Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 11. 2012 12:53

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Ja na stedry den budu jen se synem.Pritel bude u sve matky.Tak jsme se dohodli.Az muj syn odejde domu pritel pro me prijede .Spat budu u jeho matky a rano pojedu domu.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#52 23. 11. 2012 15:39

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

PPavlaa napsal(a):

holcina napsal(a):

S tím "sama na Štědrý večer" teď řešíme s mamkou. Bydlí se sestrou v RD, oddělené byty. A chce večeřet sama. Prý "mladé" chce nechat jak jsou zvyklí. Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce:-(

já myslím, že na štědrý den by neměl být nikdo sám. kdyby šlo o mou mámu, vzala bych ji k nám, i kdybych ji měla svázat a přitáhnout násilím :-))

Nebude sama, večer každý rok přichází na chvilku k nám, na chvilku k sestře. Ale mě jde o tu večeři, chce večeřet sama a mě se to nezdá. Tahat násilím ji nebudu:-))) na to se u nás nehraje. A že snad každý ví v rodině kdo co chce? No máme tuto situaci poprvé, první vánoce, kdy je mma sama, tudíž opravdu nevím. A taky je možný, že neví ani ona

Není tady

 

#53 26. 11. 2012 12:01

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

holcina napsal(a):

S tím "sama na Štědrý večer" teď řešíme s mamkou. Bydlí se sestrou v RD, oddělené byty. A chce večeřet sama. Prý "mladé" chce nechat jak jsou zvyklí. Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce:-(

já myslím, že na štědrý den by neměl být nikdo sám. kdyby šlo o mou mámu, vzala bych ji k nám, i kdybych ji měla svázat a přitáhnout násilím :-))

Nebude sama, večer každý rok přichází na chvilku k nám, na chvilku k sestře. Ale mě jde o tu večeři, chce večeřet sama a mě se to nezdá. Tahat násilím ji nebudu:-))) na to se u nás nehraje. A že snad každý ví v rodině kdo co chce? No máme tuto situaci poprvé, první vánoce, kdy je mma sama, tudíž opravdu nevím. A taky je možný, že neví ani ona

Jak jsem už psala, měla jsem to stejně jako PPavla, než jsem poznala tchyni. A teď po letech už znám více lidí, kteří si Štědrý večer užijí sami, doma, v klidu a pohodě a pak se těší na svátky, jak navštíví rodinu. Proto bych už teď nikoho ani nepřemlouvala, ani nenutila a je s námi. Ale tu zkušenost si musí každý udělat sám :-)


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#54 26. 11. 2012 12:17

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Holči, nevím, proč je maminka sama, ale úplně mi to připomnělo babičku, která taky odmítá být na večeři jinde než sama ve své jídelně. Na stůl si postaví fotku dědy a večeří s ním... Každý rok mě to stejně dojme... Po večeři už je ji to jedno a jde ke stromečku se svou dcerou a její rodinou.
Možná je to i její případ, ne?


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#55 26. 11. 2012 12:24

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Ivana napsal(a):

Grainne napsal(a):

Vilemína napsal(a):


Tak to já už aspoň 12 let na Štědrý večer v hlavním vysílacím čase nic nesleduju. Kochám se dárky, udělám si čaj nebo svařené víno a užívám si pohody u rozsvíceného voňavého vánočního stromku. Vím ale, že žiješ sama, tak to je asi něco jiného. Kdybych žila sama, tak se asi taky více dívám na televizi.

tak u nas to bylo vzdy tak, aby do ...popelky.... bzlo vse hotovo smile  letos zrejme budu sama, tak neni co resit

Loni jsem byla poprvé sama na Štědrý večer, děti byly u tatínka a přišly až na Boží hod na oběd. Byla jsem na hřbitově zapálit svíčku rodičům, večer jsem si usmažila kousek kapra a udělala si k tomu salát, polívku jsem vynechala a pak jsem se koukala na pohádku a moc jsem si to užívala. Já jsem sama ráda.

Já to tak pozitivně nevidím, ale prostě to musím přežít - je to jen pár hodin


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#56 26. 11. 2012 12:27

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Zuzina napsal(a):

Holči, nevím, proč je maminka sama, ale úplně mi to připomnělo babičku, která taky odmítá být na večeři jinde než sama ve své jídelně. Na stůl si postaví fotku dědy a večeří s ním... Každý rok mě to stejně dojme... Po večeři už je ji to jedno a jde ke stromečku se svou dcerou a její rodinou.
Možná je to i její případ, ne?

Možná to je i její případ. Nevím. A myslím, že to ani neví ona. Je poprvé sama, táta letos umřel

Není tady

 

#57 26. 11. 2012 12:30

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

holcina napsal(a):

S tím "sama na Štědrý večer" teď řešíme s mamkou. Bydlí se sestrou v RD, oddělené byty. A chce večeřet sama. Prý "mladé" chce nechat jak jsou zvyklí. Přemlouvám ji, aby byla u nás, zatím nechce:-(

já myslím, že na štědrý den by neměl být nikdo sám. kdyby šlo o mou mámu, vzala bych ji k nám, i kdybych ji měla svázat a přitáhnout násilím :-))

Nebude sama, večer každý rok přichází na chvilku k nám, na chvilku k sestře. Ale mě jde o tu večeři, chce večeřet sama a mě se to nezdá. Tahat násilím ji nebudu:-))) na to se u nás nehraje. A že snad každý ví v rodině kdo co chce? No máme tuto situaci poprvé, první vánoce, kdy je mma sama, tudíž opravdu nevím. A taky je možný, že neví ani ona

Moje máma je taky sama a bydlíme ted kousek od sebe , ptala jsem se, jestli to nechce nějak spojit , ale nějak moc se netvářila , tak se nebudu vnucovat .


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#58 26. 11. 2012 12:32

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

Zuzina napsal(a):

Holči, nevím, proč je maminka sama, ale úplně mi to připomnělo babičku, která taky odmítá být na večeři jinde než sama ve své jídelně. Na stůl si postaví fotku dědy a večeří s ním... Každý rok mě to stejně dojme... Po večeři už je ji to jedno a jde ke stromečku se svou dcerou a její rodinou.
Možná je to i její případ, ne?

Možná to je i její případ. Nevím. A myslím, že to ani neví ona. Je poprvé sama, táta letos umřel

..to mě mrzí...
Pokud tedy nechce jít k nikomu, tak ji nenute. Má k tomu své důvody...


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#59 26. 11. 2012 12:35

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Je poprvé sama, táta letos umřel
Tos ovšem doteď nezmínila...
Tím spíš jí (asi) rozumím, že nechce večeřet u mladejch. Jednak si může chtít v klidu a tichu zavzpomínat, jednak má možná strach, aby "neobtěžovala a nekazila večer" třeba slzičkama...
Já nevím - ale asi bych jí nechala, a si to udělá podle svýho s tím, že kdykoli může zavolat a někdo z vás si buď k ní nebo pro ni přijde. A samozřejmě bych se jí ozvala i sama.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#60 26. 11. 2012 12:45

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Psala jsem, že je je poprvé sama a že to je nová situace pro nás všechny. Jojo, nechám ji a´t je sama, zajdeme k ní odpoledne jestli si to nerozmyslela a pak přijde jako každý rok po večeři k nám.

Není tady

 

#61 26. 11. 2012 13:34

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

No u nas to take bude zajimave jak jsem psala,ze jsme se dohodli,ze pritel bude na vanoce u matky a ja se synem doma.Tak pritel chce veceret se mnou, takze na me budou s veceri cekat u mamy nez muj kluk odejde domu.Stve me to,protoze ja kluka vyhazovat nebudu chci byt s nim.Vim,ze kluk vecer odejde s klukama na pivo jako kazdy rok,ale v kolik hodin to bude nevim.
Takze takhle budeme mit zkazene vanoce vsichni,protoze se muze stat,ze tam kluk klidne bude do 22 hodin a oni stale bez vecere nastvani,ze,uz nejedu.Nebo pritel bude volat jestli,uz ma priject a tim padem kluk se zbali a pujde domu,aby neotravoval.

Upravil(a) eremuruss (26. 11. 2012 13:35)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#62 26. 11. 2012 13:48

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Tak a na tebe nečekají. Vím, že už jsi to psala, jak se kdo s kým nesnese tak proč to komplikovat. Ty se synem a přítel s matkou. A dcera s přítelem? ještě spolu jsou?

Není tady

 

#63 26. 11. 2012 13:54

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Zase hledᚠproblém, erem?
Jestliže "pritel chce veceret" s tebou, tak holt buď bude muset počkat (a vysvětlit to mamince) - bez toho, aby otravoval a volal "jestli,uz ma priject"... nebo se najíst v klidu jen s mámou a počkat, až se mu ozveš.
Nakonec - on taky chce (musí?) být s maminkou, tak by měl pochopit, že ty chceš být se synem.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#64 26. 11. 2012 14:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

holcina napsal(a):

Tak a na tebe nečekají. Vím, že už jsi to psala, jak se kdo s kým nesnese tak proč to komplikovat. Ty se synem a přítel s matkou. A dcera s přítelem? ještě spolu jsou?

Jo ,dcera s pritelem je porad.To,aby na me necekali jsem pritelovi rekla, nechce o tom ani slyset,ze pry chce veceret se mnou.

Upravil(a) eremuruss (26. 11. 2012 14:17)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#65 26. 11. 2012 14:15

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

helena napsal(a):

Zase hledᚠproblém, erem?
Jestliže "pritel chce veceret" s tebou, tak holt buď bude muset počkat (a vysvětlit to mamince) - bez toho, aby otravoval a volal "jestli,uz ma priject"... nebo se najíst v klidu jen s mámou a počkat, až se mu ozveš.
Nakonec - on taky chce (musí?) být s maminkou, tak by měl pochopit, že ty chceš být se synem.

Jo musi byt s maminkou,protoze maminka si to vynutila.K nam ject nechce a sama byt taky nechce,pry by to neprezila.Myslim,ze tyhle vanoce budou moje nejhorsi v zivote.Nejradci bych byla doma sama nez ject na vanoce ke tchyni.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#66 26. 11. 2012 14:22

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

To se ti nedivím, k tchýni bych taky nejela. Ale ta by přišla jak ji znám. To moje máma nechce. To jsou starosti s rodičema:-)

Není tady

 

#67 26. 11. 2012 14:25

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Koukám, erem, že a udělᚠco uděláš, vždycky bude někdo naštvanej.
Blbý na tom je, že to budeš TY, kdo se bude cítit jako původce onoho namíchnutí...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#68 26. 11. 2012 15:33

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

helena napsal(a):

Koukám, erem, že a udělᚠco uděláš, vždycky bude někdo naštvanej.
Blbý na tom je, že to budeš TY, kdo se bude cítit jako původce onoho namíchnutí...

Proc ja puvodce?Nerozumim.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#69 26. 11. 2012 16:30

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

eremuruss napsal(a):

No u nas to take bude zajimave jak jsem psala,ze jsme se dohodli,ze pritel bude na vanoce u matky a ja se synem doma.Tak pritel chce veceret se mnou, takze na me budou s veceri cekat u mamy nez muj kluk odejde domu.Stve me to,protoze ja kluka vyhazovat nebudu chci byt s nim.Vim,ze kluk vecer odejde s klukama na pivo jako kazdy rok,ale v kolik hodin to bude nevim.
Takze takhle budeme mit zkazene vanoce vsichni,protoze se muze stat,ze tam kluk klidne bude do 22 hodin a oni stale bez vecere nastvani,ze,uz nejedu.Nebo pritel bude volat jestli,uz ma priject a tim padem kluk se zbali a pujde domu,aby neotravoval.

božebože...Erem,ta vaše famílie by mohla mít továrnu na vymýšlení problémů!Proč si pořád tak komplikujete život?Holt musíš to být evidentně ty,která rozhodne,jak bude,takže rázně oznam svému příteli,že ty letos slavíš vánoce se synem a on tedy je stráví se svou matkou.a že s večeří at ne tebe nečekajíTECKA.

Druhou možností je,pokud se vzájemně rodina nemusí,aby ty si strávila vánoce s tím,s kým žiješ,protože ho mᚠasi ráda,ne?A holt za synem a za tchýní se půjde násl.dny.Věčně synovi a ani tvůj přítel své matce nemůžete být za zadkem přeci,každý má právo na svůj vl.život a zvlášt u dospělých lidí to platí dvojnásob.

.

Není tady

 

#70 26. 11. 2012 16:56

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Jaku napsal(a):

eremuruss napsal(a):

No u nas to take bude zajimave jak jsem psala,ze jsme se dohodli,ze pritel bude na vanoce u matky a ja se synem doma.Tak pritel chce veceret se mnou, takze na me budou s veceri cekat u mamy nez muj kluk odejde domu.Stve me to,protoze ja kluka vyhazovat nebudu chci byt s nim.Vim,ze kluk vecer odejde s klukama na pivo jako kazdy rok,ale v kolik hodin to bude nevim.
Takze takhle budeme mit zkazene vanoce vsichni,protoze se muze stat,ze tam kluk klidne bude do 22 hodin a oni stale bez vecere nastvani,ze,uz nejedu.Nebo pritel bude volat jestli,uz ma priject a tim padem kluk se zbali a pujde domu,aby neotravoval.

božebože...Erem,ta vaše famílie by mohla mít továrnu na vymýšlení problémů!Proč si pořád tak komplikujete život?Holt musíš to být evidentně ty,která rozhodne,jak bude,takže rázně oznam svému příteli,že ty letos slavíš vánoce se synem a on tedy je stráví se svou matkou.a že s večeří at ne tebe nečekajíTECKA.

Druhou možností je,pokud se vzájemně rodina nemusí,aby ty si strávila vánoce s tím,s kým žiješ,protože ho mᚠasi ráda,ne?A holt za synem a za tchýní se půjde násl.dny.Věčně synovi a ani tvůj přítel své matce nemůžete být za zadkem přeci,každý má právo na svůj vl.život a zvlášt u dospělých lidí to platí dvojnásob.

.

Jenomze on za zadkem sve mamince je porad.V praci propustka za propustkou,protoze maminka potrebuje k doktoru a sama nedokaze ject,protoze je psychicky na dne.Vse se toci jenom kolem maminky.......Vcera mu jejich sousedka rekla ,ze na jeho byvalce bylo videt jak je falesna a,ze me uprimnost kouka z oci,ze jsem hodna a nedokazala bych ublizit.Pritele zarazilo,ze jsem mu na to rekla jem hmm.....protoze vim,ze ta sousedka nema pravdu ,uprimna nejsem ani trochu,kdybych byla asi by vsichni koukali co jsem zac....stolt

Upravil(a) eremuruss (26. 11. 2012 17:01)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#71 26. 11. 2012 17:38

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

erem, chápu, že nechce nechat matinku samotnou, i když ještě s bráchou ne? Ale nechápu proč nemůžou přijet všichni k vám. Ale je fakt, podle toho co tu píšeš, že si maminka trošku vymýšlí. Ale zas na druhou stranu, když ví, že synek bude skákat proč ne. To neřeš.Tak to udělej jak navrhuje přítel, vypni si mobil, užij si večer se synem a až odjede zapni mobil, že už můžeš jet. A čekají, když chtějí

Není tady

 

#72 27. 11. 2012 7:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

Proc ja puvodce?Nerozumim.
Neříkám, že budeš, ale že se tak budeš cítit.
A proč? To je jednoduchý... "protoze se muze stat,ze tam kluk klidne bude do 22 hodin a oni stale bez vecere nastvani,ze,uz nejedu.Nebo pritel bude volat jestli,uz ma priject a tim padem kluk se zbali a pujde domu,aby neotravoval" - a v obou případech, jak se mi tak jeví, se za ty "zkazene vanoce" budeš cejtit "odpovědná".
uprimna nejsem ani trochu,kdybych byla asi by vsichni koukali co jsem zac
Hm... možná by ty nadcházející Vánoce byly vhodnou příežitostí, aby ses konečně projevila http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Třeba by se leccos vyjasnilo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#73 17. 10. 2014 21:44

Petra88
♥♥-----
Registrovaný: 22. 5. 2014
Příspěvky: 36

Re: Pohádkové vánoce, aneb oblíbená pohádka

meho syna nebavia filmove pohadky jenom kreslene vteto chvily mne zadna cisto o vanocich nenapada ale zbožnuje mašu a medveda a tam je aj jedna čast o vanocích. pak samozrejma mickey a šmoulove nic tak častejsie ani nechce sledovat

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů