Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 4. 2013 4:31

lchaloupkova
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2013
Příspěvky: 48

Odposlech mobilu – je to legální?

Ahoj,
narazila jsem na stránky http://www.odposlech-mobilu.cz/. Jelikož se mě to trochu týká, chci se zeptat: je možné, aby vám partner, zaměstnavatel nebo někdo jiný „napíchl telefon“, přehrával si vaše hovory, četl zprávy, sledoval polohu apod.? Není to přinejmenším porušení listovního tajemství?

Není tady

 

#2 1. 4. 2013 9:09

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

Ahoj, také jsem si (dosud) myslela, že je toto možné, jen pokud to povolí nějaký specielní orgán (soud) a je to odůvodněné (např při podezření z páchání trestné činnosti) a jinak že je to nelegální, určitě i v ropzoru s právem na soukromí

Není tady

 

#3 1. 4. 2013 15:51

lchaloupkova
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2013
Příspěvky: 48

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

janička25 napsal(a):

Ahoj, také jsem si (dosud) myslela, že je toto možné, jen pokud to povolí nějaký specielní orgán (soud) a je to odůvodněné (např při podezření z páchání trestné činnosti) a jinak že je to nelegální, určitě i v ropzoru s právem na soukromí

Díky za odpověď. Také jsem si myslela, že je na to potřeba nějaké povolení. Ale na tom webu se prodávají aplikace, které si může nahrát každý.

Není tady

 

#4 1. 4. 2013 16:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

na tom webu se prodávají aplikace, které si může nahrát každý
To, že může, ještě neznamená, že je to košer...
Ale pozor - například sledovat, kde se pohybuje služební vozidlo, s kým si zaměstnanec telefonuje nebo píše, posílá maily a podobně - to lze. Musí to ale prokazatelně vědět a zákon zakazuje " Porušení tajemství dopravovaných zpráv" (§ 182 tr. z.), což znamená, že například zaměstnanec může být postižen za využívání majetku zaměstnavatele k soukromým účelům, ale ne za to, že soukromě napíše "ředitel Novák je vůl".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#5 1. 4. 2013 18:06

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

Domnívám se, že se k tomu telefonu, který chceš odposlouchávat musíš dostat a ne na každý to jde.
Mně třeba děti dali na net nějaký soubor, že alespoň přibližně vidím, kde jsou a neotravuju je voláním a otázkami kde jsou a stejně tak oni to mají se mnou.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#6 2. 4. 2013 18:43

lchaloupkova
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2013
Příspěvky: 48

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

No právě s tím tajemstvím asi bude problém – dle informací si je možné přehrát hovory, číst smsky... Do mobilu se to musí nahrát, takže typicky manžel koupí manželce nový telefon a přidá jí tam „bonus“...

Není tady

 

#7 15. 7. 2013 12:44

Tom6578
♥------
Registrovaný: 15. 7. 2013
Příspěvky: 4

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

Takových stránek, kde si můžete zakoupit aplikaci, díky které můžete odposlouchávat libovolný telefon je mnoho. Narazil jsem například na - http://www.odposlech-mobilniho-telefonu.cz/ Důležité je, že k odposlechu je potřeba do telefonu nainstalovat aplikaci, takže pokud telefon nedáte z ruky, tak Vám tomto případě nic nehrozí.

Není tady

 

#8 15. 7. 2013 17:13

Adam Balka
♥♥-----
Registrovaný: 16. 5. 2013
Příspěvky: 50

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

Metody, jak odposlouchávat mobil zcela bez možnosti obrany je víc. Pokud to povolí soud, probíhá odposlech ve spolupráci s operátorem. Pak jsou ale i metody, kde nic neví ani operátor, ani majitel telefonu, a nepomůže mu, ani když bude mít telefon doma na deset zámků. Pěkný článek o tom byl v Reflexu, myslím, že je to tak měsíc zpátky, rozhovor s generálem A. Šándorem.

Není tady

 

#9 28. 9. 2017 13:31

komarkova
♥------
Registrovaný: 28. 9. 2017
Příspěvky: 3

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

Tady to mají skvělé vysvětleno: http://detektivni-expert.cz/odposloucha … dposlechu/

Není tady

 

#10 28. 9. 2017 16:49

Michal.Novo
♥------
Registrovaný: 15. 8. 2017
Příspěvky: 17

Re: Odposlech mobilu – je to legální?

dneska stačí jednoduchá apka do mobilu a je hotovo. viděl jsem nedávno na to pořad v televizi...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů