Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 3. 2006 6:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Změna příjmení


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#2 7. 3. 2006 8:44

Terka
Host

Re: Změna příjmení

umbro69 napsal(a):

Dobrý den, mám s přítelkyní problém.Jsme spolu již hezkou řádku let a brzy se nám narodí děátko.Přítelkyně si chce změnit příjmení aby jsme jej měli všichni tři stejné ale o svatbě v žádném případě neuvažujeme.Byli jsme na matrice a tam nám "slečna" úřednice sdělila,že to nejde a slušně s námi vyrazila dveře.Protože nejsem právník,chtěl jsem se zeptat,jestli je v našem zákoně nějaký paragraf,který bych mohl použít v tomto případě a mohlo by dojít ke změně příjmení mojí přítelkyně?! Předem děkuji za odpověďbig_smile

Jde to.Já jsem si nedávno taky měnila příjmení,rozvedla jsem se a nechtěla jsem už nit jméno exíka.Normálně na matrice dᚠžádost,uvedeš důvod,bude tě to stát 1000 Kč.Nenech se odbýt,jde to dobře.Když si můžou ti největší zločinci ještě ve vězení změnit jméno,tak nevím,proč by to nešlo.

 

#3 7. 3. 2006 8:47

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Změna příjmení

Já ale slyšela, že vyhoví jen v případě, že Tvé příjmení je hanlivé a mᚠs ním vážné problémy.

Není tady

 

#4 7. 3. 2006 9:16

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Změna příjmení

Změna jména po rozvodu je úplně něco jiného než tento případ.Po rozvodu se můžeš vrátit k používání svého předchozího příjmení.
umbro69 matrika nevyhoví.Není pro to důvod ani právní opora.

Není tady

 

#5 7. 3. 2006 14:55

Nifemi
Host

Re: Změna příjmení

AHOJDA,
myslim, že by neměl být se změnou příjmení problém. Teď jsme s přítelem absolvovali povinné kolečko po úřadech, protože se po svatbě
chceme jmenovat úplně jinak (ani ne po něm ani ne po mně). Jak už bylo uvedeno výše, podává se žádost za 1000,- Kč s odůvodněním.
Do 14 dnů přijde vyjádření - takže snad bez problému.

 

#6 7. 3. 2006 15:09

Fanny
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 30

Re: Změna příjmení

Změna příjmení, dokonce ani jména není opravdu problém s výjimkou kterou právě uvádíte - narození dítěte.
Podle mých vlastních zkušeností je absolutně nevhodné uvádět na úřadě, že chcete změnit příjmení kvůli dítěti. To vám na 100% nepovolí. Nejlepší , když tam přítelkyně půjde sama a vymyslí si nějaký důvod, proč chce
změnit příjmení a o vás a se vůbec nezmiňuje. V rodném listě pak budete figurovat jako rodiče pod stejným
příjmením.  Druhým řešení je, že ještě  před narozením dítěte učinite na matrice prohlášení, že jste otcem dítěte a dítě se bude jmenovat po vás. Vaše přítelkyně jako matka si pak změní příjmení až po narození dítěte. Zde ovšem v rodném listě dítěte bude matka figurovat ještě pod starým jménem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů