|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Já bych na císaře ani za nic. Nechtěla jsem jej ani po prvním nelehkém porodu, kdy mám nástřih hráze až do půlky stehna
. Loni jsem byla na své první operaci v životě, měla jsem kýlu a ta bolest byla šílená.... Po druhém porodu jsem byla úplně ok, bez nástřihu, bez potíží, jen kosti bolely, jak porod postupoval rychle a tělo se stěží připravilo.
Chodím ještě na jinou diskuzi, kde je diskuze dvojčat a tam holky stále řeší porod císařem, jak je to jediná varianta. Chápu u jendovajek, ale pokud jsou to dvojvajky a pokud mají správné otočení - tak proč nerodit normálně? Já si myslím, že nevědí do čeho jdou. Jo, však většina z nich už to má za sebou a taky zkouší, jak těžká je rekonvalescence. Já si připadla naprosto neschopná při léčení nástřihu hráze, nemohla jsem vůbec normálně fungovat, bolesti bylyl šílené 4týdny. Natož po císaři.... Jasně, jsou holčiny, které asi mají jiný práh bolesti, ale i tak, je to prostě operace... Kamarádka rodila dvojčátka normálně, říkala, že to byla rychlovka (už má doma jednoho caparta) a doma pak byla ráda, když se mohla ohánět kolem holek když přijely domů....
Jinak u nás blbý, starší po týdnu ve škole opět nemocná.. tentokrát chřipka ... a mladší se veze s ní
, já se jakž takž držím, ale není to úplně paráda. A do toho malá řádí takovým způsobem, že mám pocit, že mi vyleze hned teď a tady a jinudy než má 
Není tady
Ahoj holky 
vidim ze kazda mame jine duvody, vsechny chapu, pisu jeste se uvidi
co mi tehotenstvi prinese ... Mozna krasne porodim koncem panevnim
. Ale to mi lekar po prvnim cisari nedoporucuje.
Ja cisar mam a za tyden sem uz doma fungovala uplne normalne, bolesti trvaly pooperacni jeden den , pak jeste 2 dny jsem blbe vstavala chodila, 4 den jsem mela malou uz komplet u sebe.Ale ta rekonvalescence asi bude u kazdeho jina. JInak jsem na cisari byla pro nepostupujici porod, horecky jsem mela 39 zimnici, uz nebylo jine vychodisko, ale s cisarem nemam spatnou skusenost.
Sluni ahoj
tebe jsem se chtela zeptat jake to je kdyz kopu dve mimina 
Není tady
Eli, ze začátku to bylo úplně stejný, teď už vím, kde sou, tak kterej kopanec je od které
nějak moc jiný to není, akorát je to třeba na víc místech najednou 
Není tady
To musi byt hezke
hlavne kdyz se hybou jedna tam a druha tam
) Pak mi napis kdyz budes tak v 28 tt kdy zesileji holky, to ti bude litat pupil ;-)
Není tady
eligar napsal(a):
To musi byt hezke
hlavne kdyz se hybou jedna tam a druha tam
) Pak mi napis kdyz budes tak v 28 tt kdy zesileji holky, to ti bude litat pupil ;-)
ok...ale prý u dvojčat nejsou ty pohyby tak hrozný, jak u jednoho...oni, tam ani pak nemaj tolik místa 
Není tady
Ahoj holky, byla jsem na kotnrole a cipek skraceny na 1-1,5 cm,zavreny a fundus 3.5 tak prý v norme doktor moc nenakeca. Kdyz jsem ho poprosila kouknout jestli je maly Koncem panevnim tak mi nedal na bricho ani gel jen drel .. proste psi cumak. No comment.
Upravil(a) eligar (2. 2. 2013 9:08)
Není tady
Ahoj holky.
Jak se máte? Já by jsem se nejraději toho břicha už zbavila
Spaní u mě je katastrofa. Hlavně to usínání, nejprve uspávám malého, který mě asi týden se spaním zlobí a potom uspávám sebe. Jsem z toho celkem na nervy a přes den protivná, což nechci být.
Jak si děláte radost? Čím se odreagujete?
Není tady
Kiwi, je to mazec, já to vnímám podobně! Břicho mi narostlo z ničeho nic hrozně brzy, měla jsem strach, že něco není ok
. Min. týden jsem byla v nemocnici na pozorování, z ničeho nic se mi udělala zle, srdce hrozně bušilo, nějaká tachykardie nebo co
. Říkám, si ještě týden a pak půjdu běhat, aby šla malá ven 
Pro mě je nejlpší odreagování se prací, ale sedět u kompu také nevydržím, do toho mi tvrdne břicho, takže nic moc, připadám si neschopná, neužitečná, nic nedělající bába 
Není tady
Ahoj
)
kiwi spat se neda ani mne, musim se chytnout postele a otocit se
) jinak mam problem
kamcitko ja jsem byla minuly tyden na echo, krvi kuli iontum, eeg, preskakuje mi srdce , mam systoly navic a ja to proste citim , uplne te chapu je to hrozne neprijemny, snad te upokojili. Mne to probuchuje hlavne vecer kdyz si lehnu.
Není tady
To já se někdy zaleknu co to slyším za zvuk a potom mi dojde, že je to moje funění. Já se těším nemít břicho, ale na druhou stranu mám z toho všeho nějak strach. Možná je i lepší nic o tom nevědět. Ale doufám, že druhé dítě půjde na svět rychleji a doufám, že se nějak domluvíme s kojením. Aby to šlo. U prvního jsem se přes krvavé bradavky dopracovala k zánětu a k operaci. Aspon v tom jsem (teda doufám) rozumnější.
Není tady
Eli, je to hodně nepříjemný
. To, že se šíleně zadýchávám a přitom nejsem nějak oplácaná, to už beru jako samozřejmost, to že mi pak "tlučou" bubínky v buších, na to jsem si také zvykla, ale to kdy nevím kdy sebou prásknu jak mám pocit, že mi srdíčko bije až moc, to nedávám
. Musím ležet s hlavou hodně podloženou, na zádech vůbec - ale to asi žádná těhulka, jinak se mi točí hlava.... Včera jsem si lehla po dlouhé době do vany, schválně do vlažné, ale to nadnášení bříška mi dělalo dobře, ale pak ten moták hlavy... asi malá dlouho tlačila na tepny. uf.
Kiwi, já se u první dcery hodně trápila, u druhé to šlo jako po másle. Faktem je, že jsem odolávala co nejvíce byla doma, abych trávila v nemocnici co nejméně času... a taky se to oplatilo, na příjmu jsme byli v 22:45 a malá byla venku v 24:20. Celý den jsem věděla, že se něco děje, ale pravidelné kontrakce byly někdy od 18ti hodin. Na kojení jsem už připravená, že budu zase jen odsávat a flaštičkovat, ale i to má své výhody 
Kiwi, pamatuji se dobře, že žiješ v Perthu? Mám tam známou, tak mně to utkvělo v paměti 
Není tady
Zrovna dnes, jsem kontrolovala pumpu a malé láhve. Koupím jen Avent nové cumle do láhve a myslím, že jsem připravena. Tajně doufám, že mimčo bude sát dobře. To je dobrý nápad, vydržet doma co nejdéle. Poprvé jsem byla doma 4 hodiny a v nemocnici se to narodilo za 10 hodin. Já jsem nemohla malého vytlačit, tak to tlačení bylo pro mě nekonečné, potom mi pomohli zvonem.
Kamčitko bydlím v Mackay. myslím, že je tady asi 7 čechů, ale bohužel s nikým nejsem v kontaktu, když člověk neřídí. . .
Není tady
Holky, vy si myslíte, že porodíte dříve než máte termín?
Není tady
Ahoj holky 
kamcitko jeste chvilku vydrzet!!to vis ze vsude tlaci a pak se mot hlava. Vsechno prejde za mesic
neboj.
Ahoj kiwi
ja planuju rodit driv
tak v tom 38 tydnu by jsem rada
, mam pocit ze za 2 tydny maly hrozne zesilnel v brisku, kopance jsou silne , tak by jsem si prala tak 3 kilove miminko ne 4
. Ale uvidime.
Není tady
Ahoj holky.
Dnes jsem byla na kontrole. Mimčo je už hlavičkou dole. Doktor říkal, že mě možná spadne dřív na pánev a budu mít předčasné kontrakce, tak uvidím. Za měsíc mám další kontrolu. 2 týdny před termínem má doktor dovolenou, tak z toho moc nadšená nejsem. Teď nevím, kdo mě bude rodit. Na ten porod se netěším, ale na druhou stranu, už aby to břicho bylo pryč. V těch vedrech je to těžké i bez břicha.
Není tady
Kiwi, já bych se neradovla a hlavičkou dole
. V nemocnici při příjmu byla malá konečně otočená, teď v úterý jsem byla na kontrole a zase si pěkně udělala hačačá
a večer doteď má opět nožky hore 
Dr. kroutila hlavou, že to ještě neviděla, aby třetirodička měla tak pohyblivé dítě, prý když žena rodila, tak dítě lépe zapluje dolů a už tak zůstane... no bohužel. A taky říkala, že snad koncem pánevním více tlačí na rodidla, je fakt, že když sedí, tak to rozpoznám už jen proto, že mám hnedle tvrdnutí břicha a divné mražení dole ..... ale na porod to stále nevypadá, i když se cítím mizerně, už se taky těším až bude venku
. To si nevybereš, u Vás horko, u nás 20cm nového sněhu
. Ta kámoška co jsem ti psala že žije v Perthu přiletí tady v květnu do tepla, je tady vždycky do konce prázdnin a pak zase zpět do tepla
.
Není tady
Ahoj holky toto leti co?
Kamcitko muj maly lita ted posledni 3 dny jak blazen ... i 4 hodiny vkuse, jeste ze jsem mela vcera kontrolu, a je vpohode. Odhad kolem 2700 g, co mi prijde moc ne ? 
Co vy jak vam je ...Kiwi co ty? Lusinka se zase dlouho neozvala
..
Není tady
Ahoj holky,
já nepíšu, protože mi nejde přihlásit přes explorer a s mozilou si nerozumím, ale když je po mě sháňka, udělala jsem vyjímku. Vůbec nevím proč mi to nejde, prostě zadám e-mail, heslo, ale přihlásit nejde...
utíká to šíleně rychle a vlastně musím vůbec pátrat co se kolem mimča děje, pořád řeším školu, praxi, rekonstrukci, že není čas, ale můj metřík mi to dneska dost připomněl 
odhad před týdnem a kousek byl 1496g, je hlavičkou dolů už víc jak měsíc, prostě ukázněný mimčo
břicho mám jak velryba
jinak to bude asi pravák, je nastěhované napravo a prostě se nehne, kope jedině vpravo pod žebrem
pořád z výbavičky nemám nic moc, nějak mě to nechytá 
a taky mám za sebou premiéru při ogtt, dala jsem to, nejhorší bylo nemoci to dvě hodiny zapít, ta pachuť byla hnusná, ale jsem na sebe pyšná, že sem to ustála
cukrovku nemám
Není tady
a jako nestrašte na porod je ještě brzy
Kamčitko 
Eli, koukám, že tě taky trápí srdíčko. Já mám četné komorové extrasystoly, mám jich za den opravdu hodně, paradoxně je nevnímám, přišli mi na to rok po porodu. Oběhala jsem vše možné, zhodnotili, že je to psychické
dali prášky, které po roce neměli účinek, tak je neberu a prý to ničemu nevadí.
Jedině teď bylo nutné požehnání kardiologa, že můžu rodit normálně - prý můžu
ale chápu, že je ti to nepříjemné 
a tedy koukám, na konci fakt mimča nabírají rychle, ale stejnak se mi zdá, že je to moc 
Není tady
joo a taky mě doktorka vyvedla z omylu, jsem doufala v tříkilové dítko
prý jedna žena má podobné placenty a tak i děti jsou podobně váhově
takže né, že Týnka měla 3,7kg protože byla přenášená (jak jsem si myslela) ale že druhátko bude mít pravděpodobně o kousek víc 
Není tady
Ahoj Lusinko, tak to mas maleho hodnouska
) neboj vaha bude akorat
) , ja si zase myslim ze brisko velke nejak extra nemam na tu vahz 2700
.. skoro 3 kg mouky
. Presne ... mam extrasystoly a citim je, ale uz si z toho taky moc nedelam, kdyz vseschny vysetreni jsou ok. rikal mi doktor ze jak je srdce vic utlacene a proudi nim vic krve je to znat.
Mozna mas v exploreru zadanou nejakou ochranu zvysenou
a nepusti te na babinet.
Ja resim ted moji princeznu , taky moc nemam cas resit miminko, mam pocit ze mne psychicky utyra , porad se vzteka, breci, je tvrdohlava, nic si nenecha rozmluvit a pak kdyz me dozene do slz se sklidni a rekne ze uz bude hodna . A zacne byt jak slunicko. Manipulator.
Není tady
Eli 5 let? A pořád zkouší maminčinu trpělivost, no to se mám na co těšit. Sam asi 2 týdny protivuje a vzteká se kvůli ničemu, já si říkám, že to přejde. No uvidím. Celkem jsem zvědavá, jak bude reagovat na miminko.
Není tady
Ahoj holky, tak co, už rodíte? 
Eli, tak zpět ke kopancům u dvojčat...víc vnímám tu vrchní, protože na ni "vidím" a myslím, že je nacpaná na břišní stěně, tak o ní mám i větší přehled, ta spodní si sedí v pánvi, tak o sobě nedává tak vědět, ale útoky na močák vydaj za všecko
jinak je fakt, že ty kopance nejsou tak výrazný, ale zato sou pernamentní, pořád aspoň jedna kope a když si daj stereo, tak to stojí za to
a taky teď už se tam asi tísní, tak mi s každým pohybem tvrdne břicho, akorát v leže je to ok
takže tak
Není tady