Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#226 11. 1. 2013 23:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

holcina napsal(a):

sahleb napsal(a):

holcina napsal(a):


Podle mě to má společného hodně. Ty nejsi její matka. A nemluvím o tom, že mᚠčekat co otec. Ale ty základní pravidla by měl nastavit on a ty to podporovat.

Tohle by mělo být naopak. tatínek by měl zakazovat, ty podporovat Tahle veta plati jen pro nebiologickou matku? Biologicka muze?  To jsem nevedela.

Tatinek ji zakazuje presne to co ja, a vyzaduje abych to konsekventne dodrzovala. Je z ni jese vic na vetvi.  Ona takova driv vubec nebyla. je z jeji vychovy silne rozcarovan.

Ano, on je v tom totiž velký rozdíl

No, on asi existuje dôvod, prečo diea nevyrastá u matky. A to neznamená, že mu teraz nikto nebude môc nič zakáza alebo prikáza, keď je biologická mama X kilometrov ďaleko a otec trebárs v práci... Aj v škole jej iste niečo zakazujú a prikazujú. Ide skôr o to AKO a PREČO sa to robí. Či kvôli egu a pocitu dôležitosti macochy, alebo z lásky bio otca a nebio matky - a po spoločnej dohode.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#227 12. 1. 2013 0:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

Eva. napsal(a):

Odkud holčička je, se ptám proto, že teď už je mi srozumitelnější, jak jsi s nadšením popisovala vizហtvého manžela a krásu jeho těla, nízký věk oproti tvému atd.

Kristepane, a čo to má spoločné s príbehom dievčatka? Neporušuj prosím pravidlá Babinetu a súkromné mossadoviny, súkromné problémy a súkromné veci si vybavuj v SZ, a neoffotpikuj tu, dobre? offtopic


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#228 12. 1. 2013 0:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

helena napsal(a):

Ja je nenosim a nehty si nelakuji. ( jako moje matka, tety, svagrove, babicky, sestrenice).
Hodně píšeš o tom, jak ne/dělᚠto, co ostatní (případně jak se to ne/dělalo, když jsi byla malá)... a zdá se, že to považuješ za jakousi "zásluhu" či něco, nač lze být "hrdá".
Nemělo by ti spíš být "uplne putna" jak to mají jinde?

To si zrejme vubec nepochopila. kapitulation

Ale ani ja...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#229 12. 1. 2013 0:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

posel napsal(a):

jarena napsal(a):

To že se tvoje děti opovržlivě vyjadřují o tom, kdybys měla zájem si nevhat udělat gelové nehty  n e n í   o těch gelových nehtech. Je to o těch dětech, které jsi vychovala k obrazu svému, chápeš? Co se mají děti co vyjadřovat opovržlivě k tvým nehtům? Kdyby ses válela opilá ve škarpě, tak to opovržení chápu. Ty si vždycky ze všeho vybereš jen to, co se ti hodí a jedeš jako kolovrátek. Mám opravdu obavy, že ti v dětství hodně ublížili a ty o tom možná ani nevíš, nebo nechceš vědět. A vzhledem k tomu, jak popisuješ své příbuzenstvo, tak má obavu, že jste všichni u jehovistů a nebo tak podobně. Já ty sekty a jejich zákony moc neznám, ale tohle dělají i třeba Amišové, Hutterité atd. Jinak to fakt nechápu.
Ze všech těch tvých hrozných problémů s dcerou je problém jen jeden, že má chodit včas spát, když jde druhý den do šloky. Ostatní jsou blbosti, co normální matka vyřeší mrknutím oka a nebude se nad tím vůbec pozastavovat. A zasde jeď kolovrátku. Vůbec ti není divné, že s tebou skoro nikdo nesouhlasí? Nezapaluje?

já mám taky pocit, že se tazatelka nechce radit, ale hádat. není to konstruktivní diskuze a připadá mi zbytečná. suma sumárum nemá tu holku ráda, to macechy většinou nemají a hledá mouchy. nepotřebuje řešit dítě, ale sebe

Hovor za seba, prípadne za svoju macochu, dobre?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#230 12. 1. 2013 0:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

jarena napsal(a):

Daphné napsal(a):

Proč si žádná z žen okolo tebe (švagrové, sestřenice, tety a tak) nelakují nehty? Třeba i bezbarvým lakem, po manikúře? Vždy to dělají i královny, hraběnky, diplomatky.....Nemusíš mi odpovídat, jen mi to přijde divné, takové jakoby nesvobodné.

Jen jedna otázka pro diskutantky: Víte, jestli si ženy z vašeho příbuzenstva nějak upravují nehty? Já ne. A v životě by mě to ani nezajímalo. Říkam, je to nějaká sekta nebo komunita uznávající jiný způsob života. Zakladatelka je v podávání svých názorů velmi agresivní a takhle se chovají vyznavači skoro všech ideologií.

Viem to big_smile a nie, nie sme sekta. Niektoré si mažujú/mažovaly (nech im dá pánboh večnú slávu), iné nie. Z môjho pohžadu to nie je ani známka charakteru, ani morálky, ani lásky, ani inteligencie, maximálne tak rozdielneho ne/vkusu.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#231 12. 1. 2013 0:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: nevlastni dcera 8 let

sahleb napsal(a):

dusička napsal(a):

Je to smutný,že si Sahleb nebyla rozmazlovaná. Ono to totiž je někdy krásné a neuškodí to. Hřejivá náruč je to nejlepší na světě.

Babicky tedy jsou na rozmazlovani?  Na rozdil od rodicu? nebo rodice rozmazluji taky?  nebo rodice nesmi?

Mezi nami je ten rozdil, ze u tebe ma slovo rozmazlovani jiny pojem nez u me. Rozmazlovani je podle me, treba kupovani cokolady kazdy den, spani az o pulnoci. Tedy pro me to ma trochu negativni vyznam.

Pro me absence rozmazlovani neznamena v zadnem pripade absenci hrejive naruce. A naopak hrejiva naruc pro me nerovna se rozmazlovani. Hrejive neruce a naruci jsem mela dostatecne. Dokonce hojne i od otce, ktery by mel byt ten "zly".

Rozmaznávanie mi príde ako rovnováha k sparanskej výchove... a negatívne vnímam akurát extrémy, v oboch smeroch, a práve nedostatok rovnováhy a umiernenosti. Medzi väznicou na Borech a rozmaznaním až do nespratnosti existuje dos vežká škála na to, aby sa človek do nej trafil.

Upravil(a) Selima (12. 1. 2013 0:33)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů