Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 10. 2012 8:53

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Dát do školy nebo ne

Ahoj,

chtěla bych se vás zeptat na názor, zda dát dítě do školy nebo ještě ne. Syn je narozen začátkem září, takže příští rok začátkem září bude mít 6 let. Ve školce jsme tedy automaticky braní tak, že není předškolák. Mají tam výuku angličtiny, té se neúčastní a platíme za něj školkovné. Syn je vysoký. Na druhou stranu některé věci, co mají zvládat předškoláci, neumí. Je méně samostatný a mezi cizími dětmi bázlivý (ne ve školce). Celkově je citlivější dítě. Všichni nás, tedy kromě prarodičů, odrazují, abychom ho dávali příští rok do školy. Já bohužel nevím. Pokud do školy nepůjde, bude tam pouze on sám nejstarší a pak už jedna holčička narozená v listopadu. Vím, že budu stejně muset s ním na testy, zda může jít či nikoliv, ale pokud se rozhodnu až pak, že do školy půjde, pak přijde o rok angličtiny a vůbec celou předškolní přípravu. Máte to někdo také tak? A jak by se to pak řešilo se školkovným, kdyby šel do školy? To by mi vrátili nebo už ne? Nebo raději se rozhodnout, že ho dám do školy a říct to ve školce a pak ho nechat klidně ještě rok ve školce dále? Děkuji za názory..

Není tady

 

#2 3. 10. 2012 8:58

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Dát do školy nebo ne

Jani, my máme malého 2hého října, je neskutečně šikovný, naopak, zvládá věci,co kolikrát nezvládají ani 6ti leté děti,ale i tak jsme se radili s učitelkami,jestli ho dát či nedát o rok dřív a jednoznačně mi řekly,že je sice hodně šikovný,ale za pohledu socializace nevyspělý a to se nám letos ukázalo i při těch kroužcích,takže já bych se poradila s učitelkami,popřípadě s dětským psychologem,který zcela určitě nezávisle posoudí dítko a doporučí vhodný nástup do školy,aby to bylo všechno lepší pro všechny. smile Myslím,že mu nic neuteče a jen si o rok prodlouží dětství,ale ne vždy je to pravdou,proto bych se poradila.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#3 3. 10. 2012 9:16

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Dát do školy nebo ne

Ahoj Jani. smile Žiju v Japonsku, kde odklad nebo naopak braní do školy dřív neexistuje, dítko prostě musí do školy nastoupit, když mu je 6 let. Takže ve vašem případě by šel do školy až v téměř v sedmi letech. To je bohužel i nᚠpřípad. Tady v Japonsku začíná školní rok druhý týden v dubnu, nᚠsyn je narozený v polovině června, takže mu bude šest a 10 měsíců. Teď je v poslední, přeškolní tříde ve školce, i když mu v červnu už bylo šest. A potřeboval by školu jako sůl. Myslím, že by jí zvládal v pohodě, ale jak říká Slni, prodlouží mu to dětství, byli jsme spolu doma až do jeho téměř 4 let, což bylo moc fajn. Uvidíme, jak to bude ve škole. Jestli se tam, jako jeden z nejstarších, nebude ze začátku nudit, protože už umí číst, psát i docela dobře počítat (díky tchýni, ona je vystudovaná učitelka a dává mu dril, naštěstí on se učí rád). Za mě - já bych to nehrotila a nedala dřív a počkala bych. smile

Není tady

 

#4 3. 10. 2012 10:28

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dát do školy nebo ne

Já bych osobně dítě dřív do školy nedávala.
Mám syny jeden 6.8. a druhý 24.8. a oba měli odklad. říkám,prodloužii si o rok dětství.
Jednou je školní rok od září,tak proč tam cpát dítě,kterému ještě není šest? neutral


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#5 3. 10. 2012 16:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Dát do školy nebo ne

Bez posudku poradny nedoporučuju. Obzvláště u luka. Socializace je v prvních letech mnohem důležitější než inteligence.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#6 3. 10. 2012 16:51

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dát do školy nebo ne

Sakura napsal(a):

Ahoj Jani. smile Žiju v Japonsku, kde odklad nebo naopak braní do školy dřív neexistuje, dítko prostě musí do školy nastoupit, když mu je 6 let. Takže ve vašem případě by šel do školy až v téměř v sedmi letech. To je bohužel i nᚠpřípad. Tady v Japonsku začíná školní rok druhý týden v dubnu, nᚠsyn je narozený v polovině června, takže mu bude šest a 10 měsíců. Teď je v poslední, přeškolní tříde ve školce, i když mu v červnu už bylo šest. A potřeboval by školu jako sůl. Myslím, že by jí zvládal v pohodě, ale jak říká Slni, prodlouží mu to dětství, byli jsme spolu doma až do jeho téměř 4 let, což bylo moc fajn. Uvidíme, jak to bude ve škole. Jestli se tam, jako jeden z nejstarších, nebude ze začátku nudit, protože už umí číst, psát i docela dobře počítat (díky tchýni, ona je vystudovaná učitelka a dává mu dril, naštěstí on se učí rád). Za mě - já bych to nehrotila a nedala dřív a počkala bych. smile

nevím, jak u vás , ale tady se nedoporučuje děti učit čtení , psaní děti dopředu.

Není tady

 

#7 3. 10. 2012 16:53

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Dát do školy nebo ne

syn je narozený v lednu, dcera v unoru - tzakže oba šli do školy později a rozhodně jim to neuškodilo.

Není tady

 

#8 3. 10. 2012 17:16

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Dát do školy nebo ne

V Japonsku je to běžné a snad i nutné, aby se děti naučily číst a psát obě fonetické abecedy ještě ve školce (japonština používá tři systémy písma - dvě fonetické abecedy + čínské znaky). Ve školce už od prvního ročníku odebírají časopis a ve školce z něj během výuky čtou. Ve škole se pak učí číst a psát čínské znaky. Tady to mají v tomto trochu složitější.

Jinak teda netuším, proč by děti narozené v lednu a v únoru šly do školy později?

Není tady

 

#9 3. 10. 2012 19:15

Severka
♥------
Místo: Sever
Registrovaný: 20. 10. 2010
Příspěvky: 8

Re: Dát do školy nebo ne

Určitě bych syna do školy nedávala.
A u Vás není ve škole přípravka pro děti s odkladem?
Já mám dceru v přípravce, narodila se posledního října, takže jí při nástupu bylo teprve 5 ale nebyl problém. Jsem strašně spokojená, dcera se za měsíc krásně socializovala, bez problémů plní úkoly, učitelka ji chválí... mají tam i logopedii, každý den relaxace, týdně keramiku, učí se písmenka atd.
Nebylo by to řešení? smile

Není tady

 

#10 3. 10. 2012 21:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dát do školy nebo ne

Severko - myslím, že kluk Jani do přípravky nechodí.protože mu při nástupu nebylo pět, bude chodit do předškoláků až za rok.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#11 3. 10. 2012 22:57

stvorlistok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2007
Příspěvky: 4967

Re: Dát do školy nebo ne

ja by som bola za odklad, hlavne sa to hovori u chlapcov.. syn je listopadovy, teraz mu bude este len pat rokov v listopade a zaradili ho do predskolakov, kazdy den maju pol hodinu rano predskolnej vychovy, nasho to bavi a hovorili ze mu to prospeje, ze je skoro tak stary ako oni ale do skoly pojde samozrejme o rok neskor... skus sa v skolke popytat na tu pripravu a ak odmietnu myslim ze sa moc nestane ak pojde o rok neskor, ak by isiel skor mohlo by   mu to podla mna chybat ak by ste nieco podobne neprecvicovali doma... co viem vyplnuju pracovne zosity, trenuju pisanie rukou, tvary, pismena...mavaju prirodovedne citanie a nasledne kreslenie podla toho mali...

Upravil(a) stvorlistok (3. 10. 2012 22:59)


http://lpmf.lilypie.com/sKAcp1.png

Není tady

 

#12 3. 10. 2012 23:36

Severka
♥------
Místo: Sever
Registrovaný: 20. 10. 2010
Příspěvky: 8

Re: Dát do školy nebo ne

dusička napsal(a):

Severko - myslím, že kluk Jani do přípravky nechodí.protože mu při nástupu nebylo pět, bude chodit do předškoláků až za rok.

No já taky myslím, že nechodí, jen jsem to myslela jako možnou variantu pro příští rok.
Místo setrvávání ve školce, přípravka. Stejně staré děti, přece jen už jiný režim, nemuselo by to být na škodu....  třeba smile

Není tady

 

#13 3. 10. 2012 23:39

Severka
♥------
Místo: Sever
Registrovaný: 20. 10. 2010
Příspěvky: 8

Re: Dát do školy nebo ne

Tak teď mám pocit, že jsme se úplně nepochopili smile

U nás přípravka funguje při základní škole, vlastně jako nultý ročník ZŠ.
Nemyslím tím poslední rok ve školce smile

Není tady

 

#14 3. 10. 2012 23:41

Severka
♥------
Místo: Sever
Registrovaný: 20. 10. 2010
Příspěvky: 8

Re: Dát do školy nebo ne

pardon 2x   va

Upravil(a) Severka (4. 10. 2012 19:55)

Není tady

 

#15 4. 10. 2012 6:42

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dát do školy nebo ne

Jana.J napsal(a):

Ahoj,

chtěla bych se vás zeptat na názor, zda dát dítě do školy nebo ještě ne. Syn je narozen začátkem září, takže příští rok začátkem září bude mít 6 let. Ve školce jsme tedy automaticky braní tak, že není předškolák. Mají tam výuku angličtiny, té se neúčastní a platíme za něj školkovné. Syn je vysoký. Na druhou stranu některé věci, co mají zvládat předškoláci, neumí. Je méně samostatný a mezi cizími dětmi bázlivý (ne ve školce). Celkově je citlivější dítě. Všichni nás, tedy kromě prarodičů, odrazují, abychom ho dávali příští rok do školy. Já bohužel nevím. Pokud do školy nepůjde, bude tam pouze on sám nejstarší a pak už jedna holčička narozená v listopadu. Vím, že budu stejně muset s ním na testy, zda může jít či nikoliv, ale pokud se rozhodnu až pak, že do školy půjde, pak přijde o rok angličtiny a vůbec celou předškolní přípravu. Máte to někdo také tak? A jak by se to pak řešilo se školkovným, kdyby šel do školy? To by mi vrátili nebo už ne? Nebo raději se rozhodnout, že ho dám do školy a říct to ve školce a pak ho nechat klidně ještě rok ve školce dále? Děkuji za názory..

Tak už kvůli tomuhle bych se školou nespěchala.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#16 11. 12. 2012 21:19

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Re: Dát do školy nebo ne

Děkuji všem za rady. Zase k tomu vracím, protože mi to vrtá hlavou. Jsem si více, než jistá, že ho dám do školy až téměř v 7 letech, ale je škoda, že většina jeho kamarádů půjde do školy příští rok. To je jedna věc a druhá je ta, že je hodně vysoký a bude ve škole nejstarší (pokud ještě nepříjde nějaké další podobně staré dítě). Momentálně chodíme na flétnu a moc sedět nevydrží. Spíš ale mne zajímá ta možnost, jestli je to teda možné, že pokud bychom se rozhodli v červnu, že ho dáme do školy, zda by vůbec mohl, když neabsolvoval tu předškolní přípravu. Ve školce do přípravky zařazen není. Jednak je hodně předškoláků a jednak neměl na to věk. Ještě se poptám ve školce. Je to malá školka i škola, tak možnosti je méně. Chodí tam jeden kluk, který je v srpnu, do přípravky chodí, ale rodiče uvažují o odkladu. Jenže oni se prostě mohou rozhodnout, kdyžto my to máte možná složitější, když není v přípravce. Máte někdo podobné zkušenosti?

Není tady

 

#17 12. 12. 2012 10:04

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Dát do školy nebo ne

Jani - ber to takhle. Školní rok začíná 1.9. A do školy chodí děti, který do 31.8. dovršily 6ti let.
Přijde mi to jako pěkná blbost dávat kluka dřív.
A že bude nejvyšší? I kdyby byl. Po čase se růst srovná, někdo roste dřív, někdo později.
Dle mého přípravku do školy potřebujou. A že půjdou jeho kamarádi do školy? Vždyt on ten rok ve školce v přípravce bude chodit zase s dětma ,který půjdou do školy s ním, takže kamarádů ještě bude.
A ve škole nejstarší nebude. Víš kolik děti bude mít odklad. A i kdyby byl nejstarší, přeci tohle není o věku, ale o tom,jestli je připravený na školu, sedět 4 hodiny, a to píšeš, že není.
A ještě - v červnu už je to pozdě se rozhodnout.
Kdyby si fakt ho chtěla dát už příští rok do školy, musel by v lednu k zápisu. A na to se zeptej, jestli je to možný,protože nebude mít na to věk - 6 let do 31.8.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#18 29. 1. 2013 14:01

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Re: Dát do školy nebo ne

Ahoj holky, tak Vám píši, že jsem se rozhodla malého do školy nedat. Zatím tam jsou sice jen 3 děti které s ním půjdou za rok, ale snad přibudou další. Snad se rozhoduji správně. Jsou věci, které umí dobře - počítat, odečítat, sčítat něco málo, počítat snad do 120, ale i tak v porovnání s ostatními by byl si myslím na tom hůř.

Není tady

 

#19 29. 1. 2013 14:13

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Dát do školy nebo ne

rozhodla ses dobře, já jsem taky zářijová, psycholog. poradna nástup doporučila, ale já si tam hrála a nedávala pozor.
vracet do školky už mě naši nechtěli..a byla to chyba.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#20 29. 1. 2013 20:43

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Dát do školy nebo ne

...

Upravil(a) Gabrielle (6. 2. 2020 12:47)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů