Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#5501 14. 12. 2022 10:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3588

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

eremuruss napsal(a):

Sokovalo me,ze slepice maji zit v uzavrenych kurnicich.Vzdyd se tam zblazni.Pamatuji si jak jednou tata nekam odjel a pozadal me o otevreni slepic v 6 hodin.No ja na to zapomnela a slepice jsem otevrela,az v 10 hodin.V kurniku rany,slepice sileny ,kdyz jsem je otevrela tak naval ven. A ted tam budou cele dny ??Jak dlouho tohle bude trvat ? Tohle je hrozny,proc se mluvi o nejake svobode,kdyz je sama buzerace,narizeni.Bylo lip,tohle je hrozne.

Ono taky záleží, v kolik hodin se zavíraly a jestli tam měly krmení a vodu. Jako správná slepice ti můžu zodpovědně říct, že mě pustit ke žlabu až v deset dopoledne, tak ti taky předvedu tanec, jaký svět neviděl lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5502 14. 12. 2022 10:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3588

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Opět, nebo pořád, naprostý nedostatek léků pro děti. A k tomu informace, že se rozjíždí epidemie respiračních onemocnění u dětí. když se ptali někoho, co ti rodiče teď mají dělat, tak prý v lednu či na jaře léky budou. Co mají dělat rodiče teď chatrák neporadil.
Docela katastrofa, nejsou doktoři, nejsou léky. To je teda posun. K lepšímu rozhodně ne.

Člověk to musí brát, jak to jde. Osobně toto moc neprožívám, protože léky na horečku téměř nepoužívám, pro sebe ani pro děti. Myslím, že tělo by mělo mít nějaký prostor se s něčím základním vyrovnat. Řeším s lékaři až když třeba horečka neklesne po pěti dnech. Ale rozhodně se nevláčím ani nikoho netahám po čekárnách, když jsou horečky. To jsme rádi, že můžeme spát smile Muž je jiná liga, ten do sebe pere léky hned, jak se jen trošku cítí "marod". Ten má u nás největší spotřebu. Dětské sirupy jsem "v panice" prvorodičky nakoupila a posléze vyhodila. Děti jsou naučené, že přes den se dá horečka zvládnout a když je nejhůř, vezmou si něco na noc, aby se vyspaly a načerpaly síly. Ale to je málokdy, do 39 a bolestí to v podstatě neřešíme. Důležitý je přísun tekutin a pravidelná kontrola, kdyby se stav zhoršil.
Kdybych byla v situaci, že léky na horečku pro dítě potřebuji z hlediska celkového zdravotního stavu, domluvila bych se s dětským lékařem, jak v kterých situacích postupovat, protože není radno něco podcenit. Nám takhle v minulosti lékař vyšel vstříc, protože také něco nebylo k sehnání (ale nepsalo se o tom) a on měl nějaké zásoby v ordinaci. Všem pevné zdraví a ať je těch léků potřeba co nejméně storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5503 14. 12. 2022 10:45

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

eremuruss napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Odstěhuj se do zločinecké CCCP a budeš spokojená. Jistě tě bylo dobře, když zde vládla zločinecká KSČ.

Bylo,me ano a spousta lidi starsi generace ma stejny nazorVracime se o 80 let zpet ,diky teto vlade.

Nauč se to nazpaměť. A nevol zločineckou KSČM.

V období komunistické diktatury bylo podle údajů zveřejněných Úřadem pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu:

* 234 občanů popraveno
* 374 lidí bylo zastřeleno na západní hranici
* 188 občanů zahynulo v elektrických drátech na západní hranici.
* nejméně 8000 lidí zahynulo v koncentrácích a vězeních
* okolo 600 lidí bylo zlikvidováno při zatčení a výsleších
* 240 000 občanů bylo odsouzeno z politických důvodů
* 300 000 jich bylo perzekuováno v zaměstnání a studiu
* 244 000 občanů uprchlo před zločinným komunistickým režimem.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#5504 14. 12. 2022 12:31

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Erem zde je ještě další článek pro tebe.

Z věznice památník. Architekti ukázali proměnu míst, kde komunisté týrali své odpůrce
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rekon … tab-2022-B


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#5505 14. 12. 2022 12:36

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12377

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Petr100 napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Odstěhuj se do zločinecké CCCP a budeš spokojená. Jistě tě bylo dobře, když zde vládla zločinecká KSČ.

Bylo,me ano a spousta lidi starsi generace ma stejny nazorVracime se o 80 let zpet ,diky teto vlade.

Nauč se to nazpaměť. A nevol zločineckou KSČM.

V období komunistické diktatury bylo podle údajů zveřejněných Úřadem pro dokumentaci a vyšetřování zločinů komunismu:

* 234 občanů popraveno
* 374 lidí bylo zastřeleno na západní hranici
* 188 občanů zahynulo v elektrických drátech na západní hranici.
* nejméně 8000 lidí zahynulo v koncentrácích a vězeních
* okolo 600 lidí bylo zlikvidováno při zatčení a výsleších
* 240 000 občanů bylo odsouzeno z politických důvodů
* 300 000 jich bylo perzekuováno v zaměstnání a studiu
* 244 000 občanů uprchlo před zločinným komunistickým režimem.

Tyhle keci  si nech,kolik lidi je ted zadluzenych,kolik lidi nema strechu nad hlavou,hladovi,matky nemaji ani na to,aby detem mohli dat najist. Tohle prozival muj otec pred 80 lety,kdy mu umrela maminka na zuby,protoze nemeli penize na zubare.Zanechala po sobe 7 deti ,s toho muj otec nejmladsi 2 lety.Vracime se zpet,tohle te prijde normalni.Me ne.Moje rodice nebyli v KSC a zilo se jim normalne pokud neprovokovali protistatnima kecama.Ted je jedno jestli provokujes nebo ne.Ta vladni sebranka te znici tak jako tak.Denne ctu prispevky rodin a maminek ktery jsou v zoufale situaci,ze jim hrozi vystehovani,protoze nemaji z ceho zaplatit bydleni,protoze davky nedostavaji nekolik mesicu.Fakt je tu zoufala doba.Nasi za toho komunistickyho rezimu postavili obrovsky barak,zacinali s 20 tisicema na vkladni knizce, Kdo si ted muze dovolit stavet ? Jen ty co si nakradli a nebo se zadluzi na dve generace.Fuj je me blivno a nejakej idiot to jeste bude obhajivat. mad


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5506 14. 12. 2022 12:40

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12377

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Petr100 napsal(a):

Erem zde je ještě další článek pro tebe.

Z věznice památník. Architekti ukázali proměnu míst, kde komunisté týrali své odpůrce
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rekon … tab-2022-B

Ted se jede ve velkem,kolik lidi je ted tyrano hladem a zimou ? Bez ,uz s tim nekam.A to jeste nevime co za sprostotu nas jeste ceka. Co pro nas vlada vymysli. grater


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5507 14. 12. 2022 13:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4946

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Opět, nebo pořád, naprostý nedostatek léků pro děti. A k tomu informace, že se rozjíždí epidemie respiračních onemocnění u dětí. když se ptali někoho, co ti rodiče teď mají dělat, tak prý v lednu či na jaře léky budou. Co mají dělat rodiče teď chatrák neporadil.
Docela katastrofa, nejsou doktoři, nejsou léky. To je teda posun. K lepšímu rozhodně ne.

A myslím, že to nejsou jen léky pro děti, ale myslím, že i různé léky na srdce, vysoký tlak apod. A už docela dlouho. Já také už pár měsíců nemohu sehnat jeden svůj lék. Mám podobný, ale není to stejné. A ještě horší je, že nejsou ani lékaři a nikdo vás nevezme. U nás zubař - nesehnatelný, dětský lékař hned na druhém místě a gynekolog na třetím. Prostě nejsou, máte smůlu. U ostatních odborníků čekáte x měsíců než vás vezmou. Ne, rozhodně to není posun k lepšímu.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5508 14. 12. 2022 14:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4946

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

eremuruss napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Odstěhuj se do zločinecké CCCP a budeš spokojená. Jistě tě bylo dobře, když zde vládla zločinecká KSČ.

Bylo,me ano a spousta lidi starsi generace ma stejny nazorVracime se o 80 let zpet ,diky teto vlade.

Erem, já to posoudit nedokážu, nepamatuji moc... ale u nás v širší rodině a blízkém okolí říkají starší ročníky to samé jako ty. Měli se lépe říkají, bylo lépe.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5509 14. 12. 2022 14:34

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12377

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Opět, nebo pořád, naprostý nedostatek léků pro děti. A k tomu informace, že se rozjíždí epidemie respiračních onemocnění u dětí. když se ptali někoho, co ti rodiče teď mají dělat, tak prý v lednu či na jaře léky budou. Co mají dělat rodiče teď chatrák neporadil.
Docela katastrofa, nejsou doktoři, nejsou léky. To je teda posun. K lepšímu rozhodně ne.

A myslím, že to nejsou jen léky pro děti, ale myslím, že i různé léky na srdce, vysoký tlak apod. A už docela dlouho. Já také už pár měsíců nemohu sehnat jeden svůj lék. Mám podobný, ale není to stejné. A ještě horší je, že nejsou ani lékaři a nikdo vás nevezme. U nás zubař - nesehnatelný, dětský lékař hned na druhém místě a gynekolog na třetím. Prostě nejsou, máte smůlu. U ostatních odborníků čekáte x měsíců než vás vezmou. Ne, rozhodně to není posun k lepšímu.

Petr tady bude porad utocit jak komunismus byl spatne.Pokud si drzel hubu nenadaval na vladu,mel si se dobre.Dnes se muzes treba stavet na hlavu a ses v hajzlu.Jak je mozny,ze v dnesni dobe nejsou lekari a leky.To zakladni co by melo byt.Kaslu na banany,exotickou dovolenou a fronty na toaletak.Dnes je spatne uplne vsechno.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#5510 14. 12. 2022 15:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3588

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Erem, já to posoudit nedokážu, nepamatuji moc... ale u nás v širší rodině a blízkém okolí říkají starší ročníky to samé jako ty. Měli se lépe říkají, bylo lépe.

Fakt? Tak takové kolem sebe nemám. Naopak, dnešní důchodci (pamětníci) si lebedí, jak je to super. Peněz mají, že neví co s nimi. Některým je to už i blbé, že jim pořád přidávají, i když to nepotřebují. Když potřebují lékaře specialistu, nemají problém se kamkoli dostat. Za komunistů, když člověk nebyl s lékařskou péčí spokojen a chtěl jít do jiné nemocnice/okresu, znamenalo to velký černý puntík a běda, kdyby se měl člověk zase vrátit.
Jakože dnes se také dějou nepěkné věci, ale člověk by neměl mít klapky na očích a idealizovat si něco, co ideální rozhodně nebylo.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5511 14. 12. 2022 15:27

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Erem napiš vládě že může za to, že nejsou lékaři a léky. A že kašleš na banány, exotickou dovolenou a fronty na toaleťák. A znovu tě připomínám že KSČ je ze zákona zločineckou organizací. Jeden můj děda skončil půl roku v kriminále protože odmítl věnovat vlastní krávy JZD. Druhý děda měl obchůdek bez zaměstnanců a vyráběl brýle a opravoval fotoaparáty. Obchod mu byl zakázán a skončil do konce života jako pomocný dělník v státním zahradnictví. Tenkrát bylo spatně úplně všechno.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#5512 14. 12. 2022 15:30

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3032

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Erem, já to posoudit nedokážu, nepamatuji moc... ale u nás v širší rodině a blízkém okolí říkají starší ročníky to samé jako ty. Měli se lépe říkají, bylo lépe.

Fakt? Tak takové kolem sebe nemám. Naopak, dnešní důchodci (pamětníci) si lebedí, jak je to super. Peněz mají, že neví co s nimi. Některým je to už i blbé, že jim pořád přidávají, i když to nepotřebují. Když potřebují lékaře specialistu, nemají problém se kamkoli dostat. Za komunistů, když člověk nebyl s lékařskou péčí spokojen a chtěl jít do jiné nemocnice/okresu, znamenalo to velký černý puntík a běda, kdyby se měl člověk zase vrátit.
Jakože dnes se také dějou nepěkné věci, ale člověk by neměl mít klapky na očích a idealizovat si něco, co ideální rozhodně nebylo.

Přesně tak, Palomito, jsem důchodce, celý život jsem pracovala, ani jeden den jsem nebyla na pracáku, mám průměrný důchod, žiju si skvěle, mám nárok na příspěvek na bydleni, bydlím v baráku sama, ale je mi hanba to využívat, z důchodu vyjdu

taky jsme postavili barák, spláceli 20 let půjčku, dcera si postavila dům, syn taky a NEKRADOU, splácejí hypotéku, mají se dobře

a že jsme se měli lépe? Neznám NIKOHO, kde by tak mluvil a kdo by to chtěl, neznám nikoho, kdo se má hůř

ano, teď je krizová situace, s léky, taky nemůžu sehnat lék, taky platím energie mnohem víc...............ale abych řekla, že dřív to bylo lepší, tak to ne................a opakuji, neznám nikoho, kdo by to říkal

Není tady

 

#5513 14. 12. 2022 15:44

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18938

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Věro tummenupp


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#5514 14. 12. 2022 15:56

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3032

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Erem, já to posoudit nedokážu, nepamatuji moc... ale u nás v širší rodině a blízkém okolí říkají starší ročníky to samé jako ty. Měli se lépe říkají, bylo lépe.

Fakt? Tak takové kolem sebe nemám. Naopak, dnešní důchodci (pamětníci) si lebedí, jak je to super. Peněz mají, že neví co s nimi. Některým je to už i blbé, že jim pořád přidávají, i když to nepotřebují. Když potřebují lékaře specialistu, nemají problém se kamkoli dostat. Za komunistů, když člověk nebyl s lékařskou péčí spokojen a chtěl jít do jiné nemocnice/okresu, znamenalo to velký černý puntík a běda, kdyby se měl člověk zase vrátit.
Jakože dnes se také dějou nepěkné věci, ale člověk by neměl mít klapky na očích a idealizovat si něco, co ideální rozhodně nebylo.

ano, důchodci se mají dobře, mně je trapně za neustálé přidávání, výchovné za děti-proč? a zrovna teď? v takové době.......

když si vzpomenu na svého dědečka jak živořil za komunistů..............jaký měl důchod.....kdyby k nám nechodil v sobotu a neděli na oběd, to jedině měl maso

Není tady

 

#5515 14. 12. 2022 16:13

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1327

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Erem, nezlob se, ale vidíš vše jednostranně. Z pozice člověka, který nemá žádné vyšší vzdělání a tedy má i podprůměrnou mzdu. (To myslím jako konstatování, bez urážky.) A pohybuješ se v podobné sociální bublině. (Jako asi každý z nás v té své).

Taky se mi nedostatek léků velmi nelíbí, i to, že některé samoživitelky, co je asi nejohroženější skupina, pociťují nedostatek. Ovšem nevím o nikom, snad kromě bezdomovců, kdo by trpěl hlady a nebo neměl co svým dětem dát najíst.
Velká část těch, co se zadlužili, si za své zadlužení a následný nedostatek mohou  z sami, vyjma snad podnikatelů - OSVČ, co neodhadli kdy včas prodělečné podnikání skončit nebo jim někdo nezaplatil.

Nesouhlasím s tím, že stavějí jen ti, co si nakradli!!! A neznám nikoho, kdo by se hypotékou zadlužil na dvě generace a trochu pochybuji, jestli to vůbec jde, vždyť hypotéku dostanou lidi jen podle svých prokazatelných příjmů.

A jako poslední argument do hry si nechávám sama sebe, co mám se svým částečným inval. důchodem a malinkým podnikáním příjem asi jako ty v práci - tedy kolem 16 tisíc. A žiju si dobře, nic podstatného mi nechybí, a mám i na dovolenoua spořím si 1000 Kč na důchod.
A to nejen teď, kdy jsme na vše s přítelem dva, ale vycházela jsem dobře a bez nedostatku i v době, kdy jsem na to byla sama.

Není tady

 

#5516 14. 12. 2022 16:20

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1327

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A ještě se, Erem, zeptám: Viníš za negativní jevy současnou vládu, kterou máme rok či dva (nepamatuji se přesně). Viníš zrovna tak vládu Babišovu, za které také skoro vše, co jsme tu psali negativního, bylo taky?

Není tady

 

#5517 14. 12. 2022 16:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ten nedostatek léků se Palomito bohužel netýká jen léků na snižování horečky, ale prý i dětských antibiotických sirupů.
.ten nedostatek léků je teď údajně enormní. Toto opravdu za komunistů nebývalo - že by nebnyly ty nejzákladnější léky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5518 14. 12. 2022 16:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Vero moji prarodiče měli asi normální důchod (pracovali v zemědělství), ale  opravdu se nestalo, že by měli maso jednou týdně). S důchodem nejenže vystačili, ale dokonce podporovali i některé své děti.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5519 14. 12. 2022 17:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Erem, já to posoudit nedokážu, nepamatuji moc... ale u nás v širší rodině a blízkém okolí říkají starší ročníky to samé jako ty. Měli se lépe říkají, bylo lépe.

Fakt? Tak takové kolem sebe nemám. Naopak, dnešní důchodci (pamětníci) si lebedí, jak je to super. Peněz mají, že neví co s nimi. Některým je to už i blbé, že jim pořád přidávají, i když to nepotřebují. Když potřebují lékaře specialistu, nemají problém se kamkoli dostat. Za komunistů, když člověk nebyl s lékařskou péčí spokojen a chtěl jít do jiné nemocnice/okresu, znamenalo to velký černý puntík a běda, kdyby se měl člověk zase vrátit.
Jakože dnes se také dějou nepěkné věci, ale člověk by neměl mít klapky na očích a idealizovat si něco, co ideální rozhodně nebylo.

Tak tu u nás v širokém okolí není pravda. Lékaři specialisté chybí - to, co bylo dříve standartem se nyní stává "nedostatkovým zbožím". V našem městečku a okolí, kde dřív bývali absolutně všichni specialisté, teď už 7 let není oční lékař, alerkolog, několik let chyběl kožní lékař. A že  není problém se dostat do vzdálenějších měst? Je a velký. Protože ne každý  zvlášť z těch starých se třeba do místa vzdáleného 50 km dostane autem a spoje jsou velmi omezeny.
Ty jsi Palomito neslyšela, jak nedávno byla řeč o tom, že maminky příjdou z porodnice a nemají žádného lékaře? Že i pláčou před ordinací a nic? Mně to příjde hrozné.
Nedávno mi kamarádka lékařka říkala, jak se styděla za své kolegy, kteří nechtěli vzít její pacientku na akutní zákrok, protože bylo před víkendem. A to je v poměrně velkém okruhu obtelefonovávala sama, protože s onou pacientkou po telefonu vyběhli. Nakonec, docela ale po zlém, uspěla.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5520 14. 12. 2022 17:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Co se týče základní lékařské péče, tak takto špatnou dobu opravdu nepamatuji. A v to zahrnuji i dobu před rokem 89.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#5521 14. 12. 2022 17:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3588

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Ten nedostatek léků se Palomito bohužel netýká jen léků na snižování horečky, ale prý i dětských antibiotických sirupů.
.ten nedostatek léků je teď údajně enormní. Toto opravdu za komunistů nebývalo - že by nebnyly ty nejzákladnější léky.

Judy, v tom se nehádám, to nevím. Nechybí mi nic teď ani tenkrát. Jen vím, že se tenkrát děla pěkná zvěrstva ve zdravotnictví a nebylo se kde dovolat práva. A běda, jak se člověk ozval, nebo nedej bože chtěl změnit lékaře. Nevím, jestli to byla norma, nebo jen naše rodina měla "extrémní štěstí", ale zpátky bych to nevrátila ani za nic. Nejoblíbenější historka zdejších pamětníků je, když z kováře udělali zubaře - kleště jako kleště. Trhat uměl pěkně, jen se občas netrefil. Ale je fakt, že zubaře tu měli a nikdo nemohl remcat big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5522 14. 12. 2022 17:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3588

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Tak tu u nás v širokém okolí není pravda. Lékaři specialisté chybí - to, co bylo dříve standartem se nyní stává "nedostatkovým zbožím". V našem městečku a okolí, kde dřív bývali absolutně všichni specialisté, teď už 7 let není oční lékař, alerkolog, několik let chyběl kožní lékař. A že  není problém se dostat do vzdálenějších měst? Je a velký. Protože ne každý  zvlášť z těch starých se třeba do místa vzdáleného 50 km dostane autem a spoje jsou velmi omezeny.
Ty jsi Palomito neslyšela, jak nedávno byla řeč o tom, že maminky příjdou z porodnice a nemají žádného lékaře? Že i pláčou před ordinací a nic? Mně to příjde hrozné.
Nedávno mi kamarádka lékařka říkala, jak se styděla za své kolegy, kteří nechtěli vzít její pacientku na akutní zákrok, protože bylo před víkendem. A to je v poměrně velkém okruhu obtelefonovávala sama, protože s onou pacientkou po telefonu vyběhli. Nakonec, docela ale po zlém, uspěla.

Asi je potřeba definovat široké okolí. My jezdíme, resp. vozíme 400 km 1-2 týdně. Rozuměj 200 tam a 200 zpět a taky se nikdo neptá. Ale ani nečekám, že tento způsob léčby bude dostupný všude. K očnímu jezdíme přes 60 km a sejde se nás tam vždy půlka vesnice, protože tady prostě dětský není. Výhodou je, že takové cesty se dají nasdílet a spojit. Nemusím poslouchat, jak pláčou ostatní maminky, mě taky nevzal žádný zubař, protože jsem byla náplava. X let jsem chodila s dírou v zubu, až jako těhotnou mě lékař nesměl odmítnout. Takže díky tomu mám zubaře. Pár let uplynulo a dnes je tu úplně jiná situace a zubař je pomalu v každé vesnici. Akutní zákrok je na pohotovost, tam nás neodmítli nikdy, v jakoukoli denní či noční dobu. Vč. zubaře. Takže jestli ji odmítli na pohotovosti, je něco hodně špatně, to máš pravdu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5523 14. 12. 2022 17:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14986

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

eremuruss napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Erem, jak se to vyvíjí s tvým místem?

Blbe,zadne namam. sad

Určitě mít zase budeš. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5524 14. 12. 2022 17:40

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14986

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Sokovalo me,ze slepice maji zit v uzavrenych kurnicich.Vzdyd se tam zblazni.Pamatuji si jak jednou tata nekam odjel a pozadal me o otevreni slepic v 6 hodin.No ja na to zapomnela a slepice jsem otevrela,az v 10 hodin.V kurniku rany,slepice sileny ,kdyz jsem je otevrela tak naval ven. A ted tam budou cele dny ??Jak dlouho tohle bude trvat ? Tohle je hrozny,proc se mluvi o nejake svobode,kdyz je sama buzerace,narizeni.Bylo lip,tohle je hrozne.

Ono taky záleží, v kolik hodin se zavíraly a jestli tam měly krmení a vodu. Jako správná slepice ti můžu zodpovědně říct, že mě pustit ke žlabu až v deset dopoledne, tak ti taky předvedu tanec, jaký svět neviděl lol

lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5525 14. 12. 2022 18:37

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 3032

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Vero moji prarodiče měli asi normální důchod (pracovali v zemědělství), ale  opravdu se nestalo, že by měli maso jednou týdně). S důchodem nejenže vystačili, ale dokonce podporovali i některé své děti.

Tak můj dědeček byl.............bývalý živnostník.............měl na měsíc 400 Kč.............na vše
podporovali jsme ho až do smrti...................jinak by nepřežil

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů