Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 16. 2. 2013 22:29

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

PPavlaa napsal(a):

kostka napsal(a):

Za ty roky už trochu přítele a jeho sestru znám a nebude to jen tak. Samozřejmě ideální by bylo promluvit si přímo s ní, ale to by se velmi rychle obrátilo proti mě. Nakonec by ze mě udělala fúrii a kdoví co ještě. Ona je opravdu zvláštní, ona příteli volá kvůli každé kravině, přitom má manžela. Třeba ji nejde otevřít soubor v pc, tak hned volá. Když stavěli dům a vybírali vypínače, světla, pokaždé chtěla, aby se přítel účastnil, pomáhal vybírat. Párkrát jsem mu z legrace řekla, jestli tam bude bydlet s něma, tak se pak už takových akcí neúčastnil.

Historka s čajem nebyla jediná, jednou jsem ochutnala maso a řekla, že více nebudu (nemám ráda kuřecí stehna) a ona málem pukla vzteky, protože ona nikdy nic z jídla nenechá, kuřecí kosti oblizuje do posledního masového vlákna usch
Taky se mi pak o něco později stalo, že když jednou u nich doma grilovali, nedostala jsem nic, tak se přítel rozdělil se svou porcí.
A takových historek by bylo....

Blíží se její narozeniny, tak musím začít s přítelem řešit, aby si stanovili nějakou finanční hranici. Naštětsí si dobře pamatuje co dostal vloni on. Musím to řešit nejprve s ním, pomalu, diplomaticky. Možná teď, když mi končí mateřská, firma, kde jsem pracovala už není a možná budeme chvíli žít jen z jednoho platu, tak bude přístupnější k řešení.

ten tvůj přítel hlavně nechce nic řešit. čeká, že si nechᚠvšechno líbit.

On dobře ví, že si vše líbit nenechám. Já se jen nechci kvůli švagrové hádat, tak jsem tady požádala o radu. Nechci se nijak zastávat, ale můj přítel je opravdu fajn chlap. Za ničím nevidí, žádné intriky, má rád nás, mě a syna, ví, že žije s námi, ale má taky rád svoji primární rodinu. Stará se, pomáha, atp. Když něco potřebují mojí rodiče nebo moje sestra, nikdy neřekne ne, vždy zařídí, pomůže, pokud je to v jeho silách. Jen jeho sestra toho prostě zneužívá.

Není tady

 

#102 16. 2. 2013 22:42

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

Selima napsal(a):

kostka napsal(a):

No to je zločin, to chápem... Mali by ju zavrie. Vieš čo? Ja mám pocit, že TY JU neznášaš prinajmenej rovnako ako ona teba a že by sa ti vežmi hodilo, keby ju tvoj priatež úplne zaprel a zabudol, že nejakú sestru má... Zdá sa mi, že ona ti proste od začiatku nesadla, ani jej deti, ani nič proste - a teraz je konečne ideálna situácia roza to a ma partnera len pre seba, aj jeho peniaze, aj keď on bude musie v sebe potlači základné pokvné putá...

Není to zločin, jen všechno má své hranice.
Svoji švagrovou jsem měla od začátku ráda. Mockrát jsem hlídala její děti, kolikrát přes noc, aby se mohli jít s jejím manželem někam bavit, když bylo potřeba, vyzvedávali jsme je z družiny, pomáhali zavařovat okurky, atp. Pokud jsme tam šli na návštěvu, nikdy jsme neopoměli vzít dětem nějakou maličkost. Jenže už v počátku tam byly takové náznaky, které já zpočátku nevnímala nebo jim nevěnovala pozornost. Kolikrát jsem od ní slšela jaká byla předchozí partnerka mého přítele nemožná, hysterka, hloupá, atp. Později přibyly narážky, že nemáme děti, že stejně nikdy žádné mít nebudeme. To už mě začalo štvát, protože jsme se skoro 2 roky marně o miminko snažili. V těhotenství začala mého přítele daleko více potřebovat na práci, půjčit auto, zařídí to nebo ono, atd. jakoby ji vadilo, že jsme spolu doma, protože jsem byla na rizikovém a přítel pracoval z domu.
Po narození syna ještě přitvrdila. Začla syna naprosto ignorovat, nikdy na něj nepromluvila.

Nevím, proč píšeš takové hlouposti, že chci partnera jen sama pro sebe, že chci aby svoji sestru zapíral! Ale chci dojít k tomu, aby konkrétní věc, jako jsou vánoční a narozeninové dárky měly prostě přibližnou hodnotu. Né, že my budeme jen dávat a oni jen dostávat. Taky třeba z toho důvodu, že peníze doma netiskneme.

Není tady

 

#103 16. 2. 2013 22:46

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

Co se týká tchýně, neřeším. Je jaká je, má svoje roky a má právo být jakákoli. Vděčná jsem jí ale zato, že se mezi nás neplete, nevnucuje své názory, nestará, nijak často k nám nechodí. Když příjdou, posedí, pohrajou si s vnukem a zase jdou.

Není tady

 

#104 17. 2. 2013 5:13

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

kostka napsal(a):

Za ty roky už trochu přítele a jeho sestru znám a nebude to jen tak. Samozřejmě ideální by bylo promluvit si přímo s ní, ale to by se velmi rychle obrátilo proti mě. Nakonec by ze mě udělala fúrii a kdoví co ještě. Ona je opravdu zvláštní, ona příteli volá kvůli každé kravině, přitom má manžela. Třeba ji nejde otevřít soubor v pc, tak hned volá. Když stavěli dům a vybírali vypínače, světla, pokaždé chtěla, aby se přítel účastnil, pomáhal vybírat. Párkrát jsem mu z legrace řekla, jestli tam bude bydlet s něma, tak se pak už takových akcí neúčastnil.

Historka s čajem nebyla jediná, jednou jsem ochutnala maso a řekla, že více nebudu (nemám ráda kuřecí stehna) a ona málem pukla vzteky, protože ona nikdy nic z jídla nenechá, kuřecí kosti oblizuje do posledního masového vlákna usch
Taky se mi pak o něco později stalo, že když jednou u nich doma grilovali, nedostala jsem nic, tak se přítel rozdělil se svou porcí.
A takových historek by bylo....

Blíží se její narozeniny, tak musím začít s přítelem řešit, aby si stanovili nějakou finanční hranici. Naštětsí si dobře pamatuje co dostal vloni on. Musím to řešit nejprve s ním, pomalu, diplomaticky. Možná teď, když mi končí mateřská, firma, kde jsem pracovala už není a možná budeme chvíli žít jen z jednoho platu, tak bude přístupnější k řešení.

ten tvůj přítel hlavně nechce nic řešit. čeká, že si nechᚠvšechno líbit.

On dobře ví, že si vše líbit nenechám. Já se jen nechci kvůli švagrové hádat, tak jsem tady požádala o radu. Nechci se nijak zastávat, ale můj přítel je opravdu fajn chlap. Za ničím nevidí, žádné intriky, má rád nás, mě a syna, ví, že žije s námi, ale má taky rád svoji primární rodinu. Stará se, pomáha, atp. Když něco potřebují mojí rodiče nebo moje sestra, nikdy neřekne ne, vždy zařídí, pomůže, pokud je to v jeho silách. Jen jeho sestra toho prostě zneužívá.

zvláštní , když pptřebuje výpomoc tvá rodina, je to v pořádku, když jeho sestra už je to zneužívání kapitulation

Není tady

 

#105 17. 2. 2013 5:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

Selima napsal(a):

kostka napsal(a):

No to je zločin, to chápem... Mali by ju zavrie. Vieš čo? Ja mám pocit, že TY JU neznášaš prinajmenej rovnako ako ona teba a že by sa ti vežmi hodilo, keby ju tvoj priatež úplne zaprel a zabudol, že nejakú sestru má... Zdá sa mi, že ona ti proste od začiatku nesadla, ani jej deti, ani nič proste - a teraz je konečne ideálna situácia roza to a ma partnera len pre seba, aj jeho peniaze, aj keď on bude musie v sebe potlači základné pokvné putá...

Není to zločin, jen všechno má své hranice.
Svoji švagrovou jsem měla od začátku ráda. Mockrát jsem hlídala její děti, kolikrát přes noc, aby se mohli jít s jejím manželem někam bavit, když bylo potřeba, vyzvedávali jsme je z družiny, pomáhali zavařovat okurky, atp. Pokud jsme tam šli na návštěvu, nikdy jsme neopoměli vzít dětem nějakou maličkost. Jenže už v počátku tam byly takové náznaky, které já zpočátku nevnímala nebo jim nevěnovala pozornost. Kolikrát jsem od ní slšela jaká byla předchozí partnerka mého přítele nemožná, hysterka, hloupá, atp. Později přibyly narážky, že nemáme děti, že stejně nikdy žádné mít nebudeme. To už mě začalo štvát, protože jsme se skoro 2 roky marně o miminko snažili. V těhotenství začala mého přítele daleko více potřebovat na práci, půjčit auto, zařídí to nebo ono, atd. jakoby ji vadilo, že jsme spolu doma, protože jsem byla na rizikovém a přítel pracoval z domu.
Po narození syna ještě přitvrdila. Začla syna naprosto ignorovat, nikdy na něj nepromluvila.

Nevím, proč píšeš takové hlouposti, že chci partnera jen sama pro sebe, že chci aby svoji sestru zapíral! Ale chci dojít k tomu, aby konkrétní věc, jako jsou vánoční a narozeninové dárky měly prostě přibližnou hodnotu. Né, že my budeme jen dávat a oni jen dostávat. Taky třeba z toho důvodu, že peníze doma netiskneme.

psala jsi, že ho oslovuje chlape......

Není tady

 

#106 17. 2. 2013 8:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Švagrová

April  - v kolik vstáváš? va offtopic nebo deš spát?
Kostko - já TI nevím, já Ti mám pocit, že chceš svého manžela odříznout od své rodiny. Tady mi přijde že nejde o finanční dárky, ale to,že švagrové pomáhá její brácha. To nemůžeš překousnout. ALe když pomáhá Tvé rodině,tak je to v pořádku. tillfreds
Může to být i jinak, docela by mě zajímalo, jak to má švagrová. JAko pohled z druhé strany. Je fajn, že tchyně je ok.

Upravil(a) dusička (17. 2. 2013 8:35)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#107 17. 2. 2013 8:47

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

dusička napsal(a):

April  - v kolik vstáváš? va offtopic nebo deš spát?
Kostko - já TI nevím, já Ti mám pocit, že chceš svého manžela odříznout od své rodiny. Tady mi přijde že nejde o finanční dárky, ale to,že švagrové pomáhá její brácha. To nemůžeš překousnout. ALe když pomáhá Tvé rodině,tak je to v pořádku. tillfreds
Může to být i jinak, docela by mě zajímalo, jak to má švagrová. JAko pohled z druhé strany. Je fajn, že tchyně je ok.

jj, cítím to taky tak a čím dál tím víc vissla .

Není tady

 

#108 17. 2. 2013 9:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

Jaku napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Jaku napsal(a):


A koho to zajímá?Ani nejsou určeny pro tebe,představ si to!dumbom

jaku, nedělej ze sebe slepici. jen proto, že jsem ti šlápla před časem na kuří oko a nemůžeš mě vystát, tyhle komentýáře jsou fakt zbytečný. obě víme, že tohle je diskuzní fórum a můžu tu psát a komentovat co chci, i když to není určené pro mě.

Nic proti tobě,si pro mě stejně anonymní jak lonské i letošní sněhy,ani nevím,co tím šlápnutím vlastně myslíš... ale jen si takhle opět upozornila na svoji hloupost,když si myslíš,že to tady všechno všichni žerou jako ty dumbom pussa godlike

ale no jistě, protože jen za těmi (jak ráda v souvislosti se mnou zdůrazňuješ), kteří jsou nám naprosto ukradení, lezeme kam se dá, aby jsme je nesmyslně okomentovali. klidně i v době banu, pod jiným nickem, že jo lol
když s něčeím, souhlasím - lezu do pr..., když ne, je to taky blbě lol
zkus jaku nějákou jinou, tuhle už znám wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#109 17. 2. 2013 9:37

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

kostka napsal(a):

Za ty roky už trochu přítele a jeho sestru znám a nebude to jen tak. Samozřejmě ideální by bylo promluvit si přímo s ní, ale to by se velmi rychle obrátilo proti mě. Nakonec by ze mě udělala fúrii a kdoví co ještě. Ona je opravdu zvláštní, ona příteli volá kvůli každé kravině, přitom má manžela. Třeba ji nejde otevřít soubor v pc, tak hned volá. Když stavěli dům a vybírali vypínače, světla, pokaždé chtěla, aby se přítel účastnil, pomáhal vybírat. Párkrát jsem mu z legrace řekla, jestli tam bude bydlet s něma, tak se pak už takových akcí neúčastnil.

Historka s čajem nebyla jediná, jednou jsem ochutnala maso a řekla, že více nebudu (nemám ráda kuřecí stehna) a ona málem pukla vzteky, protože ona nikdy nic z jídla nenechá, kuřecí kosti oblizuje do posledního masového vlákna usch
Taky se mi pak o něco později stalo, že když jednou u nich doma grilovali, nedostala jsem nic, tak se přítel rozdělil se svou porcí.
A takových historek by bylo....

Blíží se její narozeniny, tak musím začít s přítelem řešit, aby si stanovili nějakou finanční hranici. Naštětsí si dobře pamatuje co dostal vloni on. Musím to řešit nejprve s ním, pomalu, diplomaticky. Možná teď, když mi končí mateřská, firma, kde jsem pracovala už není a možná budeme chvíli žít jen z jednoho platu, tak bude přístupnější k řešení.

ten tvůj přítel hlavně nechce nic řešit. čeká, že si nechᚠvšechno líbit.

On dobře ví, že si vše líbit nenechám. Já se jen nechci kvůli švagrové hádat, tak jsem tady požádala o radu. Nechci se nijak zastávat, ale můj přítel je opravdu fajn chlap. Za ničím nevidí, žádné intriky, má rád nás, mě a syna, ví, že žije s námi, ale má taky rád svoji primární rodinu. Stará se, pomáha, atp. Když něco potřebují mojí rodiče nebo moje sestra, nikdy neřekne ne, vždy zařídí, pomůže, pokud je to v jeho silách. Jen jeho sestra toho prostě zneužívá.

no nezlob se, ale mohla bych mít sestru sebe víc ráda, ale aby se chovala tak, jak tu kolikrát píšeš k mému partnerovi, to bych ji brzo něco řekla.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#110 17. 2. 2013 9:39

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

aprill napsal(a):

kostka napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


ten tvůj přítel hlavně nechce nic řešit. čeká, že si nechᚠvšechno líbit.

On dobře ví, že si vše líbit nenechám. Já se jen nechci kvůli švagrové hádat, tak jsem tady požádala o radu. Nechci se nijak zastávat, ale můj přítel je opravdu fajn chlap. Za ničím nevidí, žádné intriky, má rád nás, mě a syna, ví, že žije s námi, ale má taky rád svoji primární rodinu. Stará se, pomáha, atp. Když něco potřebují mojí rodiče nebo moje sestra, nikdy neřekne ne, vždy zařídí, pomůže, pokud je to v jeho silách. Jen jeho sestra toho prostě zneužívá.

zvláštní , když pptřebuje výpomoc tvá rodina, je to v pořádku, když jeho sestra už je to zneužívání kapitulation

no jo, jestli je to jednou za čas, je to jiný, než když někdo potřebuje něco pořád.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#111 17. 2. 2013 12:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

Selima napsal(a):

kostka napsal(a):

No to je zločin, to chápem... Mali by ju zavrie. Vieš čo? Ja mám pocit, že TY JU neznášaš prinajmenej rovnako ako ona teba a že by sa ti vežmi hodilo, keby ju tvoj priatež úplne zaprel a zabudol, že nejakú sestru má... Zdá sa mi, že ona ti proste od začiatku nesadla, ani jej deti, ani nič proste - a teraz je konečne ideálna situácia roza to a ma partnera len pre seba, aj jeho peniaze, aj keď on bude musie v sebe potlači základné pokvné putá...

Není to zločin, jen všechno má své hranice.
Svoji švagrovou jsem měla od začátku ráda. Mockrát jsem hlídala její děti, kolikrát přes noc, aby se mohli jít s jejím manželem někam bavit, když bylo potřeba, vyzvedávali jsme je z družiny, pomáhali zavařovat okurky, atp. Pokud jsme tam šli na návštěvu, nikdy jsme neopoměli vzít dětem nějakou maličkost. Jenže už v počátku tam byly takové náznaky, které já zpočátku nevnímala nebo jim nevěnovala pozornost. Kolikrát jsem od ní slšela jaká byla předchozí partnerka mého přítele nemožná, hysterka, hloupá, atp. Později přibyly narážky, že nemáme děti, že stejně nikdy žádné mít nebudeme. To už mě začalo štvát, protože jsme se skoro 2 roky marně o miminko snažili. V těhotenství začala mého přítele daleko více potřebovat na práci, půjčit auto, zařídí to nebo ono, atd. jakoby ji vadilo, že jsme spolu doma, protože jsem byla na rizikovém a přítel pracoval z domu.
Po narození syna ještě přitvrdila. Začla syna naprosto ignorovat, nikdy na něj nepromluvila.

Nevím, proč píšeš takové hlouposti, že chci partnera jen sama pro sebe, že chci aby svoji sestru zapíral! Ale chci dojít k tomu, aby konkrétní věc, jako jsou vánoční a narozeninové dárky měly prostě přibližnou hodnotu. Né, že my budeme jen dávat a oni jen dostávat. Taky třeba z toho důvodu, že peníze doma netiskneme.

No, na darčekoch sa dá dohodnú - ale ak nie je dohoda možná, snažila by som sa vysvetli to partnerovi a stanovi fixné pravidlá, rsps. približnú sumu - s tým, že on už potom NEBUDE kupova nič tajne, za tvojím chrbtom... Mne - a vidím to aj okolo seba - sa celkovo osvedčil ostanovi si pravidlá na darčeky rodine, kamarátom, aj sebe navzájom (aby som napríklad nedostávala "skvelé dary" ako žehličku či hrnce, čo sa mi spočiaktu stávalo dumbom ). Nedohodnú sa na takýchto veciach robí zlú krv vo vzahu.
To ostatné je ažšie ovplyvni, ak to tvojmu priatežovi akosi nezapína... kapitulation Čo asi nie, alebo aspoň si jednotlivé príhody nespája a nevyvodzuje z toho, čo sa tu v tichosti deje.  Nedalo by sa aj tu dohodnú niečo ako: pomoc sestre nanajvýš raz týždenne, návštevy raz za dva týždne (alebo raz za mesiac) a podobne? Alebo mu naozaj nastavi zrkadlo - poprosi ho o stráženie dieaa aspoň 3x týždenne a chodi "pomáha" svojim rodičom, súrodencom, kamarátom...
Alebo potom by som zvážila, či neobmedzím kontakty so švagirnou na úplné nevyhnutné minimum a bude tam chodi len partner sám... Pre mňa by toto bolo najshcodnejšie riešenie.
Ja som si spomenula, že s bývalou švagrinou som mala nie konflitky, ale jednak mi trochu vadilo, že jej bývalý fakt výrazne pomáhal (bola to žena jeho brata, ale pôvodne s ňou chodil on a len čo sa rozišli, dala sa dokopy s brachom, čo bývalý ažko niesol) a chodil na návštevy, občas aj s nami; a druhak sa s nami pretekali vo všetkom, čo sme si zaobstarali... Dokonca keď u nás skončil jazvečík nevlastnej dcéry (neplánovane, ujali sme sa ho, lebo bol zrazu bezdomovec a nikomu sa nehodil), mali čoskoro aj oni jazvečíka... big_smile dumbom Bývalému som to naznačovala, ale on nevidel, nepočul, zbožňoval nekriticky, apod... Až to prekročilo určitú mieru, jemu docvaklo a prešiel do opačného extrému - prestali sme sa stýka úplne... grater Tiež nič moc. No ale možno sa niečo podobné stane aj u vás.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#112 17. 2. 2013 13:02

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

aprill napsal(a):

psala jsi, že ho oslovuje chlape......

nenapsala jsem, že ho oslovuje, ale mluví o něm jako o chlapovi. Zatím jej ještě nikdy neoslovila....
Mluvení znamená, že řekne, tak co ten vᚠchlap...ten vᚠchlap je ale velky....je už ten vᚠchlap vyspaný, atp...nikdy neřekne jménem, neřekne kluk nebo chlapeček. Vždy chlap, což je vzhledem k věku pro mě nepochopitelné a nepříjemné...

Není tady

 

#113 17. 2. 2013 13:13

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

aprill napsal(a):

psala jsi, že ho oslovuje chlape......

nenapsala jsem, že ho oslovuje, ale mluví o něm jako o chlapovi. Zatím jej ještě nikdy neoslovila....
Mluvení znamená, že řekne, tak co ten vᚠchlap...ten vᚠchlap je ale velky....je už ten vᚠchlap vyspaný, atp...nikdy neřekne jménem, neřekne kluk nebo chlapeček. Vždy chlap, což je vzhledem k věku pro mě nepochopitelné a nepříjemné...

Ježiš Kostko, nezlob se na mě, ale řešíš kraviny. Třeba je prostě jen zvyklá říkat chlap. No a co. Je jiná než Ty, mně to třeba blbý nepřipadá. Mně by zase přišlo divný, kdyby se zeptala, co dělá vᚠchlapeček.
A aspon se zeptá ne.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#114 17. 2. 2013 13:13

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

Na pomoci není nic špatného. Pomoc v rodině podle mého znamená, jednou my, příště vy, podle možností, schopností.
Švagrová potřebuje něco neustále, když jsme požádali my, zda by nám pomohli se dřevem na zimu, pomohli při rekonstrukci, nikdy neměli čas. A to jsme žádali dostatečně dopředu. Pokud přítel řekl, že nepříjde na jejich stavbu, protože má zlomenou nohu, bylo zle, křičela, nadávala, nemohla pochopit, že má sádru od prstů na nohou až nad koleno....
když se nastěhovali do domu, nechtěli si z bytu brát žádný nábytek, chtěli vše nové, proto si od nás půjčili zahradní stůl, aby měli kde jíst, stejně už byl podzim, ale dohoda zněla, že si jej na jaře, nejpozději začátkem léta vezmeme zpětz, protože rádi a hodně sedáváme v létě na zahradě, kolikrát tam obědváme, atp. neměli s tím problém, ale když přišlo jaro, pořád dokola jsme je žádali, ale nikdy nám jej nepřivezli, protože jej přece potřebujou. Nakonec jsme tam v létě zajeli s tím, že si stůl bereme, že je nᚠa byli jsme tak domluveni.
Švagrová potřebuje pořád něco a mnohdy jsou to nesmysly, kterými jen otravuje a které dospělá žena zvládne sama nebo se svým vlastním manželem.....koupit maso, zavézt počítač do opravny, najít něco na internetu, zjistit, zda je ve wellnes volno, atp....uznejte samy, že jsou to kraviny....
opravdu nemám zájem odříznou partnera od jeho rodiny.

Není tady

 

#115 17. 2. 2013 13:15

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

mně jde hlavně o ty dárky, o to, že tam neexistuje žádná spravedlnost. že přítel to nevidí, nebo nechce vidět, aby měl prostě klid od sestry.....že nᚠsyn nic nedostane, ale jejich dcery od nás vždy ano.
I s tou košilí pro mého partnera k Vánocům, jak jsem psala v prvním příspěvku, to bylo podle mého celkem vyčůrané, navíc nezabaleno, jen v tašce.

Není tady

 

#116 17. 2. 2013 13:17

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

dusička napsal(a):

kostka napsal(a):

aprill napsal(a):

psala jsi, že ho oslovuje chlape......

nenapsala jsem, že ho oslovuje, ale mluví o něm jako o chlapovi. Zatím jej ještě nikdy neoslovila....
Mluvení znamená, že řekne, tak co ten vᚠchlap...ten vᚠchlap je ale velky....je už ten vᚠchlap vyspaný, atp...nikdy neřekne jménem, neřekne kluk nebo chlapeček. Vždy chlap, což je vzhledem k věku pro mě nepochopitelné a nepříjemné...

Ježiš Kostko, nezlob se na mě, ale řešíš kraviny. Třeba je prostě jen zvyklá říkat chlap. No a co. Je jiná než Ty, mně to třeba blbý nepřipadá. Mně by zase přišlo divný, kdyby se zeptala, co dělá vᚠchlapeček.
A aspon se zeptá ne.

mne teda říjde divný mluvit o dvouletém dítěti jako o chlapovi a o čtrnáctiletých holkách jako o holčičkách, ale každý to máme jinak. Já tím chtěla poukázat na to, že našeho syna nikdy neosloví, nikdy na něj nepromluví, btw mohla by se zeptat vždy přímo jeho, protože od dvou let krásně mluví, ale ona raději řekne, co ten vᚠchlap a jeho přehlédne jakoby tam ani nebyl....

Není tady

 

#117 17. 2. 2013 13:30

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

mně jde hlavně o ty dárky, o to, že tam neexistuje žádná spravedlnost. že přítel to nevidí, nebo nechce vidět, aby měl prostě klid od sestry.....že nᚠsyn nic nedostane, ale jejich dcery od nás vždy ano.
I s tou košilí pro mého partnera k Vánocům, jak jsem psala v prvním příspěvku, to bylo podle mého celkem vyčůrané, navíc nezabaleno, jen v tašce.

kostko, já při nákupu dárků nekoukám na to co jsem dostala, kupuji dárky od srdce a to co si myslím, že potěší!
možná , že se jednou k tomu taky dopracuješ wink

Není tady

 

#118 17. 2. 2013 13:33

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

dusička napsal(a):

kostka napsal(a):


nenapsala jsem, že ho oslovuje, ale mluví o něm jako o chlapovi. Zatím jej ještě nikdy neoslovila....
Mluvení znamená, že řekne, tak co ten vᚠchlap...ten vᚠchlap je ale velky....je už ten vᚠchlap vyspaný, atp...nikdy neřekne jménem, neřekne kluk nebo chlapeček. Vždy chlap, což je vzhledem k věku pro mě nepochopitelné a nepříjemné...

Ježiš Kostko, nezlob se na mě, ale řešíš kraviny. Třeba je prostě jen zvyklá říkat chlap. No a co. Je jiná než Ty, mně to třeba blbý nepřipadá. Mně by zase přišlo divný, kdyby se zeptala, co dělá vᚠchlapeček.
A aspon se zeptá ne.

mne teda říjde divný mluvit o dvouletém dítěti jako o chlapovi a o čtrnáctiletých holkách jako o holčičkách, ale každý to máme jinak. Já tím chtěla poukázat na to, že našeho syna nikdy neosloví, nikdy na něj nepromluví, btw mohla by se zeptat vždy přímo jeho, protože od dvou let krásně mluví, ale ona raději řekne, co ten vᚠchlap a jeho přehlédne jakoby tam ani nebyl....

třeba nemá ráda malé děti, já taky nehýkám radostí nad mrňatama. ze slušnosti je pochovám a pomazlím se s nimi když na mě dojde řada, ale když bych si mě snad měla vzít po druhé do ruky  , tak se ráda této možnosti vzdám vissla

Není tady

 

#119 17. 2. 2013 13:36

kostka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 2. 2013
Příspěvky: 406

Re: Švagrová

aprill, tebe by neštvalo, že dávᚠdárek s láskou vybraný a sama dostaneš reklamní předmět, nebo něco co ti je na první pohled malé a náhradou pak už nic? Pak jsi šastný člověk, protože mě to neuvěřitelně štve. Nepotřebuji dostávat exkluzivní dárky, ale jak říkáš, něco co potěší....a když malý syn nedostane od své tety nic, ale její děti od svého strejdy ano, tak je podle mého nefér a vidím v tom záměr....

Není tady

 

#120 17. 2. 2013 13:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

aprill, tebe by neštvalo, že dávᚠdárek s láskou vybraný a sama dostaneš reklamní předmět, nebo něco co ti je na první pohled malé a náhradou pak už nic? Pak jsi šastný člověk, protože mě to neuvěřitelně štve. Nepotřebuji dostávat exkluzivní dárky, ale jak říkáš, něco co potěší....a když malý syn nedostane od své tety nic, ale její děti od svého strejdy ano, tak je podle mého nefér a vidím v tom záměr....

i když jsem psala, že malé děti nemusím, tak na výběru dárku pro ně si dávám hodně záležet. kostko, hoď to za hlavu, jen se trápíš.
už to tady bylo, stanovte si fin. hranici nebo se přímo domluvte, že se žádné dárky konat nebudou a mᚠklid.

Není tady

 

#121 17. 2. 2013 14:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Švagrová

Kostko - dokavad budeš mít vztek na švagrovou, tak se situace nezlepší. To jaký dárky dává Tvému manželovi, hoď za hlavu, to není Tvůj problém. A Ty jí nekupuj nic. Domluvte se,že dospělý si nebudou dávat dárky a pak se domluvte do kolika Kč koupíte dárky dětem (i když my už nekupujeme ani dětem o vánocích) jen k narozeninám kupujeme max. do 200Kč.
Jak píšeš o stole, já bych to neřešila. Tohle je věc Tvého manžela,aby jel ke švagrové sám bez Tebe a stůl přivezl. Proč Ty se do toho pleteš.
Vztahy švagrová a Tvůj syn bych taktéž neřešila. Ty by si chtěla, aby se rozplývala nad tvým dítkem,ale ona už se nezmění.
Až jí začneš brát takovou jaká je, vztahy se zlepší.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#122 17. 2. 2013 14:47

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

aprill napsal(a):

psala jsi, že ho oslovuje chlape......

nenapsala jsem, že ho oslovuje, ale mluví o něm jako o chlapovi. Zatím jej ještě nikdy neoslovila....
Mluvení znamená, že řekne, tak co ten vᚠchlap...ten vᚠchlap je ale velky....je už ten vᚠchlap vyspaný, atp...nikdy neřekne jménem, neřekne kluk nebo chlapeček. Vždy chlap, což je vzhledem k věku pro mě nepochopitelné a nepříjemné...

tak ten chlap by mi vadil ze všeho nejmíň, to vůbec nemusí myslet zle.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#123 17. 2. 2013 14:50

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

kostka napsal(a):

mně jde hlavně o ty dárky, o to, že tam neexistuje žádná spravedlnost. že přítel to nevidí, nebo nechce vidět, aby měl prostě klid od sestry.....že nᚠsyn nic nedostane, ale jejich dcery od nás vždy ano.
I s tou košilí pro mého partnera k Vánocům, jak jsem psala v prvním příspěvku, to bylo podle mého celkem vyčůrané, navíc nezabaleno, jen v tašce.

já teda většinou dárky balím, ale taky ne všechny. asi by mě nepohoršilo, že je dárek v tašce. i já to tak občas udělám. nebo tak sama dostanu. tvůj přítel už přece není malej, že bys musela mít strach, že přijde o to rozbalování.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#124 17. 2. 2013 14:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Švagrová

aprill napsal(a):

kostka napsal(a):

mně jde hlavně o ty dárky, o to, že tam neexistuje žádná spravedlnost. že přítel to nevidí, nebo nechce vidět, aby měl prostě klid od sestry.....že nᚠsyn nic nedostane, ale jejich dcery od nás vždy ano.
I s tou košilí pro mého partnera k Vánocům, jak jsem psala v prvním příspěvku, to bylo podle mého celkem vyčůrané, navíc nezabaleno, jen v tašce.

kostko, já při nákupu dárků nekoukám na to co jsem dostala, kupuji dárky od srdce a to co si myslím, že potěší!
možná , že se jednou k tomu taky dopracuješ wink

no to je sice hezký, nicméně to nic nemění na tom, že mezi braním a dáváním by měla být rovnováha. zvl᚝, když nejsou žádní milionáři. a ta tady zjevně není.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#125 17. 2. 2013 15:27

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Švagrová

PPavlaa napsal(a):

aprill napsal(a):

kostka napsal(a):

mně jde hlavně o ty dárky, o to, že tam neexistuje žádná spravedlnost. že přítel to nevidí, nebo nechce vidět, aby měl prostě klid od sestry.....že nᚠsyn nic nedostane, ale jejich dcery od nás vždy ano.
I s tou košilí pro mého partnera k Vánocům, jak jsem psala v prvním příspěvku, to bylo podle mého celkem vyčůrané, navíc nezabaleno, jen v tašce.

kostko, já při nákupu dárků nekoukám na to co jsem dostala, kupuji dárky od srdce a to co si myslím, že potěší!
možná , že se jednou k tomu taky dopracuješ wink

no to je sice hezký, nicméně to nic nemění na tom, že mezi braním a dáváním by měla být rovnováha. zvl᚝, když nejsou žádní milionáři. a ta tady zjevně není.

ne, nemusí být rovnováha . pokud budu chtít dát mercedes, tak ho dám a nebudu hledět na to, že jsem dostala trabanta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů