Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 10. 2012 19:50

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: rodinné konstelace

jako obrátíš jak ? aby byla dnem nahoru, dolů, nebo prostě jen obrátíš, aby byla obrácená opačně, než stála původně ?
a za jak dlouho najdeš co hledᚠ?
nenašla bys to za stejně dlouho dobu i bez ní ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#27 14. 10. 2012 19:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

PPavlaa napsal(a):

jako obrátíš jak ? aby byla dnem nahoru, dolů, nebo prostě jen obrátíš, aby byla obrácená opačně, než stála původně ?
a za jak dlouho najdeš co hledᚠ?
nenašla bys to za stejně dlouho dobu i bez ní ?

Obrátíš prostě aby byla obráceně. Většinou jí obracím,až po tom, co věc nemůžu najít, až po hledání. Znᚠto, hledaj se klíče, čtyřikrát se podívᚠdo kabelky a nevidíš je. Hledᚠvšude možně. No a pak jdu obrátit skleničku, a najednou je v té kabelce najdu. (příklad)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#28 14. 10. 2012 19:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: rodinné konstelace

někdy to zkusím a dám vědět, jestli to zabralo nebo ne smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#29 14. 10. 2012 19:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

PPavlaa napsal(a):

někdy to zkusím a dám vědět, jestli to zabralo nebo ne smile

Určitě to zkus wink a dej vědět


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#30 14. 10. 2012 20:13

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: rodinné konstelace

sahleb napsal(a):

Heluška napsal(a):

Mám takovou zkušenost: objeví se problém, se kterým si už vážně neumím poradit sama, zajdu za Irčou Swaczynovou, kterou znám dýl, než začala s různými technikami, povím , co mě trápí, ona vezme kyvadélko, nebo mi vezme ruce a svalovým testem vytestuje prioritu témat i vhodnou techniku, podle potřeby je pak kombinuje.

To je vazne mozne? lol

Když o tom nic nevíš proč se tomu směješ? roll

Není tady

 

#31 15. 10. 2012 15:48

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: rodinné konstelace

PPavlaa napsal(a):

já nevím, jestli tohle o čem mluví heluška je na stejným principu, jako tvoje sklenička. samozřejmě že věřit té paní musí, těžko půjdeš řešit nějáké tvoje problémy s někým, kdo ti od první chvíle nesedí a nemᚠk němu důvěru.
ale myslím, že to o čem píše, fungovat může, podvědomí si myslím neošidíš a svaly, nebo jak to měří, klidně můžou reagovat, proč ne. nikdy jsem to nezkoušela, ale nezatracovala bych to.

přesně jsi vystihla princip svalového testu.

Není tady

 

#32 15. 10. 2012 21:46

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: rodinné konstelace

Ja delam svalovy test jako tohle.

http://www.zdravotnicviceni.cz/zacvictesi.html


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#33 15. 10. 2012 21:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: rodinné konstelace

PPavlaa napsal(a):

ale myslím, že to o čem píše, fungovat může, podvědomí si myslím neošidíš a svaly, nebo jak to měří, klidně můžou reagovat

Reagujou, ale velmi jemně, ne že bys vnímala nějaký úsilí. Ale i podvědomí můžeš očůrat - povedlo se mi to několikrát cool Proto je při všelijakých těchhle technikách  facilitátor, poněvadž to může spíš vidět. Teda krom toho, že umí danou metodu samozřejmě.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#34 16. 10. 2012 19:20

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: rodinné konstelace

Ivule napsal(a):

Ahoj všem.
Prosím,máte někdo zkušenost s touto metodou?Pomohlo vám to se vztahy v rodině?Díky všem za názory....

Mám s ní zkušenosti. Tuhle metodu mám ráda ale používám jí v kombinaci s jinými metodami jako je třeba EFT, RUŠ atd. Sama o sobě si nemyslím, že by mi pomohla se vztahy v rodině. Ukázala mi spoustu věcí to ano ale jak říkám byl to jen jeden z nástrojů, který jsem použila, abych si zlepšila svoje žití a bytí smile
Ale jinak doporučuju vyzkoušet. Je to taková "kouzelná" metoda. Akorát při výběru terapeuta konstelací dej hodně na svůj instinkt a pocity. To je jediná cesta k tomu, aby ti to pomohlo a neublížilo. Pak tě to navede samo tam kam má.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#35 16. 10. 2012 23:29

Ivule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1893

Re: rodinné konstelace

Děkuji Taurus,budu se tím řídit....mimochodem,jsem narozená ve znamení býka,to se povedlo Taurus.
A sklenička by se mě hodila často....hlavně,když pár dní neuklidím,to pak sháním po bytě kde co.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10728;133/st/19950508/e/Lukas/k/8516/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10750;443/st/20060923/e/Matyas/k/9159/event.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10723;121/st/20120228/e/Krystufek/dt/6/k/4494/event.png

Není tady

 

#36 17. 10. 2012 15:07

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: rodinné konstelace

Ivule napsal(a):

Děkuji Taurus,budu se tím řídit....mimochodem,jsem narozená ve znamení býka,to se povedlo Taurus.

tummenupp wink tak pak napiš jak ti to všechno dopadlo, jestli se ti bude chtít.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#37 17. 10. 2012 15:57

Tenzan
Host

Re: rodinné konstelace

dusička napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

jako obrátíš jak ? aby byla dnem nahoru, dolů, nebo prostě jen obrátíš, aby byla obrácená opačně, než stála původně ?
a za jak dlouho najdeš co hledᚠ?
nenašla bys to za stejně dlouho dobu i bez ní ?

Obrátíš prostě aby byla obráceně. Většinou jí obracím,až po tom, co věc nemůžu najít, až po hledání. Znᚠto, hledaj se klíče, čtyřikrát se podívᚠdo kabelky a nevidíš je. Hledᚠvšude možně. No a pak jdu obrátit skleničku, a najednou je v té kabelce najdu. (příklad)

Jenže to musíte obrátit jen sklenici od piva (Ppavlaa od vína), a to ještě do sebe, jinak to nemůže vůbec fungovat.

 

#38 17. 10. 2012 21:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: rodinné konstelace

Ivule napsal(a):

A sklenička by se mě hodila často....hlavně,když pár dní neuklidím,to pak sháním po bytě kde co.

Já skleničku ani nepotřebuju - stačí mi založit si ruce a říct "no, tak jsme se zasmáli, že - a teď bych to doopravdy potřebovala najít" lol
Nebo se lísám - kdepak jste, ponožtičky? Až vás budu prát, dám vám mořskou aviváž!
Kamarádka mi takhle našla mechově zelenou náušnici, kterou jsem ztratila v lese. Listnatým a na podzim. Povídala přísně" tak dobře, dělej si, co chceš - ale my jdeme a ty tu zůstaneš sama" Á už ji měla! lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#39 17. 10. 2012 21:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

Tenzan napsal(a):

dusička napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

jako obrátíš jak ? aby byla dnem nahoru, dolů, nebo prostě jen obrátíš, aby byla obrácená opačně, než stála původně ?
a za jak dlouho najdeš co hledᚠ?
nenašla bys to za stejně dlouho dobu i bez ní ?

Obrátíš prostě aby byla obráceně. Většinou jí obracím,až po tom, co věc nemůžu najít, až po hledání. Znᚠto, hledaj se klíče, čtyřikrát se podívᚠdo kabelky a nevidíš je. Hledᚠvšude možně. No a pak jdu obrátit skleničku, a najednou je v té kabelce najdu. (příklad)

Jenže to musíte obrátit jen sklenici od piva (Ppavlaa od vína), a to ještě do sebe, jinak to nemůže vůbec fungovat.

Tak nevěř, vyvracet Ti to nebudu. Já vím svoje. rock


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#40 17. 10. 2012 21:29

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

lupina montana napsal(a):

Ivule napsal(a):

A sklenička by se mě hodila často....hlavně,když pár dní neuklidím,to pak sháním po bytě kde co.

Já skleničku ani nepotřebuju - stačí mi založit si ruce a říct "no, tak jsme se zasmáli, že - a teď bych to doopravdy potřebovala najít" lol
Nebo se lísám - kdepak jste, ponožtičky? Až vás budu prát, dám vám mořskou aviváž!
Kamarádka mi takhle našla mechově zelenou náušnici, kterou jsem ztratila v lese. Listnatým a na podzim. Povídala přísně" tak dobře, dělej si, co chceš - ale my jdeme a ty tu zůstaneš sama" Á už ji měla! lol

Lupí - vyšší level tummenupp


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#41 17. 10. 2012 21:32

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: rodinné konstelace

Ále prd, Duši lol jen jinej přístup.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#42 17. 10. 2012 23:15

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: rodinné konstelace

Ivule napsal(a):

Ahoj všem.
Prosím,máte někdo zkušenost s touto metodou?Pomohlo vám to se vztahy v rodině?Díky všem za názory....

Ano, ale, i kdyby ne, jde o dobře strávený čas, kde se člověk výborně pobaví a nahlédne do motivů, proč se nám věci dějí (což, i když se nám dít nepřestanou, může být velmi osvobozující).

Osobně mám velmi dobrou zkušenost s Janem:
http://www.konstelace.info/


A tady, aby byl svět vyvážený, i názor skeptiků:
http://www.sysifos.cz/index.php?id=slov … ystemické“

Upravil(a) Axi (17. 10. 2012 23:16)


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#43 18. 10. 2012 21:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: rodinné konstelace

Tak se na to podívejme....rozkliknu si odkaz o sisyfácích, u toho mám puštěnou televizi a z té slyším "byl to nadšený člen spolku Sísyfos" visslalol
Trochu se jim divím - tuhle metodu se učila dcera už i na fakultě UK cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#44 19. 10. 2012 11:05

Tenzan
Host

Re: rodinné konstelace

dusička napsal(a):

Tenzan napsal(a):

dusička napsal(a):


Obrátíš prostě aby byla obráceně. Většinou jí obracím,až po tom, co věc nemůžu najít, až po hledání. Znᚠto, hledaj se klíče, čtyřikrát se podívᚠdo kabelky a nevidíš je. Hledᚠvšude možně. No a pak jdu obrátit skleničku, a najednou je v té kabelce najdu. (příklad)

Jenže to musíte obrátit jen sklenici od piva (Ppavlaa od vína), a to ještě do sebe, jinak to nemůže vůbec fungovat.

Tak nevěř, vyvracet Ti to nebudu. Já vím svoje. rock

Pacientům je vždy nutné věřit a případně sehrát i psychodrama.

 

#45 19. 10. 2012 12:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: rodinné konstelace

dusička napsal(a):

Tenzan napsal(a):

dusička napsal(a):


Obrátíš prostě aby byla obráceně. Většinou jí obracím,až po tom, co věc nemůžu najít, až po hledání. Znᚠto, hledaj se klíče, čtyřikrát se podívᚠdo kabelky a nevidíš je. Hledᚠvšude možně. No a pak jdu obrátit skleničku, a najednou je v té kabelce najdu. (příklad)

Jenže to musíte obrátit jen sklenici od piva (Ppavlaa od vína), a to ještě do sebe, jinak to nemůže vůbec fungovat.

Tak nevěř, vyvracet Ti to nebudu. Já vím svoje. rock

tenzan je nějákej chytrej, jestli on není posranej.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#46 19. 10. 2012 12:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: rodinné konstelace

dusička napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

pochňápla jsem to normálně, neboj wink jen jak jsem to četla, přišla mi ta věta taková jako krkolomná, prostě mi to na to první přečtení přišlo směšný, neber to ve zlým.

Jsem jí překombinovala. Já jsem napsala větu, a pak jsem ještě dopisovala dovnitř věty.
Chtěla jsem prostě říct, když se věří, dějou se zázraky.
Jako třeba u nás doma. Babička, mamka i já, věříme na "skleničku". Prostě když se hledá nějaká věc doma, obrátí se sklenička s myšlenkou na tu věc. A pak se hledá, a najde se. Už i manžel i kluci říkaj,že to funguje. Dneska dopoledne hledala Marky nůžky, a říkala, jdu obrátit skleničku.

Mno, ale to je predsa len trošku iné ako rodinné systémy... tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#47 19. 10. 2012 23:43

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: rodinné konstelace

"Sklenička" není žádná duchařina ani nepochopitelná metoda. Je to jen lidová obdoba NLP.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#48 19. 10. 2012 23:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

Pandorraa napsal(a):

"Sklenička" není žádná duchařina ani nepochopitelná metoda. Je to jen lidová obdoba NLP.

Tak jsem si ted u háčkování vygouglila ,co tím chceš říct NLP - takže už naše babičky věděly smile
NLP pomáhá najít odpovědi, pomocí kterých můžete změnit svůj život !

NLP jednoduše dává lidem možnosti volby. Jaký život budou žít, jak budou vycházet s ostatními, jak budou vycházet se sebou a čeho budou chtít dosáhnout.

NLP je víra v neomezené schopnosti každého člověka.

NLP pozitivně přistupuje k životu každého člověka, k jeho dřívějším rozhodnutím a prožitkům, kterých není třeba litovat, když nepodaly tak, jak jsme chtěli. Každý člověk dělá to nejlepší, co může na základě svých životních zkušeností za doprovodu svých emocí.

NLP je víra v sílu učení se ze zkušenosti
Takže ta sklenička je první třída vissla


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#49 19. 10. 2012 23:57

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: rodinné konstelace

No jasně, podvědomí mi říká něco když se probouzím (zřejmě alfa) a já si říkám, to si budu pamatovat, to nezaspím. No,a samo, že stejně pak nevím.
Poradíte nějakou metodu? Krom tedy skleničky?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 23. 10. 2012 0:10

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: rodinné konstelace

Duši,
zjednodušit způsob života, aby v něm bylo trochu času vydechnout, posedět jen tak a nic nemuset, dát mozku na chvíli dovolenou, možná pak doneseme myšlenku z kuchyně nejen do pokoje, ale možná i tam, kde z ní bude užitek ještě větší.
Vyházet polovinu krámů , kterými se obklopujeme v domnění, že je děsně nutně potřebujeme.....( mě právě napadlo- vytvořit si volný prostor, abychom mohli volněji dýchat.  Zrovna mám období, kdy se dusím v menších neuklizených a věcmi přeplněných místnostech, úplně cítím, jak se mi slepují mozkové závity a nejsem schopna nic pořádného promyslet, vymyslet, žít lehce. Takže pochopitelně do toho vkládám i tyto aspekty))
jo jo, taky bych to chtěla umět, možná bych se tolik nenachodila při hledání  brýlí, klíčů, papírů, nápadů co mě k něčemu momentálně inspirují a než se jim mám čas věnovat více a uvést je do praxe, vypaří se z hlavy  jako pára.
Duši, neporadím, sama nevím, nebo to o čem se zmiňuji neumím uvést do života.

Pokud NLP znamená neurolingvistické programování, tak to na mě působí jako způsob, jak se naučit nenásilně přivést ostatní k tomu,aby se podřídili mé vůli, takže taková pěkná  nenápadná manipulace. Nic konkrétního k tomu neumím napsat, jen ve mně zůstal tento pocit. Ale mohu se pochopitelně mýlit ve pojetí této techniky.

Různé metody a techniky už mi mnohokrát pomohly, třeba vykreslení - vyčmárání -obrovského stresu , zloby, jen za pomoci tužky a papíru . Vím o tom svoje, nemám chu ani potřebu to nikomu tlačit do hlavy  a žádný posměváček  nebo nevěřící Tomᚠuž mi ,doufám,  neublíží.
Každý si jednou najde, čemu věří a co mu vyhovuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů