Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 1. 2013 23:03

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Bolest pravé zadní nohy

Mám pejska s PP,střeďáka,letos v červenci bude mít 6 let.Za posl.několik měsíců občas,i když je v klidu a třebas jen stojí,najednou bolestivě zakňučí a začne kulhat na zmíněnou nohu.Na chvíli,pak zas nějaký měsíc vše ok.Od léta se to stalo asi tak 3x,před tím vůbec ne.Pohyb má přiměřený,po nenáročném terénu,váhu akorát,spíš méně než více,snažím se,aby moc neskákal,kvalitní granule bez obilí,občas těstoviny či rýže s masem.
Mám obavu aby nešlo o něco počínajícího vážného - třreba artrozu či nějaký zánět kloubů - nemáte s tímhle někdo zkušenosti a čím se to pokusit odbourat?dík za každou radu:)

Není tady

 

#2 15. 1. 2013 5:47

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Bolest pravé zadní nohy

Tak to by me zajimalo taky co to je,protoze tata ma pejska ktery obcas zacne kulhat a ma zvednutou zadni nozicku.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 15. 1. 2013 8:36

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Bolest pravé zadní nohy

je to luxace pately a kromě operace s tím nejde dělat nic


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 16. 1. 2013 0:53

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Bolest pravé zadní nohy

Bety napsal(a):

je to luxace pately a kromě operace s tím nejde dělat nic

díky moooc Bety za nápovědu - opravdu by to mohlo být ono,odhaduji dle odborných článků,které jsem si po přečtení tvého příspěvku našla na netu,že by to u nás mohl být 1.nebo 2.stupeň a asi opravdu a bohužel ta luxace.

Ještě se o tom poradím s vetem.

Na základě tohoto jsem si taky začala studovat zdravotní poj.pro psy - kdyby musel nᚠhafan na operaci,pojištovna prý zaplatí 70% nákladů.Pojištění pak začne prý platit po měsíci od podepsání smlouvy.
Mají také možnost připojistit odpovědnost - když pes třebas srazí cyklistu a tento člověk je poškozen na zdraví i majetkově za 150Kč/rok - jen mi nebyli schopni sdělit,jaké a jestli by vůbec bylo plnění v případě,že pes by byl navolno a o to preci hl.jde.Když ho mám na vodítku,tak toho hrozí minimum:dumbom:dumbom.

Pokud máte tady někdo nějaké zkušenosti tady s tímto pojištěním a plněním,budu ráda,když přidáte k dobru své zkušenosti s tímto.

Není tady

 

#5 16. 1. 2013 16:51

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Bolest pravé zadní nohy

když pes třebas srazí cyklistu a tento člověk je poškozen na zdraví i majetkově za 150Kč/rok - jen mi nebyli schopni sdělit,jaké a jestli by vůbec bylo plnění v případě,že pes by byl navolno a o to preci hl.jde.Když ho mám na vodítku,tak toho hrozí minimum

Měli jsme takové pojištění, vlastně máme pořád:-) odpovědnost za škodu a plnění bylo v případě, že pes překoná nějakou překážku. Podhrabe se, rozkouše kotec, urve se z vodítka. Možná záleží na konkrétní smlouvě, my to měli takhle

Není tady

 

#6 17. 1. 2013 10:45

meduza
♥------
Registrovaný: 3. 12. 2012
Příspěvky: 23

Re: Bolest pravé zadní nohy

No Holčino,píšeš,že když se urve z vodítka - ale co když je na volno a vběhne cyklistovi do cesty?A tohle má právě každá pojištovna ošetřeno jinak.
Ona je tu také ještě jedna věc - dnes spousta cyklistů nevím proč nemá ani zvonek na kole.A kolkrát je neni slyšet,jak přijíždí a vždy se hodně leknu v momentě,jak mě začnou předjíždět.Přitom klidně mohu mít psa na vodítku,ale on na tom vodítku má také nějakou vůli a i on na tom vodítku, takhle může tomu poblbanýmu cyklistovi,o kterým ani jeho panička nemá ani tušení že ho má za zády,může prostě do té cesty vběhnout.A co na to pojištovna?

Tohle jsou tedy i pro mě dost důležité niance,které musí být ve smlouvě naprosto jasné,co vlastně platí.Přeci nebudu platit za něco,co je mi ve svém důsledku k ničemu.

Není tady

 

#7 19. 1. 2013 10:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Bolest pravé zadní nohy

takže meduza je jaku big_smile no vida, myslela jsem si to správně vissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#8 19. 1. 2013 11:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Bolest pravé zadní nohy

meduza napsal(a):

No Holčino,píšeš,že když se urve z vodítka - ale co když je na volno a vběhne cyklistovi do cesty?A tohle má právě každá pojištovna ošetřeno jinak.
Ona je tu také ještě jedna věc - dnes spousta cyklistů nevím proč nemá ani zvonek na kole.A kolkrát je neni slyšet,jak přijíždí a vždy se hodně leknu v momentě,jak mě začnou předjíždět.Přitom klidně mohu mít psa na vodítku,ale on na tom vodítku má také nějakou vůli a i on na tom vodítku, takhle může tomu poblbanýmu cyklistovi,o kterým ani jeho panička nemá ani tušení že ho má za zády,může prostě do té cesty vběhnout.A co na to pojištovna?

Tohle jsou tedy i pro mě dost důležité niance,které musí být ve smlouvě naprosto jasné,co vlastně platí.Přeci nebudu platit za něco,co je mi ve svém důsledku k ničemu.

Psala jsem, jak to máme ve smlouvě my. Nijak jsem to nezkoumala, dostali jsme to jako bonus k pojištění baráku. Až když pes zakousl sousedům téměř všechnu drůbež řešili jsme to přes pojišovnu a podmínkou bylo, že pes musí překonat překážku. Pochopila jsem to tak, že když ho budu mít na volno a neposlechne je to moje chyba, když bude na vodítku a urve se vztahuje se na to pojistka. Nám pes přelezl plot:-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů