Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 9. 2012 22:01

JPMB
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 3. 2008
Příspěvky: 204

děti a chození do školky

V říjnu budou našemu synovi 4 roky, bohužel jsme se opět nedostali do školky (jsem na rodičovské s mladším synem).

Rozhodli jsme se syna dávat do soukromé školky (no spíše je to takové hlídání dětí), mají stejný program jako školky - téma dne, svačina, výtvarná činnost, pobyt venku, oběd, odpočinek, čtení pohádek, cvičení, svačina, pobyt venku, dětí je tam jen 10, věkové rozlišení 18 měsíců až 6 let, individuální přístup.

Syn tam chodí 1x týdně od 8:00 h do 16:00 h (snažila jsem se pro něj chodit dříve - hned po spinkání ve 14:30, ale pokaždé brečel, že tam chce ještě být, že chce jít až půjdou všichni domů. Zatím tam byl 4x.

Problém je v tomto, moc se mu tam líbí, cestou domů mi vypráví, co tam vše dělaly, vždy se ptá, kdy tam půjde zase, každý den se mě ptá, kdy tam půjde zase, všem na potkání vypráví, že chodí do školky. Ale přijde večer, řeknu mu, tak ses dočkal, zítra až se vzbudíš jdeš do školky. A on, ale já tam nechci jít, prosím, prosím, mně se tam nelíbí, já tam budu brečet. Je ráno, pořád tam nechce, celou cestu do školky říká, že tam nechce. Přijdeme ke školce, sám si zazvoní, přijde otevřít paní učitelka, jdu s ním do třídy, hned běží k hračkám, mami s tím jsem si hrál i minule, dá mi pusu a řekne tak už běž, čau. Zeptám se ho, mám pro tebe přijít dřív? Ne, až půjdou všichni, tak pro mě přijď. Říkám učitelce, že mě celou cestu říkal, že tam nechce, a ona, že je to divné, že je ve školce úplně v pohodě, nebrečí, na mámu si nevzpomene. Přijdu pro něj, zase mi vypráví, co vše prožil a ptá se, kdy už tam půjde zase. No a když tam za týden jde, je to to samé, říká, že do školky nechce.

Je to normální? Jakou zkušenost máte s dětmi vy? Hraje na mě divadlo? Nebo fakt se mu tam nelíbí - ale podle učitelky a podle toho, co mi vypráví, se mi zdá, že se mu tam líbí. Nebo je to jen takovéto jako máme my dospělí "už zase zítra do práce"

Není tady

 

#2 27. 9. 2012 8:50

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: děti a chození do školky

téma školka mě zaujme vždycky. Nechápu, proč se nad tím učitelka ve školce tak pozastavila. Mně to přijde naprosto normální. NᚠDavídek to dělá taky. Naprosto stejně. Doma se do školky těší, povídá o tom, ve školce je nadšenej, domů nechce a když jde do školky, tak jde v pohodě, ale před dveřmi začne stagnovat. A ještě jeden velkej poznatek, to, že nechce do školky dělá pouze mně. Když ho vede manžel, tak je vše naprosto v pohodě, prý ho do školky ještě tahá. I sama učitelka mi vždycky říká: "nebojte, tyhle reakce mívají děti většinou s maminkami, s tatínky to nedělají".

U nás je dobré to, že já ho vodím do školky 1x týdne a zbytek manžel.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#3 27. 9. 2012 10:04

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: děti a chození do školky

Podle mě to může být způsobeno tím, že si dítě odvykne. Po prázdninách se Davídkovi do školky taky nechce, ale když už chodí, je to v pořádku. Sem tam, když je unavený, tak se mu taky nechce a dělá to i manželovi :-)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#4 27. 9. 2012 14:46

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: děti a chození do školky

Syn,když nastupoval do školky ve 3 letech ani jednu neplakal,jen ráno hrál přesně to divadlo,co popisuješ. Jezdil s ním manžel a cesta trvala někdy i hodinu a on stále dokola jen opakoval,že tam nechce jít a nelíbí se mu tam. Ale jakmile byli ve školce,tak se převlékl a okamžitě utíkal mezi ostatní děti a prý se po tátovi ani mámě nezeptal jak byl den dlouhý. První měsíc jsme ho brali po obědě domů,potom sám řekl,že tam chce i spinkat a od té chvíle se to už nezopakovalo. Myslím,že je to běžná reakce dítka. A to se může ještě změnit ve chvíli,kdy mu opravdu dojde, že takto je to už nastálo a možná ještě přijde větší vzdor a i pláč,který ze začátku vůbec nemusel být. Jsem ale přesvědčená,že 4leté dítko už kolektiv děti opravdu potřebuje a užívá si ten den plnými doušky i bez rodičů. Největší problém se školkou i podle sebe mají rodiče než děti.  smile Hodně síly,ale ono to přejde a pak budeš celý večer i celý víkend poslouchat,kdy že už pojedete konečně do té školky.....lol To nemluvím o prázdninách. A to má syn o program maximálně postaráno doma.


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#5 27. 9. 2012 20:05

stvorlistok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2007
Příspěvky: 4967

Re: děti a chození do školky

ja myslim ze je to normalna reakcia dietata, a u vas je to o to horsie ze ide len raz za tyzden, to je ako pri chorobe je zvyknuty, tyzden je doma kvoli nemoci a potom prve dva tri dni sa mu nechce a potom uz je to ok... u nas minuly rok nastupoval syn skoro v styroch rokoch, prvy den a prvy tyzden vyskal radostou, nevedel sa dockat, po tyzdni sa asi nabazil, doslo mu ze je to na stalo a zo dna na den sa stupnovali sceny, trvalo to skoro dva mesiace, ale bol medzi tym aj chory casto, dosli sme k stavu ze rano plakal a utekal ze sa nechce obliect, hrozne dumbom nakoniec prelom nastal v listpade ked mal narodeniny a kazde dieta mu nakreslilo domov obrazok, prisiel s celou slozkou narodeninou a bol stastny, a od druheho dna tam zacal chodit v naprostom klude, ukazoval mi obrazky a vtedy mal dokaz od deti ze ho maju radi a chcu aby tam chodil smile  tento rok prvy den po prazdnina hroza, ale nastupoval do inej triedy, druhy den uz ok...pochopil ze ucitelka je vyborna a deti su fajn... neda sa chodit castejsie do vasej skolky? myslim ze syn nevie odhadnut kedy je za tyzden a ked chodia kazdy den vedia ze dalsi den sa ide zas, myslim ze je tvoj syn tam rad, len rano si neodpusti ze by chcel byt s mamkou smile ja som synovi hovorievala ze kym bude v skolke stihnem uvarit upratat a potom poobede sa mu mozem na plno venovat.

este som zabudla ked robil rano tie hrozne sceny tak poobede isiel zo skolky s usmevom a vsetko mi rozpraval  a presne vecer ked som spomenula skolku uz zacal poplakavat ze tam nepojde druhy den.

Upravil(a) stvorlistok (27. 9. 2012 20:06)


http://lpmf.lilypie.com/sKAcp1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů