Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#76 3. 3. 2013 18:19

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechci,aby se dcera odstěhovala k příteli.

PPavlaa napsal(a):

aprill napsal(a):

agewa napsal(a):

co konkrezne

vím ,že se ptᚠvil, ale já bych se snažila udělat doma takové podmínky, aby mi děti z neutíkaly z domu před dokončením studia (rozhodně bych na " stará kolena" neměla další dítě dumbom )

na stará kolena ? do jakého věku by teda ženská podle tebe měla mít děti ? má 18 letou dceru, takže pokud ji neměla jó pozdě, počítám, že dominice zase ještě není tolik. v tomhle věku má spousta párů malé dítě, nevidím an tom nic divnýho. když to tak chtějí a troufají si na to, proč ne.

Ideálně do 30.

A k takovým ubohým úvahám podobného typu,že: v tomhle věku má spousta párů malé dítě, nebo že co mají či dělají    v ši c h n i   či   s p o u s t a   neni už vůbec co dodat.

Není tady

#77 3. 3. 2013 18:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

jaku, asi jsem to přehlídla, ale TEBE jsem se na něco ptala ? TVŮJ názor jsem chtěla znát ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#78 3. 3. 2013 18:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Vidím to tak nějak podobně jako Marvika.
Musíš Dominiko doufat, že jsi jí dala dobré základy a že dostuduje. A hlavně jí dej najevo, že kdyby se cokoliv stalo, může se kdykoliv vrátit. Protože podle toho, co píšeš, to s ním lehké mít nebude. Ale bude to dobrá škola života. A je dobře, že počítᚠs tím, že nějakou tu kačku jí posílat budeš, dokud bude studovat. Stejně je to Tvoje povinnost, tak aby Ti někdy nevyčetla, že třeba kvůli tomu se na tom chlápkovi stala závislou. On jí taky ta studia může zatrhnout, že.
No, lehké to pro Tebe určitě není.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#79 3. 3. 2013 18:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥

v tomhle věku má spousta párů malé dítě...
... není "ubohá úvaha", ale statistickej údaj.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#80 3. 3. 2013 18:39

agewa
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

helena napsal(a):

jen a si holky užijou jednou tam, podruhý tam
Ale vůbec ne... takový užíváni si na mysli nemám... jenže takový zamilovaný telátko ty konce prostě nedomejšlí a ani domyslet nedovede. Pro něj může bejt představa načinčanýho "mimíska", kterýho má se svojí "láskou jedinou" to jediný, co si umí představit... a ne už řvoucího fakana, namíchnutýho manžela/přítele, nedostatku peněz a visení na krku rodičů.
Takže "celkej život to svinstvo" bejt nemusí... ale na určitý, řekněme kritický, období spíš jo.

usuzuješ z čeho?
Z několika téměř stejnejch případů, kdy slečna otěhotněla a mladý muž i jeho máti se vyjadřovali ve smyslu "ona si to měla zařídit... ona je nezodpovědná... ona si pořídila dítě a nᚠkluk aby jí platil..."
přičemž jediná pánská ochrana byla "si dám bacha"...

no, helo, nevím, co znᚠze svýho okolí ty, ale já rozhodně ne ty telátka, o kterých tu mluvíš. dneska si myslím, že jsou ti mladí úplně někde jinde. a bohužel opravdu vidím to, že jakmile holka dosáhne věku 15 let, automaticky ji rodiče platí antikoncepci.
a mají to z krku.

jinak samozřejmě výmluva, že ona si to měla zařídit, je blbá. byli u toho oba dva.
nakonec, neděláme si to samy, že jsou ti chlapi líní a přehazují tohle na nás ?

me dceri bylo 17, kdyz zacala s antiko, platila si ji sama a s tim partnerem byla ctyri roky. a jsem rada, ze to vzala tak zuodpovedne.

Není tady

#81 3. 3. 2013 18:55

elena007
♥♥♥♥♥♥-

Idealne do triceti. Kdyz holka chodi na VS a nechce mit deti nez dostuduje, tak nekdy mezi 25 a 30. Sakra kratky usek z plodneho veku, co nam nadelila maticka priroda. Krom toho zivot vubec neni idealni a mnohokrat v tu "idealni" dobu neni partner.

Upravil(a) elena007 (3. 3. 2013 19:09)

Není tady

#82 3. 3. 2013 19:19

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

agewa napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

helena napsal(a):

Ale vůbec ne... takový užíváni si na mysli nemám... jenže takový zamilovaný telátko ty konce prostě nedomejšlí a ani domyslet nedovede. Pro něj může bejt představa načinčanýho "mimíska", kterýho má se svojí "láskou jedinou" to jediný, co si umí představit... a ne už řvoucího fakana, namíchnutýho manžela/přítele, nedostatku peněz a visení na krku rodičů.
Takže "celkej život to svinstvo" bejt nemusí... ale na určitý, řekněme kritický, období spíš jo.

usuzuješ z čeho?
Z několika téměř stejnejch případů, kdy slečna otěhotněla a mladý muž i jeho máti se vyjadřovali ve smyslu "ona si to měla zařídit... ona je nezodpovědná... ona si pořídila dítě a nᚠkluk aby jí platil..."

no, helo, nevím, co znᚠze svýho okolí ty, ale já rozhodně ne ty telátka, o kterých tu mluvíš. dneska si myslím, že jsou ti mladí úplně někde jinde. a bohužel opravdu vidím to, že jakmile holka dosáhne věku 15 let, automaticky ji rodiče platí antikoncepci.
a mají to z krku.

jinak samozřejmě výmluva, že ona si to měla zařídit, je blbá. byli u toho oba dva.

me dceri bylo 17, kdyz zacala s antiko, platila si ji sama a s tim partnerem byla ctyri roky. a jsem rada, ze to vzala tak zuodpovedne.

ale jo agewo, to je přece v pořádku. mně prostě přijde jen přehnaný to, co kolem sebe vidím. holka začne chodit v 15 na disky, zábavy a kdo ví kam na tahy a šup, už jede v antikoncepci, aniž by s někým vlastně vůbec chodila.
ne že bych si dělala iluze a věřila, že nikdy s nikým nemůže někde ujet, ale v těchhle případech bych se prostě přimlouvala právě za kondom, jak za ty prášky.
tuhle se jedna maminka rozčilovala, že vzala dceru ke svému gynekologovi a že je to pěknej hňup, když holce nenapsal na její žádost prášky a že nechápe, co řešil, že ji není ještě ani 15, když přece za necelých 5 měsíců bude.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#83 4. 3. 2013 8:00

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Tulipánka napsal(a):

Nemám ještě dospívající dítě, mám 5letého syna.
Ale co už teď dělám je že ho nechávám, a bere odpovědnost za svůj život do svých rukou. Nechceš rukavice? Dobře, neber si je. Ale mně je bez rukavic zima. Co myslíte? Jdeme ven s rukavicemi nebo bez nich? wink
Děti potřebují vědět, že jim rodiče nebrání v uskutečňování toho, co chtějí. V prosazování svého názoru. A už od dětství musí vědět, že pokud dostali svobodné právo se rozhodnout, ponesou za své rozhodnutí odpovědnost. Podle mě nechat dceru odejít je dobrá škola jak zjistit, zda její rozhodnutí bylo správné. A je potřeba aby věděla, že se může vrátit. Pokud nebudeš proti ní, vycítí to a určitě s tebou nepřestane komunikovat, naopak tě bude žádat o radu. Poradit - ano, ale přesně jen to, oč tě požádá.Žádné "lanaření", aby se vrátila. Opravdu to nechat na ní smile

tummenupp

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#84 4. 3. 2013 9:22

algebrana
Zablokovaný

aprill napsal(a):

helena napsal(a):

usuzuješ z čeho?

opět mám takové spojení antikonti=stálý partner a to platí pro oba. jak pro dívenku, tak pro hocha. v době kdy se uukávají a neví kudy kam je asi vhodnější kondom (s ohledem na zdraví obou).

Kondom je riziková zálažitost , já mám s kondomem druhou dceru po mnoha letech manželství . Když si představim 17 letýho nezkušenýho kluka s kondomem, tak mě bere hrůza .
Měla jsem 45 letýho přítele, kterýmu při sexu prasknul každý kondom, který si nasadil.

Není tady

#85 4. 3. 2013 18:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

algebrana napsal(a):

aprill napsal(a):

helena napsal(a):

usuzuješ z čeho?

opět mám takové spojení antikonti=stálý partner a to platí pro oba. jak pro dívenku, tak pro hocha. v době kdy se uukávají a neví kudy kam je asi vhodnější kondom (s ohledem na zdraví obou).

Kondom je riziková zálažitost , já mám s kondomem druhou dceru po mnoha letech manželství . Když si představim 17 letýho nezkušenýho kluka s kondomem, tak mě bere hrůza .
Měla jsem 45 letýho přítele, kterýmu při sexu prasknul každý kondom, který si nasadil.

tak raději kapavku, syfilis a jiné příjemné pohlavní choroby

Není tady

#86 4. 3. 2013 18:25

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

tulipánko, já bych jen chtěla vidět, jak bys to vzala, kdyby ti chlapeček skutečně odešel jednou bez rukavic, podruhý bez čepice a příště bůh ví čeho a párkrát si tu svou "odpovědnost za svůj život" hezky odmarodil.
chtěla bych být muškou a vidět, jestli bys příště byla pořád stejná a nad věcí, nebo mu prostě nekompromisně oznámila, že ty rukavice si prostě vezme a basta.
a ještě víc bych chtěla vidět, jestli stejný názor budeš mít i v době, kdy ty sama budeš mít dítě ve věku dcery dominiky a budeš to brát takhle v poklidu, jak to tady líčíš.

Upravil(a) PPavlaa (4. 3. 2013 18:27)

Není tady

#87 4. 3. 2013 18:38

Jaku
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

jaku, asi jsem to přehlídla, ale TEBE jsem se na něco ptala ? TVŮJ názor jsem chtěla znát ?

Nespecifikovala si kdo je přímo hoden odpovědi či nikoli,tak jsem si prosím poníženě dovolila odpovědět,blahorodí dumbom

Není tady

#88 10. 3. 2013 19:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

aprill napsal(a):

agewa napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Toho jsem si vědoma, však jsem to v závěru svého příspěvku psala, přesto bych se snažila pro to udělat všechno, co je v mých silách.

co konkrezne

vím ,že se ptᚠvil, ale já bych se snažila udělat doma takové podmínky, aby mi děti z neutíkaly z domu před dokončením studia (rozhodně bych na " stará kolena" neměla další dítě dumbom )

To by ti ale nijako nemuselo zabezpeči oddanos, poslušnos a lásku toho preferovaného narodeného dieaa a nakoniec by si mohla zosta opustená a sama, žutujúc svoje rozhodnutie... Je strašne ažké robi účet bez hostinského a nalinajkova deom život podža seba... a to hovorím za oba brehy, za seba, ktorá som poslúchala do istého bodu, ale potom som zutekala spod rodičovskej kurately (v štátnicovom ročníku, tiež museli by bez seba od radosti big_smile ) a aj za nevlasntého syna, ktorý odišiel dokonca z učňáku s maturitou, pričom ho to v podstate bavilo... ale našiel si fajn partičku, vyskratoval mu mozog a zbabral si život. A teraz si pracne dorába školu v dospelosti dumbom tongue , ale holt - čo chcel, to má.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#89 10. 3. 2013 19:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

Jaku napsal(a):

aprill napsal(a):

Píšeš jak nějaký hotentot!  Podmínky se   n e děl a j í   alébrž vytvářejí dumbom

ty si tvoř co chceš, já je budu dělat lol

Alebo kladú... tongue

Brita

Není tady

#90 10. 3. 2013 19:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

agewa napsal(a):

dusička napsal(a):

Souhlasím s Tebou April, že nebudeme svádět na pubertu.
A s tou změnou. Chtěla jsem napsat, i kdyby změny nebyly, dcera by třeba změnu chtěla. Ale vím,jak to myslíš.
Jestli nemá zázemí, jestli se necítí doma jako dřív, tak... Nevím.

co kdyz proste a jednoduse chce zit sama s pritelem, byt "dospela" se vsim vsudy a vy tu jen hledate problem , ktery neni?

Ano třeba to tak je. ale Dominika to cítí jinak, jakože selhala. Nevím,jestli to je správný slovo. Proto vlastně píše. Ale jak píšu, i kdyby ta výchova byla stoprocentní, holka vidí jen to,že bude žít s přítelem a ne jak se dostat z domova.

Ja som odišla z domu rok pred štátnicami (je to iné, ale istá paralela tu môže by) a nemala som ani nového súrodenca, moji rodičia sú dodnes spolu, bývajú 42 rokov na jednom mieste... ale ufrngla som za chlapom, ktorého som poznala 2 mesiace. Proste mi linajkovali život a nejako im nedošlo, že situácia sa predsa len mení - a že už teraz akosi mám "kam ís". tongue Školu som v pohode dokončila, podotýkam, s rodičmi sme zostali v normálnom vzahu, ale ich ešte bolelo uvedomi si - a občas majú relapsy dodnes - že som samostatná bytos a robím si vlastné rozhodnutia.

Brita

Není tady

#91 10. 3. 2013 20:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Soleil napsal(a):

No, Dominiko, já se tvé dceři ani moc nedivím, že chce pryč z domu - mᚠmalý mimino, musela by dojíždět do školy,  nevlastní sestra (a nevlastní otec? )....a navíc je jí 18 a chce si už žít po svým. V bytě s přítelem bude mít asi větší klid pro studium, než v domě s tolika lidmi. Jak ty jí to můžeš vyčítat, když jsi ty sama měla v 17 dítě? Nebo jsi snad i s dítětem bydlela u rodičů? Možná, že tento přítel není ten pravý, ale je to pro ni příležitost odejít. A měla bys jí přispívat i ty. Do velké míry s Jaku souhlasím, podle mě není rozumné si v tomto věku pořizovat další dítě, ale to je vaše věc.

Podža mňa v žiadnom veku nie je rozumné ma deti - 1 decko stojí do maturity cca 1 milión Kč - to je šialená investícia, Viete, čo by sa dalo urobi s tým ušetreným miliónom? wink

Brita

Není tady

#92 10. 3. 2013 20:07

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

helena napsal(a):

usuzuješ z čeho?

a mají to z krku.

Děláme, ale to vieme až teraz... V tých 15-18 sme asi uvažovali inak...  Mmch - nechcem sa a spýta, kedy si nasadila antikoncepciu, ale kedy si mala diea? wink

Brita

Není tady

#93 10. 3. 2013 20:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

tulipánko, já bych jen chtěla vidět, jak bys to vzala, kdyby ti chlapeček skutečně odešel jednou bez rukavic, podruhý bez čepice a příště bůh ví čeho a párkrát si tu svou "odpovědnost za svůj život" hezky odmarodil.
chtěla bych být muškou a vidět, jestli bys příště byla pořád stejná a nad věcí, nebo mu prostě nekompromisně oznámila, že ty rukavice si prostě vezme a basta.
a ještě víc bych chtěla vidět, jestli stejný názor budeš mít i v době, kdy ty sama budeš mít dítě ve věku dcery dominiky a budeš to brát takhle v poklidu, jak to tady líčíš.

Nevlastný syn šiel raz v lete v zimnej bunde - to ešte bolo vcelku OK - a raz v zime v letnej. Keď začal chrchla, nenechala som ho doma, ale hnala do školy - aby to nebral ako leháro, ale ako ponaučenie. No a už som fakt nikdy nemusela kontrolova, ako sa obliekol do zimy. wink Je fakt, že nemal 5 rokov, ale ani 18 ešte nie... To práve klopala na dvere puberta a obdobie vzdoru.

Brita

Není tady

#94 10. 3. 2013 20:41

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

Tulipanko mozna mas pravdu,ale ktera matka necha dite omrznout,kdyz si ty rukavice nevezme.A nechat dite delat co se mu zlibi,co je to za vychovu?Typicka Americka vychova,kdy si deti delaji co chteji.Tohle neni dobre,ale cas te to ukaze....

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#95 10. 3. 2013 20:54

holcina
♥♥♥♥♥♥-

S Tulipánkou souhlasím. Zrovna 5-leté dítě bez rukavic neumrzne, pokud není minus 20 a nebude venku půl dne. Takže já děti nechávala bez rukavic, když je nechtěly. Smůla byla, když jsme se chtěli koulovat, ale to už byl jejich problém. A neberu to jako, že si děti dělají co chtějí. Ale blbiny typu rukavice apod., mě nerozhodily. Na zásadních věcech jsem trvala

Není tady

#96 10. 3. 2013 20:57

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Tulipanko mozna mas pravdu,ale ktera matka necha dite omrznout,kdyz si ty rukavice nevezme.A nechat dite delat co se mu zlibi,co je to za vychovu?Typicka Americka vychova,kdy si deti delaji co chteji.Tohle neni dobre,ale cas te to ukaze....

na tvém místě bych raději mlčela dumbom , a jakou výchovu jsi preferovala ty?  autorativní, liberální nebo demokratickou ?

Není tady

#97 10. 3. 2013 20:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

holcina napsal(a):

S Tulipánkou souhlasím. Zrovna 5-leté dítě bez rukavic neumrzne, pokud není minus 20 a nebude venku půl dne. Takže já děti nechávala bez rukavic, když je nechtěly. Smůla byla, když jsme se chtěli koulovat, ale to už byl jejich problém. A neberu to jako, že si děti dělají co chtějí. Ale blbiny typu rukavice apod., mě nerozhodily. Na zásadních věcech jsem trvala

a příště si už rozmyslí, jeslti si ty rukavice vezmou nebo ne wink

Není tady

#98 10. 3. 2013 21:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Přesně tak a žádné hádky o rukavice nebyly. A tak jde postupovat ve spoustě případů. V případě zakladatelky bych to "dovolila". Stejně až bude mít dcera 18 a bude chtít jít, půjde. Takže pro mě radši po dobrém. Samozřejmě s tím, že se může kdykoliv vrátit

Není tady

#99 10. 3. 2013 21:10

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

na tvém místě bych raději mlčela dumbom , a jakou výchovu jsi preferovala ty?  autorativní, liberální nebo demokratickou ?

Ani jednu ,spise kamaradskou a mozna trochu autorativni.Dceru mam dobre vychovanou.Vzdy kam pride je oblibena.Chvilku pracovala u pritele ve fabrice a dodnes se na ni lide ptaji,kdyz ji potkaji na ulici daji se s ni do hovoru i lide pred duchodem co s ni pracovali.Ne kazdemu se povedou obe deti.

Upravil(a) eremuruss (10. 3. 2013 21:11)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#100 10. 3. 2013 21:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

eremuruss napsal(a):

aprill napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ani jednu ,spise kamaradskou a mozna trochu autorativni.Dceru mam dobre vychovanou.Vzdy kam pride je oblibena.Chvilku pracovala u pritele ve fabrice a dodnes se na ni lide ptaji,kdyz ji potkaji na ulici daji se s ni do hovoru i lide pred duchodem co s ni pracovali.Ne kazdemu se povedou obe deti.

je to vidět dumbom
myslíš, že  to, že je někdo oblíbený=dobře vychovaný ?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí