Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#5101 30. 7. 2021 12:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

rina napsal(a):

Já jsem dnes v autobuse postavila vnuka, aby pustil sednout starou paní s berlí. Pošeptala jsem mu, že má říct 'posaďte se, prosím'.
Cestou zpátky nastal stejná situace, u jiné maminky se sedícím děckem se postavila opět paní s berlí. Koukala se na to děcko, nic. Matka čuměla do mobilu. Vnuk se ptá: Proč ta holčička nevstane? Rřikaam nevím. Asi jí to maminka nevysvětlila. Už jsem byla nachystaná vychovávat cizí matku i děcko, ale vnuk mě předběhl. Hbitě vyskočil a říká: Posaďte se prosím. Neslyšela, byla zády. Říkám, pohlaď jí po té ruce s berlí...
Byly to jen vteřiny, ale srdce se mi rozbouchalo nekonečnou hrdostí.

rino, moc hezké!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5102 30. 7. 2021 12:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Jinak toto se mi hodně nelíbí, že dnešní mladí (ne všichni samozřejmě) neučí své děti slušnému chování a společenskému chování. Pozdravit, poprosit, poděkovat, úcta ke starším, chování ve společnosti.
Až my starší jednou vymřeme, zůstanou tu možná jen generace nevychovaných osobností.

Upravil(a) LENNNA (30. 7. 2021 12:29)

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5103 30. 7. 2021 22:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Irma napsal(a):

V obchoďácích nemám pocit, že jdu v protisměru - to totiž není pocit, to je fakt big_smile Odmítám procházet všechna oddělení se zbožím, jdu si jen za tím "svým". Na bloumání mezi regály mě neužije. Ovšem pokud bych byla v papírnictví, parfumerii, knihkupectví... tady bych nespěchala. Tolik krásných věcí se nedá neosahat big_smile
Když mě na chodníku míjí skupinka 2 a více lidí, většinou mají tendenci jít v houfu a čekají, že jim protichodec uhne třeba na obrubník. Neuhne smile Až dojdu k těsné blízkosti a oni stále nehodlají svoji skupinku zmenšit a nechat mě projít, zastavím se. Nic neříkám, jen stojím a koukám. Někdy se usměju, někdy se tvářím neutrálně. Nikoho nevychovávám, mlčím. Zatím (!) to vždy vyšlo - ten, kdo šel v mém protisměru nakonec sám uhne stranou a nechá mě v klidu projít. Taková malá pasivní agrese, s výsledkem a bez konfliktu:)

Irmo, tummenupp big_smile

Ale já při tom taky mlčím. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5104 2. 8. 2021 19:02

Irma
♥♥♥♥---

Úzká silnice, dočasně zvýšený provoz kvůli nedaleké objížďce. V nepřehledné zatáčce - kde se vzal, tu se vzal - cyklista s malým dítětem v sedačce. Sedačka šedá, dítě modrou helmu, cyklista v černém, bez helmy. Neměl ani reflexní vestu, na kole žádné blikátko, nic. Přitom to dítě by bylo první na ráně, kdyby do nich někdo vlítl. Vůbec nebyli vidět!! A pršelo! usch

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#5105 2. 8. 2021 19:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mrchoun nezodpovědný! usch

Seneca

Není tady

#5106 3. 8. 2021 17:18

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Musela jsem narychlo volat elektrikáře. Ze zásuvky v předsíni šlehaly plamínky va, v koupelně prskalo jedno světýlko bodového osvětlení, vyhodila jsem pojistky. sad Jsem ráda, že elektrikář brzy dorazil a spravil to. Navíc bydlí blízko. big_smile

Seneca

Není tady

#5107 3. 8. 2021 17:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Musela jsem narychlo volat elektrikáře. Ze zásuvky v předsíni šlehaly plamínky va, v koupelně prskalo jedno světýlko bodového osvětlení, vyhodila jsem pojistky. sad Jsem ráda, že elektrikář brzy dorazil a spravil to. Navíc bydlí blízko. big_smile

No, tak to je moc dobře, že to je spravené!!! To by mě vyděsilo!
PS: super slovo "mrchoun" big_smiletummenupp

- Gary Smith

Není tady

#5108 3. 8. 2021 18:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Díky. Taky jsem se lekla! sad Bála jsem se, aby nebyl celý dům v plamenech.

Seneca

Není tady

#5109 3. 8. 2021 20:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Díky. Taky jsem se lekla! sad Bála jsem se, aby nebyl celý dům v plamenech.

tummenupp ještě že to dobře dopadlo!! Asi je něco ve vzduchu, mě včera začala prskat trubice u laseru.. taky jsem se lekla. stolt

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5110 3. 8. 2021 21:00

Irma
♥♥♥♥---

vrabčáku, no fuj... to musel být úlek! Mám k elektřině velký respekt. Upřímně Tě lituji...
Jednou jsem přišla domů a až do předsíně byla slyšet sousedova pračka. Přišlo mi to divné, vždycky byl ten zvuk spíš takový vzdálený. No a když jsem vešla do koupelny, zjistila jsem, že blbne naše pračka. Večer předtím jsem vyprala, pračku vytřela a nechala víko otevřené. Možná jsem nezmáčkla čudlík na vypnutí dost silně (ale když si vzpomínám, tak fakt nesvítil). Přívodní šňůra zůstávala v zásuvce, ale pračku jsem vypínala ručně. Ten den bylo slyšet, jak naprázdno "odčerpává" vodu. Jak dlouho tohle prováděla, ví jen ona big_smile Od toho dne jde i šňůra ze zásuvky!

Není tady

#5111 3. 8. 2021 21:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Holky, díky moc. pussa

Sice jsem v devítce dělala olympiádu z fyziky - elektřiny (baštili jsme ji všichni), ale mám před ní taky respekt. stolt
Šňůru ze zásuvky vytahuju pokaždé, ze zvyku, ale i kvůli nezbedovi - domácímu mazlíkovi. Co kdyby ho napadlo dát si ji k svačině.? wink
Jo a ve vzduchu je všechno možné i nemožné. tongue

Seneca

Není tady

#5112 5. 8. 2021 21:15

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Vrabčáku, no  to je teda zážitek. Tohoto se hodně bojím - v obýváku mám zásuvku, co mám do ní strčenou prodlužku na tv a internet, za obývákovou stěnou...No to by bylo něco.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5113 5. 8. 2021 21:54

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

stolt

Elektrikář chtěl zkontrolovat všechny zásuvky, ale v tu chvíli nebylo právě možné se k nim dostat. sad

Seneca

Není tady

#5114 6. 8. 2021 17:47

Irma
♥♥♥♥---

Včera mražená zelenina a zmrzlina z termo tašky rovnou do mrazáku. Dnes - zelenina do polévky zmrzlá jako kámen, ostatní potraviny také, jen zmrzlina Gelatelli Exotic má konzistenci pudinku. Neteče, patlá se. V mrazáku je teploměr a na něm - 14 °C. Na obalu zmrzliny je uvedeno, skladovat při - 18 °C. To mi hlava nebere. Asi je složena z nemrznoucího "tajemství". va

Není tady

#5115 6. 8. 2021 20:28

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

, které se dozvíte, až se do ní pustíte a doslova ji sníte. big_smile

Seneca

Není tady

#5116 6. 8. 2021 20:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Včera mražená zelenina a zmrzlina z termo tašky rovnou do mrazáku. Dnes - zelenina do polévky zmrzlá jako kámen, ostatní potraviny také, jen zmrzlina Gelatelli Exotic má konzistenci pudinku. Neteče, patlá se. V mrazáku je teploměr a na něm - 14 °C. Na obalu zmrzliny je uvedeno, skladovat při - 18 °C. To mi hlava nebere. Asi je složena z nemrznoucího "tajemství". va

To by mě zajímalo, jestli některý mrazák v obchodě udrží -18, když do toho lidi pořád čučí a mají otevřená dvířka tillfreds

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5117 27. 8. 2021 8:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

Já se na toto téma moc vyjadřovat nemohu, protože mi chybí zkušenost, ale přemýšlím jen nahlas... a opravte mě případně.
Uškodilo by to těm dětičkám jesličkovým? Pamatujete si své období z jeslí? Já totiž vůbec, byli jsme moc malí. Vadilo by mi tenkrát spát v jesličkách? Neumím to posoudit, fakt jen teorie a přemýšlím.... jestli se to teď nebere vše moc vážně a nedělá se ze všeho "velbloud z komára"... nejen toto, ale obecně. Vždyť mi chodili od 6 měsíců do jesliček normálně, nikdo to neřešil, máme nějaké následky? Já nevím... Ale opravte mě, ráda popřemýšlím o jiném názoru, opravdu v tomto nemám zkušenosti.

Nevlastný syn chodil do týždenných jaslí a týždennej škôlky (z nutnosti, matka ho "odložila" u susedov a zmizla vo víre života, otec robil na smeny) a podľa mňa to na ňom zanechalo hlboké stopy.... spolu s inými vecami, samozrejme. Moja mama dala mňa aj bracha dosť skoro varovať, musela sa vrátiť do práce. Mňa varovali susedia starej mamy (veľmi fajn ľudia), bracha už stará mama a jej sestra. Našťastie. Jasle do dvoch-troch rokov sú podľa mňa brutus a na decku sa podpíšu. Jedna vec je, keď nie je vyhnutia a matka-samoživiteľka je nútená - a niečo celkom iné je zaviesť to masovo. To už sa mi skôr pozdáva nočná "družina" pre školákov, dáva mi to väčší zmysel hmm

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#5118 27. 8. 2021 8:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Asi jsem se rozepsala víc, než je zdrávo.....ale tento Šlachtův výplod je pro mě fakt alarmující.

Lenno, samozřejmě, že to neplatí ve 100% případů..........jak říkají odborníci, záleží na genetické výbavě a psychické odolnosti jedince. Dětští psychologové předčasnému začleňování do kolektivů připisují i velký nárust různých poruch u dětí......slýcháme to průběžně od různých lektorů na seminářích a pak taky leccos člověk vidí v praxi.....každý jsme holt nějak "poznamenaný" svou profesí......a vidíme a slyšíme to, co laikovi třeba vůbec ani nenapadne a nespojí si různé věci.
Nic ve zlém......já jen že děti mají nejen materiální potřeby, ale neméně důležité jsou ty psychické......a to ne každý bere v potaz.
Některých je mi fakt líto.

... Na druhej strane rozmýšľam, ako to bolo kedysi, keď sa robilo v záhrade, na poli, apod. a deti sa rodili furt, ako schodíky - to sa asi museli tiež dosť skoro "začleniť do kolektívu" a po ich záujmoch nikto veľmi nepátral, boli tu záujmy ďalších detí, rodiny ako celku... hmm Začlenenie ako také je podľa mňa prirodzené, ale spanie inde ako doma, poťažmo celodenné odtrhnutie od rodiny už nie.

Brita

Není tady

#5119 27. 8. 2021 8:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Přesně tak......když se chce, vždycky se to dá v rámci rodiny nějak vyřešit......kéž by každý uměl takto cítit se svými dětmi.
Já třeba nerozumím tomu, jak je možné, že se rodiny rozpadnou natolik, že rodiče například léta nevidí své děti a vnoučata......i když chápu, že stát se může leccos, často vztahy zkomplikují partneři dětí a různé intriky, ale nikdy by mě žádný partner nedokázal natolik zmanipulovat, abych zavrhla svoje rodiče, prarodiče......já mám ze svého dětství vzpomínky, jak jsme byly všechny děti milované, vážené a chtěné.....a to v člověku asi zůstane. A člověk to těm rodičům a prarodičům oplácí úplně stejně. Ale tak to mám já a možná je to jinde zase jinak.....každý máme své prožitky a jsme tím formovaní do života. Proto věřím, že to, jak prožijeme dětství, má obrovský vliv na náš pozdější život.....že to v nás položí jakýsi základ a formuje nás pro další život. A když je blbý základ, stavba se prostě časem hroutí.....to všichni víme.

Mňo, ono to niekedy môžu byť rodičia, čo "neschvália" partnera, nie sú ochotní "pustiť" dospelé dieťa, apod. V mojom okolí je dosť rodičov, hlavne mamičiek, až nezdravo nasosnutých na svoje deti a neochotných "deliť sa". Keby sa deti rázne neodtrhli, ani si nevrznú big_smile , nehovoriac už o vlastnej rodine.

Brita

Není tady

#5120 27. 8. 2021 8:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

Palomita: "Hlavně záleží na osobnosti."

Jenže malé dítě ještě není hotová osobnost, ta se v tomto věku teprve utváří a formuje.......i mladý stromek je nutné vyvázat k pevné opoře, protože jinak se vystrčený na vítr všelijak zohýbá, poškodí, zlomí.....čím víc úzkosti prožije dítě v raném věku, o to s větší pravděpodobností bude úzkostné i ve škole a i v dalším životě. A ty úzkosti, strachy a nejistoty u těch dětí redukuje právě ta rodina, proto je tak nezastupitelná......je to pro ty děti emoční stabilita, jistota........předčasné odloučení od rodiny dokonce snižuje imunitu dětí a proto nezralé děti v kolektivech často "utíkají do nemoci"....protože prostě mají potřebu být s rodinou, která na to bohužel neslyší.......A jak známo, malé děti se učí nápodobou, tedy jaké vzory v rodině mají, takové přejímají za své, tak se chovají sami ve svém životě. Protože rodiče jsou největší vzor a autorita.

Moje kamarádka je dlouhá léta pěstounkou, umísťují k nim děti odebrané z nefunkčních rodin, než je umístí do domovů nebo dají k adopci, taková "první pomoc"....jsou u nich v láskyplném prostředí, kolem těch dětí se točí celá rodina, přesto s jistou hořkostí říká, že ty děti pořád touží a mluví po mamince, přestože byly zanedbávané, týrané.....prostě ta biologická potřeba matky a rodiny převažuje u těch dětí nad materiálním dostatkem a pohodlím.....tak to je.

Ale už jsem s tím asi otravná, tak pardon.....ale toto téma se mě bytostně dotýká

Ono aj deti sú individuálne osobnosti, niektoré sú doslova prisaté k mamkinmu prsníku, iné sú od malička rebeli a samostatné jednotky - niekedy sú aj súrodenci v jednej rodine totálne odlišní... Ale súhlasím, že úplne malinké dieťa patrí k mame/otcovi a domov, to je bez diskusie. Zasa mám v okolí príklad toho, ako môže spôsobovať veľké problémy príliš neskoré zaradenie do detského kolektívu... Lebo skôr alebo sa doň dieťa zaradiť musí, žeáno.

Brita

Není tady

#5121 27. 8. 2021 8:58

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Ta doba, kdy je dítě malinké a potřebuje svoji rodinu, je tak krátká.......strčit ho někde do úschovny mi přijde mimořádně necitlivé. Proč ty děti potom mít......

Ale nic není tak jednoduché... v dnešní době je plno samoživitelek, které ty děti do úschovy dát prostě musí.

A proč je v dnešní době tolik samoživitelek? kde se vzala ta lehkomyslnost otců, se kterou opouští své rodiny? Nebo i matek, i tyto případy dnes jsou.....kam se poděl ten základní pud chránit svá mláďata? To jsou právě ty důsledky, na které psychologové upozorňují....a které nikdo nechce slyšet.....neschopnost udržet rodinu.

Bože, samoživiteľky boli vždy.... Mnohé ženy ovdoveli, stovky - ba možno tisíce - mužov chodili za robotou, mnohí odcestovali až do Ameriky, do Argentíny. Chrániť mláďatá sa dá aj tak, že im zarábam na obživu. A mnohé rodiny v minulosti síce ostali spolu, ale trebárs aj za cenu, že muž slopal, bil ženu a ona "držala"... nemaľujem si minulosť zasa na ružovo.

Brita

Není tady

#5122 27. 8. 2021 9:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Predvčerom mi práčka s rachotom vyhodila poistky v celom byte a umrela.  Elektrinu som nahodila vonkajším ističom, ale kúpeľňové zásuvky nejdú kapitulation grater a musím ich teda najprv dať opraviť a potom objednať novú práčku. Tá stará síce už má svoje odpracované, ale to, ako výbušne umrela, ma dosť šokovalo. tillfreds

Brita

Není tady

#5123 27. 8. 2021 12:41

vera
♥♥♥♥♥♥-

jo, jo..............teď jsi z toho v šoku

za rok.........se tomu zasměješ

Není tady

#5124 27. 8. 2021 13:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já se na toto téma moc vyjadřovat nemohu, protože mi chybí zkušenost, ale přemýšlím jen nahlas... a opravte mě případně.
Uškodilo by to těm dětičkám jesličkovým? Pamatujete si své období z jeslí? Já totiž vůbec, byli jsme moc malí. Vadilo by mi tenkrát spát v jesličkách? Neumím to posoudit, fakt jen teorie a přemýšlím.... jestli se to teď nebere vše moc vážně a nedělá se ze všeho "velbloud z komára"... nejen toto, ale obecně. Vždyť mi chodili od 6 měsíců do jesliček normálně, nikdo to neřešil, máme nějaké následky? Já nevím... Ale opravte mě, ráda popřemýšlím o jiném názoru, opravdu v tomto nemám zkušenosti.

Nevlastný syn chodil do týždenných jaslí a týždennej škôlky (z nutnosti, matka ho "odložila" u susedov a zmizla vo víre života, otec robil na smeny) a podľa mňa to na ňom zanechalo hlboké stopy.... spolu s inými vecami, samozrejme. Moja mama dala mňa aj bracha dosť skoro varovať, musela sa vrátiť do práce. Mňa varovali susedia starej mamy (veľmi fajn ľudia), bracha už stará mama a jej sestra. Našťastie. Jasle do dvoch-troch rokov sú podľa mňa brutus a na decku sa podpíšu. Jedna vec je, keď nie je vyhnutia a matka-samoživiteľka je nútená - a niečo celkom iné je zaviesť to masovo. To už sa mi skôr pozdáva nočná "družina" pre školákov, dáva mi to väčší zmysel hmm

Mohu se plést, že nevidím sama sebe, ale nemyslím si, že by se na mně jesle podepsaly smile Vždyť si člověk z toho věku ani nic nepamatuje. Podepsalo se možná až to dál, co si člověk pamatuje. Školka, škola, rodiče.... ale jak píšu, možná se pletu. Jen to tak nevnímám.

- Gary Smith

Není tady

#5125 27. 8. 2021 19:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Já si pamatuju od tří let - i podrobnosti (vnímání přírody, procházky po lese, hry s dětmi venku i uvnitř, hračky, konkrétní lidi, jejich obličeje i oblečení, parní lokomotiva, vnitřek staré tramvaje...) a svoje pocity (vnímání projevů hodného, milého člověka a výrazu jeho obličeje, pocit nespravedlnosti z fyzického trestu vykonávaného cizím člověkem). stolt

Seneca

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí