Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 9. 1. 2013 23:08

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Jo a ještě jsem chtěla dodat.
Chlapi jsou asi jiní. NEmaj asi rádi všeobecně zmalovaný ženský. Je, kolikrát mě táta seřval (v 18ti) že mám černý linky. Jenže já byla provokatérka a umýt sem se nešla. Ted občas sprdne i neteř (17). Ta jen našpulí pusu a nedělá si z dědy nic. Ovšem nejvíc dědu má omotaného kolem prstu moje dcera. Ta s ním laškuje. O prázdninách ji holčina mého syna nalakovala nehty a ona je pak pyšně ukazovala dědovi. Vlezla mu na klín, dala mu pusu a říká, koukej dědo. Děda nestihl ani nadávat.

Upravil(a) dusička (9. 1. 2013 23:12)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#52 9. 1. 2013 23:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

PS: k tomu cukru, on je totiz u nas hrozne drahy zubar. A holka nema pojisteni.
Sahleb můžu Tě ujistit, že kazivost není cukrem. Může být. Ale nejdůležitější jsou geny.
Já dětem nesladila vůbec. Až můj mladší kluk byl u tchyně a ta mu sladila čaj tři kostky. On už pak hořký nechtěl. (manžel taky dost sladí). A klukovi je 16náct, a nemá jedinou plombu ani kaz.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#53 9. 1. 2013 23:11

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Jo a jinak samozřejmě přeju,aby jste se co nejdřív a co nejlíp zžili


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#54 9. 1. 2013 23:15

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb, to s tím malováním je mi jasné, já to jen myslela ve stylu, že holky si občas rády zablbnou (právě hra na princezny a tak), do školy by mi tak taky nesměla, to jako nehrozí. Je fakt, že já sama šminky nevyhledávám, maximálně oči, za dvě minuty není co řešit a to už dáávno nejsem puberák.

Není tady

 

#55 9. 1. 2013 23:17

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

A k těm úkolům. Jak dlouho trvaj úkoly. SI pamatuju, že klukům trvaly úkoly v 8 letech - druhá třída max. 15 minut.

To ti řeknu zcela přesně .... dneska čtení z čítanky, matematika a naučit se tvrdé, měkké souhlásky....za 15 minut fakt nehrozí.

Není tady

 

#56 9. 1. 2013 23:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Andrej - v pubertě jsem se malovala daleko víc než ted. Byly moderní ty černý linky. Fakt jsem byla docela zmalovaná (začala jsem v 16ti) s první trvalou. Ted už jen řasenku, nic víc. A nehty jsme na ekonomce mohly mít nalakované, ale na dlouhé.
Já taky měla na mysli to blbnutí. Je to prostě holčičí hraní. Taky jste nosili mámy boty na podpatku? - po doma při hraní?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#57 9. 1. 2013 23:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

AndreaP. napsal(a):

dusička napsal(a):

A k těm úkolům. Jak dlouho trvaj úkoly. SI pamatuju, že klukům trvaly úkoly v 8 letech - druhá třída max. 15 minut.

To ti řeknu zcela přesně .... dneska čtení z čítanky, matematika a naučit se tvrdé, měkké souhlásky....za 15 minut fakt nehrozí.

Tak já tedy nevím Andrej, ale když měli úkol z matiky, neměli z češtiny. Střídali jsme to každý den něco. A čtení nepočítám,četli max 10 minut denně.pak už stejně nevěděli o čem čtou. Fakt si nepamatuju,že by nějak dlouho seděli nad stolečkem.
Andrej - vy jste se učili jeden den tvrdé i měkké souhlásky? To se mu bude pěkně motat. Nevím tedy, ale nejdřív procvičovali jedny, pak druhý.

Upravil(a) dusička (9. 1. 2013 23:23)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#58 10. 1. 2013 10:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Jo a ještě jsem chtěla dodat.
Chlapi jsou asi jiní. NEmaj asi rádi všeobecně zmalovaný ženský. Je, kolikrát mě táta seřval (v 18ti) že mám černý linky. Jenže já byla provokatérka a umýt sem se nešla. Ted občas sprdne i neteř (17). Ta jen našpulí pusu a nedělá si z dědy nic. Ovšem nejvíc dědu má omotaného kolem prstu moje dcera. Ta s ním laškuje. O prázdninách ji holčina mého syna nalakovala nehty a ona je pak pyšně ukazovala dědovi. Vlezla mu na klín, dala mu pusu a říká, koukej dědo. Děda nestihl ani nadávat.

Jo mas pravdu, nektery chlapi nemaji radi "zmalovany" zensky. Ja taky ne.  Proti decentnimu naliceni nic nemam.
Ale pojem zmalovna zenska uz neco nadhozuje. Napadlo te vubec proc nekteri muzi nemaji radi zmalovany zensky? Zvlaste kdyz se jedna o malou holcicku?

Moje dcerunka si ale v 7 letech  malovala, try rasy, oboci, mela makeup. POdle me je to zvrhlost. Proste to tak je. Co je na tom, ze se dite nema nebo nesmi malovat. Proc se holky alespon do puberty neuci tomu, ze malovani je zbytecnist, proc se jim nenapadne vtlouka do hlavy, ze se tim nacancanim  zkrasluji. Copak nejsou dostatecne hezke bez namalovani ?

Proc tohle zadneho muze nenapadne?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#59 10. 1. 2013 10:30

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

Ja jsem s detmi delala ukoly, mely nejmene na hodinu. Kazdy den. Bylo toho opravdu hodne.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#60 10. 1. 2013 10:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastni dcera 8 let

Jsem proste prekvapena, ze 8 lete dite se chova spis jako 13 leta pubertacka; jsem prekvapena, ze je zvykla si sladit 14 kostkami caj, jsem prekvapena ze zna - pardon- jen debilni  filmy pro teenagery... Jsem prekvapena, ze  ma v hlave ty svoje  bedny malovatek,  ze chodi spat o pulnoci...
Ta holka donedávna žila v prostředí, kde to nikoho nepřekvapovalo, možná to bylo i běžný... to je tak těžký pochopit?
Zakazovat ji samozrejme budu a to konsekventne a rozhodla jsem se zaradit rychlost.
Jen by mě zajímalo, jestli k tomu zakazování jí taky oba vysvětlujete, proč by to a to dělat neměla, nebo prostě jen "musí" poslechnout.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#61 10. 1. 2013 11:00

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb, já s tvou výchovou souhlasím. Jiná země, jiná rodina, jiná výchova. Počítám, že byla někde v arabským zemích.
Prostě si zvykne, když bude mít láskyplnou rodinu. Asi jí chyběl otec a asi s vámi chce být. Anebo musí být. Podstatné je, že jste s manželem zajedno.
Držím ti palce. Ty si teď "náhradní" matka, zřejmě nastálo, tak bude prostě žít dle vašich pravidel. To je jako být u babičky, tam se může vše, doma ne. V její původní rodině to bylo jinak, teď je to prostě tak, jaká je vaše filozofie výchovy.

Není tady

 

#62 10. 1. 2013 11:29

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

helena napsal(a):

Ta holka donedávna žila v prostředí, kde to nikoho nepřekvapovalo, možná to bylo i běžný... to je tak těžký pochopit?
Zakazovat ji samozrejme budu a to konsekventne a rozhodla jsem se zaradit rychlost.
Jen by mě zajímalo, jestli k tomu zakazování jí taky oba vysvětlujete, proč by to a to dělat neměla, nebo prostě jen "musí" poslechnout.

Pozor, ja jsem to pochopila okamzite. Proc si myslis , ze jsem to nepochopila? Pro me je to nad slunce jasne, ze to bylo JINAK.

Tam, kde zila to neni toto bezny, s cim mam problemy, jeji vlastni otec neco takoveho nezna a striktne odmita. To je zalezitost jeji rodiny ze strany matky.

Pokud bude nekde bezne koureni deti, tak jako to mam jako sakra pochopit? Ja to proste absolutne zakazu. A to hned.  Jo?

Proc te zajima, jestli ji to vysvetlujeme? Co budes delat s mou odpovedi?

Upravil(a) sahleb (10. 1. 2013 11:39)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#63 10. 1. 2013 11:36

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

miaa napsal(a):

Sahleb, já s tvou výchovou souhlasím. Jiná země, jiná rodina, jiná výchova. Počítám, že byla někde v arabským zemích.
Prostě si zvykne, když bude mít láskyplnou rodinu. Asi jí chyběl otec a asi s vámi chce být. Anebo musí být. Podstatné je, že jste s manželem zajedno.
Držím ti palce. Ty si teď "náhradní" matka, zřejmě nastálo, tak bude prostě žít dle vašich pravidel. To je jako být u babičky, tam se může vše, doma ne. V její původní rodině to bylo jinak, teď je to prostě tak, jaká je vaše filozofie výchovy.

Dekuji mioo, ze souhlasis.Jo, jsem macecha a zrejme nastalo.

Nebudu uvadet odkus je,a le neni to "jina zeme", je to jen a jen rodina, ktera takhle negativne vychovava, zda se dite bude malovat v sedmi letech a nebo jeste drove. Pro me je to perverzni.  Pro me je normalni, ze treba petileta holcicka se nemaluje.

Otec ji chybel a chce s nim byt. Uz dlouhe mesice mu po telefonu neustale rikala, ze se chce odstehovat k nemu.  Zvladla to perfektne.

POdle dusicky je moje vychova jako v pastaku. Ataky  hnusna. Pro me je to neuveritelny.

Jiank ja jsem osobne u babicky nejak zvlast rozmazlovana nebyla. Ani doma. Naopak, jako priklad dam jen,  ze zmrzlinu jsem dostala jednou rocne na prazdninach. Televize neexistovala, bezne jsem chodila pesky denne 4-6 km nekdy i vice.  Spat se chodilo brzo.  Nejlepsi odmena a pohoda byla jeji cteni pohadek.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#64 10. 1. 2013 11:43

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: nevlastni dcera 8 let

Proc te zajima, jestli ji to vysvetlujeme?
Protože vidím rozdíl mezi "nesmíš, protože" a "nesmíš!".
zmrzlinu jsem dostala jednou rocne na prazdninach. Televize neexistovala, bezne jsem chodila pesky denne 4-6 km nekdy i vice.  Spat se chodilo brzo.
Když jsem byla malá, ani jsme televizi doma neměli... což přece neznamená, že bych tím argumentovala, když se moje děti chtěly koukat.
A jinak to, co píšeš, nebejvalo před lety zas tak neobvyklý - ostatně ty taky pereš na valše, jako naše babičky?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#65 10. 1. 2013 11:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Nu drogy a šminky jsou dost velký rozdíl Sahleb nemyslíš?
Víš jaký je v tom rozdíl? Děti potřebují znát proč se nesmí tohle a tohle. Mělo by se vysvětlovat. Třeba jen jednou větou, to stačí, nemusíš to okecávat.
Pervezní že se holka maluje když si hraje? To nemyslíš Sahleb vážně.
Mazlíš se s ní? I to rozmazlování je občas potřeba. Rodina přeci je zázemí, ne gril.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#66 10. 1. 2013 13:05

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb, mě by zajímalo, proč se tady vlastně na něco ptáš. Vždy ty mᚠpřece dávno jasno.
Tvoje výchova (která mě připadá spíš hodná dámy s letitou praxí v nápravném zařízení) je přece ta jediná správná,
a jak jsi tak hezky napsala -  Zakazovat ji samozrejme budu a to konsekventne a rozhodla jsem se zaradit rychlost.

Bylo ti tady několikrát taktně naznačeno, že ty asi nejsi ta, která by měla něco striktně zakazovat a přikazovat, protože jsi pro ni cizí ženská, ale měl by to, když už, dělat hlavně její otec.
Ale ty se chováš, jako buldozer.

Jen je mi docela líto té malé. A víš ty co?  Mě spíš slovo perverze naskakuje při čtení tvých příspěvků než při tom, když si malá holka namatlá pusu šminkama.


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#67 10. 1. 2013 13:08

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

Pokud bude nekde bezne koureni deti, tak jako to mam jako sakra pochopit? Ja to proste absolutne zakazu. A to hned.  Jo?

A když tě s tvýma absolutníma zákazama pošle někam, tak udělᚠco?


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#68 10. 1. 2013 15:15

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: nevlastni dcera 8 let

Je mi 26 let, mám jednoho o tři roky mladšího bratra, vyrůstala jsem v úplné rodině a hodně času s náma trávila babička. Když si vzpomenu, co jsem dělala v osmi letech. Tak po příchodu ze školy jsem si udělala domácí úlohy, pak se šlo ven (na takové sídliště, bydleli jsme pod sídlištěm, hráli jsme si tam se stejně starými dětmi, jezdili na kole, lezli po stromech atd.), kolem půl páté jsem byla doma a dívali jsme se na Dallas, tehdy to bylo velmi populární, dnes se to hodnotit taky jako stupidita. Ve druhé a třetí třídě jsem se dost dívala na Riskuj s Rosákem, což byl vědomostní pořad. Hodně jsem si četla. S babičkou jsem byla v kontaktu vyjma neděle každý den. Když jsme byli s bráchou u ní, vzpomínám si, že jsme si občas vzali její rtěnku a zmalovali se, pak jsme se tomu smáli. Nikdy mě nenapadlo se namalovat do školy či si hrát na dospělou, tj. myslet to vážně. Na televizi jsme se běžně dívali, ráno o víkendu určitě, naši, zvl᚝ otec, ještě spali a já se dívala na různé Disneyovky, dnes se mi většina z nich vůbec nelíbí. Pak ještě jedna věc, to by se taky někdo mohl chytnout za hlavu a být pobouřen. Když jsme slavili Vánoce, nalila nám babička trochu vína, tak půldeci, to mně bylo určitě víc jak osm, většinou jsem to ani nedopila, jen jsem si cucla a to bylo vše. Zdůrazňuju, že jsem nikdy nebyla opilá, vypila jsem nejvíce tři deci vína, z alkoholu mám respekt. U nás v rodině nikdy žádný alkoholik nebyl. Stejně tak se dnes nedívám téměř vůbec na TV, TV nahradil v mém případě internet. Malovat jsem se začala v deváté třídě, celou střední školu jsem se malovala - oční stíny, řasenka a pudr, když jsem odmaturovala, došla mi řasenka, už jsem si novou nekoupila a od té doby se nemaluju. Nekouřím, klasickou cigaretu jsem nikdy nekouřila, jen dvakrát vodní dýmku, párkrát jsem si z ní potáhla a moc mi to nechutnalo. Drogy jsem nikdy nezkoušela, mám k tomu silný odpor.

Sahleb, držím palce, není to a nebude to jednoduché nevlastní dceru vychovat, když byla zvyklá na odlišný režim od toho, co po ní dnes požadujete. V něčem s tebou souhlasím, v něčem vůbec. Psala jsi o kroužku. Určitě bych ji přihlásila na kroužek, nemusí být nutně sportovní, kromě známých kroužkou jako jsou např. zpěv, hra na hudební nástroj, výtvarný kroužek atd., existují turistický kroužek, klub chovatelů, různé tvoření (nemusí jít nutně o výtvarku, nám na mysli tvoření z korálků, malba na hedvábí, pedig atd.)... Je třeba vybrat něco, k čemu nemá vyloženě odpor a k čemu má aspoň trochu předpoklady. Já v předškolním věku chodila do moderní gymnastiky, mamka to dělala závodně, brzy ale pochopila, že k tomu nemám absolutně žádné předpoklady. Na ZŠ jsem chodila do rukodělných kroužků, to mě bavilo nejvíc.
Pak si myslím, že není od věci pořádit plánovací kalendář a tam společně s dcerou o víkendu naplánovat aktivity na další týden. Je možné použít i obrázky. Kalendář dát na viditelné místo, např. do obýváku nebo do kuchyně. Původně to bylo myslím vyvinuto pro autisty, ale slyšela jsem z mnoha stran, že i pro neautistické děti to není špatná věc. Dítě vidí jasně, jaké činnnosti má který den dělat.

Dušičko, myslím, že v druhé či třetí třídě mi nestačila čtvrt hodina k přípravě do školy. Občas jsme dostali na úkol se naučit básničku, myslím, že nefungoval systém "dnes je úkol z matiky, tak nemůže být z češtiny".

Není tady

 

#69 10. 1. 2013 15:25

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: nevlastni dcera 8 let

Ohledně kouření. V sedmé třídě jsme v rámci hodiny občanské výchovy dělali ve skupinkách plákáty na podporu zákazu kouření, učitelka se nám nenásilným způsobem snažila vysvětlit negativa kouření. Většina ze třídy to brala vážně a byla přesvědčena, že si nikdy nezapálí. Co se nestalo. V osmé třídě začala kouřit asi půlka třídy, na konci devítky všichni kromě mě. Vysmívali se mi, že nekouřím. Já zase nechápala je, jak si můžou připadat dospělí s cigaretou v puse. Nechápala jsem, co je na tom tak skvělého. Zda kouří z nich dnes všichni, to nevím, já se s nima nestýkám, někteří z nich mi hodně ublížili (psychická šikana). Myslím si, že všichni dnes nekouří, byl to pro ně experiment, někteří nechtěli trhat partu... Bohužel se tomu nedá tak úplně vyhnout. Zákazy nezákazy jsou kolikrát k ničemu. Kdybych moje dítě kouřilo, nebyla bych z toho nadšená, snažila bych se mu věcně vysvětlit, proč je to špatné.

Jinak musím zdůraznit, že jsem žádné dítě nevychovala, jen mohu soudit dle svých zkušeností a dle svého okolí.

Není tady

 

#70 10. 1. 2013 17:18

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Sahleb - napiš, když ji zakážeš televizi, co ta holka dělá.
Vymýšlíš jí program místo té televize?
Víš proč si tv zapne? Protože se nudí.
Děti potřebujou mít základnu, opřít se o dospělého, líp než zákazy to jde udělat. Plnit úkoly. Když jí třeba na kartičky napíšeš co má splnit, můžete hrát takovou hru, ona bude hledat kartičky po bytě, místo toho,aby čučela na tv.
Prostě tomu dítěti se věnovat, chválit, ne zakazovat. Upoutat pozornost něčím jiným.
A s tou macechou - chápu, jak to myslí April a Holčina.
Osobně bych cizímu dítěti co nejmíň zakazovala. At si zakazuje jeho biol. otec. A že má jednou za čas sušenky a cocacolu - to bych neřešila. Když to nebudete kupovat často vissla

Ona si zapla televizi hned na zacatku, protoze zila s nekym, kde se televize furt poustela. A cumelo se na ni cely den uz od rana.  Pak pro ni neexistuje zadna jina zabava.  proste se pusti. Od te dby co jsem ji rekla, ze to neni dovoleno, to uz nedela.

To ze se dite zafixuje na neutale cumeni na bednu uz v detsvi ovlivni jeho vnimani i fantazii, samo se nudi a neumi nic aktivne delat, jen pasiven prijimat.

Tady ma skolu az 6 hodin denne a k tomu ukoly a uceni se cizi reci, respektive TREM CIZIM RECEM. Atd.

Ja ji zakazuji, protoze s ni mam co do cineni. Necekam na rozhodnuti nekoho jineho. nemohu akceptovat dite v byte, kteremu nemam co zakazovat, kdyz dela neco co se mi prici.  Tatinek me silne podporuje.


Mimochodem to mame 1 km do skoly. Takze ja s ni jdu , pak prijdu domu, Pak ji jdu vyzvednout a jdeme spolu domu a pak s ni jdu znova do skoly a vratim se a pak si ji zase vyzvednu.  Takze i ja mam program.

Tohle by mělo být naopak. tatínek by měl zakazovat, ty podporovat. Až bude v pubertě omlátí ti o hlavu, že nejsi její matka tak se do ní nemᚠmontovat. Dělala jsem to samý:-)

Není tady

 

#71 10. 1. 2013 17:18

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

modrovous napsal(a):

sahleb napsal(a):

Pokud bude nekde bezne koureni deti, tak jako to mam jako sakra pochopit? Ja to proste absolutne zakazu. A to hned.  Jo?

A když tě s tvýma absolutníma zákazama pošle někam, tak udělᚠco?

Zakazat diteti koureni, jakemukoliv je naprosto v poradku. 

Koukam ze te muj pristup rozciluje.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#72 10. 1. 2013 17:21

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

Bude ta výchova také o lásce, přitulení se, společném programu a nebo jen o zákazech? Je to dítě. Víš, abyste se jednou nedivili, že dorazíte domů .... a holka nikde. Nepřeji vám to, fakt ne.

Ja jsem uvedla sve problemy, ktere jsem sama v detstvi nemela a u mych deti taky ne.  Ani naznakem. kdybych se namalovala ve 13 rodice by byli v soku a ucitele taky urcite.

Jsem proste prekvapena, ze 8 lete dite se chova spis jako 13 leta pubertacka; jsem prekvapena, ze je zvykla si sladit 14 kostkami caj, jsem prekvapena ze zna - pardon- jen debilni  filmy pro teenagery. Ja jsemsi nesmela sam a pustit televizi ani ve 13. Jsem prekvapena, ze  ma v hlave ty svoje  bedny malovatek,  ze chodi spat o pulnoci. To jsem proste nikdy nezazila a ze deti znam dost.  Cili si myslim ze j spravne tohle naraz zatrhnout.  Muj chot je stejneho nazoru. 

Uz kupodivu se to zmenilo podstatne k lepsimu. Toho, ze by zdrhla se nebojim. nebo se mam bat a dovolit ji zkazit si zuby, mit cuckrovku a choditv osmi letech  s namalovanym obocim a rty a s nalakovanymi nehty?



Me je lito takoveho ditete, ze mu nic napriklad nerikaji pohadky jako Tri orisky pro Popelku. Ja jsem mela tento film vyjimecne a jako za odmenu.

PS: mam tu nejake fotky s jejimi sestrenicemi a tetami. Musim rici, ze ve me hrklo. proste tam vypadaji jako reklama na specialni dum. Fakt a doslova.

To myslíš vážně? Chtít po dítěti z francouzsky mluvící země aby bylo nadšené z Popelky? I u nás jsou z Popelky unešení spíš ti "starší" než děti

Není tady

 

#73 10. 1. 2013 17:28

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

helena napsal(a):

Proc te zajima, jestli ji to vysvetlujeme?
Protože vidím rozdíl mezi "nesmíš, protože" a "nesmíš!".

Když jsem byla malá, ani jsme televizi doma neměli... což přece neznamená, že bych tím argumentovala, když se moje děti chtěly koukat.
A jinak to, co píšeš, nebejvalo před lety zas tak neobvyklý - ostatně ty taky pereš na valše, jako naše babičky?

Ja vidim taky rozdil mezi  "nesmíš, protože" a "nesmíš!". Zcela urcite. 

Tim, ze jsme doma nemeli televizi a kdyz jsme ji meli jsem si pred ni nemohla sedout a koukat, kdy se mi zachtelo (podle me tam davaji a hlavne davali velmi zridla neco slusneho) , jsem chtela naznacit, ze dite k vyvoji televizi nepotrebuje.

Ve mem okoli je asi 50% lidi, kteri televizi nemaji a detem ji samozrejme nikdy nepousti.  Nikomu to neschazi.
A neperou ve valse.

Muj puvodni dotaz byl, ze tohle mi vadi, kdyz dite vstane z posltele a pusti si samo televizi a  CUMI a pritom ani nevi co davaji, proste jen konzumuje zcela pasivne cokoliv.

Upravil(a) sahleb (10. 1. 2013 17:28)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#74 10. 1. 2013 17:32

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

To myslíš vážně? Chtít po dítěti z francouzsky mluvící země aby bylo nadšené z Popelky? I u nás jsou z Popelky unešení spíš ti "starší" než děti

Nevim proc se divis. je to pohadka bratri Grimmu, mezinarodne znama. A je velmi znama samozrejme ve francouzsky mluvicich zemich jako "Cinderella".  A moje nevlastni dcera ji zna.

Ten cesky film si mezitim oblibila a jeji konicek se jmenuje Jurasko.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#75 10. 1. 2013 17:35

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Nu drogy a šminky jsou dost velký rozdíl Sahleb nemyslíš?
Víš jaký je v tom rozdíl? Děti potřebují znát proč se nesmí tohle a tohle. Mělo by se vysvětlovat. Třeba jen jednou větou, to stačí, nemusíš to okecávat.
Pervezní že se holka maluje když si hraje? To nemyslíš Sahleb vážně.
Mazlíš se s ní? I to rozmazlování je občas potřeba. Rodina přeci je zázemí, ne gril.

Odkud vis, ze ji nic nevysvetlim? 

Ne perverzni proste povazuju, ze holka ktere je 5, 6, 7 let ma rtenky, rasenku, pudry, barvicku na tvare, tuzku na oboci ve dvou krabicich a bezne to pouziva.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů