Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » neplacení zdravotního pojištění-případné vymáhání po příbuzných

#1 16. 12. 2012 19:07

Adamíra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 22. 9. 2006
Příspěvky: 423

neplacení zdravotního pojištění-případné vymáhání po příbuzných

Dobrý den, moc prosím o právnickou radu. Mám sestru, která má určitým náboženstvím naprosto "vymytý mozek". Je jí cca 30 let.Nyní x-let žila v zahraničí v rámci jisté náboženské skupiny. Po celou dobu jsme jí z vlasní vůle hradili zdravotní pojištění (jako osoby bez zdanitelných příjmů). Bohužel sestra naprosto nechápe, že pokud nebude pracovat, platit mj. sociální pojištění, nebude mít nikdy důchod atd.
Nyní se vrátila, pár dní přebývala u rodičů, poté beze slova odešla neznámo kam, bohužel naprosto bez jakékoliv komunikace, či snahy o zapojení do běžného života.
Nyní k mému dotazu. Vzhledem k tomu, že se jedná o naprosto dospělého člověka (by se tak nechová-a to vystudovala i vš), jsem pro to, abychom jí přestali hradit zdravotní pojištění. Je jasné, že tím vzniknou dluhy, penále a v závěru to skončí exekucí (ona nic však nevlastní). Rušíme jí trvalý pobyt u rodičů, nebo tam nebydlí, trvalý pobyt tedy bude mít na obci. Hrozilo by nám potenciální nebezpečí vzhledem k jejímu případnému nehrazení zdravotního pojištění (nedej bože nějaké případné půjčky)? Mohou dluhy svéprávného člověka vyžadovat po jeho rodině (rodiče, sourozenci)? Případně jak tomu zabránit?
Je to psychicky velice náročné, bohužel je tak zfanatizovaná, že běžný život naprosto není schopna pochopit a akceptovat. Předem děkuji za právní zodpovězení mého dotazu.

Není tady

 

#2 16. 12. 2012 19:45

BrenTen
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 227

Re: neplacení zdravotního pojištění-případné vymáhání po příbuzných

Adamíra napsal(a):

Rušíme jí trvalý pobyt u rodičů, nebo tam nebydlí, trvalý pobyt tedy bude mít na obci. Hrozilo by nám potenciální nebezpečí vzhledem k jejímu případnému nehrazení zdravotního pojištění (nedej bože nějaké případné půjčky)? Mohou dluhy svéprávného člověka vyžadovat po jeho rodině (rodiče, sourozenci)?

Sestřiny dluhy jsou pouze její a příbuzných se vůbec netýkají. Po vás je přímo nikdo vymáhat nemůže. Teoreticky může exekutor přijít kamkoliv, kde se domnívá, že se dlužník zdržuje a tam zabavit věci, o kterých se domnívá, že patří dlužníkovi. Ale zrušením trvalého pobytu se tato možnost výrazně zmenšila.

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » neplacení zdravotního pojištění-případné vymáhání po příbuzných
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů