Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 13. 3. 2013 8:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Absolutní svoboda

No, tam padlo fakticky to rozhodnutie už skôr - že namiesto ulovenia mamuta alebo trpezlivého vypestovania zemiakov pôjdeš do obchodu a niečo odovzdáš, aby si niečo získala - ale tak či onak, raz tá "slobodná vožba" prebehla...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#52 13. 3. 2013 12:10

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Absolutní svoboda

Přesně tak, Seli, svobodné rozhodnutí proběhlo už před nákupem smile   ....Evička hold bude mávat, páč ta často reaguje, tak jak reaguje - aniž by chtěla chápat, jak to myslíme dumbom, ale jí to takhle baví, tak a si to užije dumbomgloria

Dorko : ano storstark - nebýt "znásilněný" ničím tummenupp
Ještě Seli: ano, Hus byl dotlačený si vybrat - ale to jsou ty OKOLNOSTI  - čili vnější svoboda, kterou neměl. My tu ale mluvíme, doufám, o VNITŘNÍ SVOBODĚ - a o tu Jana Husa nikdo nepřipravil.
Nebyla v tom ta myšlenka "můj život je jinak zbytečný..."  ale byl svobodný se ho vzdát, i když si ho určitě cenil - ale položil ho pro hodnotu, která pro něho znamenala víc.
Jan Palach si taky vážil svého života a dal svůj život pro to, co jeho hodnotu přesahovalo: svědomí a svoboda našeho národa.
Takže když tu mluvíme o vnitřní svobodě, u těchto lidí dosáhla vrcholu, protože oni svůj život hloupě neriskovali, ani se ho sebevražedně zbaběle nevzdali, oni ho investovali.

Upravil(a) světýlko (13. 3. 2013 12:35)

Není tady

 

#53 13. 3. 2013 13:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Absolutní svoboda

Viki, já si myslím, že absolutní svoboda je nemožná............jednak nejsme bůh, který obsahuje všechno a všechny. A ani to možná není absolutní svoboda - obsahujíc všechno a všechny jsi za to jakýmsi způsobem zodpovědná, aspoň rámcově - a to i když se zodpovídᚠjen sama sobě. Aby ses prostě nerozpadla smile
Žijeme - a v těle, nebo jako duše - v síti, mezi mnohými, čímž se absolutní svoboda pro jednince prakticky vylučuje......navíc, pokud jsem schopni si uvědomit, že jsme jen částí celku, tak to už se nám s absolutní svobodou úplně zatrhne tipec lol
Logicky - když ji mám já, musejí ji mít i všichni ostatní: když bude mít každý absolutní svobodu, nebude sí......
Mně připadá, že ideálem je, cítit se dobře tady a teď - svoboda - nesvoboda. Jak Světýlko pravilo na vedlejším vlákně "třeba chce žít tak, že se chce někam zaškatulkovat" lol Jo, i to je svoboda. Naplňovat svoje potřeby.......tak, aby to nebylo na úkor někoho jiného, apoň co to jde. Protože nějaký úkor tam stejně bude......já třeba se omlouvám jídlu a děkuju za něj - žiju na úkor krav, kuřat, mrkví a brambor. A upřímná omluva je jako upřímná lítost - je to duchovní potrava a tu já dávám těm duším, co jsem jim zblajzla těla smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#54 13. 3. 2013 13:11

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Absolutní svoboda

Jojo, Světýlko; taky si myslím, že je to prostě jen o tom, co má pro člověka větší důležitost, co je pro něj zbytné a co ne. Pro někoho je nejdůležitější přežít, pro jiného neuhnout - a podle mě je to rovnocenné, ačkoliv samozřejmě to hoření je efektnější smile
Jedno z nejkrásnějších děl na tohle téma je Sedm statečných....tam to je všechno. Viki, mrkni na to znovu: to je film, který na otázky po svobodě odpovídá, jako nic jiného.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#55 13. 3. 2013 13:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Absolutní svoboda

Napadla mě k tématu hádanka: která buňa v těle je absolutně svobodná? cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#56 13. 3. 2013 13:16

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

pussa Dik za posledni dva (a nejenom, samozrejme...) krasne komentare... pussa
Ja to stejne jeste poradne "nespracovala", ptz. mi porad neco naseptava, ze ta absolutni svoboda EXISTUJE... a neni omezena absolutni svobodou ostatnich... rodna

No, nez jsem to stacila napsat, pribyly dalsi dva, tak ja mela na mysli prispevek Svetylka a Lupiny (52 a 53)

Upravil(a) Dorka (13. 3. 2013 13:18)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#57 13. 3. 2013 13:21

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

lupina montana napsal(a):

Napadla mě k tématu hádanka: která buňa v těle je absolutně svobodná? cool

Mela to byt "bunka"?
No, to je o spoluexistenci a zavislosti snad, ne?

Jenze je fakt, ze nektere casti tela, organy a pod., az tak moc nepotrebujeme, nektere tusim uz ani nevyuzivame...
Jenze to je neco jineho...

Svobodu mysli a jednani jsem mela na mysli...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#58 13. 3. 2013 13:24

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Absolutní svoboda

Nikolas říkal - zkus si to. A měl pravdu. Pravděpodobně zjistíš, že tě to vlastně vůbec nebaví lol ale dokud člověk nevyzkouší, pořád mu hryže červík Cokdyby......mně takhle léta štvali agresivní řidiči, špecielně ti, co najedou jakože odbočujou někam do strany a pak se ti narvou před rypák. A bojovala jsem s nima a nepouštěla jsem je. Za nic.....tak, vychovávám je furt a nepouštím coollol to z principu - ale už mě to neštve, protože jsem si to vyzkoušela. Protože jsem zjistila, že mě na tom nejvíc sejří to, že zatímco já jako trubka a vzornej blbec dodržuju pravidla slušnosti a tvrdnu v zácpě, někdo jinej si panečku takhle jede..... dumbom
Tak jsem to teda vyzkoušela, párkrát jsem byla agresivní řidič, navrch všichni čuměli - bába za volantem a jede jako sotva zletilý majitel starýho bavoráka lol no a zjistila jsem, že mě to neba. A bylo vystaráno.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#59 13. 3. 2013 13:25

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

lupina montana napsal(a):

... je to prostě jen o tom, co má pro člověka větší důležitost, co je pro něj zbytné a co ne. Pro někoho je nejdůležitější přežít, pro jiného neuhnout - a podle mě je to rovnocenné...

Ano. Tady je podstata... tummenupp godlike stolt


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#60 13. 3. 2013 13:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Absolutní svoboda

Dorka napsal(a):

Svobodu mysli a jednani jsem mela na mysli...

Jojo, buňka lol no - tak tak přece taky jedná, asi nemá moc široké vědomí, ale nějaké se najde.......
Myslela jsem rakovinnou buňku. Ta se chová, jako by měla absolutní svobodu.......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#61 13. 3. 2013 13:37

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

Jenže ničí! dumbom (Musela jsem dat diakritiku, aby nezmizel vyznam, chi-chi)
Jo, kdyby TVORILA DOBRO, neco pozitivniho...

Aha? Absolutni svoboda s pozitivnim, ci negativnim dusledkem...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#62 13. 3. 2013 14:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Absolutní svoboda

Freedom's just another word for nothing left to lose... Janys Joplyn
Tá to aj žila, respektíve umierala. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#63 13. 3. 2013 14:30

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Absolutní svoboda

lupina montana napsal(a):

Jojo, Světýlko; taky si myslím, že je to prostě jen o tom, co má pro člověka větší důležitost, co je pro něj zbytné a co ne. Pro někoho je nejdůležitější přežít, pro jiného neuhnout - a podle mě je to rovnocenné, ačkoliv samozřejmě to hoření je efektnější smile
Jedno z nejkrásnějších děl na tohle téma je Sedm statečných....tam to je všechno. Viki, mrkni na to znovu: to je film, který na otázky po svobodě odpovídá, jako nic jiného.

Zdravím, Lupi! smile    Úplný souhlas, vyjma toho, že si musím ujasnit, jak chápat to "hoření je efektnější" - pokud tím třeba myslíš přesně to, jak to "vypadá", tak mě až mrazí, protože přece o to samo nikomu normálnímu nejde - tím spíš, když to tolik bolí a stojí život.
Pokud tím myslíš efektivnější - tak vzhledem k výši investice je to jenom dobře (dvacet let potom, v "Palachově týdnu" začala sametová revoluce...)
A samozřejmě, jsou lidé, kteří statečně neumírají, ale statečně žijí a jako Frodo se rozhodli, že ten prsten ponesou a donesou - a i z nich člověk cítí svobodu rozhodnutí, i když je to tolik stojí (a kéž by všichni měli nějakého Sama)

Není tady

 

#64 13. 3. 2013 15:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Absolutní svoboda

lupina montana napsal(a):

Dorka napsal(a):

Svobodu mysli a jednani jsem mela na mysli...

Jojo, buňka lol no - tak tak přece taky jedná, asi nemá moc široké vědomí, ale nějaké se najde.......
Myslela jsem rakovinnou buňku. Ta se chová, jako by měla absolutní svobodu.......

Ano, přesně. Proto jsem na počátku psala, že absolutní svoboda je vlastně absolutní sobectví. Ale zároveń dodávám - tak jako v mých počátečních příspěvcích, že si taky myslím, že neexistuje.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#65 13. 3. 2013 15:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Absolutní svoboda

".....Jan Palach si taky vážil svého života a dal svůj život pro to, co jeho hodnotu přesahovalo: svědomí a svoboda našeho národa.
Takže když tu mluvíme o vnitřní svobodě, u těchto lidí dosáhla vrcholu, protože oni svůj život hloupě neriskovali, ani se ho sebevražedně zbaběle nevzdali, oni ho investovali.
...."

ABSOLUTNĚ NESOUHLASÍM! dokonce tuto myšlenku považuji za velice nebezpečnou (pro labnilní jedince).
Sebeupálení a už Palacha nebo těch Bulharů nedávno, není rozhodně žádným projevem svobody ale zoufalství, zahnání do kouta!

Upravil(a) Judyna (13. 3. 2013 15:23)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#66 13. 3. 2013 15:33

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Absolutní svoboda

hjarta

Upravil(a) Judyna (13. 3. 2013 15:35)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#67 13. 3. 2013 16:23

janal83
♥♥-----
Registrovaný: 14. 2. 2013
Příspěvky: 29

Re: Absolutní svoboda

Absolutní svoboda znamená pro každého živého jedince na zeměkouli něco jiného...

__________________

Hosting | Domény

Není tady

 

#68 13. 3. 2013 16:30

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Absolutní svoboda

Judy, to opravdu nejde srovnávat.

Není tady

 

#69 13. 3. 2013 16:42

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Absolutní svoboda

Já bych to uzavřela tím, že to zbytečně pitváme. smile Absolutní svoboda na této Zemi pro tyto žijící tvory tady a teď neexistuje, jak už jsem napsala na začátku. A s tím by se měl člověk spokojit. Jinak je to takové to:
Keby nebolo keby - boli by sme v nebi.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#70 13. 3. 2013 20:47

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

světýlko napsal(a):

... statečně žijí a jako Frodo se rozhodli, že ten prsten ponesou a donesou - a i z nich člověk cítí svobodu rozhodnutí, i když je to tolik stojí (a kéž by všichni měli nějakého Sama)...

No holki, ja si to snad kvuli tehle debate prectu... rodna pussa


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#71 13. 3. 2013 20:53

Jessika
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 4571

Re: Absolutní svoboda

Dorka napsal(a):

světýlko napsal(a):

... statečně žijí a jako Frodo se rozhodli, že ten prsten ponesou a donesou - a i z nich člověk cítí svobodu rozhodnutí, i když je to tolik stojí (a kéž by všichni měli nějakého Sama)...

No holki, ja si to snad kvuli tehle debate prectu... rodna pussa

Přečti, třeba tam pochytíš i něco z pravopisu... roll


Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

 

#72 13. 3. 2013 21:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

Judyna napsal(a):

... absolutní svoboda je vlastně absolutní sobectví...

Ano, muze jim byt - sobectvim - - - (TO JE JAKYMSI ZPUSOBEM NEGATIVNI, ze jo? kapitulation va ...)
Na druhe strane muze mozna (jeste nevim presne, nemam ujasneno) byt krasnou pakou na dokonalou empatii albert + gloria , cehoz vysledek by v retezove reakci mohla byt spokojenost vsech bytosti, touzicich po ni (absolutni svobode... hjartahjartahjarta...) wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#73 13. 3. 2013 21:12

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

Judyna napsal(a):

...ABSOLUTNĚ NESOUHLASÍM! dokonce tuto myšlenku považuji za velice nebezpečnou (pro labnilní jedince).
Sebeupálení a už Palacha nebo těch Bulharů nedávno, není rozhodně žádným projevem svobody ale zoufalství, zahnání do kouta!

Ja zas, jestli dovolis, nesouhlasim s tebou.
Nebezpecnou myslenkou pro labilni jedince to byt muze..., ale, hm, labilni jedinec nerozpozna "poselstvi" onoho svobodneho rozhodnuti "svůj život hloupě neriskovali, ani se ho sebevražedně zbaběle nevzdali, oni ho investovali....."..., a opravdu udela jenom zoufaly cin, kdy se citi zahnan do kouta... grater


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#74 13. 3. 2013 21:14

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

Jessika napsal(a):

Přečti, třeba tam pochytíš i něco z pravopisu... roll

Chy-chy, "starousedlici vedi, ze pravopisne chyby delam ze zasady rada... rock


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#75 13. 3. 2013 21:24

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Absolutní svoboda

Eva. napsal(a):

Já bych to uzavřela tím, že to zbytečně pitváme. smile... [/b]

Uzavri si to, Majko, cim chces... stolt

Ja mam lepsi rikanku:

Keby nebolo keby,
neboli by sme v Babi...
A my, zvedave baby,
pitvali by sme zaby... skurt

Maybe ? ? ?
kapitulation


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů