Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2013 2:23

prcccek
♥------
Registrovaný: 11. 10. 2012
Příspěvky: 17

"Zrada" snoubence

Musím se vypovídat, jinak mi to nedá. Ráda si přečtu i vaše názory. V červenci se máme s přítelem brát. Bydlíme v 1+1 a poohlíželi jsme se po jiném, větším bytě. Já v srpnu dokončila vysokou školu a začala jsem hned hledat práci, ale bohužel se mi zatím nepodařilo. Protož jsem nebrala otázku bytu jako aktuální věc, ale i přesto jsme chodili na prohlídky. První problém nastal v tom, kde byt hledat. Já bych ráda zůstala v rodném městě blízko své rodiny. Trpím jednou celoživotní nemocí, chronickým zánětem střev a jsem na biologické léčvě, můj stav se může ze dne na den změnit. Přítel mé město bere jako vesnici a tak by rád do města vzdáleného cca 20 km a to je Ostrava, hledal byty jedině tam kde vyrůstal, o žádné jiné části Ostravy nechtěl ani slyšet. Rozhodla jsem se udělat kompromis a to ten, že ano, stěhování do Ostravy, ale někde blízko autobusáku či nádraží, jelikož jeho oblíbené místo přes celou Ostravu. Jeho bývalý kolega z práce začal dělat makléře, a tak nám dohazoval prohlídky. Neměla jsem z něho nikdy dobrý pocit, nejraději bych si nějaký byt našla sama. Jednoho dne jsme byli na prohlídce a přítel se do toho bytu zamiloval, mi osobně se nelíbil ani byt a ani prostředí okolo baráků. O 3 později mi přítel oznámil, že má domluvenou schůzku s advokátem z te realitky kvůli rezervační záloze. Když jsem ho prosila, aby to o pár dnů posunul, abychom to probrali, tak to zamítl s tím, že to už nejde. No a pak šlo vše tak rychle, že už je to ve fázi, kdy je vyřízená hypotéka a čeká se jen na přepis katastru. Když se ho zeptám proč to udělal, když se mi tam nelíbí a vím, že tam budu muset žít, tak mi řekl, že doufal, že mě přemluví abychom tam šli a spěchal na to, protože má v plánu vyměnit práci a tam by už neměl tak hezký průměr platu a nemuseli by mu to schválit a bla bla bla. Štvé mě to, že to se mnou vůbec neprobral, máme se brát a on se rozhoduje sám za sebe, protože se mu tam líbí. Vadí mu půl hodinové dojíždění autem do práce. Já mám strach z další věci, můj stav se může kdykoli zhoršit a co já si počnu sama doma, přítel od rána do večera v práci a já tam úplně sama, tady v mém rodném městě mám celou rodinu a když už takový hrozný stav nastal, kdy jsem nemohla ani z postele vstát, tak jsem věděla, že mi kdokoli pomůže z rodiny. A to nemluvím o pomoci babiček až se narodí prcek jednou. Budoucí tchýně, která nám bude bydlet za pr...í je hrozná, ta nepomůže s ničím. A tak, tam nemají za mnou ani jak dojed.  Jakmile si tady na to všechno vzpomenu, tak mi je do breku sad Něco ve mě mi pořád říká, že to byl od něho pěknej podraz a to mě strašně ubíjí. Snaží se mi ohledně rekonstrukce bytu vyjít vstříc se vším, ale mi se ten byt ani to místo, prostě nic co tam je nelíbí grater nechci tam jít, ale musím jedině doufat v to, že si zvyknu a bude to dobré. Mám taky hrozný strach co se financi týče. Kdyby aspoň počkal než si najdu práci, abychom na to byli dva sad On jak si něco umane, tak přesto prostě nejede vlak. Tak jsem se aspoň trochu z toho vypsala. uff Chtěla bych ještě podotknou že jsme spolu 7 let a z toho 5 let spolu bydlíme. Strašně se to ve mě bije. Mám období, kdy je to vpohodě, ale jak to na mě příjde, tak mám na partnera takovou šílenou zlost....ale fakt šílenou sad

Upravil(a) prcccek (29. 1. 2013 3:26)

Není tady

 

#2 29. 1. 2013 10:02

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

tohle bych taky brala jako podraz..byt, ve kterém budete bydlet oba, by se měl líbit vám oběma

píšeš že se máte v červenci brát..jakým způsobem byt kupujete? Do podílového vlastnictví, nebo bude byt i hypotéka psány na přítele (posléze manžela) a ty budeš jen finančně přispívat?

Toto si dobře smluvně (s právníkem) ošetři, protože když tě dokáže obejít při tak závažném rozhodnutí, a to i v době kdy jste zamilovaní, pak tě jistě taky dovede vystěhovat s igelitkou v jedné ruce a dítětem v druhé, až láska vyšumí.

To samozřejmě přeháním, ale žen, které si toto nepohlídaly a pak neměly kam jít, už na babinetu několik bylo


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#3 29. 1. 2013 10:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: "Zrada" snoubence

Ty to popisuješ, jak kdybys šla bydlet někam do Himalájí a ne JENOM 20 km od tvé rodiny do velkého města. Prosím tě, babička může fungovat i 20 km  od tvého bydliště. Btw žádné děti ještě nemáte... A v Ostravě jistě je nějaká nemocnice i nějaká MHD se najde, kdyby se ti přitížilo a dle tebou popisovaného stavu bude tvůj přítel pracovat blízko, tak může doběhnout...

Mně by na tom vadilo to, že naše rozhodnutí nebylo společné.
A taky přemýšlím, jako laminanonte. Nejste přece ještě manželé. Jakým způsobem mᚠzajištěno vlastnictví bytu? Nebo bude všechno hradit ale i vlastnit on a ty můžeš (i s dětma) zůstat na ulici, kdyby něco?

Upravil(a) Eva. (29. 1. 2013 10:51)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#4 29. 1. 2013 11:11

prcccek
♥------
Registrovaný: 11. 10. 2012
Příspěvky: 17

Re: "Zrada" snoubence

Já vím, popisuji to až moc tragicky, ale v ten dnný moment jsem to cítila. Partner dělá na cestách, jezdí po celé republice, takže jen tak přiskočit nemůže...a ty stavy jsou tak šílené, že mi MHD nepomůže, protože bych na něj ani nedošla. No to vlastnictví budu muset pořešit. Můžete mi někdo poradit jak to pořešit?

Není tady

 

#5 29. 1. 2013 11:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: "Zrada" snoubence

Chceš snad říct, že nebudeš v katastru napsaná jako majitelka i ty? Když jsi psala, že už zbývá jen zápis do katastru. To už je teda dost pozdě na nějaké řešení. Taková krátkozrakost.
Třeba jste se tak domluvili. Když pořád nepracuješ, že on si bere hypotéku, bude ji splácet a byt bude jeho. To je dost dlouhá doba, co jsi bez práce. Mᚠaspoň invalidní důchod?

Upravil(a) Eva. (29. 1. 2013 11:43)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#6 29. 1. 2013 11:42

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: "Zrada" snoubence

prcccek napsal(a):

Já vím, popisuji to až moc tragicky, ale v ten dnný moment jsem to cítila. Partner dělá na cestách, jezdí po celé republice, takže jen tak přiskočit nemůže...a ty stavy jsou tak šílené, že mi MHD nepomůže, protože bych na něj ani nedošla. No to vlastnictví budu muset pořešit. Můžete mi někdo poradit jak to pořešit?

????????teprvé pořešit,když už je dle tebe kupní sml.na katastru a čeká se jen na přepis majitele?
Pokud je byt na přítele a hypo taktéž,je to to menší zlo,pořád lepší možná jednou odejít by jen s igelitkou než krom té igelitky sebou vláčet břemeno splácení něčeho,co mi neříká pane nebo kde dál nebudu bydlet a jen to budu platit.
Radím určo předmanž.smlouvu a tam ošetřit tvé investice do bytu,placení bydlení atp.

Překvapuje mě,jak je možné,že dnešní ženy v dnešní době ještě sebou takto nechávají manipulovat a jsou manipulovány a to jsi navíc vš - takže se nedivím tvému příteli,že s tebou takto jednal,dělá jen to,co mu dovolíš.

Co se týká vašich úvah o místě bydlení - jste oba patrioti jak hrom,ale to myslím není alfou a omegou tvého případu.Asi to ale díky taddy tomu všemu s vámi nedopadne nakonec nic moc - proč si nenalít čisté vody,že.

Není tady

 

#7 29. 1. 2013 11:51

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

no to přece bylo jasné už z prvního příspěvku, že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila..

byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu, takže je logické, že ona ve smlouvě nefiguruje..Navíc dodělala v srpnu VŠ a je stále bez příjmu. Kdyby byla s přítelem spolužadatelkou o hypotéku, dost možná že by na ní vůbec nedosáhli.

V tomto případě také radím předmanželskou smlouvu...


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#8 29. 1. 2013 11:56

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: "Zrada" snoubence

laminanonte napsal(a):

no to přece bylo jasné už z prvního příspěvku, že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila..

byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu, takže je logické, že ona ve smlouvě nefiguruje..Navíc dodělala v srpnu VŠ a je stále bez příjmu. Kdyby byla s přítelem spolužadatelkou o hypotéku, dost možná že by na ní vůbec nedosáhli.

V tomto případě také radím předmanželskou smlouvu...

Lami,četla jsem to samo co ty ale právě proto se pozastavuji nad prckovou větou,že bude muset vlastnictví ještě pořešit - také mi tedy není jasné co,ale jsem zvědavá na její odpověd,protože spousta lidí nemá ani páru co je to např. list vlastnictví,atd.

A pokud je opravdu vše psáno na přítele,tak je to její velké štěstí,teda hlavně ta hypoška.

Není tady

 

#9 29. 1. 2013 12:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: "Zrada" snoubence

že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila
Jestli "byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu" a výhradně(!) za svoje, pak si ona těžko něco může ošetřit. Ledaže by jí vyšel vstříc s předmanželskou smlouvou - ale taky nemusí, bohužel.
Jenže pokud "chce pořešit", je otázka co vlastně investovala.

Upravil(a) helena (29. 1. 2013 12:01)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#10 29. 1. 2013 12:02

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

ROZŠÍŘENÍ SJM: (společné jmění manželů)

Rozšířit SJM znamená, že se manželé smluvně dohodnout na tom, že majetek, který zákon určuje jako majetek výlučný (např. majetek nabytý před manželstvím jedním z nich, věci osobní potřeby, dědictví či restituovaný majetek apod.) se stane majetkem společným, majetkem spadajícím do SJM.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#11 29. 1. 2013 12:05

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: "Zrada" snoubence

laminanonte napsal(a):

ROZŠÍŘENÍ SJM: (společné jmění manželů)

Rozšířit SJM znamená, že se manželé smluvně dohodnout na tom, že majetek, který zákon určuje jako majetek výlučný (např. majetek nabytý před manželstvím jedním z nich, věci osobní potřeby, dědictví či restituovaný majetek apod.) se stane majetkem společným, majetkem spadajícím do SJM.

Rozšířené sjm není nemožné stejně tak jako jeho zúžení,ale k tomu rozšíření by dnes musel přistoupit dobrovolně jen sebevrah:dumbom:dumbom

Není tady

 

#12 29. 1. 2013 12:05

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

helena napsal(a):

že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila
Jestli "byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu" a výhradně(!) za svoje, pak si ona těžko něco může ošetřit. Ledaže by jí vyšel vstříc s předmanželskou smlouvou - ale taky nemusí, bohužel.
Jenže pokud "chce pořešit", je otázka co vlastně investovala.

no výhradně za svoje ne, když si bere hypotéku, kterou budou splácet oba, už jako manželé a byt si budou časem jistě rekonstruovat..


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#13 29. 1. 2013 12:08

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: "Zrada" snoubence

laminanonte napsal(a):

helena napsal(a):

že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila
Jestli "byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu" a výhradně(!) za svoje, pak si ona těžko něco může ošetřit. Ledaže by jí vyšel vstříc s předmanželskou smlouvou - ale taky nemusí, bohužel.
Jenže pokud "chce pořešit", je otázka co vlastně investovala.

no výhradně za svoje ne, když si bere hypotéku, kterou budou splácet oba, už jako manželé a byt si budou časem jistě rekonstruovat..

kde bereš tyhle informace?Jsem něco přehlédla?Nechce se mi znovu číst ten dl.příspěvek.

Není tady

 

#14 29. 1. 2013 12:10

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

Jaku napsal(a):

laminanonte napsal(a):

no to přece bylo jasné už z prvního příspěvku, že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila..

byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu, takže je logické, že ona ve smlouvě nefiguruje..Navíc dodělala v srpnu VŠ a je stále bez příjmu. Kdyby byla s přítelem spolužadatelkou o hypotéku, dost možná že by na ní vůbec nedosáhli.

V tomto případě také radím předmanželskou smlouvu...

Lami,četla jsem to samo co ty ale právě proto se pozastavuji nad prckovou větou,že bude muset vlastnictví ještě pořešit - také mi tedy není jasné co,ale jsem zvědavá na její odpověd,protože spousta lidí nemá ani páru co je to např. list vlastnictví,atd.

A pokud je opravdu vše psáno na přítele,tak je to její velké štěstí,teda hlavně ta hypoška.

já si totiž myslím, že jsme jí tím trochu zaskočily...ona by si vesele X let bydlela a hlavně příspívala do bydlení, které jí neříká pane a jednoho krásného dne by možná skončila na schodech s kufrem a neměla nic..

my tady těch informací mnoho nemáme, ale tak nějak to bude, jak si myslím já


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#15 29. 1. 2013 12:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: "Zrada" snoubence

když si bere hypotéku, kterou budou splácet oba, už jako manželé a byt si budou časem jistě rekonstruovat
http://www.advokatklega.cz/clanky/1-cla … emovitosti


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#16 29. 1. 2013 12:45

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: "Zrada" snoubence

laminanonte napsal(a):

Jaku napsal(a):

laminanonte napsal(a):

no to přece bylo jasné už z prvního příspěvku, že v KN nebude, proto jsem jí na to upozornila,aby si to do budoucna ošetřila..

byt kupuje přítel, bez jejího souhlasu, takže je logické, že ona ve smlouvě nefiguruje..Navíc dodělala v srpnu VŠ a je stále bez příjmu. Kdyby byla s přítelem spolužadatelkou o hypotéku, dost možná že by na ní vůbec nedosáhli.

V tomto případě také radím předmanželskou smlouvu...

Lami,četla jsem to samo co ty ale právě proto se pozastavuji nad prckovou větou,že bude muset vlastnictví ještě pořešit - také mi tedy není jasné co,ale jsem zvědavá na její odpověd,protože spousta lidí nemá ani páru co je to např. list vlastnictví,atd.

A pokud je opravdu vše psáno na přítele,tak je to její velké štěstí,teda hlavně ta hypoška.

já si totiž myslím, že jsme jí tím trochu zaskočily...ona by si vesele X let bydlela a hlavně příspívala do bydlení, které jí neříká pane a jednoho krásného dne by možná skončila na schodech s kufrem a neměla nic..

my tady těch informací mnoho nemáme, ale tak nějak to bude, jak si myslím já

No každé bydlení něco stojí,ani na podnájmu nebydlíš zdarma a kolikrát člověk rád i dobrovolně investuje do něčeho,kde se nachází většinu dne - otázka je ovšem do čeho a v jaké výši a to už je předmětem jejich další dohody,pokud se dá v jejich případě vůbec nějaká očekávat,když už na samém začátku se objevily takové problémy.

Přestaňme tady polemizovat mezi sebou (my i vy to vyřešené máme přeci)a třeba se Prcek ozve.wink

Není tady

 

#17 29. 1. 2013 12:57

prcccek
♥------
Registrovaný: 11. 10. 2012
Příspěvky: 17

Re: "Zrada" snoubence

Už jsme se s přítelem o tom bavili ohledně toho, že bych v katastru byla i já, z toho důvodu, že kdyby se cokoli stalo, abych nemusela z toho bytu pryč atd atd. Jenže problém je, že jsme si ještě nezjistili jak to vlastně je, když o hypotéku žádal on sám a byt vlastně patří bance. Mám dojem, že se tu z toho udělala dost velká tragoška.

Není tady

 

#18 29. 1. 2013 13:14

prcccek
♥------
Registrovaný: 11. 10. 2012
Příspěvky: 17

Re: "Zrada" snoubence

Do domácnosti samozřejmě přispívám celých pět let co spolu bydlíme z různých brigád. V invalidním důchodu nejsem, není důvod, studuji dál, ale hledám práci a pokud se zadaří tak školy nechám. Vůbec jsem tady nechtěla řešit otázku vlastnictví, ale dík .....Samozřejmě až budu mít práci a budu vydělávat, tak je snad samozřejmost, že se budu podílet na splácení různých věcí. Tady ze mě děláte přižívného parazita na někom jiném. sad

Není tady

 

#19 29. 1. 2013 13:23

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: "Zrada" snoubence

prcccek napsal(a):

Do domácnosti samozřejmě přispívám celých pět let co spolu bydlíme z různých brigád. V invalidním důchodu nejsem, není důvod, studuji dál, ale hledám práci a pokud se zadaří tak školy nechám. Vůbec jsem tady nechtěla řešit otázku vlastnictví, ale dík .....Samozřejmě až budu mít práci a budu vydělávat, tak je snad samozřejmost, že se budu podílet na splácení různých věcí. Tady ze mě děláte přižívného parazita na někom jiném. sad

Proboha. Jestli sis toho nevšimla, píšou Ti tady pravý opak, a sice abys "ochránila" sebe ! Jsi mladá, zamilovaná a nezlob se, mᚠzatím velmi málo zkušeností .... začti se tady do příběhů, a víš, jak vztahy také můžou končit. Aby ses opravdu nedivila, až skončíš s igelitkou v ruce a očima pro pláč. Je tady dost signálů ze strany Tvého partnera, aby si byla na pozoru.

Tvá věta .... vůbec jsem nechtěla řešit otázku vlastnictví .... to je to zásadní, co bys řešit měla ! Je to daleko důležitější než to, že babičky budeš mít 20 km od sebe.

Není tady

 

#20 29. 1. 2013 13:26

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

prcccek napsal(a):

Do domácnosti samozřejmě přispívám celých pět let co spolu bydlíme z různých brigád. V invalidním důchodu nejsem, není důvod, studuji dál, ale hledám práci a pokud se zadaří tak školy nechám. Vůbec jsem tady nechtěla řešit otázku vlastnictví, ale dík .....Samozřejmě až budu mít práci a budu vydělávat, tak je snad samozřejmost, že se budu podílet na splácení různých věcí. Tady ze mě děláte přižívného parazita na někom jiném. sad

nemyslím si, že by tu z tebe někdo dělal parazita...

otázka vlastnictví je holka zlatá možná důležitější, než fakt, že tě přítel s výběrem bytu obešel..


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#21 29. 1. 2013 13:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: "Zrada" snoubence

jsme si ještě nezjistili jak to vlastně je, když o hypotéku žádal on sám a byt vlastně patří bance
No nevím... tohle byste snad měli mít vyřešený dřív, než cokoli podepíšete... ale já jsem holt stará škola http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png

Jinak jak to vidím já - přítel vzal byt, který se ti nepozdává a neprobral to s tebou. Jenže je možný, že má pravdu, když "spěchal na to, protože má v plánu vyměnit práci a tam by už neměl tak hezký průměr platu". Řekla bych, že zvl᚝ za současný situace je pro něj výše vejplaty dost důležitá - ty jsi bez práce a nevím, jaké mᚠvůbec možnosti vzhledem k zdravotnímu stavu. To za prvé. Za druhý ty sama říkᚠ "jsem nebrala otázku bytu jako aktuální věc" - no tak se postaral sám.
Další věc - "můj stav se může kdykoli zhoršit a co já si počnu sama doma, přítel od rána do večera v práci a já tam úplně sama, tady v mém rodném městě mám celou rodinu a když už takový hrozný stav nastal, kdy jsem nemohla ani z postele vstát, tak jsem věděla, že mi kdokoli pomůže z rodiny. A to nemluvím o pomoci babiček až se narodí prcek" - trošku sobecký se mi to zdá. Rodinu mᚠdvacet kiláků, takže výrok "tam nemají za mnou ani jak dojed" není argument. Spíš se mi zdá, že se ti nechce z "jistoty", kdy je mᚠvšechny do deseti minut připravený... Podívej, mám taky vnoučata v přibližně týhle vzdálenosti a vím, že tam i tam dojedu vlakem nebo busem (i s ohledem na to, že nejezdí podle mejch představ) nejdýl do dvou hodin, což by ti mělo taky stačit - kdyby ses jó sesypala, stejně spíš budeš volat rychlou, než maminku.
No a k tomuhle "On jak si něco umane, tak přesto prostě nejede vlak... jsme spolu 7 let a z toho 5 let spolu bydlíme" nelze než dodat, že bys snad za tu dobu už měla vědět, do čeho jdeš wink
Tady ze mě děláte přižívného parazita na někom jiném.
Ale prd a vořech... big_smile
Tady se ti snažíme vysvětlit, že by sis měla ohlídat, aby ses jednou nedejbože nestěhovala nejen s igelitkou, ale taky miminem na ruce těch 20 km zpátky... a navíc bez možnosti svoje investice získat zpátky, víš.

Upravil(a) helena (29. 1. 2013 13:30)


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#22 29. 1. 2013 13:33

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

prcccek napsal(a):

Už jsme se s přítelem o tom bavili ohledně toho, že bych v katastru byla i já, z toho důvodu, že kdyby se cokoli stalo, abych nemusela z toho bytu pryč atd atd. Jenže problém je, že jsme si ještě nezjistili jak to vlastně je, když o hypotéku žádal on sám a byt vlastně patří bance. Mám dojem, že se tu z toho udělala dost velká tragoška.

no, byt není banky, je přítelův..on bude zapsán v KN jako vlastník
ve prospěch banky bude zřízeno zástavní právo, aby se s bytem nemohlo volně disponovat

banka může svolit k tomu, že budeš spoludlužník a posléze i spolumajitel bytu, pro ně je to výhodnější, mít dva dlužníky..ale předpoklad je, že budeš bonitní, tedy, že budeš vydělávat.. jinak k  tomu souhlas nedá. A počítej, že to nebude jednoduché papírování.

ohledně tvé vytučněné věty si přečti vlákno "bezdomovcem po rozvodu"  to je příběh ženy, která také bydlela léta s manželem, výlučným vlastníkem domu,do kterého investovala své děditví...

Upravil(a) laminanonte (29. 1. 2013 13:36)


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#23 29. 1. 2013 13:50

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: "Zrada" snoubence

AndreaP. napsal(a):

Tvá věta .... vůbec jsem nechtěla řešit otázku vlastnictví .... to je to zásadní, co bys řešit měla ! Je to daleko důležitější než to, že babičky budeš mít 20 km od sebe.

Přesně tak. To totiž trága je, kdybys měla děti, rozváděli byste se a ty bys zjistila, že ti v bytě právně nepatří vůbec nic. Co bys pak dělala, až by tě tvůj milý vyšoupl i s dětma, protože ti byt nepatří? A ani by neměl povinnost tě vyplatit?


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#24 29. 1. 2013 14:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: "Zrada" snoubence

prcccek napsal(a):

...a ty stavy jsou tak šílené, že mi MHD nepomůže, protože bych na něj ani nedošla. .......Můžete mi někdo poradit jak to pořešit?

zvednout telefon a zavolat lékaře/sanitku?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#25 29. 1. 2013 14:17

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: "Zrada" snoubence

Eva. napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Tvá věta .... vůbec jsem nechtěla řešit otázku vlastnictví .... to je to zásadní, co bys řešit měla ! Je to daleko důležitější než to, že babičky budeš mít 20 km od sebe.

Přesně tak. To totiž trága je, kdybys měla děti, rozváděli byste se a ty bys zjistila, že ti v bytě právně nepatří vůbec nic. Co bys pak dělala, až by tě tvůj milý vyšoupl i s dětma, protože ti byt nepatří? A ani by neměl povinnost tě vyplatit?

byla by zas tady a žádala o radu, ale byla by v mnohem větší šlamastice


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů