Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#26 24. 3. 2013 9:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočko - já jsem si teda poradila. Pořídila jsem pro Marky šátek.
(takový ty běžný úkoly jsem dělala - vaření,praní -vypere pračka. Ale přeci jenom,byla jsem z toho uštvaná)
Ona byla hodně uplakaný mimino, nechtěla dudlík ,jenom prso. (takový byl i starší kluk). Kdežto mladší kluk byl pohodář,ten dokázal spát 3hodiny v kuse.
Starší kluk a holka spali po půl hodinách,vyžadovali pozornost, bolelo je bříško,nechtěli sami ležet. Nedokázala jsem je nechat ležet a řvát. Spali jen v kočárku kdy jsem s nima jezdila. Možná to je tím, že oba se narodila o měsíc (holka o 6neděl dřív).
Nakoupit jsem chodila s mamkou, protože jak se zastavilo, dítě řvalo.
Takže fakt chápu i maminy,který nestíhaj.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#27 24. 3. 2013 9:06

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

jo a právě ta sousedka to nakonec vyřešila s jídlem tak, že ho objednala mladé ve škole, tu máme kousek od baráku, normálně si tam dávala jídlonosiče a jedna kuchařka, co bydlí ve vedlejším vchodě, jí to vždycky přinesla, mladá si nestíhala ani pro to jídlo zajít, do školy to máme asi 500 metrů. No, nicméně to tak dělalo víc lidí, že si chodilo do školy pro jídlo. Ono v té škole to jídlo je fakt dobrý. Za rozumný peníze a opravdu chutný jídlo, žádný blafy. Což je taky řešení. Rozvoz školy nemívají, apoň si myslím, u nás teda ne.
Jinak já vím, že mateřská není žádná dovolená, ale záhul, jen že když jsem měla já a moje vrstevnice děcka, tak jsme to asi nějak líp zvládaly. Neznám žádnou, co by vyloženě nestíhala nic. Neříkám zkraje po porodu, to je miminko maličký, leckdy se kojí co dvě hodiny a spí-nespí, takže se nedá nic moc dělat.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#28 24. 3. 2013 9:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočko - záhul jsem měla tak cca do roka. Takže kdo nezažije nepochopí.
Jo u nás ve škole taky prodávají obědy, nevozí je. Asi pro chlapa dobrý, když ženská nestíhá. Ale mě by odradilo pro ty obědy chodit v pravidelnou dobu.(a taky bych měla uvařeno,než bych došla do jídelny)

Není tady

#29 24. 3. 2013 9:24

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Jo u nás ve škole taky prodávají obědy, nevozí je. Asi pro chlapa dobrý, když ženská nestíhá. Ale mě by odradilo pro ty obědy chodit v pravidelnou dobu.(a taky bych měla uvařeno,než bych došla do jídelny)

Ja to opravdu nepochopim,kdyz maminky nestihaji,kdyz i chlap dokaze sam obstarat dve deti.Kdyz bylo dceri 5 nedel mela jsem zlucnikovy zachvat,zezloutla jsem a musela jsem byt v nemocnici 3 tydny.Doma zustalo miminko a kluk 15 mesicu oba s plenama.Muj tehdejsi muz sel na paragraf a staral se sam o 2 deti na vikend jezdila tchyne a zvladnul to velice dobre.Samozrejme,ze i varil a doma bylo uklizeno lepe nez jsem to udelala ja.Deti spokojene.Stale zastavam nazor,ze dnesni maminky jsou rozmazlene a pohodlne.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#30 24. 3. 2013 9:28

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Duší, je to záhul, sle sakra, jak to dřív ty ženský dělaly, žádný vymoženosti a stíhaly všechno, dnes ty holky  estíhají nic a mají myčky, pračky, jednorázový plínky a kdeco. Tak to asi o něčem svědčí.
Mmch, četla jsem skvělej článek, nejen o maminkách s malýma dětma, všeobecně, že ty žesnký fakt víc stíhaly. My jsme všeobecně dnes pohodlnější a línější. Čím víc vymožeností, tím míň se nám něco chce. Je to tak, vidím to sama na sobě. Navíc, jako příklad, spousta maminek na MD má čas vysedávat u PC, ale nemá čas uvařit. astka to prostě je. my jsme PC neměly, neměly jsme u čeho sedět a zbyl nám čas na jiný věci. Tak to prostě je.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#31 24. 3. 2013 9:29

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

I ja mela prvni dite nespavce,pres den prospal i 6 hodin a vecer spal 2 hodiny nekdy i hodinu pak 4 hodiny nespal.Ja v noci pletla pri lampicce.Pres den jsem spala se synem.V tu dobu jsme bydleli u rodicu,ale v zadnem pripade se me mama o dite nestarala,abych se vyspala.Kdyz se narodilo druhe dite bydleli jsme sami a vse jsem musela zvladat sama a zvladla.Dokonce po navratu s porodnice jsem sila zavesy takove ty s kanyrkama co byli drive moderni.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#32 24. 3. 2013 9:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

dusička napsal(a):

Duší, je to záhul, sle sakra, jak to dřív ty ženský dělaly, žádný vymoženosti a stíhaly všechno, dnes ty holky  estíhají nic a mají myčky, pračky, jednorázový plínky a kdeco. Tak to asi o něčem svědčí.
Mmch, četla jsem skvělej článek, nejen o maminkách s malýma dětma, všeobecně, že ty žesnký fakt víc stíhaly. My jsme všeobecně dnes pohodlnější a línější. Čím víc vymožeností, tím míň se nám něco chce. Je to tak, vidím to sama na sobě. Navíc, jako příklad, spousta maminek na MD má čas vysedávat u PC, ale nemá čas uvařit. astka to prostě je. my jsme PC neměly, neměly jsme u čeho sedět a zbyl nám čas na jiný věci. Tak to prostě je.

dříve nechali zřejmě dítě řvát. Nevím. Ono tomu dítěti to zřejmě neublíží,když si zaječí. Mně osobně to prostě vadilo a ničilo. nedokázala jsem ho nechat.

Není tady

#33 24. 3. 2013 9:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Ano spousta maminek sedi u pocitace a nic nestiha v tom to je.

Není tady

#34 24. 3. 2013 9:35

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

dusička napsal(a):

Modroočka napsal(a):

dusička napsal(a):

dříve nechali zřejmě dítě řvát. Nevím. Ono tomu dítěti to zřejmě neublíží,když si zaječí. Mně osobně to prostě vadilo a ničilo. nedokázala jsem ho nechat.

to si nemyslím.

Není tady

#35 24. 3. 2013 9:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

Ano spousta maminek sedi u pocitace a nic nestiha v tom to je.

Erem, u počítače se může sedět a kojit. U počítače nemusíš mít obě ruce volné jako u vaření.
A navíc, já jsem počítač neměla,když byli kluci malí.
Je to o dítěti, není to o tom,že jsou dnešní mladí pohodlní.
Naopak oceňuju,že jsou ted třeba kurzy plavání. To za nás nebylo.

Jo a moje babička taky nestíhala s tetou. Táta byl tedy pohodový miminko, ale tetu dávala na hlídání k pradědovi,aby stačila alespoň uvařit.

Upravil(a) dusička (24. 3. 2013 9:55)

Není tady

#36 24. 3. 2013 10:01

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Nemyslím, že by byly dnešní maminky líné a pohodlné. Jen prostě mají jiné možnosti. Nebo vy jste si nepořídily automatku, kdž vaše matky měl obyčejnou pračku a stíhaly? Vy jste nekupovaly přesnídávky ve skleničce, když za vašich matek nebyly? Já taky na mateřské denně vařila, víceméně kvůli babičce a kéééž by tenkrát byla možnost objednat pro ni obědy, co já bych za to dala:-) nevím proč by měly trávit u plotny, když ho můžou trávit se svým dítkem. Co se můj syn jako mimino naplakal:-(....byl nespavec, nechtěl být sám, ale já "musela" uvařit, zatopit v kotli, prát denně plínky na dvě děti. Dnes bych zapla kotel, objednala oběd, hodila prádlo do pračky a byla s ním

Není tady

#37 24. 3. 2013 10:06

holcina
♥♥♥♥♥♥-

eremuruss napsal(a):

dusička napsal(a):

I ja mela prvni dite nespavce,pres den prospal i 6 hodin a vecer spal 2 hodiny nekdy i hodinu pak 4 hodiny nespal.Ja v noci pletla pri lampicce.Pres den jsem spala se synem.V tu dobu jsme bydleli u rodicu,ale v zadnem pripade se me mama o dite nestarala,abych se vyspala.Kdyz se narodilo druhe dite bydleli jsme sami a vse jsem musela zvladat sama a zvladla.Dokonce po navratu s porodnice jsem sila zavesy takove ty s kanyrkama co byli drive moderni.

Nespavec je dítě co prospí přes den 6 hodin? lol takovýho jsem neměla. Syn spal v kuse 20-30 minut, ve dne, v noci v kuse 2 hodiny, pak po těch minutách

Není tady

#38 24. 3. 2013 10:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

holcina napsal(a):

Nemyslím, že by byly dnešní maminky líné a pohodlné. Jen prostě mají jiné možnosti. Nebo vy jste si nepořídily automatku, kdž vaše matky měl obyčejnou pračku a stíhaly? Vy jste nekupovaly přesnídávky ve skleničce, když za vašich matek nebyly? Já taky na mateřské denně vařila, víceméně kvůli babičce a kéééž by tenkrát byla možnost objednat pro ni obědy, co já bych za to dala:-) nevím proč by měly trávit u plotny, když ho můžou trávit se svým dítkem. Co se můj syn jako mimino naplakal:-(....byl nespavec, nechtěl být sám, ale já "musela" uvařit, zatopit v kotli, prát denně plínky na dvě děti. Dnes bych zapla kotel, objednala oběd, hodila prádlo do pračky a byla s ním

využívám všechny vymoženosti moderní doby, ale jídlo musí být domácí wink

Upravil(a) aprill (24. 3. 2013 10:08)

Není tady

#39 24. 3. 2013 10:10

holcina
♥♥♥♥♥♥-

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

využívám všechny vymoženosti moderní doby, ale jídlo musí být domácí wink

Jojo, u mě teď taky, i když přes týden se stravujeme v hospodách a taky žijem.  Tenkrát bych babči klidně objednala. Nechtěla jedno jídlo dva dny, takže nešlo ani vařit víc.

Není tady

#40 24. 3. 2013 11:41

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Erem - budeš se divit, ale já vařila když mi dítě spalo. Na rychlo. Taky bych někdy uvítala službu vařeného oběda. Jo když se chceš dítěti věnovat a hrát si s ním, jít na procházku, prostě nestíháš.

ty vaříš tolik chodů, že u sporáku strávíš celej den a nestíháš se pak věnovat dítěti ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#41 24. 3. 2013 11:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nemyslím, že by byly dnešní maminky líné a pohodlné. Jen prostě mají jiné možnosti.
Ano. Mají "automatku, přesnídávky ve skleničce", nemusejí shánět a tahat domů kojenecký vody, šít a štrikovat... a bůhvíco ještě.
Tak proč kruciš se všema těmahle vymoženostma a jedním miminem nestíhají skoro vůbec nic?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#42 24. 3. 2013 11:45

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

No tak já jsem pohodlná každý den stát za plotnou a nechat děti samotný si hrát. Vařila jsem většinou po večerech, abych měla druhý den na děti čas a lážo plážo si s nima užívala mateřskou.
Nespěchali jsme z venku - honem honem, musím vařit.  (na staršího kluka jsem používala látkovy, neměla jsem automatku a byl to pěknej opruz). Na druhýho kluka jsem měla jednorázovky, a ušetřilo to víc času.
Modroočko, Erem - jste prostě matky supermatky. tummenupptummenupptummenupp
Neříkám ,že by objednané jídlo bylo pro dítě, to ne, ale pro manžela, občas, když se nestíhá.

dusičko, jo tak když jsi pohodlná každej den vařit, to je potom jiná. ale neschovávej to za to, nechat děti si samotný hrát. že se děcka dokážou na určitou dobu zabavit samy a pohrát si, je v pořádku. v nepořádku je, když to nedokážou.
a nemá to co dělat se supermatkami.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#43 24. 3. 2013 11:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Modroočko - když byla Marky mimino, nestíhala jsem. Jo pak už jo, pořídila jsem si šátek, byla jsem jako indiánská babička a stačila jsem aspoň uvařit. To víš, když každou hodinu kojíš, dítě spí půl hodiny. je to dost na dumbom Když byli kluci malí, kolikrát jsem si s nima chodila po obědě lehnout. Vstávání v pět hodin mi nedělalo dobře. Nebo i když jsem si nešla lehnout, tak jsem si v době klidu četla, nebo pletla. Jinak jsem dělala plno věcí po večerech .Třeba žehlení přes den,když byly děti vzhůru nehrozilo.
Ani práci na zahradě jsem s dětma nemohla přehánět. vydrželi chvilku a pak už chtěli tohle a tohle. člověk s nima zkrátka nic neudělal.
A tak pro mě je pochopitelný,že ženský doma na mateřský nestíhaj. Není to o pohodlnosti a o nemakání, ale o tom, co je prvořadý.
Bud dítě nebo špičkový servis. Naklizený byt a navaříno.
Pravda, u mě byli na prvním místě děti. Snažila jsem se jim věnovat a hrát si s nima, jak jen to šlo. I na úkor uklízení.

já bych řekla, že vůbec nikdo nečeká, že budeš mít naklizíno. s malejma dětma to ani dost dobře nejde. ale takovej ten běžnej pořádek a navařeno, to mi neříkej, že je to takovej problém.

Není tady

#44 24. 3. 2013 11:58

holcina
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Nemyslím, že by byly dnešní maminky líné a pohodlné. Jen prostě mají jiné možnosti.
Ano. Mají "automatku, přesnídávky ve skleničce", nemusejí shánět a tahat domů kojenecký vody, šít a štrikovat... a bůhvíco ještě.
Tak proč kruciš se všema těmahle vymoženostma a jedním miminem nestíhají skoro vůbec nic?

Neslýchám stesky, že by maminky nestíhaly

Není tady

#45 24. 3. 2013 11:59

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočka napsal(a):

annie napsal(a):

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Že některý holky jsou buď pohodlný nebo líný a nebo si neumí zorganizovat čas. Já jsem fakt kmitala jako frčka. Ani mi nic jinýho nezbylo.
Ale paradoxně s malýma děckama jsem toho stíhala podstatně víc než teď.
A obědy "z dovozu" jsou většinou nic moc. To je lepší ta školní jídelna. Jenže ta nevozí, tam si pro to musíš dojít. Chuťově je to lepší a aspoň se projdeš.

taky bych šla raději do té školní jídelny.

Není tady

#46 24. 3. 2013 12:02

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Modroočka napsal(a):

annie napsal(a):

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Že některý holky jsou buď pohodlný nebo líný a nebo si neumí zorganizovat čas. Já jsem fakt kmitala jako frčka. Ani mi nic jinýho nezbylo.
Ale paradoxně s malýma děckama jsem toho stíhala podstatně víc než teď.
A obědy "z dovozu" jsou většinou nic moc. To je lepší ta školní jídelna. Jenže ta nevozí, tam si pro to musíš dojít. Chuťově je to lepší a aspoň se projdeš.

A proč? Dokázat druhým, jak všechno zvládám? To já jsem radši v klidu, bez nervů, nemám ráda kmitání a honění. Se to nestihne,tak se to nestihne. Na co se honit? To jsem radši seděla s dětma venku a plácala s nima bábovičky, nebo jim četla knížky, a říkala si, práce neuteče, nemá nožičky.
Děti teplé jídlo domácí měly. Chlap si kolikrát obsloužil sám. V tom jsem měla výhodu,že mi vždycky říkal, Tvoje jediná starost na mateřské je postarat se o děti, já jsem dospělý, postarám se o sebe. Samozřejmě že jsem vařila i pro nás. Ale nebylo to pravidlem každý den ve dvě na talíři jako u Erem.
A já mám výhodu,že mám hlídací babičky, takže když jsem chtěla makat na zahrádce, nebo udělat pořádný úklid, hlídaly babičky. stolt

ale vůbec nejde o to, abys někomu dokazovala, že to zvládáš. jen je prostě rozdíl - aspoň pro mě, když řekneš, že já na to kašlu, chci mít klid, prostě to dělat nebudu, ono se to nezblázní, než když spustíš o tom, jak se nedá stíhat a kdesi cosi.

Není tady

#47 24. 3. 2013 12:02

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Vždyť to tady čteš... "Jsem doma s malým a nezvládám každý den vařit...  přijde domů a musí uklidit, nakoupit, vyprat, uvařit na druhej den, protože její dcera s malým děckem nic nezvládne... když měla dceru doma na mateřské, tak to co chvíli zvonil telefon a dostávala úkoly, co zařídit, co nakoupit a mladá prostě nic nestíhala..."

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#48 24. 3. 2013 12:05

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Tulipánka napsal(a):

Modroočko,
nepřála bych ti mít takové dítě, jaké máme některé z nás. Davídek, než mu byl rok a začal sám chodit, neustále vyžadoval moji pozornost. Když ji neměl, řval, bydleli jsme v paneláku :-( Když byl ještě úplně malý, tak 2 hodinky péče o něj a hodinka byla pro mě, to ještě šlo. Ale když začal spát jen 2x během dne třeba na hodinku na dvě, tak jsem byla ráda, že si můžu chvíli odpočinout a ne ještě abych kmitala, uklízela, vařila. A když bych na to v té době měla, určitě bych si nechala dovézt jídlo až domů, třeba teď tady na vesnici to tak funguje a jídlo si objednávají hlavně důchodci.

a nebylo to o tom, že davídek vyžadoval pozornost imrvere, protože věděl, že ji mít bude ? byl sám, tak to šlo, ne ?
ony dětičky jsou velice chytrý, setsakra rychle vypozorují, co a jak funguje.

Není tady

#49 24. 3. 2013 12:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Modroočko - já jsem si teda poradila. Pořídila jsem pro Marky šátek.
(takový ty běžný úkoly jsem dělala - vaření,praní -vypere pračka. Ale přeci jenom,byla jsem z toho uštvaná)
Ona byla hodně uplakaný mimino, nechtěla dudlík ,jenom prso. (takový byl i starší kluk). Kdežto mladší kluk byl pohodář,ten dokázal spát 3hodiny v kuse.
Starší kluk a holka spali po půl hodinách,vyžadovali pozornost, bolelo je bříško,nechtěli sami ležet. Nedokázala jsem je nechat ležet a řvát. Spali jen v kočárku kdy jsem s nima jezdila. Možná to je tím, že oba se narodila o měsíc (holka o 6neděl dřív).
Nakoupit jsem chodila s mamkou, protože jak se zastavilo, dítě řvalo.
Takže fakt chápu i maminy,který nestíhaj.

to není tím, že se narodili dřív, náš mladej byl normálně v termínu a bylo to úplně stejný.

Není tady

#50 24. 3. 2013 12:10

holcina
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Vždyť to tady čteš... "Jsem doma s malým a nezvládám každý den vařit...  přijde domů a musí uklidit, nakoupit, vyprat, uvařit na druhej den, protože její dcera s malým děckem nic nezvládne... když měla dceru doma na mateřské, tak to co chvíli zvonil telefon a dostávala úkoly, co zařídit, co nakoupit a mladá prostě nic nestíhala..."

A jak víš, že ta první maminka třeba nepracuje? Jak víš, že ta druhá maminka neuklízí třeba proto, že to není podle maminčiných představ? Jak víš, že ta třetí maminka třeba neřekla dcerince " hele, kdby něco zavolej, jsem ve městě tak co tam budeš zbytečně jezdit?"

Neslýchám stesk maminek ve svém okolí, ty které znám. Ale beru, že to může být náhoda. Jen říkám, že mít já tu možnos před dvaceti lety tak si nechám obědy hned

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí