Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 3. 2013 13:21

Lucka_M
♥------
Registrovaný: 20. 3. 2013
Příspěvky: 21

Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Pěkný den,

znáte někdo nějakou restauraci, případně službu, která by rozvážela jídlo domů, pokud možno co nejlevněji? Jsem doma s malým a nezvládám každý den vařit. Předem díky za tipy;)
L.

Není tady

 

#2 22. 3. 2013 22:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Lucka_M napsal(a):

Pěkný den,

znáte někdo nějakou restauraci, případně službu, která by rozvážela jídlo domů, pokud možno co nejlevněji? Jsem doma s malým a nezvládám každý den vařit. Předem díky za tipy;)
L.

Nechapu jak nemuzes zvladnout s jednim ditetem uvarit.va


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 22. 3. 2013 23:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Erem - budeš se divit, ale já vařila když mi dítě spalo. Na rychlo. Taky bych někdy uvítala službu vařeného oběda. Jo když se chceš dítěti věnovat a hrát si s ním, jít na procházku, prostě nestíháš.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#4 23. 3. 2013 5:31

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

dusička napsal(a):

Erem - budeš se divit, ale já vařila když mi dítě spalo. Na rychlo. Taky bych někdy uvítala službu vařeného oběda. Jo když se chceš dítěti věnovat a hrát si s ním, jít na procházku, prostě nestíháš.

Ja mela dve maly deti a ve 14 hodin byl obed na stole,kdyz manzel prisel s prace.S detma jsem samozrejme chodila ven dopoledne i odpoledne.Obe deti jsem mela u sebe v kuchyni kde si hraly.To jsem okoukala u sve sousedky ktera mela deti drive a opravdu neznam nikoho,kdo by chodil nekam pro obed.

Upravil(a) eremuruss (23. 3. 2013 5:33)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5 23. 3. 2013 8:13

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

No, na původní dotau neodpovím, nejsem z Prahy. Jen teda tiše žasnu. Jedno děcko a maminka nestíhá uvařit. Když jsem měla kluky malý, nebyly jednorázový plínky, normálně jsem je prala, stihla jsem navařit, měla jsem tehdy pár slepic, pár králíků a psa. Stihla jsem ty zvířata obhospodařit, něco vypěstovat na zahrádce, vyprat, vyžehlit, uvařit, v létě zavařovat. S klukama jsem chodila ven mezi ostatní maminky s dětma a žádná neměla neměla problém stíhat domácnost a děcka. Dnes maminky nestíhají nic a většina z nich si stěžuje, že nemají na nic čas. Sakra, holky, jak to děláte, že nic nestíháte?
Pro mě nepochopitelný.
Ale když už obědy dovážet, tak co nějaká ta služba, co vozí obědy důchodcům, to v okolí nemáte? To je vcelku dostupný, nicméně není to prostě domácí strava. A děcko by mělo dostávat domácí jídlo, ne z velkovývařovny.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#6 23. 3. 2013 16:59

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Dnesni maminky jsou proste pohodlny.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#7 23. 3. 2013 17:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

službu, která by rozvážela jídlo domů
Jen tak na zkoušku jsem si zadala "rozvoz jídel domů" a Seznam mi nabídl "224 728 nalezených"... takže mᚠz čeho vybírat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#8 23. 3. 2013 17:52

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

No tak já jsem pohodlná každý den stát za plotnou a nechat děti samotný si hrát. Vařila jsem většinou po večerech, abych měla druhý den na děti čas a lážo plážo si s nima užívala mateřskou.
Nespěchali jsme z venku - honem honem, musím vařit.  (na staršího kluka jsem používala látkovy, neměla jsem automatku a byl to pěknej opruz). Na druhýho kluka jsem měla jednorázovky, a ušetřilo to víc času.
Modroočko, Erem - jste prostě matky supermatky. tummenupptummenupptummenupp
Neříkám ,že by objednané jídlo bylo pro dítě, to ne, ale pro manžela, občas, když se nestíhá.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#9 23. 3. 2013 18:17

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Duší, proč bych byla supermatka? Jen jsem prostě nebyla pohodlná a hlavně jsem byla naučená makat. A nezlob se, ale nestíhat na mateřské uvařit, to se mi zdá fakt docela divný. A kluci nebyli abnormálně hodní.
ale tím spíš, že dnes se plínky neperou a nežehlí, mají maminky víc času. pro mě je to nepochopitelný, že ty holky nic nestíhají.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#10 23. 3. 2013 18:20

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočko, Erem - jste prostě matky supermatky.
Já nevím, dusi, nad čím se pozastavuješ... až do tý doby, než miláčkové vypadli z domu, jsem nikdá neměla tolik času jako na mateřský.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#11 23. 3. 2013 18:22

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočko - když byla Marky mimino, nestíhala jsem. Jo pak už jo, pořídila jsem si šátek, byla jsem jako indiánská babička a stačila jsem aspoň uvařit. To víš, když každou hodinu kojíš, dítě spí půl hodiny. je to dost na dumbom Když byli kluci malí, kolikrát jsem si s nima chodila po obědě lehnout. Vstávání v pět hodin mi nedělalo dobře. Nebo i když jsem si nešla lehnout, tak jsem si v době klidu četla, nebo pletla. Jinak jsem dělala plno věcí po večerech .Třeba žehlení přes den,když byly děti vzhůru nehrozilo.
Ani práci na zahradě jsem s dětma nemohla přehánět. vydrželi chvilku a pak už chtěli tohle a tohle. člověk s nima zkrátka nic neudělal.
A tak pro mě je pochopitelný,že ženský doma na mateřský nestíhaj. Není to o pohodlnosti a o nemakání, ale o tom, co je prvořadý.
Bud dítě nebo špičkový servis. Naklizený byt a navaříno.
Pravda, u mě byli na prvním místě děti. Snažila jsem se jim věnovat a hrát si s nima, jak jen to šlo. I na úkor uklízení.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#12 23. 3. 2013 18:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

helena napsal(a):

Modroočko, Erem - jste prostě matky supermatky.
Já nevím, dusi, nad čím se pozastavuješ... až do tý doby, než miláčkové vypadli z domu, jsem nikdá neměla tolik času jako na mateřský.

Nejvíc času jsem měla,když kluci byli už samostatní,chodili do školy a chodili sami ven. Celé odpoledne jen pro sebe. Maminku už nepotřebovali. Tak jsme si pořídili Marky big_smile abych měla o zábavu postaráno (nechytejte mě v této větě za slovo) wink


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#13 23. 3. 2013 18:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Celé odpoledne jen pro sebe.
Ty jsi nechodila do práce?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#14 23. 3. 2013 18:44

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

A děckama jsem si po obědě lehnout nechodila, měla jsem jinou práci, na kluky jsem dost šila a pletla, protože tehdy sekáče nebyly a moc pěkných věcí na děcka taky ne. Vařila jsem obden, ale prostě jsem stíhala.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#15 23. 3. 2013 18:49

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

No a ale pokud někdo nestíhá krom péče o děcko nic jinýho, pak chápu, že je jednopdušší si nechat obědy dovážet. No a co zkusit nějakou školní jídelnu poblíž, kam se dá denně pro oběd zajít. Myslím, že to některý školní jídelny dělají. Dovoz asi jen ze sociálních služeb pro důchodce.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#16 23. 3. 2013 19:01

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

helena napsal(a):

Celé odpoledne jen pro sebe.
Ty jsi nechodila do práce?

Helo - samozřejmě že jsem chodila, ale jen na ranní. Odpoledne sama pro sebe znamená,že jsem mohla uklízet po klidu sama


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#17 23. 3. 2013 19:22

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Není tady

 

#18 23. 3. 2013 19:24

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Mj. u nás rozvážejí obědy, ale ta chu... Brali jsme je asi týden ještě před tím, než jsme čekali malýho, ale nedalo se to.
Polévky až na vyjímky /gulášová a spol./ skončili v odpadu, kupa přílohy a maso jak kdy...
To si za ty peníze raději uvařím.
Ale jako záchrana v době nouze...wink

Není tady

 

#19 23. 3. 2013 19:41

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

annie napsal(a):

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Že některý holky jsou buď pohodlný nebo líný a nebo si neumí zorganizovat čas. Já jsem fakt kmitala jako frčka. Ani mi nic jinýho nezbylo.
Ale paradoxně s malýma děckama jsem toho stíhala podstatně víc než teď.
A obědy "z dovozu" jsou většinou nic moc. To je lepší ta školní jídelna. Jenže ta nevozí, tam si pro to musíš dojít. Chuově je to lepší a aspoň se projdeš.

Upravil(a) Modroočka (23. 3. 2013 19:44)


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#20 23. 3. 2013 19:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočka napsal(a):

annie napsal(a):

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Že některý holky jsou buď pohodlný nebo líný a nebo si neumí zorganizovat čas. Já jsem fakt kmitala jako frčka. Ani mi nic jinýho nezbylo.
Ale paradoxně s malýma děckama jsem toho stíhala podstatně víc než teď.
A obědy "z dovozu" jsou většinou nic moc. To je lepší ta školní jídelna. Jenže ta nevozí, tam si pro to musíš dojít. Chuově je to lepší a aspoň se projdeš.

A proč? Dokázat druhým, jak všechno zvládám? To já jsem radši v klidu, bez nervů, nemám ráda kmitání a honění. Se to nestihne,tak se to nestihne. Na co se honit? To jsem radši seděla s dětma venku a plácala s nima bábovičky, nebo jim četla knížky, a říkala si, práce neuteče, nemá nožičky.
Děti teplé jídlo domácí měly. Chlap si kolikrát obsloužil sám. V tom jsem měla výhodu,že mi vždycky říkal, Tvoje jediná starost na mateřské je postarat se o děti, já jsem dospělý, postarám se o sebe. Samozřejmě že jsem vařila i pro nás. Ale nebylo to pravidlem každý den ve dvě na talíři jako u Erem.
A já mám výhodu,že mám hlídací babičky, takže když jsem chtěla makat na zahrádce, nebo udělat pořádný úklid, hlídaly babičky. stolt

Upravil(a) dusička (23. 3. 2013 19:51)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#21 23. 3. 2013 20:01

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočko,
nepřála bych ti mít takové dítě, jaké máme některé z nás. Davídek, než mu byl rok a začal sám chodit, neustále vyžadoval moji pozornost. Když ji neměl, řval, bydleli jsme v paneláku :-( Když byl ještě úplně malý, tak 2 hodinky péče o něj a hodinka byla pro mě, to ještě šlo. Ale když začal spát jen 2x během dne třeba na hodinku na dvě, tak jsem byla ráda, že si můžu chvíli odpočinout a ne ještě abych kmitala, uklízela, vařila. A když bych na to v té době měla, určitě bych si nechala dovézt jídlo až domů, třeba teď tady na vesnici to tak funguje a jídlo si objednávají hlavně důchodci.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#22 23. 3. 2013 20:39

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

dusička napsal(a):

Modroočka napsal(a):

annie napsal(a):

"Miluju" to zobecňování:"dnešní maminky jsou pohodlné..."
A ty dřívější jistě byly všechny pilné jako fčelky, kmitaly od rána do večera...
V tom to není.
Já jsem vařila v podstatě každý den, zavařovala, dělala domácí marmelády a přesnídávky, poklízela králíky, chodila uklízet do domku, co jsme koupili a celou mateřskou si přivydělávala šitím doma - denně  hodinu až dvě, kdy šel malý spát.
Mimoto jsem mu stihla ušít karnevalový kostým a upéct hezký dort, chodit s ním na procházku, podnikat výlety, chodit do plavání a občas někam vyjet na kole. To všechno bez asistence babiček a hlídacích tetiček...
A co jako?
Byly ženský, co to dělaly dřív, jsou ženský, co toho stihnou mnohonásobně víc i teď...
O čem to vypovídá? reta

Že některý holky jsou buď pohodlný nebo líný a nebo si neumí zorganizovat čas. Já jsem fakt kmitala jako frčka. Ani mi nic jinýho nezbylo.
Ale paradoxně s malýma děckama jsem toho stíhala podstatně víc než teď.
A obědy "z dovozu" jsou většinou nic moc. To je lepší ta školní jídelna. Jenže ta nevozí, tam si pro to musíš dojít. Chuově je to lepší a aspoň se projdeš.

A proč? Dokázat druhým, jak všechno zvládám? To já jsem radši v klidu, bez nervů, nemám ráda kmitání a honění. Se to nestihne,tak se to nestihne. Na co se honit? To jsem radši seděla s dětma venku a plácala s nima bábovičky, nebo jim četla knížky, a říkala si, práce neuteče, nemá nožičky.
Děti teplé jídlo domácí měly. Chlap si kolikrát obsloužil sám. V tom jsem měla výhodu,že mi vždycky říkal, Tvoje jediná starost na mateřské je postarat se o děti, já jsem dospělý, postarám se o sebe. Samozřejmě že jsem vařila i pro nás. Ale nebylo to pravidlem každý den ve dvě na talíři jako u Erem.
A já mám výhodu,že mám hlídací babičky, takže když jsem chtěla makat na zahrádce, nebo udělat pořádný úklid, hlídaly babičky. stolt

I ja sedela venku s detma a placala babovicky.Navic deti jsem od sebe mela 15 mesicu.Takze obe deti s plenama,priznam se,ze u druheho ditete jsem pleny nezehlila ani do 6 nedel.Ale fakt jsem toho zvladla vic nez,kdyz deti byli vetsi.Takova vetsi pohoda.Jo a varila a nakupovala jsem denne.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#23 24. 3. 2013 8:54

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočka napsal(a):

No, na původní dotau neodpovím, nejsem z Prahy. Jen teda tiše žasnu. Jedno děcko a maminka nestíhá uvařit. Když jsem měla kluky malý, nebyly jednorázový plínky, normálně jsem je prala, stihla jsem navařit, měla jsem tehdy pár slepic, pár králíků a psa. Stihla jsem ty zvířata obhospodařit, něco vypěstovat na zahrádce, vyprat, vyžehlit, uvařit, v létě zavařovat. S klukama jsem chodila ven mezi ostatní maminky s dětma a žádná neměla neměla problém stíhat domácnost a děcka. Dnes maminky nestíhají nic a většina z nich si stěžuje, že nemají na nic čas. Sakra, holky, jak to děláte, že nic nestíháte?
Pro mě nepochopitelný.
Ale když už obědy dovážet, tak co nějaká ta služba, co vozí obědy důchodcům, to v okolí nemáte? To je vcelku dostupný, nicméně není to prostě domácí strava. A děcko by mělo dostávat domácí jídlo, ne z velkovývařovny.

to by mě taky zajímalo

Upravil(a) aprill (24. 3. 2013 8:56)

Není tady

 

#24 24. 3. 2013 8:56

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

dusička napsal(a):

A proč? Dokázat druhým, jak všechno zvládám? To já jsem radši v klidu, bez nervů, nemám ráda kmitání a honění. Se to nestihne,tak se to nestihne. Na co se honit? To jsem radši seděla s dětma venku a plácala s nima bábovičky, nebo jim četla knížky, a říkala si, práce neuteče, nemá nožičky.
Děti teplé jídlo domácí měly. Chlap si kolikrát obsloužil sám. V tom jsem měla výhodu,že mi vždycky říkal, Tvoje jediná starost na mateřské je postarat se o děti, já jsem dospělý, postarám se o sebe. Samozřejmě že jsem vařila i pro nás. Ale nebylo to pravidlem každý den ve dvě na talíři jako u Erem.
A já mám výhodu,že mám hlídací babičky, takže když jsem chtěla makat na zahrádce, nebo udělat pořádný úklid, hlídaly babičky. stolt

Proč bych měla něco někomu dokazovat? Prostě když ti nic jinýho nezbyde, tak to zvládat musíš. Já nevím, ale někdy mám pocit, že když mají holky dnes mimčo, tak jsou z toho tak rozhozený, že nic jinýho, než péči o děcko nezvládají. Vidím to u sousedky. Ta přijde domů a musí uklidit, nakoupit, vyprat, uvařit na druhej den, protože její dcera s malým děckem nic nezvládne. Ona chodí do práce a doma má druhou směnu, zatím co mladá během dne jen hlídá svoje dítě a odpoledne odpočívá, protože babička, uštvaná z práce, se štve ještě doma.
Neříkám, že jsou takový všechny maminky, ale i moje kolegyně, když měla dceru doma na mateřské, tak to co chvíli zvonil telefon a dostávala úkoly, co zařídit, co nakoupit a mladá prostě nic nestíhala. Ani uvařit, ani vyprat. To je to, co nechápu.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#25 24. 3. 2013 9:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Rozvoz jídla po Praze - máte někdo zkušenost?

Modroočka napsal(a):

dusička napsal(a):

A proč? Dokázat druhým, jak všechno zvládám? To já jsem radši v klidu, bez nervů, nemám ráda kmitání a honění. Se to nestihne,tak se to nestihne. Na co se honit? To jsem radši seděla s dětma venku a plácala s nima bábovičky, nebo jim četla knížky, a říkala si, práce neuteče, nemá nožičky.
Děti teplé jídlo domácí měly. Chlap si kolikrát obsloužil sám. V tom jsem měla výhodu,že mi vždycky říkal, Tvoje jediná starost na mateřské je postarat se o děti, já jsem dospělý, postarám se o sebe. Samozřejmě že jsem vařila i pro nás. Ale nebylo to pravidlem každý den ve dvě na talíři jako u Erem.
A já mám výhodu,že mám hlídací babičky, takže když jsem chtěla makat na zahrádce, nebo udělat pořádný úklid, hlídaly babičky. stolt

Proč bych měla něco někomu dokazovat? Prostě když ti nic jinýho nezbyde, tak to zvládat musíš. Já nevím, ale někdy mám pocit, že když mají holky dnes mimčo, tak jsou z toho tak rozhozený, že nic jinýho, než péči o děcko nezvládají. Vidím to u sousedky. Ta přijde domů a musí uklidit, nakoupit, vyprat, uvařit na druhej den, protože její dcera s malým děckem nic nezvládne. Ona chodí do práce a doma má druhou směnu, zatím co mladá během dne jen hlídá svoje dítě a odpoledne odpočívá, protože babička, uštvaná z práce, se štve ještě doma.
Neříkám, že jsou takový všechny maminky, ale i moje kolegyně, když měla dceru doma na mateřské, tak to co chvíli zvonil telefon a dostávala úkoly, co zařídit, co nakoupit a mladá prostě nic nestíhala. Ani uvařit, ani vyprat. To je to, co nechápu.

taky v mém okolí mám takové případy kapitulation

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů