Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 20. 2. 2013 16:33

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

Tulipánka napsal(a):

Holgo,
tohle už snad v normálních kravínech nefunguje. My jenom vynášeli hovna před dojením, žádné mytí krávy. Občas se kydalo, ale to dělali chlapi. Žádné modřiny, vůbec jsem nebyla sedřená, mezi směnami jsme naopak jezdili na výlety.

To už je víc jak 15 let co tam mamka nedělá. Vůbec nevím jak to tam teď chodí, šla bych se tam někdy ráda kouknout.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#27 20. 2. 2013 16:48

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

Já už jsme si skoro zvykla na to prostředí.Ale je to teda dřina.  S kydáním nám pomáhají chlapi,takže to není tak hrozný.Je tady dobrá parta lidí a hlavně všechno bez stresu a nervů. To v bývalé práci ve firmě co jsem dělala tak samá buzerace, řekla bych že v tom kravíně je to na tohle lepší. Taky mám monterky a holinky špinavé od hnoje,ale to k tomu patří. Jsem ráda že mám nějakou práci ,ale celý život bych to dělat něchtěla.

Není tady

 

#28 20. 2. 2013 18:10

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: práce dojička

Tulipánka napsal(a):

Grainne napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Jito,
no vidíš, není to tak špatné. Telátka jsem měla ze všeho nejraději. Jsou fakt vděčná. A ty větší, ty si můžeš klidně i ochočit, aby přiběhly na jméno...

Já bych pak nepřežila ten odvoz na jatka

Grainne,
my byli u dojných krav, ty na jatka nevozí. A když, tak už nebyly v kravíně. A co se dělo s býčky, to si taky nepamatuju, nebyla jsem u odvozů na jatka.

tak to je dobře .... já jen , že ty krásná telátka většinou jsou určena na jatka


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#29 20. 2. 2013 20:01

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: práce dojička

jita21 napsal(a):

Já už jsme si skoro zvykla na to prostředí.Ale je to teda dřina.  S kydáním nám pomáhají chlapi,takže to není tak hrozný.Je tady dobrá parta lidí a hlavně všechno bez stresu a nervů. To v bývalé práci ve firmě co jsem dělala tak samá buzerace, řekla bych že v tom kravíně je to na tohle lepší. Taky mám monterky a holinky špinavé od hnoje,ale to k tomu patří. Jsem ráda že mám nějakou práci ,ale celý život bych to dělat něchtěla.

Držím ti palce v každém případě tummenupptummenupp

Není tady

 

#30 25. 2. 2013 15:10

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

Tak dík moc.Docela mě ta práce začala i bavit.Ale jsem utahaná jak kotě. Chodím brzo spát.

Není tady

 

#31 25. 2. 2013 16:28

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: práce dojička

jita21 napsal(a):

Tak dík moc.Docela mě ta práce začala i bavit.Ale jsem utahaná jak kotě. Chodím brzo spát.

tummenupp


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#32 25. 2. 2013 16:37

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

Mně dnes volali z personálního jak jsem se tuhle byla ptát na práci v kravíně u nás v ZD. Mám si napsat žádost, prý nějaká paní půjde na operaci a druhá zřejmě do předčasného důchodu. Přednost dávají hlavně těm co bydlí v místě, takže tam nějaká šance je.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#33 25. 2. 2013 17:19

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

No vidíš tak to je dobrá zpráva. Už jsi se tam byla podívat jak to tam chodí?

Není tady

 

#34 1. 4. 2013 16:14

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

Byla. Jsou tam dvě řady krav po 24 kusech, na směně jsou dvě ženské, každá má na starosti jednu řadu. Ráno přijdou, stáhnou hnůj, vyčešou a pak jdou dojit. Dojit se musí jen kráva, která je vyčesaná a čistá, před nasazením dojačky se musí vemeno umýt teplou vodou. Vše se dělá ručně. Do toho starost o telátka. Vše si dělají sami, mají tam jednoho chlapa - krmiče, když je čas, pomůže jim.
Jeden týden se dělá ranní od 3:00 hod. do cca 8:00 hod. druhý týden odpolední od 13:00 hod. do cca 18:00 hod. od pondělí do neděle, takže denně.
Možná že v těch modernějších kravínech je to lepší, ale tady to je hrozná rasovina. Jediné co si tam chválí je plat, ale ten je doslova vydřený.
Pracuju na pile a na těžkou práci jsem zvyklá, ale tohle když jsem viděla tak se mi chtělo skoro brečet.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#35 1. 4. 2013 16:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: práce dojička

já si neumím představit, že bych dělala něco takového va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#36 1. 4. 2013 16:44

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

PPavlaa napsal(a):

já si neumím představit, že bych dělala něco takového va

Popravdě - já taky ne.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#37 1. 4. 2013 16:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: práce dojička

já se přiznám, že bych se bála jen přijít k té krávě tak blízko, natož cokoliv dalšího. to pomíjím ten smrad atd.
ale je jasný, že když člověk nemá jinou možnost, tak co mu zbývá, že jo.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#38 1. 4. 2013 21:38

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: práce dojička

Holga napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

já si neumím představit, že bych dělala něco takového va

Popravdě - já taky ne.

No ale až se začnou fin.rezervy povážlivě scvrkávat a nová práce stále nebude,tak představy práce v kravíně asi začnou nabývat reálných rozměrů -a může přijít i nemilé překvapení,že už i tenhle flek bude obsazený.

Obdivuju Jitu,jak do toho šla storstark

Naopak nechápu vás,když oba to máte ve firmě nakloněný a dovolíte si v klidu čekat a doufat;i když samo nemůžu znát vše-třeba máte nějaké jiné fin.injekce.

Není tady

 

#39 2. 4. 2013 6:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: práce dojička

ale tady to je hrozná rasovina
Holgo, jak se "zaběhneš", bude to lepší. Ne, že by ubylo práce, ale nebudeš leccos dělat blbě, zbytečně a tak. A ta druhá paní by ti taky mohla poradit, ne?
Tak se ničeho neboj... třeba se naskytne časem něco jinýho.

já si neumím představit, že bych dělala něco takového
Jo, děvče... to asi každej o nějaký "děsný" práci... a najednou zjistí, že dělá tohle nebo něco podobnýho... a když má kliku, tak se mu to i začne ne zrovna líbit, ale nedeptá ho to.
Já si zas nedovedu představit, že bych seděla celej den u pásu nebo třeba šicího stroje - to bych radši ten kravín. Ale možná proto, že s tím už jsem měla tu čest.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#40 2. 4. 2013 10:26

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

Jaku napsal(a):

Holga napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

já si neumím představit, že bych dělala něco takového va

Popravdě - já taky ne.

No ale až se začnou fin.rezervy povážlivě scvrkávat a nová práce stále nebude,tak představy práce v kravíně asi začnou nabývat reálných rozměrů -a může přijít i nemilé překvapení,že už i tenhle flek bude obsazený.

Obdivuju Jitu,jak do toho šla storstark

Naopak nechápu vás,když oba to máte ve firmě nakloněný a dovolíte si v klidu čekat a doufat;i když samo nemůžu znát vše-třeba máte nějaké jiné fin.injekce.

A co mám jako dělat? Dát výpověď, sedět doma a čekat kam mě vemou? Já žádnou jinou práci zatím nemám abych tam mohla nastoupit. Kdyby mě do toho kravína vzali, šla bych tam, neznamená že když napíšu že si to neumím představit, že tím myslím že tam nepůjdu. Zatím tam mám na jejich doporučení danou žádost s tím, že se mi ozvou když mě budou potřebovat. Hledala jsi někdy v poslední době práci? Pak víš, že všude ti dají vyplnit jakýsi dotazník s tím, že se ti ozvou. Manžel má v tom samém ZD podanou žádost na traktoristu spolu s dalšími pěti chlapy. A takové dotazníky jsem vyplňovala v i několika super/hyper. Nikde se s náma nikdo nebaví.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#41 4. 4. 2013 14:37

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

Mě by taky ve snu nenapadlo, že skončím ve chlívě u krav.No ale co se dá dělat.Peníze potřebuju a jiná práce zatím není.

Není tady

 

#42 4. 4. 2013 18:38

Holga
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2013
Příspěvky: 193

Re: práce dojička

Jito a jak to zvládáš? Fyzicky myslím.


Dobrá zásada je – nevědět.

Není tady

 

#43 5. 4. 2013 21:08

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

Začátek byl hrozně těžký - spíš to vstávání,ale fyzičku mám docela dobrou tak už to docela jde.

Není tady

 

#44 6. 4. 2013 21:27

Mendy
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 722

Re: práce dojička

Holga napsal(a):

Byla. Jsou tam dvě řady krav po 24 kusech, na směně jsou dvě ženské, každá má na starosti jednu řadu. Ráno přijdou, stáhnou hnůj, vyčešou a pak jdou dojit. Dojit se musí jen kráva, která je vyčesaná a čistá, před nasazením dojačky se musí vemeno umýt teplou vodou. Vše se dělá ručně. Do toho starost o telátka. Vše si dělají sami, mají tam jednoho chlapa - krmiče, když je čas, pomůže jim.
Jeden týden se dělá ranní od 3:00 hod. do cca 8:00 hod. druhý týden odpolední od 13:00 hod. do cca 18:00 hod. od pondělí do neděle, takže denně.
Možná že v těch modernějších kravínech je to lepší, ale tady to je hrozná rasovina. Jediné co si tam chválí je plat, ale ten je doslova vydřený.
Pracuju na pile a na těžkou práci jsem zvyklá, ale tohle když jsem viděla tak se mi chtělo skoro brečet.

Jo? A jaký tam mají plat, že si ho chválí? Moje kamarádka tam dělá a vydělává 15tisíc měsíčně čistého. Opakuji - 15 TISÍC ČISTÉHO MĚSÍČNĚ, když se zadaří a zasupluje za kolegyni, má o 1000 až 1500,- víc.  To je kurňa málo za to jak se tam ty ženský nadřou, za to ranní vstávání, ta ty oddřený víkendy, svátky a za ty podmínky tam všeobecně. Kdejaká pipka, co sedí na zadku u "písí" v teple a suchu a "surfuje" v prac. době po netu má stejně, ne-li mnohem víc.

Není tady

 

#45 7. 4. 2013 8:50

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: práce dojička

Kdyby nebylo zbytí klidně bych ke kravám šla. 24 krav nic není, dcera měla na holandské farmě na starost 100krav a 30telátek a v pohodě to zvládala.
Mendy a proč si nejdeš sednout do tepla na zadek? Co ti v tom brání?

Není tady

 

#46 7. 4. 2013 9:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: práce dojička

Mendy napsal(a):

Holga napsal(a):

Byla. Jsou tam dvě řady krav po 24 kusech, na směně jsou dvě ženské, každá má na starosti jednu řadu. Ráno přijdou, stáhnou hnůj, vyčešou a pak jdou dojit. Dojit se musí jen kráva, která je vyčesaná a čistá, před nasazením dojačky se musí vemeno umýt teplou vodou. Vše se dělá ručně. Do toho starost o telátka. Vše si dělají sami, mají tam jednoho chlapa - krmiče, když je čas, pomůže jim.
Jeden týden se dělá ranní od 3:00 hod. do cca 8:00 hod. druhý týden odpolední od 13:00 hod. do cca 18:00 hod. od pondělí do neděle, takže denně.
Možná že v těch modernějších kravínech je to lepší, ale tady to je hrozná rasovina. Jediné co si tam chválí je plat, ale ten je doslova vydřený.
Pracuju na pile a na těžkou práci jsem zvyklá, ale tohle když jsem viděla tak se mi chtělo skoro brečet.

Jo? A jaký tam mají plat, že si ho chválí? Moje kamarádka tam dělá a vydělává 15tisíc měsíčně čistého. Opakuji - 15 TISÍC ČISTÉHO MĚSÍČNĚ, když se zadaří a zasupluje za kolegyni, má o 1000 až 1500,- víc.  To je kurňa málo za to jak se tam ty ženský nadřou, za to ranní vstávání, ta ty oddřený víkendy, svátky a za ty podmínky tam všeobecně. Kdejaká pipka, co sedí na zadku u "písí" v teple a suchu a "surfuje" v prac. době po netu má stejně, ne-li mnohem víc.

Mam znamou co delala asi tak pred 10 lety v prasecaku kde se rodili selatka.Do prace chodila 3x denne a vydelala si mesicne 30 tisic.Byla jsem se tam za ni podivat a fakt ty penize jim nezavidim.Smrad,ze se tam nedalo ani dychat.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#47 7. 4. 2013 9:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: práce dojička

Mendy napsal(a):

Holga napsal(a):

Byla. Jsou tam dvě řady krav po 24 kusech, na směně jsou dvě ženské, každá má na starosti jednu řadu. Ráno přijdou, stáhnou hnůj, vyčešou a pak jdou dojit. Dojit se musí jen kráva, která je vyčesaná a čistá, před nasazením dojačky se musí vemeno umýt teplou vodou. Vše se dělá ručně. Do toho starost o telátka. Vše si dělají sami, mají tam jednoho chlapa - krmiče, když je čas, pomůže jim.
Jeden týden se dělá ranní od 3:00 hod. do cca 8:00 hod. druhý týden odpolední od 13:00 hod. do cca 18:00 hod. od pondělí do neděle, takže denně.
Možná že v těch modernějších kravínech je to lepší, ale tady to je hrozná rasovina. Jediné co si tam chválí je plat, ale ten je doslova vydřený.
Pracuju na pile a na těžkou práci jsem zvyklá, ale tohle když jsem viděla tak se mi chtělo skoro brečet.

Jo? A jaký tam mají plat, že si ho chválí? Moje kamarádka tam dělá a vydělává 15tisíc měsíčně čistého. Opakuji - 15 TISÍC ČISTÉHO MĚSÍČNĚ, když se zadaří a zasupluje za kolegyni, má o 1000 až 1500,- víc.  To je kurňa málo za to jak se tam ty ženský nadřou, za to ranní vstávání, ta ty oddřený víkendy, svátky a za ty podmínky tam všeobecně. Kdejaká pipka, co sedí na zadku u "písí" v teple a suchu a "surfuje" v prac. době po netu má stejně, ne-li mnohem víc.

Tak tohle je ale snad v pořádku, že "kdejaká pipka z kanclu" má víc než dojička krav, ne? va


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#48 7. 4. 2013 9:23

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: práce dojička

LENNNA napsal(a):

Mendy napsal(a):

Holga napsal(a):

Byla. Jsou tam dvě řady krav po 24 kusech, na směně jsou dvě ženské, každá má na starosti jednu řadu. Ráno přijdou, stáhnou hnůj, vyčešou a pak jdou dojit. Dojit se musí jen kráva, která je vyčesaná a čistá, před nasazením dojačky se musí vemeno umýt teplou vodou. Vše se dělá ručně. Do toho starost o telátka. Vše si dělají sami, mají tam jednoho chlapa - krmiče, když je čas, pomůže jim.
Jeden týden se dělá ranní od 3:00 hod. do cca 8:00 hod. druhý týden odpolední od 13:00 hod. do cca 18:00 hod. od pondělí do neděle, takže denně.
Možná že v těch modernějších kravínech je to lepší, ale tady to je hrozná rasovina. Jediné co si tam chválí je plat, ale ten je doslova vydřený.
Pracuju na pile a na těžkou práci jsem zvyklá, ale tohle když jsem viděla tak se mi chtělo skoro brečet.

Jo? A jaký tam mají plat, že si ho chválí? Moje kamarádka tam dělá a vydělává 15tisíc měsíčně čistého. Opakuji - 15 TISÍC ČISTÉHO MĚSÍČNĚ, když se zadaří a zasupluje za kolegyni, má o 1000 až 1500,- víc.  To je kurňa málo za to jak se tam ty ženský nadřou, za to ranní vstávání, ta ty oddřený víkendy, svátky a za ty podmínky tam všeobecně. Kdejaká pipka, co sedí na zadku u "písí" v teple a suchu a "surfuje" v prac. době po netu má stejně, ne-li mnohem víc.

Tak tohle je ale snad v pořádku, že "kdejaká pipka z kanclu" má víc než dojička krav, ne? va

To si take nemyslim,zkuste si tu drinu ve smradu.

Upravil(a) eremuruss (7. 4. 2013 9:23)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#49 7. 4. 2013 9:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: práce dojička

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Mendy napsal(a):


Jo? A jaký tam mají plat, že si ho chválí? Moje kamarádka tam dělá a vydělává 15tisíc měsíčně čistého. Opakuji - 15 TISÍC ČISTÉHO MĚSÍČNĚ, když se zadaří a zasupluje za kolegyni, má o 1000 až 1500,- víc.  To je kurňa málo za to jak se tam ty ženský nadřou, za to ranní vstávání, ta ty oddřený víkendy, svátky a za ty podmínky tam všeobecně. Kdejaká pipka, co sedí na zadku u "písí" v teple a suchu a "surfuje" v prac. době po netu má stejně, ne-li mnohem víc.

Tak tohle je ale snad v pořádku, že "kdejaká pipka z kanclu" má víc než dojička krav, ne? va

To si take nemyslim,zkuste si tu drinu ve smradu.

Erem, já bych si tuhle práci nikdy nezkusila.
A že jsou dělnické profese většinou méně placené, tak s tím já prostě souhlasím. Aby vysokoškolák bral ideálně víc než středoškolák a středoškolák víc než dělník.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#50 7. 4. 2013 9:31

jita21
♥♥-----
Registrovaný: 4. 2. 2013
Příspěvky: 31

Re: práce dojička

Já mám taky zhruba 15 000,- ale v marketu kde bych musela dojíždět bych měla míň.A ještě platit za autobus.Na ten smrad se dá zvyknout...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů