdy tak jak má.S manželem jsme rozvedeni, syn kvůli škole žije již rok s otcem, ten ho má dle dohody rok v péči.Posouvání čelisti je velmi bolestivý zásah.Syn si to nepřeje, má již 4 den vysoké teploty a velké bolesti, které jsou dle zubaře teprve nic proti tomu, co bude.Syn si již tento zákrok nepřeje, já už si nejsem jistá, zda ho chci nechat tímto projít.Bývalý manžel na tom trvá.Pokud já nebudu s tímto zákrokem, který je víceméně kosmetický souhlasit,může zubař zákrok provést? Zákrok lze provést i v pozdějším věku, chci aby měl možnost se sám rozhodnout to podstoupit, ted zcela jistě ještě nemůže sám za sebe rozhodovat.  Děkuji za jakoukoliv odpověď

Upravil(a) modus (6. 4. 2013 11:29)

Není tady

#2 6. 4. 2013 11:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Rovnátka-jeden s rodičů nesouhlasí

jsi si jistá, že mu chce posouvat čelist ? nemluvil o srovnání ve smyslu rovnátka dát i na spodní zuby ?

mně teda rovnání čelisti přijde na takový děcko dost drsný, ale nejsem doktor, nedokážu posoudit, co je lepší a jestli je to potřeba.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#3 6. 4. 2013 11:58

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Na posunutí spodní čelisti byla nedávno dcera jedné kolegyně. Je to operativní zákrok, dlouho to bolí, měsíc nejedla nic, pak další měsíc jen přesnídávky, jogurty. Než se dala dokupy trvalo to tři měsíce. Rozhodla se ale sama, je jí 18. Přijde mi divný, že by měl jít teď, je mu teprve 14 a čelist, jako všechno ještě poroste ne?

Není tady

#4 6. 4. 2013 12:01

modus
♥------

Ano, opravdu jde o posouvání čelisti, je to rozumný kluk, žádná bábovka a rozmazlenec, ale toto už je příliš, rovnátka zvládal statečně a poveldo se.Bohužel taky vím, že rovnátka jsou v současné době obrovský byznys, nevadí mi je platit, jen chci nechat ho samotného rozhodnout.

Není tady

#5 6. 4. 2013 12:04

modus
♥------

Sestře zubařka také navrhla posunutí spodní čelisti- je jí 33 let, když jsme byli malé, tak se to tolik neřešilo.Sestra odmítla,

Není tady

#6 6. 4. 2013 12:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

holcina napsal(a):

Na posunutí spodní čelisti byla nedávno dcera jedné kolegyně. Je to operativní zákrok, dlouho to bolí, měsíc nejedla nic, pak další měsíc jen přesnídávky, jogurty. Než se dala dokupy trvalo to tři měsíce. Rozhodla se ale sama, je jí 18. Přijde mi divný, že by měl jít teď, je mu teprve 14 a čelist, jako všechno ještě poroste ne?

holči, asi neporoste, si myslím. když nᚠmladej začal nosit rovnátka i dolů, ve stejné době syn známý měl jít taky na posouvání, ale bylo mu už myslím 16, tohle fakt nevím jistě. ale říkala, že rovnátka by už nestačily, že by to už něják výrazněji nepomohlo, takže tak, no .. navíc si myslím, že se dá zjistit, jestli tělo ještě poroste, nebo ne.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#7 6. 4. 2013 12:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

modus napsal(a):

Ano, opravdu jde o posouvání čelisti, je to rozumný kluk, žádná bábovka a rozmazlenec, ale toto už je příliš, rovnátka zvládal statečně a poveldo se.Bohužel taky vím, že rovnátka jsou v současné době obrovský byznys, nevadí mi je platit, jen chci nechat ho samotného rozhodnout.

tak si zajdi k dr, kam syn chodí a prober to s ním. třeba mu dᚠsama za pravdu, že je to tak lepší.

Není tady

#8 6. 4. 2013 12:26

holcina
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

holcina napsal(a):

holči, asi neporoste, si myslím. když nᚠmladej začal nosit rovnátka i dolů, ve stejné době syn známý měl jít taky na posouvání, ale bylo mu už myslím 16, tohle fakt nevím jistě. ale říkala, že rovnátka by už nestačily, že by to už něják výrazněji nepomohlo, takže tak, no .. navíc si myslím, že se dá zjistit, jestli tělo ještě poroste, nebo ne.

Jo, možná už neporoste, ale takový zákrok bych nechala na jeho rozhodnutí.
Zajdi za zubařem a uvidíš. Jinak souhlasím, že rovnátka jsou byznys jak prase

Není tady

#9 6. 4. 2013 13:39

modus
♥------

Právě moje kamarádka pracovala přímo u tohoto zubaře, spíš byla na praxi po škole a říkala, že přímo on je schopen nasadit rovnátka úplně každému.Za zubařem určitě zajdu, ale jde mi o to, jestli vůbec já něco zmůžu, když syn je momentálně v péči otce.Bydlíme od sebe přes 100km, proto je u něho, aby neměnil školu.Dcera je u mě a už se také blíží doba rovnátek.Chci aby měli děti zuby zdravé.Ale když vám brečí do telefonu 14letý kluk, jela jsem za ním, ale s otcem nepohnu.Našla jsem nějakou novelu zákona. která hovoří o tom, pokud jeden s rodičů nesouhlasí se zákrokem/např. u zubaře/ nemůže zubař zákrok provést.Nejde o žádné kdo z koho mezi mnou a bývalým,chci jen malému pomoc.

Není tady

#10 6. 4. 2013 13:53

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

modus napsal(a):

Dobrý den,
     Prosím o radu.Syn má již druhým rokem rovnátka.Je mu 14 let.Zuby má již srovnané, nynní přišel zubař s tím, že je ještě potřeba posunout spodní čelist o půl centimetru.Viditelně nemá žádný předkus, nicméně u zubaře nebude mít člověk zuby nikdy tak jak má.S manželem jsme rozvedeni, syn kvůli škole žije již rok s otcem, ten ho má dle dohody rok v péči.Posouvání čelisti je velmi bolestivý zásah.Syn si to nepřeje, má již 4 den vysoké teploty a velké bolesti, které jsou dle zubaře teprve nic proti tomu, co bude.Syn si již tento zákrok nepřeje, já už si nejsem jistá, zda ho chci nechat tímto projít.Bývalý manžel na tom trvá.Pokud já nebudu s tímto zákrokem, který je víceméně kosmetický souhlasit,může zubař zákrok provést? Zákrok lze provést i v pozdějším věku, chci aby měl možnost se sám rozhodnout to podstoupit, ted zcela jistě ještě nemůže sám za sebe rozhodovat.  Děkuji za jakoukoliv odpověď

Skus má v pořádku?

Já bych v první řadě navštívila vícero zubařů a zeptala se na jejich názor. Nechápu totiž postup napřed srovnat zuby a pak řešit srovnání čelisti, čekala bych, že se to dělá právě naopak, usuzuju to z jednoho případu z Omlazeni.cz, tam to dost řešila jedna holka - má nick Bakalářka, ta ale měla výrazně menší horní čelist, rovnátka napevno měla ve 14 letech, zubař jí to pěkně zprasil, měla to ale hodně viditelné, šla na rovnání čelisti, dělali jí to pod celkovou narkózou a přesně, jak tu někdo psal, musela jíst tři měsíce přesnídávky. A pak samozřejmě nosila rovnátka na horní čelist napevno! Takže, rozhodně konzultovat s více zubaři.

Souhlasím s tím, že zuby jsou dnes obrovský byznys. Je super, že dokáží srovnat zuby, ale někdy to už zubaři značně přehání, viz případ mého dnes 65letého otce. Před třema rokama přestoupil k jiné zubařce a ta hned zkonstatovala, že má paradentózu a poslala na jakési specializované centrum, kde se zabývají přímo paradentózou. Můj otec tam šel a nestačil zírat. Prý by mu ze zubů dokonale odstranili zubní kámen (to by zamezilo další paradentóze), i pod dásněmi (což je asi dost bolestivé, ale to by nevadilo, můj otec snáší veškerá i bolestivá vyšetření a zákroky velmi dobře) a zuby by mu čímsi zpevnili, zarážející byla cena - na obě patra zhruba 50 000 Kč a fak, že se to nemusí povést, jelikož s tím teprve začínají. Zkrátka na tom čl. může být ještě se zuby ještě hůře než před zákrokem, samozřejmě peníze by nevrátili (přímo by tam musel podepsat prohlášení, že to podstupuje s rizikem, že se to nemusí povést). Otec nic takové nepodstoupil, jednak mu tehdy bylo 62 let (prý kdyby mu bylo 30, tak by o tom i uvažoval, ale v jeho letech, kdy spousta lidí už má umělé zuby?!), druhak nemá paradentózu v tak strašném stavu, např. se zakousne do jablka bez problému. Záměr byl jediný - vytřískat z něj peníze.

Není tady

#11 6. 4. 2013 13:56

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

modus napsal(a):

Právě moje kamarádka pracovala přímo u tohoto zubaře, spíš byla na praxi po škole a říkala, že přímo on je schopen nasadit rovnátka úplně každému.Za zubařem určitě zajdu, ale jde mi o to, jestli vůbec já něco zmůžu, když syn je momentálně v péči otce.Bydlíme od sebe přes 100km, proto je u něho, aby neměnil školu.Dcera je u mě a už se také blíží doba rovnátek.Chci aby měli děti zuby zdravé.Ale když vám brečí do telefonu 14letý kluk, jela jsem za ním, ale s otcem nepohnu.Našla jsem nějakou novelu zákona. která hovoří o tom, pokud jeden s rodičů nesouhlasí se zákrokem/např. u zubaře/ nemůže zubař zákrok provést.Nejde o žádné kdo z koho mezi mnou a bývalým,chci jen malému pomoc.

Zkus se domluvit na kompromisu - nejprve zkonzultovat problém s jinými zubaři a poté příp. uvažovat o zákroku. Ten zubař se mi silně nelíbí, samozřejmě jsem neviděla zuby tvého syna, ale i tak na mě nedělá dobrý dojem, ten by snad rovnal zuby mrtvého (nadsázka).

Není tady

#12 6. 4. 2013 14:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

modus napsal(a):

malému ? mluvíš o 14 letém klukovi !

Není tady

#13 6. 4. 2013 14:06

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Vilemína napsal(a):

modus napsal(a):

Zkus se domluvit na kompromisu - nejprve zkonzultovat problém s jinými zubaři a poté příp. uvažovat o zákroku. Ten zubař se mi silně nelíbí, samozřejmě jsem neviděla zuby tvého syna, ale i tak na mě nedělá dobrý dojem, ten by snad rovnal zuby mrtvého (nadsázka).

vil, s tou konzultací s jinými lékaři souhlasím, ale jinak prosím tě dejchej :-)) vždy toho doktora neznᚠ;-)

Není tady

#14 6. 4. 2013 14:31

modus
♥------

Tak tohle je přesně ten důvod, proč jsem nechtěla žádat o radu zde, přesto jsem tak učinila.Slovíčkaření, hledání něčeho co není a mohlo by být.Je jedno, jestli mu jsou 3 roky, nebo bude letos 14let, jde o to, že on v této věci nemůže rozhodovat a mě požádal, abych mu pomohla.Hledám tu odpovědĄprávní - jak zní název diskuse.Samozdřejmě že požádám o konzultaci jiného lékaře, nicméně jsme chtěla vědět alespoň vzdáleně,jaká jsou práva rozvedených rodičů.Všem děkuji za příspěvek a končím prosím tuto diskuzi.Rozvedených párů s dětmi je mnoho a tento problém, týkající se třeba i nepovinného očkování atd si myslím že opravdu existuje.

Není tady

#15 6. 4. 2013 14:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥

jaká jsou práva rozvedených rodičů
Stejná jako u nerozvedených - viz zák. o rod.
§31
(1) Rodičovská zodpovědnost je souhrn práv a povinností
a) při péči o nezletilé dítě, zahrnující zejména péči o jeho zdraví, jeho tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj...
§34 (1) Rodičovská zodpovědnost náleží oběma rodičům.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#16 6. 4. 2013 15:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

modus napsal(a):

Tak tohle je přesně ten důvod, proč jsem nechtěla žádat o radu zde, přesto jsem tak učinila.Slovíčkaření, hledání něčeho co není a mohlo by být.

no vidíš, nechtěla, ale udělala, protože tohle je přece jediný fórum, kde se dá o radu požádat, takže ti prostě nic jiného nezbylo, že ..
jinak jde vidět, že víš, jak to tady chodí, takže jsi snad věděla, že sem žádný právník nechodí a když, tak jen hodně hodně zřídka.

Není tady

#17 6. 4. 2013 17:15

Adela11
♥♥-----

PPavlaa, holka ty už jsi větší kráva než Majka s Evou. dohromady ...  úspěšně ti sekunduje Rozmařilá, Halina, Markéta a všechny její další nicky, jenže ta se alespoň léčí....

Není tady

#18 6. 4. 2013 17:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

ulevilo se ti ?

Není tady

#19 6. 4. 2013 17:22

Adela11
♥♥-----

jj

Není tady

#20 6. 4. 2013 17:28

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tak dávej pozor, aby to s tebou nešvihlo. v tvým věku už se to dá čekat.

Není tady

#21 6. 4. 2013 17:45

Adela11
♥♥-----

děvče, děvče, švihání si věk nevybírá, dej pozor i ty

Není tady

#22 6. 4. 2013 18:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

na co si mám dávat pozor, já jsem v klidu, to ty ses sem přišla "vyblejt" a ty jako šedesátnice k tomu budeš mít větší předpoklad, jak já v mým věku.

Není tady

#23 6. 4. 2013 18:34

Adela11
♥♥-----

njn, ty už u toho blití ani nevíš co píšeš a to teda na blití je

Není tady

#24 6. 4. 2013 18:41

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Neporadím, ale napíšu svoji zkušenost. Já mám spodní čelist moc dlouhou, tehdy se to neřešilo..., ale dnes v 35 mám spodní zuby zničené, protože se ničí o ty horní (nemám tu správnou mezeru a zuby dosedají těsně za sebou). Často mě olepují bílými výplněmi horní plošky zubů, životnost je toho tak 2 roky, stálo to už moc peněz a do budoucna mě stejně čekají keramické korunky (zatím mám 2). Radši bych byla, kdyby mi v těch 14-ti udělali zuby dokonalé. Dnes když pracuju si ani nemůžu dovolit jít na tuto operaci, mít měsíc svázanou čelist a pak se možná učit mluvit s novým skusem... Jestli se horní a dolní přední zuby Tvého synka dotýkají, tak by to asi chtělo řešit.

Není tady

#25 6. 4. 2013 19:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Adela11 napsal(a):

njn, ty už u toho blití ani nevíš co píšeš a to teda na blití je

ale jdi, ty bábo trhovkyně wink

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí