Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 8. 10. 2012 10:25

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

jsem_ema napsal(a):

zdravim vas, moc dekuju za vase nazory.
tak jsem vse priteli rekla a rozesla se s nim.. za mesic se sejdem a uvidime co si povime.. mozna se
k sobe vratime .. ale opravdu nevim. ted prozivam hrozne obdobi... je mi vse lito a je mi strasne smutno. pritel je v kontaktu s mou sestrou. dozvedela jsem se ze za ten tyden co jsme od sebe uz dela na tom aby prodal auto.chce asi vse napravit... takze je zde opet otazka.. vratit se k nemu a doufat ze se zmenil?? nebo udelat tlustou caru a jit dal??
vysel nekomu z vas vztah na podruhe?? rozejit se a pak zase sejit.. vychazi to? nebo dvakrat do stejne reky nevstouit??

nebo se mu najednou nedostává peněz?

Není tady

 

#27 8. 10. 2012 10:29

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

jsem_ema napsal(a):

zdravim vas, moc dekuju za vase nazory.
tak jsem vse priteli rekla a rozesla se s nim.. za mesic se sejdem a uvidime co si povime.. mozna se
k sobe vratime .. ale opravdu nevim. ted prozivam hrozne obdobi... je mi vse lito a je mi strasne smutno. pritel je v kontaktu s mou sestrou. dozvedela jsem se ze za ten tyden co jsme od sebe uz dela na tom aby prodal auto.
chce asi vse napravit... takze je zde opet otazka.. vratit se k nemu a doufat ze se zmenil?? nebo udelat tlustou caru a jit dal??
vysel nekomu z vas vztah na podruhe?? rozejit se a pak zase sejit.. vychazi to? nebo dvakrat do stejne reky nevstouit??

A tě ani nenapadne mu překazit tu jeho současnou snahu se sebou něco dělat,zbabrala by jsi jeho i tvoje úsilí dosavadní o nápravu a byli byste oba zase v bryndě.Až uplyne ten měsíc,zjistila bych,jak na tom je,ale hned by se s ním nesestěhovávala dohromady,dělej človeče taky trochu forky jak správná ženská,a si tě o to víc váží at o tebe více usiluje,stojí-li opravdu o tebe.
A při případném společném znovubydlení zaveď hned na zač.pravidlo společného přispívání na chod domácnosti+na jídlo,každý stejným dílem.A na tom musíš trvat,jinak se fakt dál nepohneš se vztahem.Pokud tedy nechceš nadosmrti živit a sponzorovat chlapa.

Není tady

 

#28 8. 10. 2012 18:40

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

jsem_ema napsal(a):

zdravim vas, moc dekuju za vase nazory.
tak jsem vse priteli rekla a rozesla se s nim.. za mesic se sejdem a uvidime co si povime.. mozna se
k sobe vratime .. ale opravdu nevim. ted prozivam hrozne obdobi... je mi vse lito a je mi strasne smutno. pritel je v kontaktu s mou sestrou. dozvedela jsem se ze za ten tyden co jsme od sebe uz dela na tom aby prodal auto.
chce asi vse napravit... takze je zde opet otazka.. vratit se k nemu a doufat ze se zmenil?? nebo udelat tlustou caru a jit dal??
vysel nekomu z vas vztah na podruhe?? rozejit se a pak zase sejit.. vychazi to? nebo dvakrat do stejne reky nevstouit??

Emo, tvůj ex ještě neudělal NIC, kvůli čemu bys měla přemýšlet nad návratem....po čem se ti stýská? Po nemakacenkovi, který měl plnou pusu výmluv??

Není tady

 

#29 12. 10. 2012 6:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Daj tomu čas, za mesiac môžeš by (alebo môžete by OBAJA) niekde úplne inde.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#30 12. 10. 2012 9:24

jsem_ema
♥------
Registrovaný: 20. 9. 2012
Příspěvky: 9

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Selima napsal(a):

Daj tomu čas, za mesiac môžeš by (alebo môžete by OBAJA) niekde úplne inde.

no uvidime pul mesice je za nami.. a me se hrozne styzka.. ale vudime co se bude dit az se uvidime .. kdo vi jeslti se srdce rozbusi nebo ne.. :-)
dekuji

Není tady

 

#31 13. 10. 2012 9:13

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

PetrHl napsal(a):

na tu stejnou úroveň bylo auto s Emou postaveno tady, nevím z čeho se usuzuje že on to tak má.
Mě opravdu udivuje, jak se dát tady na babinetu podle pár písmenek prokouknout nezúčastněného člověka a v podstatě odepsat.

Emo, chápu, že tě to trápí. Podle mě by sis měla uvědomit co ty chceš, jak hodně pro tebe přítel znamená. Protože utíkat z něho jen proto, že přítel má dluhy z minulosti mi přijde hodně zbabělé.
Zkus si představit, že se rozejdete, bude ti nějak lépe? Peněz budeš mít o něco víc, ale co jinak?
Myslíš že lusknutím prsty najdeš nového chlapa, který nebude mít žádné mínus? Věř tomu, že jsou daleko větší problémy co mají chlapi, než pár splatitelných dluhů z minulosti.

tady souhlas.

My uplne  do vztahu nevidime, ALE !  Ema si musi uvedomit nebo lepe presne vedet, jak vysoke jsou ty dluhy a jak dlouho se budou splacet. A jestli jsou opravdu s co nejvetsi rychlsoti splaceny.

Podle me, pokud budou dluhy brzo splaceny a patrner se snazi, tak ma vztah nadeji. I kdyz......co to je za dluhy na ktere padne najem , ktere jsou z baru? jak si to ten hoch vlastne predstavoval?

PS. koukam,ze jsme mezitim nekde jinde.

Avsak z te druhe strany mi to taky pripada jako:
° dluhy ze studia ...stale nesplaceny - to je jedinne co chapu
° dluhy za konzumaci v baru... stale nespolaceny, v dobe studia, kdyz mam dluhy
° dluhy za nakladneho konicka - stale nesplaceny, i kdyz mkam uz dluhy za studium, a za alkohol!!!!
° dluhy za auto - stale nesplaceny, i kdyz uz mel dluhy nesplaceny za studium, za alkohol, za konicka.....

tak si myslim, ze u takoveho cloveka, mohu jen ocekavat, naber dalsich dluhu, prestoi, ze predchozi nejsou vubec zaplaceny a s placenim to drhne...........

Upravil(a) sahleb (13. 10. 2012 9:22)


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#32 14. 10. 2012 21:11

Terezka111
Host

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

S mím ex přítelem jsem se rozešla před rokem. Nᚠrozchod bral těžce ale snažila jsem se mu to vysvětlit. Začal mi dělat scény že jsem si změnila číslo a přestala s ním úplně komunikovat. Najednou moje číslo zjistil a občas mi v noci nebo brzo ráno píše a volá ale já to ignoruju. Bere se tohle jako obtěžování která by se hlásilo na policii? Děkuji.

 

#33 15. 10. 2012 15:24

Weatherwax
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 2. 4. 2012
Příspěvky: 162

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Terezka111 napsal(a):

S mím ex přítelem jsem se rozešla před rokem. Nᚠrozchod bral těžce ale snažila jsem se mu to vysvětlit. Začal mi dělat scény že jsem si změnila číslo a přestala s ním úplně komunikovat. Najednou moje číslo zjistil a občas mi v noci nebo brzo ráno píše a volá ale já to ignoruju. Bere se tohle jako obtěžování která by se hlásilo na policii? Děkuji.

Ahoj.
Mᚠstrach, že se bude expřítelovo "psaní a volání" stupňovat? Nebo se zhušuje? Omezuje Tě to a mᚠz něj strach? Expřítel Ti vyhrožuje?Ptám se, protože na toto se Tě případně budou ptát policisté.

Z praxe vím, že v případech tzv. stalkingu je potřeba velká intenzita kontaktů od agresora (tady Tvůj expřítel) a zároveň tady musí existovat Tvoje obava o Tvůj život, zdraví, majetek nebo o život, zdraví, majetek Tvých blízkých. Pokud se to opakuje např. jedna sms denně, policisté to zřejmě vyšetří jako přestupek proti občanskému soužití, obzvláště, pokud Tě to prostě obtěžuje, ale expřítele se nebojíš. Je-li expřítel relativně normální, takovéto prošetření mu bude stačit a nechá toho, pokud ne, může se to stupňovat...klasické případy stalkingu jsou okolo 40-80 smsek denně. Následně se většinou přiřadí i fyzické pronásledování, tzv. čeká před prcí, sleduje Tě s kamarády a tak.

Doporučuju psát si, kdy Ti přítel volal, kdy psal. Pokud z toho vypozoruješ, že to nepřestává, ale naopak se zvyšuje, zajdi na policii, toto jim řekni, udělají bububu...

Je to určitě velmi nepříjemné a zasahuje to do Tvého života, ale jak jsem psala výše, policisté mají tendenci to projednávat nejdříve jako přestupek, pokud se nejedná o opravdu velkou intenzitu. Nejvíc akce do toho vloží, až se něco stane, ale pokud na to budeš upozorňovat, jistě to bude mít alespoň nějaký efekt - přestupek, budou ho mít v merku.

Drž se a snad expřítel brzo přestane!

rock

PS: Pro úplnost doplňuju...s takovýmto laxním přístupem policie většinou nesouhlasím, pouze zprostředkovávám postup z praxe. smile


Osud rozdal karty, my hrajeme. (A. Schopenhauer) usch storstark dumbom

Není tady

 

#34 15. 10. 2012 21:54

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO
Registrovaný: 14. 5. 2008
Příspěvky: 5109

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Terezka111 napsal(a):

S mím ex přítelem jsem se rozešla před rokem. Nᚠrozchod bral těžce ale snažila jsem se mu to vysvětlit. Začal mi dělat scény že jsem si změnila číslo a přestala s ním úplně komunikovat. Najednou moje číslo zjistil a občas mi v noci nebo brzo ráno píše a volá ale já to ignoruju. Bere se tohle jako obtěžování která by se hlásilo na policii? Děkuji.

Ano v pripade, ze te to obtezuje, jedna se o stalking.


Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

 

#35 16. 10. 2012 6:45

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

v pripade, ze te to obtezuje, jedna se o stalking
Podle toho, co Terezka píše - občas mi v noci nebo brzo ráno píše a volá" - je to (zatím!) spíš přestupek:
Přestupkový zákon, § 49 Přestupky proti občanskému soužití
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo
c) úmyslně naruší občanské soužití vyhrožováním újmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obviněním z přestupku, schválnostmi nebo jiným hrubým jednáním,


což neznamená, že by se nemohla a neměla účinně bránit dřív, než expřítelovo jednání nabyde znaků trestného činu.

Trestní zákoník, § 354 Nebezpečné pronásledování
(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že
a) vyhrožuje ublížením na zdraví nebo jinou újmou jemu nebo jeho osobám blízkým,
b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
c) vytrvale jej prostřednictvím prostředků elektronických komunikací, písemně nebo jinak kontaktuje,
d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života, nebo
e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného kontaktu,
a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#36 16. 10. 2012 18:29

Terezka111
Host

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Weatherwax: Jak si psala kdyby se to volání a sms zvyšovalo tak se to zvyšovalo ale na začátku rozchodu to bylo neúnosné a měla jsem opravdu strach, protože dělal i to že stával před domem, bylo mě 17 let tak jsem to nechtěla řešit přes policii. Mám nového přítele a ten mě chrání smile takže když si ex vzpomene a napíše tak jsem se to naučila ignorovat ale pořád je to nepříjemné. Kydž ho někde potám tak se raději vyhýbám, protože si myslým že by si obyčejné popovídání vysvětlil jinak.

Upravil(a) Terezka111 (16. 10. 2012 19:07)

 

#37 16. 10. 2012 21:26

Weatherwax
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 2. 4. 2012
Příspěvky: 162

Re: ROZCHOD ? ANO CI NE?

Terezka111 napsal(a):

Weatherwax: Jak si psala kdyby se to volání a sms zvyšovalo tak se to zvyšovalo ale na začátku rozchodu to bylo neúnosné a měla jsem opravdu strach, protože dělal i to že stával před domem, bylo mě 17 let tak jsem to nechtěla řešit přes policii. Mám nového přítele a ten mě chrání smile takže když si ex vzpomene a napíše tak jsem se to naučila ignorovat ale pořád je to nepříjemné. Kydž ho někde potám tak se raději vyhýbám, protože si myslým že by si obyčejné popovídání vysvětlil jinak.

Určitě se mu raději vyhýbej a kdyby se něco dělo, raději to hlaš, obzvláště kdybys měla nějaké větší obavy. V nejhorším to policajti odloží. Tak fakt přeju, a se umoudří a neotravuje. rock


Osud rozdal karty, my hrajeme. (A. Schopenhauer) usch storstark dumbom

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů