Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#5126 30. 8. 2021 7:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jo, taky si pamatuji z hodně nízkého věku. Ale neumím to časově zařadit (netuším, kolik mi v tu dobu bylo). Nedávno mi máti říkala, že si něco nemůžu pamatovat, že my byly teprve dva.. No pamatuju smile Ale jsou to jen fragmenty. Spíš než konkrétní lidi si vybavuji různé situace - společné stolování, čekání na vánoce (otevírání dveří k vánočnímu stromku), čtení (vyprávění) pohádek, usínání v postýlce pod obrovským polštářem místo peřiny, atp.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5127 30. 8. 2021 9:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já se na toto téma moc vyjadřovat nemohu, protože mi chybí zkušenost, ale přemýšlím jen nahlas... a opravte mě případně.
Uškodilo by to těm dětičkám jesličkovým? Pamatujete si své období z jeslí? Já totiž vůbec, byli jsme moc malí. Vadilo by mi tenkrát spát v jesličkách? Neumím to posoudit, fakt jen teorie a přemýšlím.... jestli se to teď nebere vše moc vážně a nedělá se ze všeho "velbloud z komára"... nejen toto, ale obecně. Vždyť mi chodili od 6 měsíců do jesliček normálně, nikdo to neřešil, máme nějaké následky? Já nevím... Ale opravte mě, ráda popřemýšlím o jiném názoru, opravdu v tomto nemám zkušenosti.

Nevlastný syn chodil do týždenných jaslí a týždennej škôlky (z nutnosti, matka ho "odložila" u susedov a zmizla vo víre života, otec robil na smeny) a podľa mňa to na ňom zanechalo hlboké stopy.... spolu s inými vecami, samozrejme. Moja mama dala mňa aj bracha dosť skoro varovať, musela sa vrátiť do práce. Mňa varovali susedia starej mamy (veľmi fajn ľudia), bracha už stará mama a jej sestra. Našťastie. Jasle do dvoch-troch rokov sú podľa mňa brutus a na decku sa podpíšu. Jedna vec je, keď nie je vyhnutia a matka-samoživiteľka je nútená - a niečo celkom iné je zaviesť to masovo. To už sa mi skôr pozdáva nočná "družina" pre školákov, dáva mi to väčší zmysel hmm

Mohu se plést, že nevidím sama sebe, ale nemyslím si, že by se na mně jesle podepsaly smile Vždyť si člověk z toho věku ani nic nepamatuje. Podepsalo se možná až to dál, co si člověk pamatuje. Školka, škola, rodiče.... ale jak píšu, možná se pletu. Jen to tak nevnímám.

V podvedomí je toho spústa, čo sa do vedomia nikdy nevyplaví, ale aj tak nás ovplyvňuje... Vwr mi, podnikla som zopár výletov do hĺbok podvedomia - a bola som šokovaná stolt . Ale je fakt, že sa to nedá veľmi ani ovplyvniť (vedome), ani predvídať.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5128 30. 8. 2021 9:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Já si pamatuju od tří let - i podrobnosti (vnímání přírody, procházky po lese, hry s dětmi venku i uvnitř, hračky, konkrétní lidi, jejich obličeje i oblečení, parní lokomotiva, vnitřek staré tramvaje...) a svoje pocity (vnímání projevů hodného, milého člověka a výrazu jeho obličeje, pocit nespravedlnosti z fyzického trestu vykonávaného cizím člověkem). stolt

Ja tiež od cca troch rokov, predtým max vône, pocity, útržky situácií a také snové dojmy... (ale niečo môže byť ovplyvnené aj fotkami, neskorším rozprávaní, apod.)

Upravil(a) Selima (30. 8. 2021 9:57)

Brita

Není tady

#5129 4. 9. 2021 10:37

Irma
♥♥♥♥---

Babička k malému klukovi: Koho máš radši? Betynku (pes) nebo tatínka? Dítě: Betynku. Babička: No proto, to jsem ráda... Její odpověď mi dlouho zněla v uších. Ale třeba jen neznám souvislosti.

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#5130 4. 9. 2021 12:33

rina
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Babička k malému klukovi: Koho máš radši? Betynku (pes) nebo tatínka? Dítě: Betynku. Babička: No proto, to jsem ráda... Její odpověď mi dlouho zněla v uších. Ale třeba jen neznám souvislosti.

Hm, mohou být velmi zajímavé...

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#5131 4. 9. 2021 16:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Sice neznám souvislosti, ale přesto tvrdím, že z babičky nevypadlo nic hezkého ani vhodného. usch

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5132 5. 9. 2021 21:49

Irma
♥♥♥♥---

Za 3 měsíce už bude chodit Mikuláš. To mě lehce šokuje big_smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#5133 6. 9. 2021 7:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Já vím big_smile, já už to snad i odpočítávám, jak se těším na advent big_smilerodna

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5134 6. 9. 2021 9:13

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Irma napsal(a):

Já vím big_smile, já už to snad i odpočítávám, jak se těším na advent big_smilerodna

Já už se těším až budou vánoce. Začíná podzimní kolotoč narozenin. stolt

Není tady

#5135 6. 9. 2021 9:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Sice neznám souvislosti, ale přesto tvrdím, že z babičky nevypadlo nic hezkého ani vhodného. usch

Ono celkovo sú takéto otázky na (_:_) . Malú dcéru mojej kamošky pred časom učiteľka na etike nútila vybrať si, komu by zavolala - otcovi alebo mame - keby mala pred smrťou a mohla mať len jeden jediný telefonát roll va . Strieľala by som za takéto otázky - na výstrahu pred nastúpenou rotou!

Brita

Není tady

#5136 6. 9. 2021 9:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Irma napsal(a):

Neznášam Vianoce! mad A nám práve letný kolotoč narodenín a menín skončil, takže grater kapitulation (Ešte jedny meniny a jedny narodky a potom nič až do jari...)

Brita

Není tady

#5137 6. 9. 2021 18:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Ono celkovo sú takéto otázky na (_:_) . Malú dcéru mojej kamošky pred časom učiteľka na etike nútila vybrať si, komu by zavolala - otcovi alebo mame - keby mala pred smrťou a mohla mať len jeden jediný telefonát roll va . Strieľala by som za takéto otázky - na výstrahu pred nastúpenou rotou!

Malé děti mají už etiku? va Paní učitelka tedy rozhodně není žena na svém místě. usch

Seneca

Není tady

#5138 6. 9. 2021 19:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Ta učitelka je pěkná fujara!! Bohužel, není taková sama a není dítě jako dítě. U nás by jedno vědělo okamžitě komu volat a druhé by z takové otázky začalo nejspíš koktat. Teď začaly na ČT1 dávat nový český seriál Ochránce. Na Slovensku nelze vidět z archivu, ale doporučuji v neděli - je to ze školství na základě skutečných událostí.

Není tady

#5139 6. 9. 2021 21:35

Soleil
♥♥♥♥♥--

Včera jsem se cítila hrozně divně, bylo mi tak nějak smutno ale neměla jsem proč být smutná...
Dnes ráno mi kolegyně sedící v kabinetě vedle mě řekla, že jim o víkendu umřela domácí kočička. Bylo mi jí hrozně líto.
Pak mi psala kamarádka, že jí tragicky zahynul 29-letý syn. Volala jsem jí, plakaly jsme obě...Hned vzápětí manželovi přišla SMSka že dnes ráno umřel náš dlouholetý kamarád, měl 72 roků a pak jsem si přečetla, že zemřel Belmondo. Bože, co je to za den?

Není tady

#5140 7. 9. 2021 8:01

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Neznášam Vianoce! mad A nám práve letný kolotoč narodenín a menín skončil, takže grater kapitulation (Ešte jedny meniny a jedny narodky a potom nič až do jari...)

Selimo, jak může někdo nemít ráda vánoce? Ale vím, že ano, to je jasné. Jen já je tak miluju! Nejkrásnější čas roku!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5141 7. 9. 2021 8:03

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Malé děti mají už etiku? va Paní učitelka tedy rozhodně není žena na svém místě. usch

Od štvrtej alebo piatej triedy- 9-10-ročné deti sú u mňa ešte *"malé", hlavne na takéto debilné otázky. butter

Brita

Není tady

#5142 7. 9. 2021 8:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Palomita napsal(a):

Selimo, jak může někdo nemít ráda vánoce? Ale vím, že ano, to je jasné. Jen já je tak miluju! Nejkrásnější čas roku!

Mňa nikdy až tak nevzrušovali, hlavne tá komerčná horúčka a besné upratovanie, ale ako-tak som sa naučila nájsť si na nich niečo pekné (koncerty v kostole, na námestí, punč a lokše na vianočných trhoch, adventná (alebo polnočná) návšteva kostola - raz za rok rodna - stromčeky na verejných priestranstvách, voľno tongue ), no odkedy zomrel otec a ja mám byť  s mamou sama v ich byte, je to pre mňa priam neznesiteľné... Minulý rok sme boli obe u brachovcov, ale čo bude tento rok, je vo hviezdach kapitulation . Minulé Vianoce boli smutné aj kvôli lockdownu (v polke adventu všetko uťali) a tohto roku Pánboh vie, čo bude (a možno ani on nie...)

Upravil(a) Selima (8. 9. 2021 9:39)

Brita

Není tady

#5143 7. 9. 2021 18:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selimo, přesně tak (neetické otázky). Jsou dudlik. Takové otázky by nebyly vhodné v žádném věku.

Seneca

Není tady

#5144 9. 9. 2021 11:03

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Selima napsal(a):

Od štvrtej alebo piatej triedy- 9-10-ročné deti sú u mňa ešte *"malé", hlavne na takéto debilné otázky. butter

Takovouhle třídní učitelku měl můj syn v první třídě. :-(  První den školy se ptala dětí každého zvlášť kde bylo na dovolené a když  jeden chlapeček řekl že u tatínka (z čehož bylo jasné, že rodiče nežijí spolu), učitelka se před všemi rodiči ptala, koho má ten chlapeček raději, zda tatínka nebo maminku. usch Fakt bych nejraděj střílela.

Když paní učitelka stejně blbý dotaz ve druhé třídě zopakovala s tím, koho že mají děti v rodině nejraději, mé osmileté dítě pochopilo absurditu a stupiditu otázky a pravilo, že PSA. lol Paní učitelku málem kleplo a dokonce tu odpověď zmínila na třídních schůzkách. dumbom

Není tady

#5145 9. 9. 2021 17:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Ano, někdy člověk žasne, co si učitelé dovolí. U nás na ZŠ učitelka "vyhrožovala" dětem, že když jejich rozvedení rodiče žijí nesezdaní s jinými partnery, je to smrtelný hřích a shoří v pekle a že ta vina padá i na ně. Ani nezmiňuji ty věčné scénáře o apokalypse a blížícím se konci světa. A tím krmila děti na prvním stupni. Zrovna dneska mi přišlo děcko ze školy s tím, jak jim učitel vnucoval svůj názor ohledně očkování a že nic jiného nepřipouštěl. I tomu dítěti to připadalo úplně mimo mísu, protože už chápou, že osobní názor učitele není věc, která by se na škole měla přednášet a hlásat jako "svatá pravda".

Není tady

#5146 9. 9. 2021 18:04

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Selima napsal(a):

Mě mile překvapilo, že děti mají na základce předmět finanční gramotnost tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#5147 10. 9. 2021 10:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Soleil napsal(a):

Včera jsem se cítila hrozně divně, bylo mi tak nějak smutno ale neměla jsem proč být smutná...
Dnes ráno mi kolegyně sedící v kabinetě vedle mě řekla, že jim o víkendu umřela domácí kočička. Bylo mi jí hrozně líto.
Pak mi psala kamarádka, že jí tragicky zahynul 29-letý syn. Volala jsem jí, plakaly jsme obě...Hned vzápětí manželovi přišla SMSka že dnes ráno umřel náš dlouholetý kamarád, měl 72 roků a pak jsem si přečetla, že zemřel Belmondo. Bože, co je to za den?

Snáď už dnes je lepší... wink

Brita

Není tady

#5148 10. 9. 2021 10:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom opět s vámi napsal(a):

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Takovouhle třídní učitelku měl můj syn v první třídě. :-(  První den školy se ptala dětí každého zvlášť kde bylo na dovolené a když  jeden chlapeček řekl že u tatínka (z čehož bylo jasné, že rodiče nežijí spolu), učitelka se před všemi rodiči ptala, koho má ten chlapeček raději, zda tatínka nebo maminku. usch Fakt bych nejraděj střílela.

Když paní učitelka stejně blbý dotaz ve druhé třídě zopakovala s tím, koho že mají děti v rodině nejraději, mé osmileté dítě pochopilo absurditu a stupiditu otázky a pravilo, že PSA. lol Paní učitelku málem kleplo a dokonce tu odpověď zmínila na třídních schůzkách. dumbom

Njn, učiť sa ľudia práve nehrnú a potom školy berú každého. Pritom najmä učiteľky v prvých a druhých triedach + na tej etike by mali podľa mať ešte lepšie vlastnosti a byť empatické a zhovievavé a trpezlivé... ale kde vziať a nekradnúť, že?

Brita

Není tady

#5149 10. 9. 2021 10:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Mě mile překvapilo, že děti mají na základce předmět finanční gramotnost tummenupp

To je super, bodaj by to bolo aj u nás kapitulation grater (Mnohé deti by potom asi mohli prednášať rodičom roll BI)

Brita

Není tady

#5150 13. 9. 2021 12:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ako sa dnes úplne poprevracal a na čas aj zastavil život kvôli pápežovej návšteve... va

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí