Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 3. 2006 18:59

Nina
Host

Poloha mimča koncem pánevním

Máte prosím některá zkušenost s polohou mimča koncem pánevním? Podstoupily jste otočení vnějšími hmaty, zkoušely cvičit a jak to nakonec dopadlo  - přirozený porod nebo císařský řez? Díky za jakékoli info.

 

#2 5. 3. 2006 19:45

alba
Host

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Ano, mám s tím zkušenost, už jsem to tady popisovala v jednom příspěvku.Moje první dcerka byla v poloze koncem pánevním od 29.týdne a přestože jsem doufala, že se otočí, tak už tak zůstala.Doktor mi řekl, že pokud miminko není příliš velké, rodí se přirozeně ,jinak dělají císaře.Mně určili podle UZV odhad hmotnosti 3 dny před porodem na 2,90 kg, nakonec měla 3,40.
Druhá dcerka byla také v poloze KP, ale ve 32. týdnu se naštěstí otočila správně a už takhle zůstala. Druhý porod mi přišel snadnější, ale ono se to tvrdí všeobecně, že podruhé to jde snáz.

 

#3 5. 3. 2006 20:12

Světluška
♥♥♥♥♥--
Místo: Aš
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 707
Web

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Moje dcera byla také koncem pánevním,ale přišlo se na to až v porodnici takže šance na otočení žádná.
zkoušel se vaginální porod,ale dcera nesestupovala tak nakonec udělali císaře i když vážila 3100g.
Je fakt,že většina těchto poloh končí císařským řezem.                         






http://www.gify.nou.cz/deti1_soubory/10.gif

Není tady

 

#4 5. 3. 2006 21:58

Reny
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1831

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Moje kamarádka tento týden porodila císařem chlapečka. Že se neotočil věděli doktoři už od 30 tt a ani ji nenavrhli nějaké cvičení, hmaty nic. Taky jsem se divila, ale "mrňousek" měl nakonec 4 kg, tak byla ráda za císaře.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2VbIGXDASrQKg19.png
http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjKyNDQ2UrIGXDASpAKd13.png

Není tady

 

#5 5. 3. 2006 22:28

jjanulka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 251

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Ahoj.já také rodila císařem,protože moje dcera byla v poloze KP po celolu dobu těhotenství,protože mám přepážku v děloze.Doktorka mi dala na výběr zda  chci rodit přirozeně nebo císařem,ale doporučila mi spíše císař,kvůli bezpečí miminka.Odhadovali váhu mimča na 2,5kg a malá měla nakonec 3,35kg.TAk zdraví mimčovi i tobě.

Není tady

 

#6 6. 3. 2006 2:20

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Nino, ja zkusenost mam, ale zatim take jen v prubehu tehotenstvi. Jsem ted ve 28. tydnu a pri kontrole ve 27. mi doktor rekl, ze miminko je v poloze KP a pokud se do priste neotoci, budeme s tim muset zacit neco delat. Ja se modlim, at ne cisar, nejen, ze se operace desim (porodu se ani tak moc nedesim, jak se rika - kdyz to jde tam, musi to i ven), ale take se mi vsechny jizvy spatne hoji, a ja jsem vzdy byla pysna na sve ploche brisko, kdyz ty nohy jsou tak oplacane. No nic. Jen doufam, ze se mimi uvoli a otoci, o vikendu sebou mlelo tolik, ze bych rekla, ze se otocilo. No uvidim na kontrole pristi tyden (ve 29. tydnu).

Není tady

 

#7 6. 3. 2006 8:22

Nina
Host

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Ahoj a děkuji všem za zkušenosti. Jsem na začátku 37tt, takže na samovolné otočení už ani já, ani doktoři nevěří. V porodnici mi nabízí zkusit otočení, o kterém se vyjádřili, že to možnost, jak se vyhnout komplikacím u porodu, pokud se otočení podaří, ale můj ošetřující gynekolog se tváří, že se to od války neděláyikes) Mládě mělo v 36tt cca 2,6kg, takže drobek asi nebude. Když to nepůjde jinak, stejně skončím u císaře a nebudu první ani poslední, žejo. Mějte se Nina

 

#8 6. 3. 2006 13:20

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Nino já jsem slyšela že se jim většinou to miminko stejně otočit nepodaří...

Není tady

 

#9 7. 3. 2006 12:57

zuzanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 956

Re: Poloha mimča koncem pánevním

Moje první dítě bylo od 28.týdne KP, bylo to rizikové těhotenství a musela jsem až do 40.týdne ležet. Lékaři mě uklidňovali, že se může ještě několikrát otočit, ale nic. Měla jsem štěstí, že jsem rodila ve velké porodnici a nechali mě rodit přiroreně, ve stejnou dobu rodila moje kamarádka v jiné, menší porodnici a tam KP dělali automaticky císařem. Moje další dvě těhotenství byla bez komplikací, obě děti hlavičkou. Poslední dítě však bylo v poloze KP, byla jsem už v 31.týdnu a pořád žádná změna. Měla jsem obavy, že mě nenechají rodit přirozeně, taky jsem už bylla o dost starší, než u prvního dítěte. Napadlo mě, že musím udělat něco zásadního, nějaký pohyb. Říkala jsem si, že když jsem u prvního dítěte pořád ležela, tak nemělo šanci se přetočit. Vymyslela jsem si výšlap na kopec, který je asi 900mnm. Šli jsme tedy s manželem a dětmi na celodení výlet. Při cestě nazpátek, tedy z kopce dolů jsem cítila zvláštní pohyby, takové jsem nikdy předtím neměla. Hned v pondělí jsem byla u své dr. a ta mi potvrdila, že se děátko otočilo, měla jsem velkou radost. Nikdy jsem o tom nikomu neříkala. Jsem přesvědčená o tom, že změny můžeme dosáhnout nějakým pohybem, dlouhou procházkou atd...Snad svou zkušeností někomu pomohu.Zuzanka

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů