Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#151 24. 3. 2013 10:46

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Odpustit facku??

Grainne napsal(a):

Mikeš napsal(a):

Jessika napsal(a):

:A jedna speciálně pro Mikeše smile
<Cichoslav I.> smile uhori
<Borek> promiň nemohl bys použít diakritiku? nevím na které straně toho "uhori" má být čárka... nevím tedy jestli jde o proroctví nebo stížnost...

Čeština je krásný jazyk, a i nᚠrodný jazyk. Aniž bych byl nějaký "stárnoucí, zapšklý profesor češtiny", vadí mi, když někdo píše bez diakritiky. U SMS to pochopit dovedu, u příspěvků ve fóru ne.

někdo píše třeba na angl.klávesnici

ja pisu na notebooku a diakriticka pismenka tu nejsou oznacena kapitulation

Není tady

 

#152 24. 3. 2013 10:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odpustit facku??

Mikeš napsal(a):

světýlko napsal(a):

Třeba si Helenka nemůže pomoct, že hledá tu mrvu u Tebe, Evi - tak tohle je vysvětlenísmilegloria

Podobně jako Eva si nikdy neodpustí, když si může rýpnout do mě big_smile a určitě u toho radostně dupe nožkama big_smile

To je ale niečo úúúúúplné iného. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#153 24. 3. 2013 10:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Odpustit facku??

Kelinka napsal(a):

Jeden muj znamy co zna pritele od detstvi mi jednou rekl ze je to cholerik, ze s tim jako dite mel velke problemy... Myslite ze se to da zmirnit? Nebo to ze je nekdo cholerik znamena, ze nikdy nema od rvani atd daleko?

Dá sa na tom pracova, ale LEN ak si on prizná problém a bude chcie nejako pracova na svojej povahe. Čo sa mi nezdá pravdepodobné. (Žila som s cholerikom +- 10 rokov a už by som sa na to nedala. hmm )


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#154 24. 3. 2013 11:02

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Odpustit facku??

Kelinko, přítel se nastěhoval ke mně, bylo potřeba rekonstruovat kuchyń a obývák, pomohl s prací, vymaloval, položil podlahy, ale financovala jsem já. Ani mě nenapadlo po něm něco chtít na rekonstrukci. Až časem, když jsme se sžili, začali plánovat rodinu, začali jsme i společně investovat do různých oprav a prací kolem domu. Takže je naprosto přirozené, že investovat nechceš, jen do toho, co by sis mohla případně odnést.

Ad facka, pokud přítele miluješ, měj se na pozoru a uvidíš co dál. Nikoho nelze předělat, převychovat. Já zažila cholerika v práci, když jej něco naštvalo, letěl mobil či přilba přes celou kancelář, ale řval jen výjimečně big_smile. Toho bych doma nechtěla ani náhodou

Není tady

 

#155 24. 3. 2013 11:38

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Odpustit facku??

Kiara napsal(a):

Kelinka napsal(a):

...Take chci vysvetlit proc do rekonstrukce neinvestuju, mozna se do me pustite, ale popravde se bojim investovat do neceho co neni ani z casti moje ani pritele, ale pritelova otce, sice pry ten dum pritele bude, ale zatim to tak neni ani nejsme svoji, tak se bojim, ze se pak pohadame a ja bych pripadne penize vlozene do rekonstrukce uz nikdy nevidela. Do naseho spolecneho bydleni jsem chtela prinest aspon treba nadobi nabytek a podobne, vim ze to mozna neni fer. Snazim se aspon uklizet po delnicich a pomahat jak se da. Pritel pred delniky nekolikrat rekl at se klidne ptaji me, ze on na ne nema cas atd...

Kelinko, nevidím sebemenší důvod, proč bychom se do Tebe měli pouštět. Tvůj postoj je velmi rozumný a já Ti ho jedině schvaluji. Investovat svoje peníze by měl člověk jedině tehdy, jestliže investuje "do svého", jinak se může stát, že po letech spláče nad výdělkem stolt

Kelinka napsal(a):

eden muj znamy co zna pritele od detstvi mi jednou rekl ze je to cholerik, ze s tim jako dite mel velke problemy... Myslite ze se to da zmirnit? Nebo to ze je nekdo cholerik znamena, ze nikdy nema od rvani atd daleko?

Kelinko, cholerik řve kvůli každé maličkosti a ten Tvůj nejde navíc pro facku daleko, takže pokud nechceš strávit zbytek života jako vystresovaná hromádka neštěstí, radím pryč od něj.

Cholerik se nedá předělat, to je totéž, jako chtít lišku odnaučit lovit slepice a naučit ji na mrkev smile Cholerik se může samozřejmě svoje záchvaty vzteku naučit ovládat, ale k tomu musí být nějakým způsobem motivován. Bohužel, cholerik si většinou nepřipustí, že vina je jaksi na jeho straně a že jeho reakce na banální podněty jsou mírně řečeno přemrštěné, takoví lidé mají sklony obviňovat všechny okolo, že je k nepříčetným výstupům neustále provokují dumbom

Jediná motivace cholerika ke změně chování nastane, když mu dá okolí jasně najevo, že přes určité věci prostě vlak nejede - buďto je permanentně opouštěn,  nebo se díky svým výlevům dostane do konfliktu s úřady, policií a soudy, či padne kosa na kámen a od silnějšího protivníka dostane pořádně přes ústa smile

Souhlasím stolt


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#156 24. 3. 2013 11:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Odpustit facku??

popravde se bojim investovat do neceho co neni ani z casti moje
Velmi rozumný názor http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png
Do naseho spolecneho bydleni jsem chtela prinest aspon treba nadobi nabytek a podobne, vim ze to mozna neni fer.
Řekla bych, že je to fér ažaž... vždycky si to totiž můžeš zas odnést, kdyby náhodou...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#157 24. 3. 2013 12:28

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Odpustit facku??

Kelinka napsal(a):

Popravde muj odejit od nej zatim nechci mam ho rada, ale je pravda ze to co se stalo hodne nabouralo moji duveru k nemu. Rozhodla jsem se ze mu dam jeste jednu sanci, ale nenecham to dojit k dalsi facce, pokud uvidim, ze se nemeni budu muset odejit, sice bych byla nejradsi kdyby se mi ho podarilo zmenit, ale tak to asi nefunguje:(

Kelinko, tak to zkus a uvidíš, jak to bude pokračovat dál. Já osobně si myslím, že ta další šance stejně k ničemu nepovede a že přítel po nějaké době opět "vystrčí rohy" a velmi pravděpodobně ta další facka padne znova hmm A myslím si to proto, protože přítelovi ta jeho "první" facka beztrestně prošla a ještě se Ti drze snažil nabulíkovat, že za všechno můžeš Ty, což je ohraná písníčka všech vzteklounů, choleriků a násilníků.

Tobě by se ho možná podařilo změnit, kdyby sis okamžitě po první facce sbalila svoje věci a odešla od něj, pak by přítel možná pochopil, že přestřelil. V momentě, kdy příteli jeho první facka poměrně beztrestně prošla a Ty jsi mu dala ještě jednu šanci, v takovém momentě už ten chlap nemá žádnou motivaci se měnit, protože nabyl přesvědčení, že co mu prošlo jednou, projde mu i podruhé, potřetí ... atd.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#158 25. 3. 2013 1:40

Kelinka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 3. 2010
Příspěvky: 32

Re: Odpustit facku??

Chtela bych vsem podekovat za rady, jak jsem psala dam mu jeste jednu sanci, ale mam pocit, ze jste mi aspon trochu otevreli oci.

Dekuju

Není tady

 

#159 25. 3. 2013 11:17

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Odpustit facku??

Kelinka napsal(a):

Chtela bych vsem podekovat za rady, jak jsem psala dam mu jeste jednu sanci, ale mam pocit, ze jste mi aspon trochu otevreli oci.

Dekuju

Tak se měj hezky, Kelinko a kdyby něco, klidně zase napiš pussa

Není tady

 

#160 26. 3. 2013 13:05

elza1
♥------
Registrovaný: 26. 3. 2013
Příspěvky: 2

Re: Odpustit facku??

Milá Kelinko, to co ti udělal rozhodně není v pořádku. To jsou věci, které nelze tolerovat a rozhodně to nebude lepší. Tvůj přítel bude mít zřejmě větší problém. Víš někdy domácí násilí začíná zcela nenápadně. Začne to naprosto nepřiměřeným bezdůvodným výbuchem, pak se to stupňuje, pak mají tendenci ženu izolovat od okolí např. musíš se starat o děti, proč bys chodila do práce nebo  najdi si práci doma a pak ponižováním, deptáním apod. Nejlepší je sebrat se a odejít, dokud je ještě čas. Měla jsi mu říci, že si to měl zařídit sám. A zapojení zásuvky je opravdu taková hloupost, že  kvůli ní dát ženě facku je naprosto nepřijatelné a absudrdní. Škoda, že si mu neřekla a si ten svůj prostor nechá a neodešla. Jednoho takového jsem také znala a začal přesně plánovat, co bych měla či neměla, hledal chyby, snažil se mi neustále dokazovat svoji převahu. Tak jsem se sebrala a řekla mu, co si to dovoluje a že já mám stejné vzdělání jako on a nic mu nedává právo plánovat moji budoucnost, o svém životě si budu rozhodovat sama. Rozešla jsem se s ním, bolelo to, ale dnes to hodnotím kladně a jako jednu z nejrozumějších věcí. A v té době jsem byla v podobné situaci. On dobře vydělával a já zrovna měnila práci.

Upravil(a) elza1 (26. 3. 2013 13:08)

Není tady

 

#161 26. 3. 2013 17:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Odpustit facku??

elza1 napsal(a):

Milá Kelinko, to co ti udělal rozhodně není v pořádku. To jsou věci, které nelze tolerovat a rozhodně to nebude lepší. Tvůj přítel bude mít zřejmě větší problém. Víš někdy domácí násilí začíná zcela nenápadně. Začne to naprosto nepřiměřeným bezdůvodným výbuchem, pak se to stupňuje, pak mají tendenci ženu izolovat od okolí např. musíš se starat o děti, proč bys chodila do práce nebo  najdi si práci doma a pak ponižováním, deptáním apod. Nejlepší je sebrat se a odejít, dokud je ještě čas. Měla jsi mu říci, že si to měl zařídit sám. A zapojení zásuvky je opravdu taková hloupost, že  kvůli ní dát ženě facku je naprosto nepřijatelné a absudrdní. Škoda, že si mu neřekla a si ten svůj prostor nechá a neodešla. Jednoho takového jsem také znala a začal přesně plánovat, co bych měla či neměla, hledal chyby, snažil se mi neustále dokazovat svoji převahu. Tak jsem se sebrala a řekla mu, co si to dovoluje a že já mám stejné vzdělání jako on a nic mu nedává právo plánovat moji budoucnost, o svém životě si budu rozhodovat sama. Rozešla jsem se s ním, bolelo to, ale dnes to hodnotím kladně a jako jednu z nejrozumějších věcí. A v té době jsem byla v podobné situaci. On dobře vydělával a já zrovna měnila práci.

Má řeč tummenupp


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#162 29. 3. 2013 20:28

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Odpustit facku??


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů