Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 4. 4. 2013 10:52

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

No to je právě omyl těch věřících co mají Boha našprtanýho a necítí ho . Bůh tady není proto abychom se o něj opírali a byl vždy na naší straně i když se chováme hnusně . Bůh tady prostě je, všichni jsme jeden celek , on je s námi a nemůže ovlivnovat naše chování . My musíme žít sami za sebe.  A není to o tom , že je ten člověk jednoduchý, je to o tom, že není duchovně ještě tak daleko , aby Boha cítil ,  jen opakuje fráze v kostele a  Boha nechápe .

A není to tak, že bych si řekla, mně se nelíbí Bůh jako bytost , tak já radši Univerzum ....lollol
Je to prostě POCIT ...........jednoho dne půjdete do přírody, až budete staří a za sebou budete mít spoustu událostí a ten POCIT přijde .
A do kostela vůbec nemusíte chodit celý život, já se neumím modlit a nikdy jsem nechodila na mše - dřív.

Není tady

 

#52 4. 4. 2013 11:04

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

světýlko napsal(a):

Ziki napsal(a):

světýlko napsal(a):


Jo, jo smile

Vpodstatě ano, ale krize ještě neznamená přestat věřit na základě smutných okolností.

Ziki, Ty nás tady zkoušíš?  Nejdřív se ptáš, co si pod tím představujeme (viz odkaz výš) a když dostaneš od někoho odpověď, tak ji "v podstatě ano" schvaluješ jako správnou a zbytek opravíš?
Nota bene, nikdo neřekl "přestat věřit", ale Ivana píše "těžké věřit."

Nezkouším, ale spojovat víru jen s tím, jestli se mi daří nebo nebo ne, mi připadá zjednodušené,to je můj názor na tento názor. Mít radost z Boha jen když mám dostatek. Chtít s ním být v domě, ale jen když se nebudu muset o nic starat. Milovat ho, ale jen když nebudu muset něco podstoupit..


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#53 4. 4. 2013 11:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Jojo, jak se říká, Pánbůh pomáhej, ale pomož si sám.
Světýlko - co je dobro, co je zlo? Z jaké pozice? Tvojí, mojí, souseda, zvířat.
Jednou jsme s klukem psali slohovku, jestli je Svět spravedlivý a došli jsme k tomu,že ano.
Něco zlého, je pro něco dobrý.
Kdyby bylo jen dobro, nikdo by to "neocenil" jako dobro a dobro by se stalo automatickým.
Něco končí (v tu chvíli si myslíš např. že je to zlo) aby mohlo něco začít nového


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#54 4. 4. 2013 11:41

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Duši, rozumím Tvému pojetí spravedlnosti. A taky beru, že to, co se nám může jevit jako zlé, může být pro něco dobré.
To je nejlepší možné využití situace, která je pořád špatná.

Upravil(a) světýlko (4. 4. 2013 11:55)

Není tady

 

#55 4. 4. 2013 11:43

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ziki napsal(a):

světýlko napsal(a):

Ziki napsal(a):


Vpodstatě ano, ale krize ještě neznamená přestat věřit na základě smutných okolností.

Ziki, Ty nás tady zkoušíš?  Nejdřív se ptáš, co si pod tím představujeme (viz odkaz výš) a když dostaneš od někoho odpověď, tak ji "v podstatě ano" schvaluješ jako správnou a zbytek opravíš?
Nota bene, nikdo neřekl "přestat věřit", ale Ivana píše "těžké věřit."

Nezkouším, ale spojovat víru jen s tím, jestli se mi daří nebo nebo ne, mi připadá zjednodušené,to je můj názor na tento názor. Mít radost z Boha jen když mám dostatek. Chtít s ním být v domě, ale jen když se nebudu muset o nic starat. Milovat ho, ale jen když nebudu muset něco podstoupit..

Ziki, Ty mi nerozumíš. Ani Ivana, ani já, tu víru nechápeme tak, jak píšeš. A je to docela drsné, že nám to takhle podsouváš, když nás neznᚠa my jsme nic takového neřekly.
Ty ses ptala na krizi víry a my tu otázku z nějakého úhlu komentujeme. A ten úhel je, že pro člověka může být ten vztah těžký ve chvíli, kdy Bohu nerozumí a prožívá hrůzy. To zažilo spousta lidí, včetně Tolkiena a Lewise, kteří tu zkušenost předali ostatním - a rozhodně ne v tom smyslu, že by s Ním nechtěli být. Jen mu určité chvíle nerozuměli. A to je v těžkou chvíli nebo letech těžké dvojnásob.
Myslím, že znᚠBibli, tak Ti připomínám, že o tomhle mluví i král David v mnoha Žalmech, Jób i prorok Eliáš. Zdálo se jim, že Bůh je neslyší, neodpovídá a není s nimi nebo že se jim dějí věci, které neunesou.

Není tady

 

#56 4. 4. 2013 12:31

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Mám potřebu ještě napsat, že zpozorním, když někdo nahodí téma víry......zavání to pro mne snahou směrovat nevěřící na pravou cestu, otevírat jim oči. Tím nechci říct, že tohle téma bylo s tím úmyslem založené, jen to, že víra každého člověka, její způsob a prožívání je velmi soukromá věc, a myslím se nehodí k veřejnému projednávání.....nikomu totiž nic není do toho, čemu a jak věřím, natož aby mne přesvědčoval o jiném, správnějším "vírování". Tož tak to mám já smile

Není tady

 

#57 4. 4. 2013 12:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Jak už tady podotkl někdo přede mnou, název vlákna je pro mě podivný.
Proč v názvu zrovna křesané, když se autorka (prý) ptá na krizi víry všeobecně?
Ani to narození křesanů mi nějak nesedí. Chápu, jak je to myšleno, ale stejně...


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#58 4. 4. 2013 12:44

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Před třemi lety jsem při procházení Via Dolosa v Jeruzalémě stála na místě pod Golgotou, na devátém zastavení, kde měl Ježíš potřetí upadnout pod křížem.
Přepadl mě zvláštní pocit, bylo to jak "rána do hlavy". Že cítím to, co asi cítil Ježíš, když uviděl vlevo kousek nad sebou místo, kde bude za chvilku ukřižován. Všechnu beznaděj světa, marnost... Ten pocit neumím popsat slovy.
Jako kdybych na tom místě tenkrát byla, když kolem procházel a upadl, jako bych s ním byla pocitově v tu chvíli spojená. I teď mi z toho jde mráz po zádech.

offtopic


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#59 4. 4. 2013 12:56

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Eva. napsal(a):

Před třemi lety jsem při procházení Via Dolosa v Jeruzalémě stála na místě pod Golgotou, na devátém zastavení, kde měl Ježíš potřetí upadnout pod křížem.
Přepadl mě zvláštní pocit, bylo to jak "rána do hlavy". Že cítím to, co asi cítil Ježíš, když uviděl vlevo kousek nad sebou místo, kde bude za chvilku ukřižován. Všechnu beznaděj světa, marnost... Ten pocit neumím popsat slovy.
Jako kdybych na tom místě tenkrát byla, když kolem procházel a upadl, jako bych s ním byla pocitově v tu chvíli spojená. I teď mi z toho jde mráz po zádech.

Tohle je zajímavý , asi tam bude silný energetický místo , nebo jak tam věřící prožívají tu tragedii, tak se tam nahromadila ta energie .
Já mám takový silný pocity na Svatý hoře v Příbrami, je mi na omdlení, podlamují se mi nohy , nikde jinde jsem to nezažila . Vůbec nevím proč zrovna tam , asi je tam hodně energie mnoha věřících lidí a já to cítím .

Není tady

 

#60 4. 4. 2013 12:58

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Daphné napsal(a):

Mám potřebu ještě napsat, že zpozorním, když někdo nahodí téma víry......zavání to pro mne snahou směrovat nevěřící na pravou cestu, otevírat jim oči. Tím nechci říct, že tohle téma bylo s tím úmyslem založené, jen to, že víra každého člověka, její způsob a prožívání je velmi soukromá věc, a myslím se nehodí k veřejnému projednávání.....nikomu totiž nic není do toho, čemu a jak věřím, natož aby mne přesvědčoval o jiném, správnějším "vírování". Tož tak to mám já smile

A na co tady teda je vlákno duchovní? wink Pokud někomu téma víra nesedí, nemusí to číst.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#61 4. 4. 2013 13:02

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ziki - já třeba chápu duchovno jako "něco" co není hmatatelný, ale duchovno nevnímám jako církevní víru.
Ona je totiž víra a víra. A Křesani atd... s tím nemaj nic společného.
Mít víru můžeš v cokoliv.
Nemám nic proti pobožným lidem. A si chodí do kostela, a se hromadně modlí.,
pro mě je víra a věřit v ní o něčem jiném.
Řekla bych o sobě, že věřící jsem

Upravil(a) dusička (4. 4. 2013 13:03)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#62 4. 4. 2013 13:06

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Eva. napsal(a):

Před třemi lety jsem při procházení Via Dolosa v Jeruzalémě stála na místě pod Golgotou, na devátém zastavení, kde měl Ježíš potřetí upadnout pod křížem.
Přepadl mě zvláštní pocit, bylo to jak "rána do hlavy". Že cítím to, co asi cítil Ježíš, když uviděl vlevo kousek nad sebou místo, kde bude za chvilku ukřižován. Všechnu beznaděj světa, marnost... Ten pocit neumím popsat slovy.
Jako kdybych na tom místě tenkrát byla, když kolem procházel a upadl, jako bych s ním byla pocitově v tu chvíli spojená. I teď mi z toho jde mráz po zádech.

offtopic

Kamarádka která byla před lety v Jeruzalémě byla dokonce průvodkyní upozorněna, že někteří lidé při návštěvě svatých míst upadají do stavu,kdy mají pocit jakoby tam někdy žili, jakoby k nim ta místa mluvila a může jim to rozkolísat psychiku.

Upravil(a) Ziki (4. 4. 2013 13:07)


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#63 4. 4. 2013 14:59

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

KALIK napsal(a):

Bůh bude pro člověka asi něco jako člověk pro buňku. Jak nahoře, tak dole. De facto jsme uvnitř těla boha, jsme jeho buňkou, jeho součástí.

Ano, tak nějak to vnímám taky. Takže se cítím být malinkou součástí velkocelku, který se z podstaty věci nemůže věnovat mně osobně (jako já se nemůžu věnovat třeba jediné jaterní buňce, by by na mně třeba hulákala) ale musí se věnovat fungování celku jako takového.
Ovšem sohlasím, že bez osobního vztahu by to moc nešlo a taky jej navazuju - jen si myslím, že to, co se mnou komunikuje, není sám velký duch, ale jakási součást na nižším (bližším) postu, něco, co s námi navázat ten dialog může, protože je to - právě z té podstaty - část, ne ten celek. Já tomu říkám Matka duší a myslím si, že je to nějaká styčná funkce Velkého ducha - a současně i bytost. Tak, jako je svým způsobem bytostí třeba naše srdce, nebo mozek, nebo tak podobně. Taková bytost komunikuje na jednu stranu se svými buňkami a na druhou stranu s naší duší.
A mě ale vůbec nevadí, že se bavím s jaksi............nižší inštancí smile

Algebarano, ne že by se mi až podlamovaly nohy, ale taky jsem na Svaté hoře vnímala velice silnou energii. Mám za to, že pokud je nějaké místo příhodné pro navázání spojení a lidi to vycítí a houfně jej tam navazují, že se to velmi, velmi umocní......ovšem, energie míst je hodně různá, poslouží k různému - ale to je na jiné vlákno, myslím, že jsem tu takové určitě už měli.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#64 4. 4. 2013 15:06

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Eva. napsal(a):

Jak už tady podotkl někdo přede mnou, název vlákna je pro mě podivný.
Proč v názvu zrovna křesané, když se autorka (prý) ptá na krizi víry všeobecně?
Ani to narození křesanů mi nějak nesedí. Chápu, jak je to myšleno, ale stejně...

Asi já, MAjko - musela jsem chvíli přemítat, jak to bylo myšleno a asi jako že se zrodilo křesanství? Protože Velikonoce jako takové  samozřejmě nejsou křesanský vynález. smile
Mně se na tom líbí ta spojitost, a to včetně astrologických symbolů, abych se přiznala.
Mmch, teď jsem sledovala docela zajímavý dokument BBC o Ježíšovi a jeho (pravděpodobné) rodině - nevím, nakolik moc byl fundovaný, ale (psycho) logicky mi přišel dobrý - tak to klidně mohlo být. Já jsem vždycky měla dojem, že Ježíš byl něco jako léčitel a senzibil dohromady, jak bychom dnes řekli; a k tomu velmi stará a otevřená duše. Génius svého druhu. A navíc že se trefil do výslovně úrodné půdy, kdy lidi byli připravení na změnu, těšili se na ni a všeobecné "duchovno" mělo prostě velmi, velmi vysokou hladinu.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#65 4. 4. 2013 15:09

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

To je zajímavé, co napsal Kalik i Lupi jako reakci.
Vzpoměla jsem si, jak Jaromír Dušek ve svém představení o toltéckých dohodách říká, že byl kdysi dávno dávno v Indii nějaký bůh a bohyně, nepamatuji si přesně, jak to je. Ale podstata je ta, že bohyně řekla, že si budou hrát, rozsekala boha na nekonečno kousků a v každém člověku jeden kousek je. Ty kousky se snaží dostat k sobě, aby bůh byl znovu celý pohromadě a bohyně těm kouskům různými způsoby brání, aby se k sobě nedostaly.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#66 4. 4. 2013 15:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Nojo, to byl Brahma (neboli něco jako Bůh všehomíra, Velký duch) a nudil se, páč byl hezky kompletní a dokonalý lol A tak si sám ze sebe vydoloval Máju, bohyni šalby, klamu a mámení.
A ty překážky, to je součást té božské hry, páč jinak by to žádná hra nebyla, že. Já si sice myslím, že je to i další otáčka spirály vývoje, ale to je v zásadě fuk.
On tam Dušek myslím kdesi zmiňuje i nádherný pozdrav, který zní "poznávávm v tvých očích Brahmu" a musím říct, že ano - že v některých očích taky poznávám Brahmu, neboli tu prapůvodní jednotu.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#67 4. 4. 2013 16:10

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

světýlko napsal(a):

Ziki napsal(a):

světýlko napsal(a):


Ziki, Ty nás tady zkoušíš?  Nejdřív se ptáš, co si pod tím představujeme (viz odkaz výš) a když dostaneš od někoho odpověď, tak ji "v podstatě ano" schvaluješ jako správnou a zbytek opravíš?
Nota bene, nikdo neřekl "přestat věřit", ale Ivana píše "těžké věřit."

Nezkouším, ale spojovat víru jen s tím, jestli se mi daří nebo nebo ne, mi připadá zjednodušené,to je můj názor na tento názor. Mít radost z Boha jen když mám dostatek. Chtít s ním být v domě, ale jen když se nebudu muset o nic starat. Milovat ho, ale jen když nebudu muset něco podstoupit..

Ziki, Ty mi nerozumíš. Ani Ivana, ani já, tu víru nechápeme tak, jak píšeš. A je to docela drsné, že nám to takhle podsouváš, když nás neznᚠa my jsme nic takového neřekly.
Ty ses ptala na krizi víry a my tu otázku z nějakého úhlu komentujeme. A ten úhel je, že pro člověka může být ten vztah těžký ve chvíli, kdy Bohu nerozumí a prožívá hrůzy. To zažilo spousta lidí, včetně Tolkiena a Lewise, kteří tu zkušenost předali ostatním - a rozhodně ne v tom smyslu, že by s Ním nechtěli být. Jen mu určité chvíle nerozuměli. A to je v těžkou chvíli nebo letech těžké dvojnásob.
Myslím, že znᚠBibli, tak Ti připomínám, že o tomhle mluví i král David v mnoha Žalmech, Jób i prorok Eliáš. Zdálo se jim, že Bůh je neslyší, neodpovídá a není s nimi nebo že se jim dějí věci, které neunesou.

I Ježíš volal na kříži :"Proč jsi mne opustil?" A určitě nebyl nevěřící.
Mnoho lidí mělo krizi víry třeba po holocaustu, měli pocit, že Bůh toto nemohl přece dopustit, kdyby byl spravedlivý.

Není tady

 

#68 4. 4. 2013 16:16

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Já jsem měla jednou zážitek, který mě ohromil - v jednu chvíli jsem naprosto přesně cítila, že jsem součástí Všeho a Všechno je součástí mne. Trvalo to vteřinu, ale byl to mystický zážitek, na který nemůžu zapomenout. A stalo se mi to doma v ložnici, na žádném extra speciálním místě.

Není tady

 

#69 4. 4. 2013 18:02

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

I Ježíš volal na kříži :"Proč jsi mne opustil?" A určitě nebyl nevěřící.
Tento výrok měl svůj hlubší původ a je velice těžký na vysvětlení. Ale nebylo to tím, jakým utrpením prošel. Na kříži na sebe vzal hřích světa-prožil duchovní "smrt",odloučení od Otce. Ale vím, co mᚠna mysli,Ivi.. Když cítíme bezmoc, smutek,bolest, a pomoc ani vysvětlení nepřichází sad


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#70 4. 4. 2013 18:11

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ivana napsal(a):

Já jsem měla jednou zážitek, který mě ohromil - v jednu chvíli jsem naprosto přesně cítila, že jsem součástí Všeho a Všechno je součástí mne. Trvalo to vteřinu, ale byl to mystický zážitek, na který nemůžu zapomenout. A stalo se mi to doma v ložnici, na žádném extra speciálním místě.

Ono to často přijde, když to člověk nečeká wink Vím o ženě, která podobný silný duchovní prožitek zažila na tramvajové zastávce.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#71 4. 4. 2013 18:28

algebrana
Zablokovaný
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 1308

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ziki napsal(a):

I Ježíš volal na kříži :"Proč jsi mne opustil?" A určitě nebyl nevěřící.
Tento výrok měl svůj hlubší původ a je velice těžký na vysvětlení. Ale nebylo to tím, jakým utrpením prošel. Na kříži na sebe vzal hřích světa-prožil duchovní "smrt",odloučení od Otce. Ale vím, co mᚠna mysli,Ivi.. Když cítíme bezmoc, smutek,bolest, a pomoc ani vysvětlení nepřichází sad

Nevzal na sebe nic, to si jen vymysleli lidi , aby mohli ovládat druhý lidi .
Ježíš přišel proto, aby nás něco naučil, protože byl osvícený a měl nadpřirozené schopnosti .
Tyhle historky o tom že na sebe vzal hříchy jsou výmysly.

Není tady

 

#72 4. 4. 2013 19:43

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

algebrana napsal(a):

Ziki napsal(a):

I Ježíš volal na kříži :"Proč jsi mne opustil?" A určitě nebyl nevěřící.
Tento výrok měl svůj hlubší původ a je velice těžký na vysvětlení. Ale nebylo to tím, jakým utrpením prošel. Na kříži na sebe vzal hřích světa-prožil duchovní "smrt",odloučení od Otce. Ale vím, co mᚠna mysli,Ivi.. Když cítíme bezmoc, smutek,bolest, a pomoc ani vysvětlení nepřichází sad

Nevzal na sebe nic, to si jen vymysleli lidi , aby mohli ovládat druhý lidi .
Ježíš přišel proto, aby nás něco naučil, protože byl osvícený a měl nadpřirozené schopnosti .
Tyhle historky o tom že na sebe vzal hříchy jsou výmysly.

To si myslíš ty. Nech každého, a věří, čemu chce. Křesané věří, že na sebe vzal jejich hříchy a že zemřel za ně, aby byli spaseni, pokud v něj uvěří. Já si třeba myslím, že vůbec neexistoval, že je kompilátem několika podobných proroků, kterých se tehdy vyrojilo hodně a to o jeho božském původu, zázracích apod. je už jen lidová tvořivost - pověsti, mýty.

Není tady

 

#73 4. 4. 2013 20:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ivana napsal(a):

Pan, to je krásné!

Ano, je.
Čím víc to studuji a pronikám do toho, tím se mi líp žije.
Je to tak prosté stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#74 4. 4. 2013 20:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

Ivana napsal(a):

A já si zas myslím, že krizi víry prožije téměř každý věřící, který se nad svou vírou zamýšlí. jsou to okamžiky, kdy i pevně věřící člověk zapochybuje, třeba v době, kdy se mu stane něco hrozného, i přes všechny jeho modlitby a prosby k Bohu. A nezáleží na tom, jestli je ten člověk v takové nebo makové církvi, nebo "jen tak" věří v Boha.

Ano.
To se dokonce stává i člověku, který věří jen " v sebe" stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#75 4. 4. 2013 20:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: O Velikonocích se narodili křesané..

K tématu to nejlepší, co zatím znám: Paul Young: Chatrč


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů