Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 11. 2012 12:43

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Jedlé dárky

Loni poprvé jsem obdarovávala rodinu i dárky doma dělanými, zakládala jsem zde i na toto téma vlákno, pro inspiraci dávám odkaz

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=47232

Teď si tak listuju různými časopisy, i těmi staršími, a často narážím na pojem "jedlé dárky" - a to je přesně to, co mě láká, zajímá a mě osobně by třeba takový dárek strašně moc potěšil. Loni jsem třeba mamku, ségru a tchýňku obdarovala domácím Baileys a mělo to velký úspěch. Byly překvapené (teda já ještě více, když jsem to dávala ségře, aniž jsem tušila, že ona má pro nás taky dáreček, a sice to, že je těhotná, tudíž tady jsem se dárkem moc netrefila lol). Taky jsem měla koupené takové hezké skleničky, nakoupila oříšky, namixovala a udělala každému takovou mix směsku. A právě v tomto duchu chci pokračovat i letos. Jak je to u vás? Děláte takové dárky? Potěšily by vás? Máte nějaké inspirace, odkazy, našly jste něco zajímavého v časopise? Sem s tipy, budu vám moc vděčná a třeba to někoho z nás inspiruje.

Není tady

 

#2 10. 11. 2012 13:14

aminel
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 10. 2012
Příspěvky: 224

Re: Jedlé dárky

U nás se pravidelně pod stromečkem objevuje šiška uheráku, jinak k jídlu nic.

Není tady

 

#3 10. 11. 2012 13:29

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Jedlé dárky

jako dobrej dárek mi přijde kournout plnej mandlí ve skořici,mléč. a hořké  čokoládě, ořechů...

nebo třeba naložené ořechy v medu...


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#4 10. 11. 2012 18:08

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Jedlé dárky

Moje dítě je alergické na ořechy a ty jsou kupodivu i v "čistých"mléčných čokoládách - tzv lískooříškovou pastu už tam nacpe i Milka.  dumbom   Tak čtu složení a sbírám recepty na cukroví bez ořechů, už pár se jich osvědčilo. No a aby moje princezna mohla mlsat čokoládu o vánocích, tak dostane naaranžované mléčně čokoládové  kuličky LINDT.
Tady posílám inspiraci na dárek pro čokoholiky - i když možná je lepší k narozeninám, k Vánocům taky poteší - a fantazii vlastních variant se meze nekladou :-)
http://www.srovnanicen.cz/q/kytice%20z%20bonbonu/?z=20

Není tady

 

#5 10. 11. 2012 18:39

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Jedlé dárky

Světýlko, tak to máme stejné, syn je také alergik na ořechy.

Jinak já už loni se koukala na recept "vánočka v květináči" - mě to jako nápad příjde moc hezký, když se to naaranžuje, tak je to krásnej dárek, jen prostě ten květináč mě tak nějak odrazuje, já prostě nevím, co myslíte? Dávám odkaz

http://www.apetitonline.cz/recepty/861- … inaci.html

Není tady

 

#6 10. 11. 2012 21:41

světýlko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 455

Re: Jedlé dárky

No,to může být moc hezké - ale asi bch taky chtěla spíše nějaké větší tvrzené silikonové formičky, jen nevím, jak by to vyšlo proti květináčkům draho. Ale lepší pocit bych měla (to je zvláštní, člověk se nemůže zbavit dojmu, že jsou uvnitř od hlíny big_smile dumbom)  Ale s dobrou aranží by se i to dalo smile

Není tady

 

#7 11. 11. 2012 18:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jedlé dárky

Já píšu už několikátý rok Ježíškovi o takovou tu ochucenou kávu, která se čerstvě pomele. Nejraděj mám tu s příchutí belgických pralinek. Takže pod stromkem najdu tak 2 - 3 balíčky a mám z nich fakt radost. Takže jedlé dárky beru - proč ne? Ale nedávám, jelikož si je už nikdo jiný nepřeje :-)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#8 12. 11. 2012 12:56

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jedlé dárky

Judyna napsal(a):

Já píšu už několikátý rok Ježíškovi o takovou tu ochucenou kávu, která se čerstvě pomele. Nejraděj mám tu s příchutí belgických pralinek. Takže pod stromkem najdu tak 2 - 3 balíčky a mám z nich fakt radost. Takže jedlé dárky beru - proč ne? Ale nedávám, jelikož si je už nikdo jiný nepřeje :-)

To je velmi zajímavé - co to je za značku nebo kde se to dá sehnat?A máme přesovač s mlýnkem,takže by to bylo supr i s tím mletím.Máme moc rádi kávu a i jiné dobrůtky:supr:

Není tady

 

#9 12. 11. 2012 13:11

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jedlé dárky

Jaku, není u vás např. prodejne Oxalis? Tam nakupuju kávu i čaj, mají tam úžasný výběr

Není tady

 

#10 12. 11. 2012 13:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Jedlé dárky

Jaku, máme u nás takový obchůdek, kde se prodávají rozvažované oříšky, rozvažované čaje a právě i ta ochucená káva. Nevím, jestli je to zrovna pod Oxalisem, ale jestli ne, pak je to něco podobného. Je to teda dražší - 10 deka tě vyjde něco k 60 kč,podle druhu,  ale je fakt vynikající. Rovnou mi ji tam v krámě pomelou a můžu si říct i jak ji chci pomlet - jestli na turka nebo presso. Někdy si ji i do šálku namíchám s tou "obyčejnou" a i to stačí na zavonění. Podle nálady. Některé dny mi příjde až moc aromatická, tak míchám. Určitě by sis pochutnala.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 12. 11. 2012 19:19

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Jedlé dárky

Jedlé dárky u nás moc nejdou, jen kamarádky něco dobrého od čaje anebo vážené pralinky..dobrý výběr kromě Oxalisu je také v BonBon smile


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 

#12 13. 11. 2012 9:28

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jedlé dárky

Ochucený kafčo taky používám jednak jako dárek i jako "bonbónek" k navonění toho běžnýho - samotný se mi zdá voňavý ažaž. Teď jsem objevila novou příchu "borůvky se smetanou", takže letos bude na Vánoce změna.
Jinak mívám úspěch se samodomo výrobky - od pečenýho čaje až třeba po višňovku.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#13 14. 11. 2012 9:58

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Jedlé dárky

holcina napsal(a):

Jaku, není u vás např. prodejne Oxalis? Tam nakupuju kávu i čaj, mají tam úžasný výběr

Díky za tip Holčino.Kdepak u nás na malým městě Oxalis - tady mají krámky věštšinou jen tamani, s hadrama a botama,kteří jsou ochotni a hl.asi schopni platit jako jediný ty nehorázný nájmy z prodejen těm našim zlatokopům.
Ale podívám se třeba až budu v ostravě či olomouci.

Není tady

 

#14 14. 11. 2012 10:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Jedlé dárky

Jaku, Oxalis má internetovou prodejnu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 14. 11. 2012 14:38

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jedlé dárky

holcina napsal(a):

Jaku, není u vás např. prodejne Oxalis? Tam nakupuju kávu i čaj, mají tam úžasný výběr

Jo jo, potvrzuju. Taky si tam občas kupuju čaje, kafe ne. V Brně je těch Oxalisů několik.

Není tady

 

#16 14. 11. 2012 14:42

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jedlé dárky

Jinak jsem se letos rozhodla, že našim koupím jedlé dárky - piva a to ne ledajaká, ale půjdu je zakoupit do speciální prodejny s pivem. Naši pivo mají hodně rádi, tak jim to udělá určitě radost. Pak taky by jim udělaly radost aromatické či plesnivé sýry, nějaké specialitky.

Každý rok dostávám sypané čaje, občas sušené ovoce, kešu oříšky nebo pistácie.

Není tady

 

#17 14. 11. 2012 15:44

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Jedlé dárky

u nás je hytem jako dárek - pečené čaje.
Co se týká piv - kamarád dostal k narozkám 40 druhů ( kolikže mu to bylo?) docela fuška dát dohromady

Není tady

 

#18 14. 11. 2012 16:46

Berta364
♥------
Registrovaný: 10. 3. 2012
Příspěvky: 11

Re: Jedlé dárky

Sestra má na Vánoce přání - nějaký fakt dobrý zelený čaj. Máte někdo zaručený tip? Poraďte mi prodejnu v Brně nebo web. Díky.

Není tady

 

#19 14. 11. 2012 16:58

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Jedlé dárky

Jaku napsal(a):

holcina napsal(a):

Jaku, není u vás např. prodejne Oxalis? Tam nakupuju kávu i čaj, mají tam úžasný výběr

Díky za tip Holčino.Kdepak u nás na malým městě Oxalis - tady mají krámky věštšinou jen tamani, s hadrama a botama,kteří jsou ochotni a hl.asi schopni platit jako jediný ty nehorázný nájmy z prodejen těm našim zlatokopům.
Ale podívám se třeba až budu v ostravě či olomouci.

V Ostravě jsou čtyři prodejny, v Olomouci dvě. Divím se, že to někdo nezná, fakt tam mají dobroty

Upravil(a) holcina (14. 11. 2012 16:59)

Není tady

 

#20 14. 11. 2012 17:36

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Jedlé dárky

Berta364 napsal(a):

Sestra má na Vánoce přání - nějaký fakt dobrý zelený čaj. Máte někdo zaručený tip? Poraďte mi prodejnu v Brně nebo web. Díky.

Např. Dům pánů z Lipé (nám. Svobody), první patro, Oxalis. Poradila bych se přímo v prodejně, paní prodavačka je tam velice ochotná. Mně třeba chutná jasmínový čaj nebo Tuareg. Nevím ovšem, nakolik se tvoje sestra vyzná v čajích a zda upřednostňuje "čistý" zelený čaj či aromatizovaný. Dobré jsou taky kvetoucí čaje, někdo je kritizuje, mně chutnají, věřím ale, že těm, co pijí jednou za čas sáčkové černé čaje, příp. ovocné, jim nechutnají a ošklíbají se nad nimi. Vynikající jsou taky bílé čaje, ty jsou ovšem dražší. Taky mi ještě chutná Sencha a Vzácné obočí. Ovoněných a aromatizovaných znám povícero. Být tebou bych koupila jasmínový čaj, tím nemůžeš nic zkazit.
Co se týče webu, tak se podívej na stránky Oxalisu - viz google. Odkaz tu přímo dávat nebudu, aby to nebylo bráno vyloženě jako reklama.

Není tady

 

#21 7. 12. 2012 23:41

zora.vselichoa
♥------
Registrovaný: 6. 12. 2012
Příspěvky: 8

Re: Jedlé dárky

Já na ty jedlé dárky moc nejsem - tedy k vánocům, k narozeninám a tak se to hodí... Ale i tak časo kupujeme tchánovi - letos mu asi koupíme nějaká zajímavá piva. Protože nevíme co jiného pro něj, nemá žádné moc zájmy nebo tak - takže to jídlo se hodí.

Není tady

 

#22 2. 1. 2013 7:34

Stelička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 1160

Re: Jedlé dárky

Jsem tu s křížkem po funuse, ale mám "nový" tip na jedlý dárek K Vánocům jsem dostala presovar Tchibo Cafissimo, k tomu pár balení káviček a je mi jasné, že další budu dostávat k svátkům, narozeninám, Dni matek apod. Nejlepší na tom je, že já sama si dopřávám originál kávičku šetrně a omezeně, ale dcera si z mých dárků vaří o sto šest :-D.
Ale teď k tipu na dárek:
Známá, která má kávovar dlouho mi doporučila sadu dochucovacích sirupů do kávy. Čtyři malinkaté lahvičky s příchutí karamel, lískový oříšek, čokoláda a vanilka za hrůzostrašných 300 Kč. Nedalo mi to, zalistovala jsem ve staré knížce Nápoje pro každou příležitost a uvařila jsem si karamelový sirup sama. Nic na tom není - na pánvi nechám do světle hněda zkamarelizovat cukr krupici, pak zaleju přiměřeným množstvím vody, rozvařím a skvělý sirup je na světě. Už jsem ho i darovala jako opožděný vánoční dárek.
Chystám se i na čokoládový a lískooříškový, u vanilky mě trošku odrazuje cena van. lusku, ale možná dojde i na něj.


http://sirmi.ic.cz/cara/215.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů