Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 9. 5. 2006 9:57

luckadoll
Host

Re: Dovolená v Egyptě

aaa napsal(a):

Vrátili jsme se v pondělí z Eg. - Hurgada hotel Sunrise holidays resort - jedním slovem luxus. Pohádka - opravdu všem vřele doporučuji a jsem přesvědčená že se nenajde nikdo kdo mi potom vynadá. Nenajdete ani chybičku. Bez bakšiše, nikdo neotravoval, animační programy super, je tam česká animátoraka, všichni usměvavý, hotel kouzelný, laguna, takže v případě většího větru ideální. V hotelu jsou i obchůdky, takže se spousta suvenýrů dá nakoupit tam, každý večer zábavné programy, diskotéka, jídlo ani nemluvím. Prostě kdo se chce týden cítit jako v pohádce - jeďte. Je mi hrozně ta realita je fakt krutá. Touhle dobou tam před týdnem jsme si lebedili u beach báru, měla jsem za sebou strečink a volejbal. 100% se tam vrátím. Konzultovali jsme to i s tou českou animátorkou, která je tam 5 let a jednoznačně řekla, že právě tenhle hotel je z celé Hurghády ten nej...je prostě bez chyby.

Můžu se zeptat, s jakou jste byli cestovkou?

Díky Lucka

 

#127 11. 5. 2006 13:06

aaa
Host

Re: Dovolená v Egyptě

S cestovkou Blue style a vše OK, sebemenší problém nebyl.

 

#128 13. 6. 2006 11:08

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Dovolená v Egyptě

Ahoj holky, tak jsem tohle téma musel vytáhnout dopředu.
Určitě už se vás spousta vrátilo z Egypta, tak se pochlubte, napiště, kde jste byly a jak to dopadlo.

Není tady

 

#129 15. 6. 2006 15:36

Slvinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Dovolená v Egyptě

Ahojky, chtěla bych se zeptat (možná jste tady o tom psaly, ale bohužel nějak nemám čas si to najednou všechno přečíst, takže pak postupně wink ) kolik stojí víza do Egypta a když chceme jet s kamarádkou na last minute, tak za jak dlouho nám je vyříděj?
Díky moc!!!


cool

Není tady

 

#130 15. 6. 2006 16:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Dovolená v Egyptě

Slvinka napsal(a):

Ahojky, chtěla bych se zeptat (možná jste tady o tom psaly, ale bohužel nějak nemám čas si to najednou všechno přečíst, takže pak postupně wink ) kolik stojí víza do Egypta a když chceme jet s kamarádkou na last minute, tak za jak dlouho nám je vyříděj?
Díky moc!!!

Když jedeš s cestovkou, tak oni to vyřizují přece všem hromadně, ne? To je jejich záležitost a ne vaše?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#131 15. 6. 2006 18:51

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Dovolená v Egyptě

Slvinka napsal(a):

Ahojky, chtěla bych se zeptat (možná jste tady o tom psaly, ale bohužel nějak nemám čas si to najednou všechno přečíst, takže pak postupně wink ) kolik stojí víza do Egypta a když chceme jet s kamarádkou na last minute, tak za jak dlouho nám je vyříděj?
Díky moc!!!

Víza vyřizuje cestovka. Záleží s jakou jedeš. My s Fischerem jsme paltili vízum až v Egyptě- 18 USD, jiné cestovky vybírají už u nás kolem 8OO,- Kč a když ti dovolí si ho koupit přímo na letišti, tak stojí 15USD.

Není tady

 

#132 15. 6. 2006 21:40

Slvinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Dovolená v Egyptě

Darja70 napsal(a):

Slvinka napsal(a):

Ahojky, chtěla bych se zeptat (možná jste tady o tom psaly, ale bohužel nějak nemám čas si to najednou všechno přečíst, takže pak postupně wink ) kolik stojí víza do Egypta a když chceme jet s kamarádkou na last minute, tak za jak dlouho nám je vyříděj?
Díky moc!!!

Víza vyřizuje cestovka. Záleží s jakou jedeš. My s Fischerem jsme paltili vízum až v Egyptě- 18 USD, jiné cestovky vybírají už u nás kolem 8OO,- Kč a když ti dovolí si ho koupit přímo na letišti, tak stojí 15USD.

Díky moc, tak to je docela rozdíl, když si je zaplatím tady nebo až tam, že? No uvidíme, jak to všechno bude, kdyby radši žádný víza nebyly sad!

Upravil(a) Slvinka (15. 6. 2006 21:41)


cool

Není tady

 

#133 14. 12. 2006 17:42

Kvítko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5998

Re: Dovolená v Egyptě

Darjo, útes tam je a spousta krásných rybiček big_smile
Byli jsme tam v srpnu - Reemyvera.


Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme...
http://image018.mylivepage.com/chunk18/829831/1478/OD054.gif

Není tady

 

#134 2. 3. 2007 23:22

Pelikan
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 3. 2007
Příspěvky: 120

Re: Dovolená v Egyptě

Dastinka napsal(a):

Holky a co na letišti ? Dělali velké kontroly ? Z toho bych měla trochu obavy, protože spousta věcí se nesmí vyvážet...

Nejsem holka, ale takhle:
Měl jsem tu "čest", že mě v Hurghadě na letišti před odletem zatkli. Byli jsem v hotelu Shams v městečku Safaga, 60 km na jih od Hurghady. U moře se nám líbilo, eskapáda s pistolníkama na letišti se mi nelíbila a ani ženě ne. Pustili mě 7 min. před odletem, v letadle jsem si jako první k pití objednal rum a v Norimberku na letišti jsem se cítil jako v ráji. Faraonovu pomstu jsem taky zažil, hned den po té, co nám došel gin z domova. V lékárně mi bez problémů prodali lék, jehož jméno neznám, ale účinnou látkou byl streptomycin. Za necelé dva dny jsem měl pokoj.


http://khl-mladost.hr/Smilies/normal/lex_12.gif

Není tady

 

#135 4. 4. 2007 19:22

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Dovolená v Egyptě

Holky, letíme 11.5. do Egyptu-hotel Hilton Long Beach. Byl tam někdo z vás?

Není tady

 

#136 4. 4. 2007 19:49

dzifdayly
♥♥♥♥---
Místo: Ústí n.Labem
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 311

Re: Dovolená v Egyptě

Káča napsal(a):

Holky, letíme 11.5. do Egyptu-hotel Hilton Long Beach. Byl tam někdo z vás?

Zkus se podívat do recenze hotelů určitě tam najdeš od lidí jejich názory.stolt

Není tady

 

#137 4. 4. 2007 21:41

Kvítko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5998

Re: Dovolená v Egyptě

Viděla jsem ho, nebyla, ale vypadal dobře...


Jen to je ztraceno, čeho se sami vzdáme...
http://image018.mylivepage.com/chunk18/829831/1478/OD054.gif

Není tady

 

#138 4. 4. 2007 22:00

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Dovolená v Egyptě

Káči, dej si do vyhledávače v úvozovkách název toho hotelu a hledej co potřebuješ.

Káča napsal(a):

Holky, letíme 11.5. do Egyptu-hotel Hilton Long Beach. Byl tam někdo z vás?

Není tady

 

#139 4. 4. 2007 22:07

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Dovolená v Egyptě

Kači, tady to máš, vlevo je rovnou otevřená jedna recenze a vpravo si můžeš najít a otevřít dalši ca. 50 recenzí... zjevně je to oblíbený hotel,
protože tolik recenzí na jeden hotel jsem ještě neviděla....

http://recenze-hotelu.invia.cz/egypt/hu … rt/R13367/

Není tady

 

#140 5. 4. 2007 9:27

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Dovolená v Egyptě

Děkuji, po přečtení mnoha příspěvků z Invie, jsem v klidu a strašně se těším.

Není tady

 

#141 19. 12. 2007 13:53

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Dovolená v Egyptě

Díky Vám všem za  napsané rady a porady, četla jsem  jedním dechem od začátku do konce, odlétáme v pátek v noci.....do Sharm al. Sheiku
ozvu se, jaké to bylo.....

Není tady

 

#142 19. 12. 2007 14:10

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Dovolená v Egyptě

v Sharmu, respektive Naama Bay jsem byla minulý měsíc, těš se smile

Není tady

 

#143 3. 1. 2008 9:44

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Dovolená v Egyptě

Ahojky vespolek - stručně se rozdělím o své zážitky
Byli jsme od 22.12.-29.12.2007 v Sharm-el Sheiku, hotel Creative Badavia Sharm - hotel tříhvězdičkový,pro 100 lidí, tedy menší.přiletěli  jsme brzy po ránu, ale ihned byli ubytovaní, bylo nás cca 16 Čechů. V hotelu klientela převážně rusky mluvící, několik němců, pár holanďanů. Na Vánoce  plno.Pokojíky  odpovídající cenové skupině, čisté, každý den bylo uklizeno( za onen malý bakšiš).Všude byli pokojští - ne pokojské, za celou dobu pobytu jsem viděla zde pracovat pouze jedinou ženu, která prodávala suvenýry v pouštní vesnici.Hotel má bazen, bohužel ne vyhřívaný, na plហ,která je vzdálená sice vzdušnou čaru cca 1 km, ale  busíkem  jsou to min. 4 km, se jezdí od hotelu zdarma.Plហčistá, nebyla přeplněná, takže kapacitně dostačuje, společná s hotelem Mexicana.
My měli zajištěné All inclusive, takže občerstvení u bazenu v baru a i na pláži zdarma ( u bazénu i pivo, víno, místní alkohol - egyptská finská vodka, brandy, podobné našemu rumu.Určitě méně procentní než nᚠtvrdý alkohol, ale z viněty, napsané pouze arabsky , jsem procento  alk. mohla pouze odhadnout a zbytečně jsem  pikolíka nechtěla svým dotazem rozptylovat.Číšníci milí, usměvaví ( nejen poté co obdrželi několik propisek či  reklamních otvíráků), ale pomalí....,ale protože jsem si o mentalitě lidí v Egyptě již dříve přečetla, tak mě to nepřekvapovalo a s úsměvem a odevzdaností čekala, až  budou mít čas mě obslouižt - a to mám na mysli i vyjednávání v recepci, atd.Počasí se vydařilo, celý týden  doslova azuro, jakmile začalo ráno po 7. svítit sluníčko, mohlo se jít do plavek, ovšem navečer, když jsme šli do  městečka, snesla jsem svetr.
Podnikli jsme odpolední výlet na čtyřkolkách do pouště ( čtyřkolky sami tu smí řídit až  od 16 let), doporučovali sluneční brýle a šátek přes obličej - brýle byly ok - protože to opravdu prášilo, ale bez šátku( zakoupeno na místě za 7 USD by se člověk obešel - i když jsme skončili celí zaprášení. Vyjížďka do pouště byla cca 2 hodinová( ale když jsme se otočili, nemuseli jsme se v poušti bát, že uhyneme, moře bylo vidět , vzdálené cca 4 km :-))
Sice nás na čtyřkolkách jelo asi 30-40 lidí za sebou, okolo nás rejdili průvodci v počtu snad 8, abychom se neztratili, neustále nás  dirigovali, abychom jeli za sebou, přepočítávali, ale když jsme i chvíli jeli po místní dálnici, tak jsme jeli celá kolona v protisměru, ale jak se zdálo, nikoho to nepřekvapilo. Chvílemi se nechalo jet i rychleji, takže si jistě každý přišel na své. Předtím jsem malinko litovala, že jsem si mohla spíše vyjet na velbloudu, ale  velbloudi  byli voděni a chodili jen krokem....
Druhý výlet jsme podnikli do  přírodní rezervace Ras Mohamed - celodenní výlet lodičkou se třemi zastávkami u pobřeží na šnorchlování.Sice malinko foukalo, ale zato moře bylo teplé, tak i tento výlet byl fajn, kdo šnorchloval, viděl korály.Bylo nás na palubě 9 čechů, svezených ze tří hotelů a kromě místního průvodce s námi jeli ještě 4 členové posádky, takže  bylo o nás dostatečně postaráno.
Vánoční slavnostní večeře byla  velkolepá ( v některých jiných hotelech prý ještě více), buffet, po 22. hodině tancovala břišní tanečnice a snažila se roztancovat celý sál, potom  probíhala soutěž v Karaoke, kdy i jedna dívčina z česka v nabídce našla i jednu ze dvou českých písní a také přispěla svým zpěvem - jinak  zpívali animátoři(2), možná bych si i myslela, že s playbackem, šlo jim to....
V  místním obchodním "centru" se dobře nakupovalo, při sjednávání ceny jsem se bavila já i prodávající...( ale smlouvala jsem jen rozumně, aby se neurazili...

Není tady

 

#144 21. 3. 2008 22:27

Lucca
♥♥-----
Registrovaný: 14. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Dovolená v Egyptě

Ahoj,
jestli vás zajímá Egypt, tak na svém blogu mám teď několik docela pěkných videí z Egypta, tak se klidně mrkněte. Já bych jela hned, když to vidim gloria hjarta

Není tady

 

#145 26. 4. 2011 3:59

eva2009
♥♥-----
Registrovaný: 14. 9. 2009
Příspěvky: 39

Re: Dovolená v Egyptě

tak já trávím v Egyptě každý rok 2 měsíce na dovče, Egypt miluji, tento rok zase Egypt, doufám, že tam bude méně turistů, když byly ty různé aféry.

Není tady

 

#146 25. 7. 2013 14:16

kudlanka14
♥------
Registrovaný: 13. 12. 2011
Příspěvky: 8

Re: Dovolená v Egyptě

Slvinka napsal(a):

Ahojky, chtěla bych se zeptat (možná jste tady o tom psaly, ale bohužel nějak nemám čas si to najednou všechno přečíst, takže pak postupně wink ) kolik stojí víza do Egypta a když chceme jet s kamarádkou na last minute, tak za jak dlouho nám je vyříděj?
Díky moc!!!

Vše najdete popsané v tomto článku: Vízum do Egypta. Není to totiž někdy tak jednoduché a do určitých oblastí se ani za vízum nemusí platit wink

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů