Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 8. 1. 2013 11:45

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: nevlastni dcera 8 let

Tak ja si jako dite take v sobotu rano pustila televizi.Nic divneho na tom nebylo.To same moje deti,kdyz byli male.Samozrejme se jim libili jine pohadky nez treba me.Popelka,princezna ze zlatou hvezdou..... je take nenadchli.Jim se treba libila ta kreslena pohadka o kacerech jak tam byl strycek skrblik.Coz ja pokladala za peknou blbost.Me se take nelibili filmy ktere se libily mym rodicum.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#27 8. 1. 2013 11:56

Daphné
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 9. 2009
Příspěvky: 2683

Re: nevlastni dcera 8 let

Nemůžeš jí pořídit něco jako tablet, nebo jednoduchý počítač, ve kterém by mohla pouštět jen vámi "cenzurované" pohádky a pořady, nebo třeba hry, a to ve vámi schváleném časovém rozsahu? Možná tím sledováním programů se snadněji a rychleji naučí jazyk, a musí přece mít nějakou zábavu nebo odměnu...dítě by se nemělo nudit, a i hrou se cvičí mozek, reakce, pohotovost, přece.

Není tady

 

#28 8. 1. 2013 13:50

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: nevlastni dcera 8 let

Ahojky - letos mi bude 45 - a já jsem si jako dítě mohla klidně po příchodu ze školy zapnout televizi - stejně tam na těch dvou černobílých programech bylo houby. V sobotu i neděli jsem klidně spala do desíti a byla v pyžamu až do oběda, a co? Jsem slušný člověk, vychovala jsem dvě děti, pokud vše dopadne tak obě letos skončí vysokou školu a už mají práci i bydlení, nekradu, nefetuju, očas si dám vínko a kdysi jsem kouřila. Rodiče mně nebili a školu jsem zvládala s přehledem. Můj manžel na tom byl podobně - hodně mých vrstevníků to zase měli doma podobné jako Sahleb - každý prostě tu rodinu vedl a děti vychovával podle sebe, podle toho co bylo "moderní", podle zažitých stereotypů v rodině.
Moje děti už zažily něco jiného - měly počítač, na televizi koukaly kdy chtěly, pokud měly splněné povinnosti do školy a doma. Dcera se parádila, syn hrál PC hry.
A manželovy dvojčata mají teď 10 let - televize je moc nezajímá, zato počítač, facebook, emaily, hodně paráda, šminky, ale taky brusle, kolo. Za největší pohodu považují zajít do McDonalda, chodit po obchodech atd. atd. Je to jiné než za mně, jiné než za mých dětí, doba je prostě jiná. Vzhledem k tomu, že jsem macecha, do výchovy manželovi zasahuji pouze v případě, že se to týká mně. Když jsou u nás doma, snažím se aby dodržovaly naše pravidla - ale ne nijak striktně. Poslední slovo má manžel. Přece jenom ty holčičky musí co 14 dní pendlovat ze svého pokojíčku k tatínkovi, kde takové pohodlí není, courají mezi svými rodiči, kde jeden pro druhého nemá moc hezké slovo.
Ale na úkor toho, že se neumí kromě počítače  samy zabavit, a chodit po McDonaldech a nákupech my rozhodně nepodporujeme, my jim vymýšlíme program a musíme se jim intenzivně věnovat, povídat si s nimi, hrát si s nimi a tak.
Ale nikdy jsem nesrovnávala jak vychovávali mně, jak jsem vychovávala svoje děti - je to teď prostě jiné.kapitulationkapitulation


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#29 8. 1. 2013 17:04

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

a co potom dělá? jaký program ji vymyslíš? věnuješ si ji?

Nechapu otazku, ty povazujes za bezne a divis se mi, ze nechc,i aby si poustela televizi a pak se ptas, zda se ji venuji.

když ji zakážeš TV, co pak má holčička dělat? jede podle tvého programu - to znamená, že se ji věnuješ, hrajete si spolu, povídáte si,......... nebo si může dělat co chce, ale nesmí se koukat na telku?

Není tady

 

#30 8. 1. 2013 17:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.

jsi macecha a můžeš být hodná macecha nebo zlá. zatím jsi najela na dráhu té zlé macechy .

Není tady

 

#31 8. 1. 2013 17:30

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):

holcina napsal(a):

sahleb, bude to nadlouho. Ale bacha, ten "zlý" by měl být hlavně manžel. Ty to jen udržuj

stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.

Asi si nerozumíme. Aby to nedopadlo tak, že ty budeš zakazovat, nařizovat a dcerka tě za pár týdnů pošle někam. Dala bych jí čas, je u vás opravdu chvilku a nemá to jednoduché. Jo, pravidla určitě, ale jestli na ně není zvyklá vůbec tak pomalu

Není tady

 

#32 9. 1. 2013 22:14

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

aprill napsal(a):

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):


stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.

jsi macecha a můžeš být hodná macecha nebo zlá. zatím jsi najela na dráhu té zlé macechy .

To myslis vazne? To je tvuj pohled nebo to ma byt pohled te nevlastni dcery?

Jsem zla, protoze dite necpu cocacolou a susenkama a ze ji neposadim na cel yden pred pitomou televizi? Ze diteti zalazu sminky (muj manzel omdlival)....

Mimochodem s temi sminkami. Moje deti mi uz  pred lety solidarne- jak to nekdy umi - sdelili , ze nepripada v uvahu abych si nekdy dala udelat ty plasticky nehty.  I takovy pohled je mozny.  Bylo v jejich proslovu znat opovrzeni.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#33 9. 1. 2013 22:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb - napiš, když ji zakážeš televizi, co ta holka dělá.
Vymýšlíš jí program místo té televize?
Víš proč si tv zapne? Protože se nudí.
Děti potřebujou mít základnu, opřít se o dospělého, líp než zákazy to jde udělat. Plnit úkoly. Když jí třeba na kartičky napíšeš co má splnit, můžete hrát takovou hru, ona bude hledat kartičky po bytě, místo toho,aby čučela na tv.
Prostě tomu dítěti se věnovat, chválit, ne zakazovat. Upoutat pozornost něčím jiným.
A s tou macechou - chápu, jak to myslí April a Holčina.
Osobně bych cizímu dítěti co nejmíň zakazovala. At si zakazuje jeho biol. otec. A že má jednou za čas sušenky a cocacolu - to bych neřešila. Když to nebudete kupovat často vissla


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#34 9. 1. 2013 22:19

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

sahleb napsal(a):

aprill napsal(a):


stolt  přesně tak

Nerozumim, nechapu a neaplikuji.  Ja mam byt jako t"hodna" ? Co to je? A otec ne?

Oba vychovavame stejne a mame stejny nazor.  Ja to znam od rodicu, muj tata byl bajecny jako tata. Taky mezi znamymi se to neaplikuje.  U me plati konsekvence v pozadavcich.

Asi si nerozumíme. Aby to nedopadlo tak, že ty budeš zakazovat, nařizovat a dcerka tě za pár týdnů pošle někam. Dala bych jí čas, je u vás opravdu chvilku a nemá to jednoduché. Jo, pravidla určitě, ale jestli na ně není zvyklá vůbec tak pomalu

Zakazovat ji samozrejme budu a to konsekventne a rozhodla jsem se zaradit rychlost. 

Zatim to funguje.  Spoustu veci uz nedela, tak 90% Chodi pravidelne spat, nesminkuje se, minimum televize a kdyz tak v nemcine a ne v e francouzstine.... minimum cukru, zadne nakupy blbin....u me to jinak nejde. A nepujde.   Zadnych zakazanych  veci se uz nedotkla. Ale zcala chodit mezi deti, presto ze zna par slov,  kamaradi se s nimi.  Holciny ji maji rady.

PS: Nema me kam poslat, ani tatinka nema kam poslat. Ten ma nazor stejny.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#35 9. 1. 2013 22:21

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb - buzerace - seš macecha - minimum televize - bud jenom v němčině nebo v francouštině. To je jak v pastáku. usch
máte štěstí že je holka bezproblémová, no nechci nic zakřiknout, ale ještě není konec. Puberta se blíží.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#36 9. 1. 2013 22:25

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

Bude ta výchova také o lásce, přitulení se, společném programu a nebo jen o zákazech? Je to dítě. Víš, abyste se jednou nedivili, že dorazíte domů .... a holka nikde. Nepřeji vám to, fakt ne.

Není tady

 

#37 9. 1. 2013 22:26

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Sahleb - napiš, když ji zakážeš televizi, co ta holka dělá.
Vymýšlíš jí program místo té televize?
Víš proč si tv zapne? Protože se nudí.
Děti potřebujou mít základnu, opřít se o dospělého, líp než zákazy to jde udělat. Plnit úkoly. Když jí třeba na kartičky napíšeš co má splnit, můžete hrát takovou hru, ona bude hledat kartičky po bytě, místo toho,aby čučela na tv.
Prostě tomu dítěti se věnovat, chválit, ne zakazovat. Upoutat pozornost něčím jiným.
A s tou macechou - chápu, jak to myslí April a Holčina.
Osobně bych cizímu dítěti co nejmíň zakazovala. At si zakazuje jeho biol. otec. A že má jednou za čas sušenky a cocacolu - to bych neřešila. Když to nebudete kupovat často vissla

Ona si zapla televizi hned na zacatku, protoze zila s nekym, kde se televize furt poustela. A cumelo se na ni cely den uz od rana.  Pak pro ni neexistuje zadna jina zabava.  proste se pusti. Od te dby co jsem ji rekla, ze to neni dovoleno, to uz nedela.

To ze se dite zafixuje na neutale cumeni na bednu uz v detsvi ovlivni jeho vnimani i fantazii, samo se nudi a neumi nic aktivne delat, jen pasiven prijimat.

Tady ma skolu az 6 hodin denne a k tomu ukoly a uceni se cizi reci, respektive TREM CIZIM RECEM. Atd.

Ja ji zakazuji, protoze s ni mam co do cineni. Necekam na rozhodnuti nekoho jineho. nemohu akceptovat dite v byte, kteremu nemam co zakazovat, kdyz dela neco co se mi prici.  Tatinek me silne podporuje.


Mimochodem to mame 1 km do skoly. Takze ja s ni jdu , pak prijdu domu, Pak ji jdu vyzvednout a jdeme spolu domu a pak s ni jdu znova do skoly a vratim se a pak si ji zase vyzvednu.  Takze i ja mam program.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#38 9. 1. 2013 22:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb - přijde mi ta Tvoje výchova hnusně omezená.
že s ní jdeš, pak s ní zase přijdeš, že ji tohle zakážeš, tohle zakážeš.
Nic nepíšeš o společném hraní, o společném prožitku, zážitku.
Jaký máte spolu vztah? Pohladíš jí? Přitulíš jí? Nebo seš odměřená,protože si najela na zákazy. Promin, že to říkám, ale jak píšeš, tak mi to přijde od Tebe jednání jak studenej čumák.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#39 9. 1. 2013 22:29

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

Tady ma skolu az 6 hodin denne a k tomu ukoly a uceni se cizi reci, respektive TREM CIZIM RECEM. Atd.


Mám jediný dotaz .... a kde je hraní si? Sahleb, chápu to, že odsuzuješ ponocování, to já taky, chápu, že nechceš, aby celý den koukala na televizi....ale fakt by si měla ubrat. Todle se vám vymstí. Musíte jí nechat něco jejího, a ne zcela potlačit její osobnost.

Není tady

 

#40 9. 1. 2013 22:38

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

AndreaP. napsal(a):

Bude ta výchova také o lásce, přitulení se, společném programu a nebo jen o zákazech? Je to dítě. Víš, abyste se jednou nedivili, že dorazíte domů .... a holka nikde. Nepřeji vám to, fakt ne.

Ja jsem uvedla sve problemy, ktere jsem sama v detstvi nemela a u mych deti taky ne.  Ani naznakem. kdybych se namalovala ve 13 rodice by byli v soku a ucitele taky urcite.

Jsem proste prekvapena, ze 8 lete dite se chova spis jako 13 leta pubertacka; jsem prekvapena, ze je zvykla si sladit 14 kostkami caj, jsem prekvapena ze zna - pardon- jen debilni  filmy pro teenagery. Ja jsemsi nesmela sam a pustit televizi ani ve 13. Jsem prekvapena, ze  ma v hlave ty svoje  bedny malovatek,  ze chodi spat o pulnoci. To jsem proste nikdy nezazila a ze deti znam dost.  Cili si myslim ze j spravne tohle naraz zatrhnout.  Muj chot je stejneho nazoru. 

Uz kupodivu se to zmenilo podstatne k lepsimu. Toho, ze by zdrhla se nebojim. nebo se mam bat a dovolit ji zkazit si zuby, mit cuckrovku a choditv osmi letech  s namalovanym obocim a rty a s nalakovanymi nehty?



Me je lito takoveho ditete, ze mu nic napriklad nerikaji pohadky jako Tri orisky pro Popelku. Ja jsem mela tento film vyjimecne a jako za odmenu.

PS: mam tu nejake fotky s jejimi sestrenicemi a tetami. Musim rici, ze ve me hrklo. proste tam vypadaji jako reklama na specialni dum. Fakt a doslova.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#41 9. 1. 2013 22:40

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

AndreaP. napsal(a):

Tady ma skolu az 6 hodin denne a k tomu ukoly a uceni se cizi reci, respektive TREM CIZIM RECEM. Atd.


Mám jediný dotaz .... a kde je hraní si? Sahleb, chápu to, že odsuzuješ ponocování, to já taky, chápu, že nechceš, aby celý den koukala na televizi....ale fakt by si měla ubrat. Todle se vám vymstí. Musíte jí nechat něco jejího, a ne zcela potlačit její osobnost.

Hrani si  je zcela bezne, proto taky dostala hracky k vanocum.  Povazuji to za tak samozrejme, ze jsem o tom nepsala, taky protoze s tim nemam problem.

Ovsem tu skolu 6 hodin ma a naucit se ty tri jazyky musi. Skola je samozrejme priorita. Zatim ji to jde vyborne as libi se ji to.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#42 9. 1. 2013 22:45

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Sahleb - přijde mi ta Tvoje výchova hnusně omezená.
že s ní jdeš, pak s ní zase přijdeš, že ji tohle zakážeš, tohle zakážeš.
Nic nepíšeš o společném hraní, o společném prožitku, zážitku.
Jaký máte spolu vztah? Pohladíš jí? Přitulíš jí? Nebo seš odměřená,protože si najela na zákazy. Promin, že to říkám, ale jak píšeš, tak mi to přijde od Tebe jednání jak studenej čumák.

Zakazala jsem ji veci, ktere se k diteti nehodi. Jdu s ni do skoly, protoze ji doprovazim . NEZNA TO TADY, proboha. Rano je tma a je to nejmin kilometr a dost slozite.   Vzdyt tu bydli jen par tydnu. Ji se to libi, mame z toho legraci. Co je na tom hnusneho?

O spolecnem hrani nepisu, protoze to neni zadny, ABSOLUTNE ZADNY problem.  Nepisu tu nas denni program, ale jen o problemech , ktere neznam. JE to jasny? POMOOOOOOOC  kapitulation


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#43 9. 1. 2013 22:45

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Takže chceš Sahleb změnit holku k obrazu svému?
Nevím, odkud holka pochází, ale v jejim kraji to bylo asi normální, že se všechny ženský malovaly a strojily.
Jasně - u vás to normální není tak to dělat nebude. To chápu.
ALe striktně zakazovat. Co takhle udělat z toho hru?
Já jsem takový blázen,že bych si sedla a řekla jí,at mě taky namaluje. Vždyt je to jen hra s barvičkama. Vysvětlila bych jí, že žijete jinde, že se osmiletý holku u vás nemalujou.
Víš Sahleb, Ty si překvapená, že si to nezažila. Ty si nežila její život do těch osmi let.
A víš co je důležitější v rodině, kde je máma, táta ,dítě.
Pohoda, láska.
ono něco říct, že tedy ne, jde i bez zákazu. Jemně a s citem.
A Tři oříšky pro Popelku. KDyž byla vychovávaná někde jinde, a asi dost odlišně, blbá POpelka jak pravila ve filmu ta americká herečka s velkou pusou (ted si zaboha nevzpomenu, jak si jí zaplatil Richard Gere) ji fakt nic neříká. Jo tenhle film by se holčině mohl líbit. stolt


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#44 9. 1. 2013 22:46

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Sahleb - přijde mi ta Tvoje výchova hnusně omezená.
že s ní jdeš, pak s ní zase přijdeš, že ji tohle zakážeš, tohle zakážeš.
Nic nepíšeš o společném hraní, o společném prožitku, zážitku.
Jaký máte spolu vztah? Pohladíš jí? Přitulíš jí? Nebo seš odměřená,protože si najela na zákazy. Promin, že to říkám, ale jak píšeš, tak mi to přijde od Tebe jednání jak studenej čumák.

Zakazala jsem ji veci, ktere se k diteti nehodi. Jdu s ni do skoly, protoze ji doprovazim . NEZNA TO TADY, proboha. Rano je tma a je to nejmin kilometr a dost slozite.   Vzdyt tu bydli jen par tydnu. Ji se to libi, mame z toho legraci. Co je na tom hnusneho?

O spolecnem hrani nepisu, protoze to neni zadny, ABSOLUTNE ZADNY problem.  Nepisu tu nas denni program, ale jen o problemech , ktere neznam. JE to jasny? POMOOOOOOOC  kapitulation

Nepíšu nic o tom,že by bylo hnusné ji vyprovázet. Pleteš si pojmy a dojmy.
To je snad samozřejmé,že holku vyprovázíš, když je u vás krátkou dobu.
Ptala jsem se, co děláte společně. To mi asi neodpovíš,že.
Protože holka má tolik úkolů a učení ,že na hraní nezbývá čas.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#45 9. 1. 2013 22:48

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Sahleb - buzerace - seš macecha - minimum televize - bud jenom v němčině nebo v francouštině. To je jak v pastáku. usch
máte štěstí že je holka bezproblémová, no nechci nic zakřiknout, ale ještě není konec. Puberta se blíží.

Mno, ja znam ve svem okoli lidi, kteri televizi vubec nemaji a ani deti se na ni nedivaji. lol ja povazuji pro dite pozitivni, ze prave nesedi pred televizi. 


Jeji rodna rec je francouzstina a kdyz je program ve francouzstine a ona se diva, je to fakt buzerace?
Je pro tebe buzerace a hnus se divat na televizi v rodnem jazyce? Myslis to vazne?


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#46 9. 1. 2013 22:49

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: nevlastni dcera 8 let

Sahleb, já to všechno chápu, je jasné, že škola je priorita.
14 kostek cukru si neumím představit, pro mě je to absolutně nevypitelné pak, mé děti pijí čaj skoro hořký, jsou tak naučené.
Jen je třeba si uvědomit, že ona ve své podstatě nemůže za to, kde a jak vyrůstala. Holky se běžně šlechtí si myslím (ano, za nás to nebylo, nesměli jsme mít na základce ani namalované nehty, to až pak na střední). Chci tím říct, že pokud si blbne doma, tak by mi to nevadilo, vlastně si tím utváří i svůj pozdější vkus, do školy pochopitelně bych výstřelky taky nedovolila.
K těm pohádkách, mám 8,5 letého syna a Popelka ho taky nebaví. Nenutím ho. K čemu by to bylo?

Není tady

 

#47 9. 1. 2013 22:54

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Sahleb - buzerace - seš macecha - minimum televize - bud jenom v němčině nebo v francouštině. To je jak v pastáku. usch
máte štěstí že je holka bezproblémová, no nechci nic zakřiknout, ale ještě není konec. Puberta se blíží.

Mno, ja znam ve svem okoli lidi, kteri televizi vubec nemaji a ani deti se na ni nedivaji. lol ja povazuji pro dite pozitivni, ze prave nesedi pred televizi. 


Jeji rodna rec je francouzstina a kdyz je program ve francouzstine a ona se diva, je to fakt buzerace?
Je pro tebe buzerace a hnus se divat na televizi v rodnem jazyce? Myslis to vazne?

Netušila jsem,že rodný jazyk holky je francouština. Psala si,že se učí nové jazyky - pochopila jsem němčinu a francouštinu. Proč by se třeba nemohla dívat na anglické pořady? big_smile
Buzerace je od Tebe, jakým způsobem ji to zakazuješ. Tady nejde o televizi.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 9. 1. 2013 23:01

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

dusička napsal(a):

Takže chceš Sahleb změnit holku k obrazu svému?
Nevím, odkud holka pochází, ale v jejim kraji to bylo asi normální, že se všechny ženský malovaly a strojily.
Jasně - u vás to normální není tak to dělat nebude. To chápu.
ALe striktně zakazovat. Co takhle udělat z toho hru?
Já jsem takový blázen,že bych si sedla a řekla jí,at mě taky namaluje. Vždyt je to jen hra s barvičkama. Vysvětlila bych jí, že žijete jinde, že se osmiletý holku u vás nemalujou.
Víš Sahleb, Ty si překvapená, že si to nezažila. Ty si nežila její život do těch osmi let.
A víš co je důležitější v rodině, kde je máma, táta ,dítě.
Pohoda, láska.  ono něco říct, že tedy ne, jde i bez zákazu. Jemně a s citem.
A Tři oříšky pro Popelku. KDyž byla vychovávaná někde jinde, a asi dost odlišně, blbá POpelka jak pravila ve filmu ta americká herečka s velkou pusou (ted si zaboha nevzpomenu, jak si jí zaplatil Richard Gere) ji fakt nic neříká. Jo tenhle film by se holčině mohl líbit. stolt

Rikalas ze : přijde mi ta Tvoje výchova hnusně omezená. že s ní jdeš, pak s ní zase přijdeš,

Tak jsem odpovedela, ze doprovazet ji musim a ona to moc chce.   Asi se pletu..... spolecne delame spoustu beznych veci, co delaji rodice s detmi. Treba zrovna vylet na lyzich.... to co dela kazdy. O to mi nejde. kapitulation

Pochop, ze kdyz tvoje dite dostane rozvrh hodin, ze to musi abslvovat. nebop myslis ze ne? Co ja s tim mam delat. A uloly napsat taky musi, ne? Co ja s tim? To musi - ver mi - delat i jeji spoluzaci. A pokud se nenauci brzo jazyky, tak bude v haji.
....................

Nechci ji zmenit k obrazu svemu.   O lasce v rodine toho vim dostatecne, ale pro nas oba to neznamena, ze dite posadim pred televizi, damji cocacolu, hromnadku cukru, a sminky.

Memu manzelovi se dela (povaz a je ze stejne zeme) nasprosto blivno, pri predstave, ze jej jeho mala dcera nasminkovana a ma nalakovany nehty.No a  me taky.  Samozrejme jsem ji rekla, presne to co pises.
Pohadku o Popelce zna. MMCH.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#49 9. 1. 2013 23:05

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: nevlastni dcera 8 let

Tak to je fajn,jestli si jí to řekla, tak jak jsem měla na mysli.
Pochopila jsem z Tvého psaní, jak kdyby na mě ty písmenka prskali ten ton zakazovacího hlasu.
Samozřejmě že je špatné čučet pořád na televizi, jíst brambůrky.
Ale třeba to malování bych jí občas nechala, at si hraje na princeznu. Když si bude hrát doma a nebude chodit namalovaná do školy.
My jsme taky takhle s holkama blbly. Dávaly jsme si natáčky, potají si půjčovaly šminky od mámy.
A k těm úkolům. Jak dlouho trvaj úkoly. SI pamatuju, že klukům trvaly úkoly v 8 letech - druhá třída max. 15 minut.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 9. 1. 2013 23:08

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: nevlastni dcera 8 let

AndreaP. napsal(a):

Sahleb, já to všechno chápu, je jasné, že škola je priorita.
14 kostek cukru si neumím představit, pro mě je to absolutně nevypitelné pak, mé děti pijí čaj skoro hořký, jsou tak naučené.
Jen je třeba si uvědomit, že ona ve své podstatě nemůže za to, kde a jak vyrůstala. Holky se běžně šlechtí si myslím (ano, za nás to nebylo, nesměli jsme mít na základce ani namalované nehty, to až pak na střední). Chci tím říct, že pokud si blbne doma, tak by mi to nevadilo, vlastně si tím utváří i svůj pozdější vkus, do školy pochopitelně bych výstřelky taky nedovolila.
K těm pohádkách, mám 8,5 letého syna a Popelka ho taky nebaví. Nenutím ho. K čemu by to bylo?

Spravne Andreo, ona za to ve sve podstate nemuze. To si oba s manzelem velmi dobre uvedomujeme. 

Holky se bezne slechti, ale ne, ze by si malovaly v sedmi oboci (!), rasy a rty a nehry.  U nas na gymplu se nehty lakovat nesmely. Moje mati me odrazopvala od sminek i na vysoke.  Ja jsem se v te dobe uz malovala, ale ne nehty. To v mem okruhu neexistuje, dokonce ani ty plastovy dodnes.

Popelka se Safrankovou ji zacala uzasne bavit, uz se divala trikrat. Jeji konicek se jmenuje Jurasko.

PS: k tomu cukru, on je totiz u nas hrozne drahy zubar. A holka nema pojisteni.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů