Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 11. 11. 2012 13:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

holcina napsal(a):

Myslím, že tisíc rodin tisíc názorů co komu kdy jak:-) Já mluvila o konkrétním případě v manželově rodině.
Kdybych se rozhodla dát jednomu dítěti víc než druhému ( např.proto, že to jedno vydělá miliony a to druhý bude na opačném konci) a já chtěla aby se i to druhý dítě mělo dobře - tak nějak to asi myslela Helena?
tak tohle opravdu není případ manžela:-) Manžel bude svůj dům ještě nějakou dobu splácet ( z důchodu), bratr je "za vodou".

holči, ale já vcelku i chápu to, jak to helena myslela. a je pravdou, že znám i případy, kdy lidi nebyli milionáři, ale stejně se vzdali dědictví ve prospěch toho, kdo se o rodiče na stáří staral. tohle je opravdu případ od případu.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#127 11. 11. 2012 13:49

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

dusička napsal(a):

Lenno - je to starej barák, navíc půlka, v druhé půlce bydlí jiná rodina (vzdálené příbuzenstvo). Takže já jsem o tom fakt nepřemýšlela,jestli se budou holky cítit ukřivděně. Jsou tři vnučky. Dvě od švagrový a tam navíc před lety,kdy jsme se s manželem ještě neznali, dostala švagrová peníze za prodej baráku druhé jejich babičky s tím,že tento barák,kde bydlíme zůstane jednou manželovi rodině.
Takže mi tu budeme bydlet s manželem,děti odrostou a nemyslím,že když kluk zdědí barák řekne mámo táto,vystěhujte se. Takže pro mě je to fakt hodně do budoucna ,takže o tom nepřemýšlím a neřeším

dusičko, až tak daleká budoucnost to být nemusí, kluk už je docela velkej, než se naděješ, může to být na pořadu dne.
a já bych se teda sama za sebe nespoléhala na to, že mi dítě neřekne, je to můj barák, odstěhujte se. ony ty vztahy můžou být dneska ideální, zítra už to může být jinak.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#128 11. 11. 2012 13:54

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

sahleb napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Souhlasím s Pavlou a Sahleb. Nevím jestli se vnučky budou cítit nepoškozené. Pokud teda nebudou milionářky, to by jim potom asi bylo jedno. Také se může stát, že to rozhádá sourozence, v kolika rodinách se to stalo. Ale je fakt, že je předběžné to řešit, navíc jak píšeš je to rozhodnutí tchyně. Já se jen divím tvému úhlu pohledu, že jednomu dítěti se dají statisíce, miliony (neznám hodnotu bydlení) - druhým dětem nic a ty je nevidíš jako poškozené?

Nejde z principu ani tak o miliony, ale o deleni pozustalosti mezi vlastnimi detmi. Kdyby mi rodice odkazali majetek  i kdyby se jednalo o jeden kavovy servis a dva vlneny kabaty, a druhemu sourozenci neodkazali nic, tak bych stoprocentne nedala prednost penezum a majetku pred tim, ze bych zrejme zratila druheho sourozence. Jak se asi musi v tomto pripade citit.....

Pokud by deleni probehlo spravedlive pul na pul (nebo na tretiny apod.), tak bych stejne neco majeneho spravadlive ziskala a mohla se az do smrti podivat do oci vlastim sourozencum. Jinak bych mela ja osobne veleke problemy. Nicmene o par takovych pripadech vim. Divim se tomu obdarovanemu, ze ve vsi spokojenosti dokaze klidne spat. Vztah nevyvazi zadne blbe nabite majetky a penize. Pro nekoho ovsem vyvazi.....

druhého sourozence můžeš ztratit i proto, že to bude on, kdo se bude snažit vykejvat s tebou. to, že ty se snažíš být fér bohužel ještě neznamená, že fér bude i ten druhej ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#129 11. 11. 2012 14:18

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

PPavlaa napsal(a):

holcina napsal(a):

Myslím, že tisíc rodin tisíc názorů co komu kdy jak:-) Já mluvila o konkrétním případě v manželově rodině.
Kdybych se rozhodla dát jednomu dítěti víc než druhému ( např.proto, že to jedno vydělá miliony a to druhý bude na opačném konci) a já chtěla aby se i to druhý dítě mělo dobře - tak nějak to asi myslela Helena?
tak tohle opravdu není případ manžela:-) Manžel bude svůj dům ještě nějakou dobu splácet ( z důchodu), bratr je "za vodou".

holči, ale já vcelku i chápu to, jak to helena myslela. a je pravdou, že znám i případy, kdy lidi nebyli milionáři, ale stejně se vzdali dědictví ve prospěch toho, kdo se o rodiče na stáří staral. tohle je opravdu případ od případu.

Ano, souhlasím. Taky manžel několik let nic neřešil, i když věděl, že barák dostal bratr. Právě proto, že si říkal, on se o ně postará, já stejně nemůžu. A teď, když tcháni začínají potřebovat pomoc, má bratr problém. Pomáhat nebude, vozit k lékaři nebude, nakupovat nebude, topit se bude až večer atd

Není tady

 

#130 11. 11. 2012 14:26

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

holči, to je někdy s těma lidma fakt na ránu ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#131 11. 11. 2012 14:29

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

nechci se do toho plést, není to moje věc, ale nejradši bych švagra chytla pod krkem a pořádně s ním zatřásla a se vzpamatuje. Být chlap tak mu možná i ústa rozbiju

Není tady

 

#132 11. 11. 2012 14:30

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

lol
nedivím se ti wink


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#133 11. 11. 2012 16:31

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

Lenno - je to starej barák, navíc půlka, v druhé půlce bydlí jiná rodina (vzdálené příbuzenstvo). Takže já jsem o tom fakt nepřemýšlela,jestli se budou holky cítit ukřivděně. Jsou tři vnučky. Dvě od švagrový a tam navíc před lety,kdy jsme se s manželem ještě neznali, dostala švagrová peníze za prodej baráku druhé jejich babičky s tím,že tento barák,kde bydlíme zůstane jednou manželovi rodině.
Takže mi tu budeme bydlet s manželem,děti odrostou a nemyslím,že když kluk zdědí barák řekne mámo táto,vystěhujte se. Takže pro mě je to fakt hodně do budoucna ,takže o tom nepřemýšlím a neřeším

dusičko, až tak daleká budoucnost to být nemusí, kluk už je docela velkej, než se naděješ, může to být na pořadu dne.
a já bych se teda sama za sebe nespoléhala na to, že mi dítě neřekne, je to můj barák, odstěhujte se. ony ty vztahy můžou být dneska ideální, zítra už to může být jinak.

Hm ... ono se taky může stát, že si syn-majitel půlky baráku jednou domů přivede slečnu, nad kterou bude rodina skřípat zubama a nebudete mu moci nic říct, protože syn bude přece "ve svém" stolt Nebo si může zabrat převážnou část baráku a zbytek rodiny sestěhovat do jedné-dvou místností, protože převážnou část obydlí bude potřebovat pro sebe a svoji novou rodinu vissla

Já bych se fakt nespoléhala na nějaké ohledy dospělého dítěte vůči rodičům - i když bych za vlastní dítě třeba dala ruku do ohně, nikdy nemůžu vědět, koho si to dítě jednou najde a jestli ho partner nezblbne natolik, že ho dítě ve všem na slovo poslechne. I třeba v tom, že rodiče už v tom baráku překážejí nějak moc dlouho ... kapitulation


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#134 11. 11. 2012 16:43

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Šokuje mě, že dusičky tchýně je myslím žena v celkem dobrých letech, stále žije, myslím, že nenapsala závě a tady se už řeší takové věci. va


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#135 11. 11. 2012 16:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

No já zas považuju slova tchyně,jako že to jednou řekla,tak z toho nebudu spát?. Kdyby chtěla udělá to dávno. Zatím to říká pane jí. Je to stará rujna, ani nevím,jestli to má cenu opravovat. Takže fakt neřeším. Stoletý barák. Zatím máme kde bydlet a to nám stačí.
A ani nemyslím,že by jednou kluk chtěl bydlet tady ve starým. stolt Má jiný plány. Ale uvidíme, nemyslím na to co bude.
No a co,tak se přestěhujeme s manželem někam do podnájmu jedna jedna,až děti vyletí z hnízda. Kdo ví,jak to bude.
Taky bych mohla třeba počítat, že naši,až jednou umřou, můžou děti zdědit jejich byt ne. Nebo po tchyni a tchánovi jejich byt.
Je mi to fakt putna. Neřeším materiálno.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#136 11. 11. 2012 16:50

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A já chci aby žili,abych si mohla užít mámy, táty. Vím,že tady nebudou věčně, ale ještě jsou relativně "mladí" tak proč myslet na to, co kdo zdědí.  roll


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#137 11. 11. 2012 17:05

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Eva. napsal(a):

Šokuje mě, že dusičky tchýně je myslím žena v celkem dobrých letech, stále žije, myslím, že nenapsala závě a tady se už řeší takové věci. va

Závě v tomhle případě nic neřeší

Není tady

 

#138 11. 11. 2012 17:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

dusička napsal(a):

No já zas považuju slova tchyně,jako že to jednou řekla,tak z toho nebudu spát?. Kdyby chtěla udělá to dávno. Zatím to říká pane jí. Je to stará rujna, ani nevím,jestli to má cenu opravovat. Takže fakt neřeším. Stoletý barák. Zatím máme kde bydlet a to nám stačí.
A ani nemyslím,že by jednou kluk chtěl bydlet tady ve starým. stolt Má jiný plány. Ale uvidíme, nemyslím na to co bude.
No a co,tak se přestěhujeme s manželem někam do podnájmu jedna jedna,až děti vyletí z hnízda. Kdo ví,jak to bude.
Taky bych mohla třeba počítat, že naši,až jednou umřou, můžou děti zdědit jejich byt ne. Nebo po tchyni a tchánovi jejich byt.
Je mi to fakt putna. Neřeším materiálno.

No s tím nepočítej, pokud jim ty byty nedarují za života, určitě nic nepodědí. Ale je fakt, že přemýšlet nad tím je zbytečné. Moji rodiče to chtěli mít vyřešeno za života a tak taky udělali. Kdyby neudělali rozhodně bych to neřešila

Není tady

 

#139 11. 11. 2012 17:08

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Eva. napsal(a):

Šokuje mě, že dusičky tchýně je myslím žena v celkem dobrých letech, stále žije, myslím, že nenapsala závě a tady se už řeší takové věci. va

aby tě z toho nešlehlo.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#140 11. 11. 2012 17:10

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

dusička napsal(a):

A já chci aby žili,abych si mohla užít mámy, táty. Vím,že tady nebudou věčně, ale ještě jsou relativně "mladí" tak proč myslet na to, co kdo zdědí.  roll

no ale tos tady řešila ty, ne my :-))))


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#141 11. 11. 2012 17:11

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

holcina napsal(a):

dusička napsal(a):

No já zas považuju slova tchyně,jako že to jednou řekla,tak z toho nebudu spát?. Kdyby chtěla udělá to dávno. Zatím to říká pane jí. Je to stará rujna, ani nevím,jestli to má cenu opravovat. Takže fakt neřeším. Stoletý barák. Zatím máme kde bydlet a to nám stačí.
A ani nemyslím,že by jednou kluk chtěl bydlet tady ve starým. stolt Má jiný plány. Ale uvidíme, nemyslím na to co bude.
No a co,tak se přestěhujeme s manželem někam do podnájmu jedna jedna,až děti vyletí z hnízda. Kdo ví,jak to bude.
Taky bych mohla třeba počítat, že naši,až jednou umřou, můžou děti zdědit jejich byt ne. Nebo po tchyni a tchánovi jejich byt.
Je mi to fakt putna. Neřeším materiálno.

No s tím nepočítej, pokud jim ty byty nedarují za života, určitě nic nepodědí. Ale je fakt, že přemýšlet nad tím je zbytečné. Moji rodiče to chtěli mít vyřešeno za života a tak taky udělali. Kdyby neudělali rozhodně bych to neřešila

já bych to asi taky spíš radši vyřešila za svého života, kdyby na to přišlo ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#142 11. 11. 2012 17:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Holči naši maj 5 vnoučat stolt a fakt bych řekla, že je to trapný a nemorální řešit co bude až jednou rodiče umřou. Když umřou, nebudou tu s námi. grater


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#143 11. 11. 2012 17:12

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

A já chci aby žili,abych si mohla užít mámy, táty. Vím,že tady nebudou věčně, ale ještě jsou relativně "mladí" tak proč myslet na to, co kdo zdědí.  roll

no ale tos tady řešila ty, ne my :-))))

jj, já neříkám, že vy.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#144 11. 11. 2012 17:16

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

dusička napsal(a):

Holči naši maj 5 vnoučat stolt a fakt bych řekla, že je to trapný a nemorální řešit co bude až jednou rodiče umřou. Když umřou, nebudou tu s námi. grater

Vnoučata ze zákona nedědí. Já bych neřekla, že je to trapný a nemorální, naopak mám zkušenost, když se vše vyřešilo za života, problémy v rodinách nebývají. Ty bývají právě když se "to" neřeší. Aspoň v mém okolí to tak je

Není tady

 

#145 11. 11. 2012 17:16

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

dusička napsal(a):

Holči naši maj 5 vnoučat stolt a fakt bych řekla, že je to trapný a nemorální řešit co bude až jednou rodiče umřou. Když umřou, nebudou tu s námi. grater

naši mají 3 vnoučata a 3 pravnoučata ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#146 11. 11. 2012 17:18

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

PPavlaa napsal(a):

dusička napsal(a):

Holči naši maj 5 vnoučat stolt a fakt bych řekla, že je to trapný a nemorální řešit co bude až jednou rodiče umřou. Když umřou, nebudou tu s námi. grater

naši mají 3 vnoučata a 3 pravnoučata ...

To je hezký tummenupp


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#147 11. 11. 2012 17:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

holcina napsal(a):

dusička napsal(a):

Holči naši maj 5 vnoučat stolt a fakt bych řekla, že je to trapný a nemorální řešit co bude až jednou rodiče umřou. Když umřou, nebudou tu s námi. grater

Vnoučata ze zákona nedědí. Já bych neřekla, že je to trapný a nemorální, naopak mám zkušenost, když se vše vyřešilo za života, problémy v rodinách nebývají. Ty bývají právě když se "to" neřeší. Aspoň v mém okolí to tak je

holči, mám stejný názor. taky si myslím, že je lepší to vyřešit za života.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#148 11. 11. 2012 17:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Asi to tak je. Když si obrátím situaci, je fakt,že to není má věc tohle řešit. Ale rodičů. A řekla bych,že to budou řešit třeba za 15 let, až jeden umře a druhý zůstane sám. Ted je ještě čas.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#149 11. 11. 2012 17:25

holcina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 10. 2009
Příspěvky: 4292

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Není nic horšího, když barák vlastní x lidí, každý třeba 1/16...s tím se fakt skvěle něco dělá:-)))

Není tady

 

#150 11. 11. 2012 17:33

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2008
Příspěvky: 1971

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Kiara napsal(a):

Hm ... ono se taky může stát, že si syn-majitel půlky baráku jednou domů přivede slečnu, nad kterou bude rodina skřípat zubama a nebudete mu moci nic říct, protože syn bude přece "ve svém" stolt Nebo si může zabrat převážnou část baráku a zbytek rodiny sestěhovat do jedné-dvou místností, protože převážnou část obydlí bude potřebovat pro sebe a svoji novou rodinu vissla

Já bych se fakt nespoléhala na nějaké ohledy dospělého dítěte vůči rodičům - i když bych za vlastní dítě třeba dala ruku do ohně, nikdy nemůžu vědět, koho si to dítě jednou najde a jestli ho partner nezblbne natolik, že ho dítě ve všem na slovo poslechne. I třeba v tom, že rodiče už v tom baráku překážejí nějak moc dlouho ... kapitulation

Do puntíku souhlasím!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů