Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 12. 11. 2012 11:26

Mood
♥------

Re: Pracovní doba

No Judyno bylo by to fain ale dneska dostat celý důchod to bych musela nest hlavu pod paží tak s tím nepočítám.Už tak je to těžké,ale příspěvkem jsem chtěla říct že než se nervačit budu moc obracet korunku,ale budu žít.Není to jednoduché penízky nejsou Ježíšek letos spáchá sebevraždu .Nervy a psychiku jsem měla v pr... 5 let rok a půl mě okrádal bývalý ze pak rok bez práce,do dluhů jsem se zamotala a toto všechno mě pomohlo k mozkové příhodě.Nejsem na tom dobře finančně ale žiju a mám kolem sebe děti a vnoučata nestojí mě za to abych o to přišla,ani jakékoliv zaměstnání.před důchodem už o nás nikdo nestojí to je jasný

Upravil(a) Mood (12. 11. 2012 11:28)

Není tady

#27 12. 11. 2012 13:07

Cirilla
♥♥♥♥---

Pokud by maminka byla nějakou dobu nemocná , pak ukončila PP a šla se přihlásit na pracák, tak do tiskopisu pro pracák se vyplňuje průměrná čistá mzda. Nemocenská s tímto nemá nic společného, tudíž se z ní podpora nepočítá!
Při troše dobré vůle by to takto maminka mohla překlepat až do důchodu. Pokud maminka nebyla v posledním roce nemocná, tak by mohla promarodit celou podpůrčí dobu, t.j. 380 kalend.dnů. Záleželo by na lékaři a diagnoze. Aspoň by si pěkně v klidu dala do pořádku zdraví.

Není tady

#28 16. 11. 2012 20:24

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Člověk je dneska úplně bezmocnej, zaměstnavatelé využívají strachu lidí o práci a vycucávají je do mrtě. Vycucnou a vyhodí, víc pro ně člověk nemá cenu. Když někde řeknu, jakou jsem měla pracovní dobu, tak mi nikdo nevěří, přesčasy samozřejmě neplacený. A když jsem odešla z práce, tak mě většina lidí ještě odsuzovalo, že jsem si to vůbec troufla, aniž bych měla zajištěné jiné zaměstnání.
Zajímá zaměstnavatele jak se cítí tvoje maminka? V jakým je stavu z toho stresu? Nezajímá. A ani maminka nemá ohledy. Podle toho, co popisuješ, tak jde o naschvál ze strany zaměstnavatele, protože i směny by se dali upravit tak, aby jí mohl vozit otec a bylo by dobře na obou stranách. A jde maminka na čas marodit a pak ohlíží se po jiné práci. Myslím, že sehnat práci bude problém, ale může jít na ÚP, brát podporu a jít do předčasnýho důchodu. Chce si to všechno pozjišovat.

Iveta X

Není tady

#29 16. 11. 2012 23:05

hrozinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Web

Ahoj pokud má maminka jen dva roky do důchodu má nárok pokud bude na pracovním úřadě na prodlouženou výplatu dávek viz
Výše podpory v nezaměstnanosti
Podpůrčí doba poskytování podpory je závislá na věku uchazeče. Podle § 43 zákona o zaměstnanos­ti činí:

•do 50 let věku 5 měsíců,
•nad 50 do 55 let věku 8 měsíců,
•nad 55 let věku 11 měsíců.
Výši pobírané podpory ukazuje následující tabulka: 

První a druhý měsíc nezaměstnanosti 65 % průměrného čistého výdělku
Třetí a čtvrtý měsíc nezaměstnanosti 50 % průměrného čistého výdělku
Pátý, případně až 11 měsíc nezaměstnanosti   45 % průměrného čistého výdělku

Další z možností je zažádat o předčasný důchod - i když letos se to o dost zhoršilo - nebo zkusit být těch 11 měsíců na PÚ a pak zažádat

Držím mamince pěsti, tohle by se nemělo dít, bohužel jsem byla ve svém okoli takového jednání svědkem, kdy bylo jediným východiskem odejít do předčasného důchodu i za cenu krácení důchodu, zdraví je přednější

pussa

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/g/gi7kanebc.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/i/idw9zhrcg.png

Není tady

#30 16. 11. 2012 23:11

hrozinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Web

Případně, pokud by byla na prac. úřade a požádala o nějakou rekvalifikaci - třeba kurz na počítače, .... tak je podpora 60%

Držím pěsti mamce ;-)

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/g/gi7kanebc.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/i/idw9zhrcg.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí