Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#5251 30. 10. 2021 10:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Mio, a to dobře dopadne.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5252 30. 10. 2021 11:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

lol Leno, ty jsi fakt jak malé děcko, to je zlaté!!! pussa Úplně vidím scénku, kdy dítě lítá doma kolem rodičů a říká, už budou vánoce, už budou vánoce.. rodiče celí zpruzelí, aaale, až za dlouho.. ne,ne, už za 30 dní začíná advent!! lol čistá radost hjarta

big_smile Palomito, trefila si to úplně přesně! Já se tak strašně těším, že kdybych mohla (a teda uměla to), tak tancuju a poskakuju - no jak píšeš, jak malé děcko big_smile Já je tak moc miluju. A tááááák se těším, tak mi promiňte, když tu budu občas vánočně jásat visslabig_smile

Já úplně stejně! Už teď mám všude světýlka a svíčky, výzdobu zatím podzimní...dýně, kaštany, šišky, ořechy, barevné listí..podzimní plody.....s těmi světýlky je to nádhera, která mě úplně dokonale nabíjí.....na podzim ožívám, budím se spontánně v 5, abych si ještě před odchodem do práce ráno užila té kouzelné atmosféry...pak vyjdu ještě potmě ven a podívám se na oblohu plnou hvězd....je to úžasné období, které plynule přejde v advent.....v létě jsem chcíplotina a spím paradoxně jakoby "zimním spánkem" big_smile......miluju krátké dny a dlouhé večery......konečně mizí ti šílenci na kolech v 30stupňových vedrech.....žiju!!! lollollol

Mio, jsi můj člověk!!! storstark Naprosto chápu, že tě to nabíjí! Mám to stejně! Jsme lidé, kteří se umí radovat a dělat si to hezké storstark Já mám zatím také podzimní výzdobu a už se nemůžu dočkat na Advent. Tuším, že vyzdobím dříve, a si to pořádně užiju rodna Je to nádhera! Maličkosti, které prozáří den a dělají ho hezčím!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5253 30. 10. 2021 11:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Pro odpírače kovidu a "chřipčičkáře".....teď aktuálně jedna žena, 60, z naší širší přivdané rodiny, byla na banální plánované operaci, v nemocnici se nakazila kovidem a leží na ARU v umělém spánku na plicním ventilátoru. Zdravá, zaměstnaná žena......a včil mudruj.....sad

Teď lépe do nemocnice nechodit, pokud to nebude velmi velmi akutní. V nemocnici teď hrozí největší šance se nakazit. Jak jsem psala, že nám v rodině také někdo zemřel na covid, nákaza pocházela z nemocnice. Lépe se držet dál!
A byla ta paní odpírač neočkovaný? Držím hrozně moc pěsti, a je v pořádku!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5254 30. 10. 2021 11:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Lennno, píšeš, že maminka je "divný patron" a že dokáže i zkazit vánoční náladu. To je bezva, že jsi vánočně naladěná úplně po svém a že tě to kouzelné dětské vnímání Vánoc drží pořád. big_smile  tummenupp

Ač myslím, že mě to v životě velmi velmi ovlivnilo a nesu si na hrbu své (z dětství), tak člověk se tím nesmí nechat úplně semlít. Je to na každém z nás, jaké si to uděláme, takové to máme.

- Gary Smith

Není tady

#5255 30. 10. 2021 19:30

mia
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Pro odpírače kovidu a "chřipčičkáře".....teď aktuálně jedna žena, 60, z naší širší přivdané rodiny, byla na banální plánované operaci, v nemocnici se nakazila kovidem a leží na ARU v umělém spánku na plicním ventilátoru. Zdravá, zaměstnaná žena......a včil mudruj.....sad

Teď lépe do nemocnice nechodit, pokud to nebude velmi velmi akutní. V nemocnici teď hrozí největší šance se nakazit. Jak jsem psala, že nám v rodině také někdo zemřel na covid, nákaza pocházela z nemocnice. Lépe se držet dál!
A byla ta paní odpírač neočkovaný? Držím hrozně moc pěsti, a je v pořádku!

Ani nevím, jak se staví k očkování....je mi to jedno, jak to kdo má, neptám se.....ve finále je to každého věc, jestli se chce aspoň trochu ochránit.
Psala jsem ten příklad jen proto, že někteří údajně neznají podobné případy......což nechápu, tady odešla spousta aktivních a i relativně zdravých lidí. Snad tento případ bude mít šastný konec.....i když to vůbec nevypadá dobře.

Není tady

#5256 30. 10. 2021 20:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Mio, držím palce, snad to Tvoje příbuzná zvládne.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5257 30. 10. 2021 20:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jinak mě šokují ty ceny plynu pro ty chudáky, co jim skončili jejich dodavatelé. To jsou strašné palety. Mé kolegyni zvedli zálohu z 2500 na 11000 měsíčně. Elektřinu ještě nevěděla. Nám ostatním poroste plyn a elektřina prý snad "jen" o desítky procent, ne násobně. I tak to bude těžké.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5258 31. 10. 2021 12:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Jinak mě šokují ty ceny plynu pro ty chudáky, co jim skončili jejich dodavatelé. To jsou strašné palety. Mé kolegyni zvedli zálohu z 2500 na 11000 měsíčně. Elektřinu ještě nevěděla. Nám ostatním poroste plyn a elektřina prý snad "jen" o desítky procent, ne násobně. I tak to bude těžké.

Judyno, také jsem z toho v šoku. Jako že se zálohy zvýší, no blbý, ale ok - klidně i 2x vyšší zálohy holt platit. Ale zvednout to mnohonásobně na částku, kterou prostě NELZE měsíčně uhradit, protože jí naprostá většina lidí prostě nemá? Jak je toto možné? Kamarádce přišel rozpis na 19000 Kč měsíčně!!! (bydlí v baráčku)  Druhé 8500 Kč (byt, samoživitelka).... kde by na to proboha vzaly? A to je jen plyn. A teď nedej bože, kdyby Rusko opravdu dodávky plynu zastavilo (či výrazně omezilo) - viz. včera ve zprávách, že dodávky plynu na západ Rusko zastavilo a zatím není známo proč. Pokud by to tak skuteně bylo a nestala se jen "chyba", byla by to prý doslova katastrofa obludných rozměrů. Co se to teď na tom světě děje? sad

Upravil(a) LENNNA (31. 10. 2021 12:07)

- Gary Smith

Není tady

#5259 31. 10. 2021 15:59

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Bude to asi teď hodně těžké. Navíc zde máme generaci, která chce mít vše a neumí se uskromnit. Nehledě na ty případy, které opravdu na ty energie a ostatní výdaje mít prostě nebudou. Budou umět žít "o chlebu a vodě", bez nejnovějších mobilů a bez dovolených?

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5260 1. 11. 2021 8:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

LENNNA napsal(a):

big_smile Palomito, trefila si to úplně přesně! Já se tak strašně těším, že kdybych mohla (a teda uměla to), tak tancuju a poskakuju - no jak píšeš, jak malé děcko big_smile Já je tak moc miluju. A tááááák se těším, tak mi promiňte, když tu budu občas vánočně jásat visslabig_smile

Já úplně stejně! Už teď mám všude světýlka a svíčky, výzdobu zatím podzimní...dýně, kaštany, šišky, ořechy, barevné listí..podzimní plody.....s těmi světýlky je to nádhera, která mě úplně dokonale nabíjí.....na podzim ožívám, budím se spontánně v 5, abych si ještě před odchodem do práce ráno užila té kouzelné atmosféry...pak vyjdu ještě potmě ven a podívám se na oblohu plnou hvězd....je to úžasné období, které plynule přejde v advent.....v létě jsem chcíplotina a spím paradoxně jakoby "zimním spánkem" big_smile......miluju krátké dny a dlouhé večery......konečně mizí ti šílenci na kolech v 30stupňových vedrech.....žiju!!! lollollol

Mio, jsi můj člověk!!! storstark Naprosto chápu, že tě to nabíjí! Mám to stejně! Jsme lidé, kteří se umí radovat a dělat si to hezké storstark Já mám zatím také podzimní výzdobu a už se nemůžu dočkat na Advent. Tuším, že vyzdobím dříve, a si to pořádně užiju rodna Je to nádhera! Maličkosti, které prozáří den a dělají ho hezčím!

mio, no prosim, máme to potvrzené big_smile
https://www.novinky.cz/vanoce/clanek/li … ign=bottom

- Gary Smith

Není tady

#5261 1. 11. 2021 12:24

vera
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Judyno, také jsem z toho v šoku. Jako že se zálohy zvýší, no blbý, ale ok - klidně i 2x vyšší zálohy holt platit. Ale zvednout to mnohonásobně na částku, kterou prostě NELZE měsíčně uhradit, protože jí naprostá většina lidí prostě nemá? Jak je toto možné? Kamarádce přišel rozpis na 19000 Kč měsíčně!!! (bydlí v baráčku)  Druhé 8500 Kč (byt, samoživitelka).... kde by na to proboha vzaly? A to je jen plyn. A teď nedej bože, kdyby Rusko opravdu dodávky plynu zastavilo (či výrazně omezilo) - viz. včera ve zprávách, že dodávky plynu na západ Rusko zastavilo a zatím není známo proč. Pokud by to tak skuteně bylo a nestala se jen "chyba", byla by to prý doslova katastrofa obludných rozměrů. Co se to teď na tom světě děje? sad

holky já čumím
byla jsem u Bohemia Energy...........platila 3000, skončili, tak mě převzal Eon a určil částku 4 700 a navrhl přechod trvalý, souhlasila jsem a dnes jsem podepsala smlouvu................na 3610 Kč........já normálně jásám
jak to, že někteří mají platit takovou pálku................já tedy nemám plyn

a to mi vraceli každý rok 7000 Kč, ale já přitápím dřevem v krbových kamnech
věřím tomu, že to některé domácnosti položí

Není tady

#5262 1. 11. 2021 15:01

mia
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

mio, no prosim, máme to potvrzené big_smile
https://www.novinky.cz/vanoce/clanek/li … ign=bottom

No to sedí! storstark.....jsme šastní blázni lol.....normálně se každý den těším, až se setmí.....na tu třeskutou pohodu lolsova

Není tady

#5263 1. 11. 2021 15:25

mia
♥♥♥♥♥♥-

S tím plynem je to takto nějak...zjednoduším.....plyn se obchoduje na burze, ti velcí hráči na trhu nakupují v létě pro své zákazníky na celý rok (znají spotřebu svých zákazníků a mají dostatečný kapitál), za ceny, které jsou v létě nižší. Ti malí nakupují většinou vždy na měsíc, takže nastala situace, kdy ceny vyletěly nahoru, někteří jejich zákazníci měli i zafixované ceny, za které nebyli schopni v současné situaci ani nakoupit, takže to zabalili. No a velcí hráči jsou nuceni novým zákazníkům nabídnout současné přemrštěné ceny....jinak by museli ty současné vysoké ceny rozpustit i mezi své stálé zákazníky, což by bylo jednak nefér a druhak mají někteří zafixované ceny.....
Tyto ceny údajně dlouho nevydrží a zase se sníží....je holt blbá doba, vliv na to má více faktorů.....před rokem prý dostali těžaři za megawatthodinu plynu 16 eur, dnes 160......to jen pro ilustraci, z čeho vychází ty obří zálohy na plyn, které některým byly nastaveny.  Mám v rodině člověka z oboru a takto mi to bylo vysvětleno.

Není tady

#5264 1. 11. 2021 18:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jo, taky jsem to takhle slyšela....
Ale také jsem dnes četla, že majitel Boh. E. se snaží převést obrovský majetek a vláda prý na něj chystá žalobu na podvodné jednání.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5265 2. 11. 2021 13:33

vera
♥♥♥♥♥♥-

no ale teď čtu, že...................zálohy na energie mají mnozí důchodci vyšší než důchod

nemám slov

Není tady

#5266 2. 11. 2021 15:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Užívám si krásného podzimu a Vánoce jsou pro mě v nedohlednu. (Ale už jsme si koupila a z poloviny snědla arabesky:))

Za 30 dní začíná Advent! rodna

A o pol roka Vežká noc! rock tummenupp reta

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5267 2. 11. 2021 15:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Mio, tvůj pohled je taky moc zajímavý. big_smile
Poslední věta mě pobavila. lol

big_smile Mě taky. Protože já, ač nadšený velocipédista, je za šílence považuju taky. Nejsem líná v létě vstát třeba před 6. hodinou ráno a vyjet si v chládečku. Na kole funguju od 10 do 25 stupňů.

Barevné listí jsem dnes měla doma taky. Ale omylem - když jsem doma udělala průvan a přifoukl mi je dovnitř vítr.

lol

Teď po těch mrazících najednou nádherně zežloutlo listí na stromech a ještě nestačilo opadat.....když zajdu do přírody a podívám se vzhůru do těch zlatých korun, připadám si jak v chrámu.....nádhera....málem si krk vykroutím smile.......nemůžu se toho pohledu nasytit.....jak málo stačí primitivovi ke štěstí lol......

Včera som absolvovala Tour de Hroby a celá rodina sme sa kochali... Len bracha-šoféra sme trochu krotili. tongue Nááádhera, rôznofarebné lístie, slnko už mierne, ale stále hrejivé, srnky popri diažnici, kozy ležiace na lúke big_smile , vôňa hríbov a stromov, spadaného lístia, ihličnany zelené, tráva tiež (na rozdiel od žltej v lete), proste krása nesmírná vesmírná! hjarta

Brita

Není tady

#5268 2. 11. 2021 15:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Judyno, mám od ortopeda doporučeno nezaklánět hlavu... grater

Tak si žahni do lístia, kým nezačne prša a nebude blatisto... wink a dívaj sa dohora s rovným krkom.

Brita

Není tady

#5269 2. 11. 2021 15:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

S tím plynem je to takto nějak...zjednoduším.....plyn se obchoduje na burze, ti velcí hráči na trhu nakupují v létě pro své zákazníky na celý rok (znají spotřebu svých zákazníků a mají dostatečný kapitál), za ceny, které jsou v létě nižší. Ti malí nakupují většinou vždy na měsíc, takže nastala situace, kdy ceny vyletěly nahoru, někteří jejich zákazníci měli i zafixované ceny, za které nebyli schopni v současné situaci ani nakoupit, takže to zabalili. No a velcí hráči jsou nuceni novým zákazníkům nabídnout současné přemrštěné ceny....jinak by museli ty současné vysoké ceny rozpustit i mezi své stálé zákazníky, což by bylo jednak nefér a druhak mají někteří zafixované ceny.....
Tyto ceny údajně dlouho nevydrží a zase se sníží....je holt blbá doba, vliv na to má více faktorů.....před rokem prý dostali těžaři za megawatthodinu plynu 16 eur, dnes 160......to jen pro ilustraci, z čeho vychází ty obří zálohy na plyn, které některým byly nastaveny.  Mám v rodině člověka z oboru a takto mi to bylo vysvětleno.

JJ, je v tom určite aj politika (Rusko, Nord Stream). ale aj upustenie od uhožného paliva a vôbec klasických palív - bez stabilnej a udržatežnej náhrady. (Veterné a slnečné elektrárne určite také NIE SÚ...)

Brita

Není tady

#5270 2. 11. 2021 17:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

no ale teď čtu, že...................zálohy na energie mají mnozí důchodci vyšší než důchod

nemám slov

vero, jj bylo to i ve zprávách a na netu... důchodkyně měla důchod 15000 Kč (což má celkem dost) a přišla jí záloha na plyn 14.500 Kč měsíčně.

- Gary Smith

Není tady

#5271 2. 11. 2021 17:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Užívám si krásného podzimu a Vánoce jsou pro mě v nedohlednu. (Ale už jsme si koupila a z poloviny snědla arabesky:))

Co je Velká noc? rodna big_smile

- Gary Smith

Není tady

#5272 2. 11. 2021 17:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Judyno, mám od ortopeda doporučeno nezaklánět hlavu... grater

Tak tohle mělo být pro Miu. smile

Seneca

Není tady

#5273 2. 11. 2021 18:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, jsi poeta. godlike A díky za nápad poválet se ve spadaném listí; musím to stihnout, než spadne i to, co se ještě drží v korunách stromů. big_smile

Seneca

Není tady

#5274 2. 11. 2021 20:12

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Co je Velká noc? rodna big_smile

Velikonoce.

Někde tu je...

#5275 3. 11. 2021 6:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Seli, jsi poeta. godlike A díky za nápad poválet se ve spadaném listí; musím to stihnout, než spadne i to, co se ještě drží v korunách stromů. big_smile

vrabčáku, tak to bych neriskovala, pokud nemᚠvlastní bezpečnou zahradu big_smilewink

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí