Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#101 7. 4. 2013 13:13

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: práce dojička

PPavlaa napsal(a):

LENNNA napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

dobře, tak by sis šla sednou na nádr na zem s kloboukem a čekala, kdo ti do něj co hodí, nebo to šla prubnout na E55, kdo ví .. na to by zase neměli žaludek jiní, ale každej je jinej, že jo.

Konečně! A přesně o tom to je! Každý jsme jiný a proč někomu vnucovat, že to bude mít tak jako já? A ještě mluvit za cizího člověka? Teď jsme se snad konečně domluvily, že každý to má prostě jinak.

nedomluvily. já jen nemám chu se hádat. pořád jsem přesvědčená o tom, že ty si můžeš myslet cokoliv, ale život tě kolikrát donutí dělat věci, za který by ses kdysi do krve hádala, že ty bys je nikdy nedělala.
jen ustupuju a nechávám tě při tom, co tvrdíš, ale já si dál myslím to svoje. další dohady mi přijdou jako ztráta času.

Aha, tak nedomluvily, takže beru zpět. Jsi prostě stále stejně umíněná a netolerantní k jiným, že můžou být jiní než ty a mít to jinak. (konkrétně u tebe by mě zajímalo, jak by se ti líbilo, kdybych mluvila za tebe a hodnotila za tebe jak co ty máš)  Ale beru to, mᚠprávo si myslet co chceš, to samozřejmě jo. Tak teda souhlasím s ukončením debaty.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#102 7. 4. 2013 13:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

no vidíš a mně přijdeš umíněná ty. a rozdíl mezi námi je v tom, že já nekřičím, že já bych tohle nikdy, protože nevím, co mě v životě potká.
taky jsem takhle kdysi přesně věděla, co já bych jo a co ne a ejhle, on mě ten život kolikrát hodil někam, kde všechny moje nikdy šly s prominutím do pr....

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#103 7. 4. 2013 13:19

Mendy
♥♥♥♥♥--

holcina napsal(a):

Mendy napsal(a):

holcina napsal(a):

Ano, každá práce má svoje. A protože já znám obojí, jak fyzickou tak duševní nikdy bych neřekla, že kdejaká pipka u krav bere víc než já:-) o tom to je

Tak. A teď mi teda pověz, která práce je lepší.

Pro mě je lepší práce duševní, ale jak už jsem psala, každý má možnost ji dělat. Makala jsem, učila se o víkendech, věnovala tomu spoustu volného času, peněz. Ale na rozdíl od tebe bych neřekla, že v kanceláři se jen brouzdá na netu. Není to pravda. A taky vím, že kdybych práci neměla dělala bych téměř cokoliv

Není pravda že člověk má možnost dělat cokoliv. To možná ještě před 5 lety tak bylo. Dneska je na jedno pracovní místo i 50 lidí. U nás v ZD pracují kluci co mají vysokoškolské tituly, protože pro svoje vzdělání nenajdou uplatnění. Kdysi jsem brigádně pracovala na benzínce na pokladně a kdybych měla možnost, šla bych tam pracovat hned. Tím chci říct, že každá práce je lepší než se dřít u dobytka. Jenže bohužel.

Není tady

#104 7. 4. 2013 13:21

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Mendy napsal(a):

Tím chci říct, že každá práce je lepší než se dřít u dobytka. Jenže bohužel.

souhlasím ..

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#105 7. 4. 2013 13:22

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

...nebo to šla prubnout na E55, kdo ví .. na to by zase neměli žaludek jiní, ale každej je jinej, že jo.

No... tak jedna moje "známá" mi před lety říkala, že radši podojí za 20 minut jednoho skopčáka na E55, než aby musela celej den dojit kravičky v JZD... big_smile big_smile

Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

#106 7. 4. 2013 13:22

Mendy
♥♥♥♥♥--

LENNNA napsal(a):

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

dobře, tak by sis šla sednou na nádr na zem s kloboukem a čekala, kdo ti do něj co hodí, nebo to šla prubnout na E55, kdo ví .. na to by zase neměli žaludek jiní, ale každej je jinej, že jo.

teď to otočím, takže  Pavli ,ty by jsi klidně šla šlapat chodník ?

Dobrý příklad!

Ne, to není dobrý příklad, protože tahle práce u nás není legální, tudíž tě tam ze žádného úřadu práce nikdo nemůže poslat. Kdežto ke kravám ano.

Není tady

#107 7. 4. 2013 13:26

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Mendy napsal(a):

holcina napsal(a):

Mendy napsal(a):

Tak. A teď mi teda pověz, která práce je lepší.

Pro mě je lepší práce duševní, ale jak už jsem psala, každý má možnost ji dělat. Makala jsem, učila se o víkendech, věnovala tomu spoustu volného času, peněz. Ale na rozdíl od tebe bych neřekla, že v kanceláři se jen brouzdá na netu. Není to pravda. A taky vím, že kdybych práci neměla dělala bych téměř cokoliv

Není pravda že člověk má možnost dělat cokoliv. To možná ještě před 5 lety tak bylo. Dneska je na jedno pracovní místo i 50 lidí. U nás v ZD pracují kluci co mají vysokoškolské tituly, protože pro svoje vzdělání nenajdou uplatnění. Kdysi jsem brigádně pracovala na benzínce na pokladně a kdybych měla možnost, šla bych tam pracovat hned. Tím chci říct, že každá práce je lepší než se dřít u dobytka. Jenže bohužel.

Jasně, ale i práce u dobytka je práce

Není tady

#108 7. 4. 2013 13:26

Mendy
♥♥♥♥♥--

Mikeš napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

...nebo to šla prubnout na E55, kdo ví .. na to by zase neměli žaludek jiní, ale každej je jinej, že jo.

No... tak jedna moje "známá" mi před lety říkala, že radši podojí za 20 minut jednoho skopčáka na E55, než aby musela celej den dojit kravičky v JZD... big_smile big_smile

No prosim... a to by bude někdo tvrdit že na práci dojičky nic neni lol

Není tady

#109 7. 4. 2013 13:31

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Mikeš napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

pane bože lol
já si tohle teda neumím představit, mě vadí i ve frontě, když se na mě někdo moc lepí a naruší mi moje kruhy, natož, kdyby na mě měl někdo hrábnout, nebo nedej bože tohle ..

Není tady

#110 7. 4. 2013 13:33

jita21
♥♥-----

Kolegyně co mě učila dojit říkala, že zná x ženských které pracovali v JZD v kanceláři(bylo to většinou za komunistů), a kvůli penězům šli třeba po mateřské pracovat do kravína.Některé tam vydrželi třeba 10 - 15 let,protože dojička si vydělala 1 x tolik

Není tady

#111 7. 4. 2013 13:38

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥

Zcela upřímně: Taky bych šel někdy ráno radši podojit krávu, než si sednout na celej den do kanceláře...tummenupp (za přibližně stejný prachy, jak tady čtu...)

Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

#112 7. 4. 2013 13:42

Mendy
♥♥♥♥♥--

jita21 napsal(a):

Kolegyně co mě učila dojit říkala, že zná x ženských které pracovali v JZD v kanceláři(bylo to většinou za komunistů), a kvůli penězům šli třeba po mateřské pracovat do kravína.Některé tam vydrželi třeba 10 - 15 let,protože dojička si vydělala 1 x tolik

Nevim kolik si dneska vydělá taková účetní, ale u nás v kravíně máme cca 14500,- čistého, když se zadaří tak třeba i 16000,- a to si myslíme, jakou máme pěknou výplatu. Ale to je tak 2x do roka.

Není tady

#113 7. 4. 2013 13:49

jita21
♥♥-----

Dneska už to asi není pravda.

Není tady

#114 7. 4. 2013 13:55

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

jita21 napsal(a):

Já jsem taky dřív dělala v kanclu.Chtěla bych vidět, která ženská by šla z kanclu do kravína.Já se sama sobě divím, že jsem to dokázala...ale taky to není napořád - doufám

Já bych šla .... určitě raději, než uklízet, vařit , někam k pásu a další si ani nedokážu představit

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#115 7. 4. 2013 13:58

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

Hoky,
tak jak někdo může dělat šlapku a jiná ne, tak některá z nás může jít pracovat do kravína jako dojička a jiná ne. Já jsem to dělala brigádně, takže vím, jaké to je a kdyby po mě nechtěli kydání (na to fakt nemám fyzičku), tak bych to v případě nouze dělat mohla. Ale šlapku prostě fakt ne. No a někdo to má obráceně smile

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#116 7. 4. 2013 14:05

Holga
♥♥♥----

Tak se musím smát, kam se to tu až dostalo smile

Abych pravdu řekla, v kanceláři bych dělat nechtěla ani za nic. Zrovna teď v únoru jsem byla podávat daňové přiznání a přiznám se, že bych práci té úřednice dělat nechtěla. Neměla bych na to nervy a ani bych nic neuměla.
Nechci ovšem zlehčovat práci dělníků, oni to v těch fabrikách taky jednoduché nemají. Ono stát nebo sedět někde u pásu není žádné terno. Jsem vyučená brašnářka a několik let jsem pracovala jako šička peněženek a to co jsme tam zažívaly bylo peklo na zemi. Každý odchod na záchod jsme si museli odpíchnout, vše se dodržovalo přesně na minuty, za kdejakou maličkost byly strženy peníze, placeny jsme byly úkolově, do toho neustálé reklamace protože se na vše chvátalo a nic se tak nemohlo dělat kvalitně. Takže k pásu bych se nerada vracela. O práci zaměstnanců ve dnešních supermarketech ani nemluvě. To radši zvolím ten kravín. Tady u nás v kravíně, kde mám podanou žádost si to ženské dost chválí, no je pravda že se tam nadřou, ale to je všechno jen o zvyku. Nejhorší na tom je to vstávání. V tom se schodují.

Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

#117 7. 4. 2013 14:08

jita21
♥♥-----

To se mi na té práci v kravíně líbí, že je tam klid pohoda žádný stres. Nikdo nikoho nehoní...

Není tady

#118 7. 4. 2013 14:15

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Mikeš napsal(a):

Zcela upřímně: Taky bych šel někdy ráno radši podojit krávu, než si sednout na celej den do kanceláře...tummenupp (za přibližně stejný prachy, jak tady čtu...)

tak tohle teda říct nemůžu. když pominu, že bych měla lufty z toho se k nim přiblížit, nejsou to zrovna žádný chroustíci, tak představa, že bych ji měla podojit ...

Není tady

#119 7. 4. 2013 14:17

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

Mikeš napsal(a):

tak tohle teda říct nemůžu. když pominu, že bych měla lufty z toho se k nim přiblížit, nejsou to zrovna žádný chroustíci, tak představa, že bych ji měla podojit ...

mně se kravičky líbí , horší by to bylo s prasátky ... hmm

Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

#120 7. 4. 2013 14:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

PPavlaa napsal(a):

Mikeš napsal(a):

Pavli , jsou to milá  a hodná zvířata

Upravil(a) aprill (7. 4. 2013 14:18)

Není tady

#121 7. 4. 2013 14:17

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Grainne napsal(a):

jita21 napsal(a):

Já jsem taky dřív dělala v kanclu.Chtěla bych vidět, která ženská by šla z kanclu do kravína.Já se sama sobě divím, že jsem to dokázala...ale taky to není napořád - doufám

Já bych šla .... určitě raději, než uklízet, vařit , někam k pásu a další si ani nedokážu představit

tak to já samu sebe umím spíš představit, že někde uklízím, u pásu nebo tak, jak v tom kravíně. to fakt jedině, kdyby to jinak nešlo.

Není tady

#122 7. 4. 2013 14:21

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

PPavlaa napsal(a):

Grainne napsal(a):

jita21 napsal(a):

tak to já samu sebe umím spíš představit, že někde uklízím, u pásu nebo tak, jak v tom kravíně. to fakt jedině, kdyby to jinak nešlo.

a já to mám naopak, raději kravín než monotonní práce u pásu

Není tady

#123 7. 4. 2013 14:21

jita21
♥♥-----

Já jsem z toho taky měla ze začátku hrůzu,ale teď se mi ta práce docela líbí.

Není tady

#124 7. 4. 2013 14:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

aprill napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Mikeš napsal(a):

Pavli , jsou to milá  a hodná zvířata

ale jo, to já ti věřím, ale nechtěj, abych k nim šla blízko big_smile
když jsem byla děcko a babička mě brávala se na ně podívat do kravína, tak mi to tak nepřišlo, ale teď bych se prostě bála.
známá má koně a když se mám přiblížit k němu, taky mám srdíčko až v krku.
prostě se bojím, no hmm

Není tady

#125 7. 4. 2013 14:24

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥

PPavlaa napsal(a):

Grainne napsal(a):

jita21 napsal(a):

no jo, já jsem zvířátkomil , takže vše , co s tím má mjakoukoliv spojitost mně nevadí

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí