Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#5051 14. 7. 2021 22:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Jo, to je teda návrh...

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#5052 15. 7. 2021 0:15

Xsara1
♥♥♥----

Ve srovnání s víc než roční totální sociální izolací statisíců dětí to není nic hrozného. A ta byla přece v naprostém pořádku a obešla se bez následků, nebo snad ne? Ty hysterické výkřiky psychiatrických rádobyodborníků, kteří nemají kam ukládat zhroucené děti které potřebují naléhavě hospitalizaci, ty není třeba brát v potaz.
A konečně týdenní jesle už tady kdysi byly, tak proč se nevrátit ke starým, osvědčeným metodám? cool
Za mě tummenupp, a jen tak dál. smile

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#5053 15. 7. 2021 8:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Já se na toto téma moc vyjadřovat nemohu, protože mi chybí zkušenost, ale přemýšlím jen nahlas... a opravte mě případně.
Uškodilo by to těm dětičkám jesličkovým? Pamatujete si své období z jeslí? Já totiž vůbec, byli jsme moc malí. Vadilo by mi tenkrát spát v jesličkách? Neumím to posoudit, fakt jen teorie a přemýšlím.... jestli se to teď nebere vše moc vážně a nedělá se ze všeho "velbloud z komára"... nejen toto, ale obecně. Vždyť mi chodili od 6 měsíců do jesliček normálně, nikdo to neřešil, máme nějaké následky? Já nevím... Ale opravte mě, ráda popřemýšlím o jiném názoru, opravdu v tomto nemám zkušenosti.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5054 15. 7. 2021 9:19

vera
♥♥♥♥♥♥-

Já takovu zkušenost nemám..............např. neznám nikoho, kdo by chodil od 6 měsíců do jesliček.

Není tady

#5055 15. 7. 2021 9:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

Já takovu zkušenost nemám..............např. neznám nikoho, kdo by chodil od 6 měsíců do jesliček.

Fakt? Tak teď koukám, já chodila a co jsem se bavila se zhruba stejně starými kamarády, tak ti také. Já myslela, že to bylo úplně normální, tak teď koukám! va

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#5056 15. 7. 2021 10:44

vera
♥♥♥♥♥♥-

je mi 69, asi jsem jiná generace....................

Není tady

#5057 15. 7. 2021 11:17

rina
♥♥♥♥♥♥-

Tak za mně, když jsem učila v MŠ, tak jesle od 6 měsíců. Ale já měla dceru u chůvy až do roka a půl, kdy ta paní zemřela. Tak malé dítě se nemá dělit o
náruč s nikým jiným.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#5058 15. 7. 2021 13:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

A ještě mě napadlo... dnes je plno samoživitelek a ty, které pracují na noční (sestřičky, ve fabrikách apod.), tak třeba ty by to uvítaly, že mohou jít do práce a mají hlídání... ono nic není černobílé asi.

- Gary Smith

Není tady

#5059 15. 7. 2021 16:21

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak jasně, že každý má svůj názor.....ale kdo studoval psychologii dítěte a celoživotně se v tomto směru dál vzdělává a pracuje s malými dětmi, ví, jaká je to zhovadilost, odtrhnout dítě od matky a jaké obrovské škody to napáchá na psychice těch dětí. Následkem jsou citově ploché osobnosti, často nejisté atd.....samozřejmě tady záleží i na vrozené psychické odolnosti těch dětí, ale toto prostě platí paušálně.  Že to tak chodí různě ve světě a u nás to zavedli komanči, aby "nahnali matky ke strojům" neznamená, že je to dobře. Následky jsou už teď patrné na těch generacích, které tímto prošly....a to ještě nešlo o noční přespávání v těch institucích (až na výjimky). Proto se dětský psycholog prof. Matějček celý život zasazoval o to, aby děti mohly co nejdéle zůstat s matkami a prosadil to u nás. Na to konto se taky prodloužila u nás mateřská dovolená a zrušily se jesle........nerušily se proto, že to byl "komunistický výdobytek", ale právě z výše uvedených důvodů.
Ve světě to často řeší chůvami, kdy ty děti zůstávají ve svém domácím prostředí......to už je aspoň trochu menší zlo.

Když si přečtete, co tady píšete, je patrné, že se upřednostňují ekonomické zájmy a zájmy společnosti....více daňových poplatníků....ale kde jsou potřeby dítěte? Ty většinou nikoho nezajímají, nikdo je nebere v potaz....a ti malí se prostě nemohou bránit....pokud je nebrání jejich matka. Tomu malému dítěti je upřena ta nejzákladnější biologická potřeba...potřeba matky. Podívejme se na přírodu, jak se mláďata drží u matek do doby, než začnou být soběstačná......a lidské mládě je na tom úplně stejně. Jo, všechny děti se dají zlomit, postupně rezignují, když vidí, že jim nic jiného nezbyde a nenajdou u své rodiny zastání. Ale ty následky jsou pak celoživotní.....větší či menší, ale jsou. Není náhoda, jak lehce dnes lidi odchází od svých rodin......opouštějí své děti.....protože domov není pro ně ta základní hodnota, jistota a potřeba, jim samým byla tato potřeba upřena, tak je to pro ně normální. Prostě rodiny nejsou soudržné.....je to tak ve všech zemích, kde se toto začalo v poválečné době praktikovat. A to šlo jen denní pobyty v institucích.....vůbec si neumím představit odkládat dítě i na noc, ten šok a ztráta jistoty v rodině......a odtud je jen krůček k internátním zařízením pro děti......čí to byla myšlenka víme.....kdo chtěl vychovávat děti hromadně k jednotnému názoru......a věřím, že by se našli takoví, kteří by rádi své dítě v neděli odložili a v sobotu vyzvedli...případně jen navštívili.....člověk se kolikrát nestačí divit, jak děti některé rodiče obtěžují a jak rádi se jich zbaví.......a kdo si myslí, že to tak není, tak teda je, takoví patologičtí rodiče bohužel jsou a není jich málo.

Když se člověk rozhodne mít děti, měl by počítat s tím, že ho ty děti prostě budou v několika prvních letech svého života potřebovat a tomu přizpůsobit i svůj profesní život. Podle mě je dítě jednoznačně nadřazené pracovním zájmům, to je bez debaty. A plně se věnovat práci teprve až dítě trochu odroste. Jo, ženy to mají v dnešní době těžké, ale dítě by mělo být vždycky tou největší hodnotou a vždy by mělo být u rodičů na prvním místě....ne že ho někam strčí, aby mohli jít do práce. Radši v těch prvních letech oželet drahé dovolené a zbytné věci......a třeba do těch zmiňovaných nemocnic nalákat sestry, které už mají větší děti.
Ono se to odloučení neprojeví jen v tu danou chvíli pláčem a žadoněním těch dětí, většinou se je podaří zlomit do té míry, že prostě rezignují, ale ty následky jsou fakt celoživotní.....akorát si to mnozí prostě nespojí.

Kdo pracuje s malinkými dětmi, má pro ně cit a rozumí jim, ten ví své. Chápu, že ten, kdo do toho tolik nevidí, může mít jiný názor.

Omlouvám se za elaborát, ale tento blbý výmysl mě fakt šokoval.....i když chci věřit, že taková myšlenka nemá šanci na úspěch (i když dnes už je bohužel pár takových privátních zařízení).

Vždy by mělo být na prvním místě dítě a až pak ekonomické zájmy. I v těch nejchudších zemích vyrůstají děti s matkami, nebo v širších rodinách.......být s matkou je základní biologická potřeba dítěte. A to podle odborníků do doby, kdy se samo zvládne obsloužit, tj. zvládne svoji hygienu, dokáže se obléct, najíst, odloučit se od matky.....prostě ji přestane ke svému fungování potřebovat. Dokonce by nikdo jiný než matka neměl vstupovat do intimní zóny dítěte...tedy přebalovat, pomáhat s intimní hygienou.....toto může vést v budoucnu k rozvoji promiskuitního chování.
Tož toliko "moudrých řečí"......však si může každý myslet co chce.

Není tady

#5060 15. 7. 2021 18:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Následky jsou už teď patrné na těch generacích, které tímto prošly....

Dokonce by nikdo jiný než matka neměl vstupovat do intimní zóny dítěte...tedy přebalovat, pomáhat s intimní hygienou.....toto může vést v budoucnu k rozvoji promiskuitního chování.
Tož toliko "moudrých řečí"......však si může každý myslet co chce.

Zaujaly mě 2 věci, které jsem ponechala výše... Tohle je zajímavé, mio, mohu se zeptat jaké máme my starší generace z toho následky? Já si vůbec nějak nic neuvědomuji...
A to druhé... byla jsem v jeslích od půl roku, to bych teda musela být promiskuitní jak bejk! Naprostý opak je pravdou! big_smile
Jinak je to opravdu zajímavé téma tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#5061 15. 7. 2021 20:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Vždy by mělo být na prvním místě dítě a až pak ekonomické zájmy.

Právě proto jsem šla do práce a doma s nimi zůstal jejich tatínek big_smile Samozřejmě ne od narození, ale 8-10 měsíců věku. Muž od narození přebaloval, koupal, krmil, když byl doma a já zrovna nemohla, nebo jsem spala (v noci). Zrovna tohle mi pro ně přišlo mnohem vhodnější, protože jsem byla v mnohem větší psychické pohodě, než kdybych měla být na vše úplně sama a on se jen díval. Na druhou stranu, když šel nejstarší do první třídy, potřeboval mě a tak jsem jednoduše změnila práci, abych mohla víc vykrýt jeho potřeby. To se zase upozadil tatínek a většina toho školního maratonu přešla na mě. Odrostlejší děti jsou super parťáci, můžu s nimi dělat spoustu věcí, ale ty malé, to pro mě byl vždy boj, protože si neumím hrát. rodna Co se přespávání v jeslích týče, to by u nás byl docela problém. Protože děti od malička vyžadovaly své prostředí. Ani v kočárku mi nespávaly. Jen postýlka a nebo moje náruč. Naštěstí jsem tohle dilema nemusela nikdy řešit, protože když jsem náhodou musela do práce a nebylo hlídání, šly jednoduše se mnou (noční to nebyly) a čas jsem si naplánovala, aby byly odpočaté, najezené a spokojené. Pak se dalo zvládnout vše. tummenupp

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#5062 15. 7. 2021 20:37

mia
♥♥♥♥♥♥-

Asi jsem se rozepsala víc, než je zdrávo.....ale tento Šlachtův výplod je pro mě fakt alarmující.

Lenno, samozřejmě, že to neplatí ve 100% případů..........jak říkají odborníci, záleží na genetické výbavě a psychické odolnosti jedince. Dětští psychologové předčasnému začleňování do kolektivů připisují i velký nárust různých poruch u dětí......slýcháme to průběžně od různých lektorů na seminářích a pak taky leccos člověk vidí v praxi.....každý jsme holt nějak "poznamenaný" svou profesí......a vidíme a slyšíme to, co laikovi třeba vůbec ani nenapadne a nespojí si různé věci.
Nic ve zlém......já jen že děti mají nejen materiální potřeby, ale neméně důležité jsou ty psychické......a to ne každý bere v potaz.
Některých je mi fakt líto.

Není tady

#5063 15. 7. 2021 20:50

mia
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

mia napsal(a):

Vždy by mělo být na prvním místě dítě a až pak ekonomické zájmy.

Právě proto jsem šla do práce a doma s nimi zůstal jejich tatínek big_smile Samozřejmě ne od narození, ale 8-10 měsíců věku. Muž od narození přebaloval, koupal, krmil, když byl doma a já zrovna nemohla, nebo jsem spala (v noci). Zrovna tohle mi pro ně přišlo mnohem vhodnější, protože jsem byla v mnohem větší psychické pohodě, než kdybych měla být na vše úplně sama a on se jen díval. Na druhou stranu, když šel nejstarší do první třídy, potřeboval mě a tak jsem jednoduše změnila práci, abych mohla víc vykrýt jeho potřeby. To se zase upozadil tatínek a většina toho školního maratonu přešla na mě. Odrostlejší děti jsou super parťáci, můžu s nimi dělat spoustu věcí, ale ty malé, to pro mě byl vždy boj, protože si neumím hrát. rodna Co se přespávání v jeslích týče, to by u nás byl docela problém. Protože děti od malička vyžadovaly své prostředí. Ani v kočárku mi nespávaly. Jen postýlka a nebo moje náruč. Naštěstí jsem tohle dilema nemusela nikdy řešit, protože když jsem náhodou musela do práce a nebylo hlídání, šly jednoduše se mnou (noční to nebyly) a čas jsem si naplánovala, aby byly odpočaté, najezené a spokojené. Pak se dalo zvládnout vše. tummenupp

Přesně tak......když se chce, vždycky se to dá v rámci rodiny nějak vyřešit......kéž by každý uměl takto cítit se svými dětmi.
Já třeba nerozumím tomu, jak je možné, že se rodiny rozpadnou natolik, že rodiče například léta nevidí své děti a vnoučata......i když chápu, že stát se může leccos, často vztahy zkomplikují partneři dětí a různé intriky, ale nikdy by mě žádný partner nedokázal natolik zmanipulovat, abych zavrhla svoje rodiče, prarodiče......já mám ze svého dětství vzpomínky, jak jsme byly všechny děti milované, vážené a chtěné.....a to v člověku asi zůstane. A člověk to těm rodičům a prarodičům oplácí úplně stejně. Ale tak to mám já a možná je to jinde zase jinak.....každý máme své prožitky a jsme tím formovaní do života. Proto věřím, že to, jak prožijeme dětství, má obrovský vliv na náš pozdější život.....že to v nás položí jakýsi základ a formuje nás pro další život. A když je blbý základ, stavba se prostě časem hroutí.....to všichni víme.

Není tady

#5064 15. 7. 2021 20:56

mia
♥♥♥♥♥♥-

Ta doba, kdy je dítě malinké a potřebuje svoji rodinu, je tak krátká.......strčit ho někde do úschovny mi přijde mimořádně necitlivé. Proč ty děti potom mít......

Není tady

#5065 15. 7. 2021 20:57

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mio, tummenupp tummenupp tummenupp!

Palomito, tummenupp

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#5066 15. 7. 2021 21:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Přesně tak......když se chce, vždycky se to dá v rámci rodiny nějak vyřešit......kéž by každý uměl takto cítit se svými dětmi.
Já třeba nerozumím tomu, jak je možné, že se rodiny rozpadnou natolik, že rodiče například léta nevidí své děti a vnoučata......i když chápu, že stát se může leccos, často vztahy zkomplikují partneři dětí a různé intriky, ale nikdy by mě žádný partner nedokázal natolik zmanipulovat, abych zavrhla svoje rodiče, prarodiče......já mám ze svého dětství vzpomínky, jak jsme byly všechny děti milované, vážené a chtěné.....a to v člověku asi zůstane. A člověk to těm rodičům a prarodičům oplácí úplně stejně. Ale tak to mám já a možná je to jinde zase jinak.....každý máme své prožitky a jsme tím formovaní do života. Proto věřím, že to, jak prožijeme dětství, má obrovský vliv na náš pozdější život.....že to v nás položí jakýsi základ a formuje nás pro další život. A když je blbý základ, stavba se prostě časem hroutí.....to všichni víme.

Hlavně záleží na osobnosti. Člověka zlomí, pokud neumí čelit výzvám a překážkám. Tak či onak se s nimi jednou v životě setká. Někdo dříve (v dětství) a někdo později (v dospělosti). A kdyby každý, kdo měl nedobré dětství měl mít předurčen stejný osud i v dospělosti, nebyl by na světě důvod ty výzvy zdolávat. Naštěstí je i dost takových, kteří se vyhrabou nahoru a aby byla zachována rovnováha, je bohužel i dost takových, kteří se z idylického dětství propadnou na dno..

Není tady

#5067 15. 7. 2021 21:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Nikdy mě nenapadlo, že se písmeno X dá psát tolika způsoby lol https://www.expresfm.cz/aktualne/ostatn … -internetu

Není tady

#5068 15. 7. 2021 22:11

mia
♥♥♥♥♥♥-

Palomita: "Hlavně záleží na osobnosti."

Jenže malé dítě ještě není hotová osobnost, ta se v tomto věku teprve utváří a formuje.......i mladý stromek je nutné vyvázat k pevné opoře, protože jinak se vystrčený na vítr všelijak zohýbá, poškodí, zlomí.....čím víc úzkosti prožije dítě v raném věku, o to s větší pravděpodobností bude úzkostné i ve škole a i v dalším životě. A ty úzkosti, strachy a nejistoty u těch dětí redukuje právě ta rodina, proto je tak nezastupitelná......je to pro ty děti emoční stabilita, jistota........předčasné odloučení od rodiny dokonce snižuje imunitu dětí a proto nezralé děti v kolektivech často "utíkají do nemoci"....protože prostě mají potřebu být s rodinou, která na to bohužel neslyší.......A jak známo, malé děti se učí nápodobou, tedy jaké vzory v rodině mají, takové přejímají za své, tak se chovají sami ve svém životě. Protože rodiče jsou největší vzor a autorita.

Moje kamarádka je dlouhá léta pěstounkou, umísťují k nim děti odebrané z nefunkčních rodin, než je umístí do domovů nebo dají k adopci, taková "první pomoc"....jsou u nich v láskyplném prostředí, kolem těch dětí se točí celá rodina, přesto s jistou hořkostí říká, že ty děti pořád touží a mluví po mamince, přestože byly zanedbávané, týrané.....prostě ta biologická potřeba matky a rodiny převažuje u těch dětí nad materiálním dostatkem a pohodlím.....tak to je.

Ale už jsem s tím asi otravná, tak pardon.....ale toto téma se mě bytostně dotýká

Není tady

#5069 15. 7. 2021 22:13

mia
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Nikdy mě nenapadlo, že se písmeno X dá psát tolika způsoby lol https://www.expresfm.cz/aktualne/ostatn … -internetu

lol........jsem osmička.....

Není tady

#5070 16. 7. 2021 6:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Ta doba, kdy je dítě malinké a potřebuje svoji rodinu, je tak krátká.......strčit ho někde do úschovny mi přijde mimořádně necitlivé. Proč ty děti potom mít......

Ale nic není tak jednoduché... v dnešní době je plno samoživitelek, které ty děti do úschovy dát prostě musí.

- Gary Smith

Není tady

#5071 16. 7. 2021 6:42

mia
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Ale nic není tak jednoduché... v dnešní době je plno samoživitelek, které ty děti do úschovy dát prostě musí.

A proč je v dnešní době tolik samoživitelek? kde se vzala ta lehkomyslnost otců, se kterou opouští své rodiny? Nebo i matek, i tyto případy dnes jsou.....kam se poděl ten základní pud chránit svá mláďata? To jsou právě ty důsledky, na které psychologové upozorňují....a které nikdo nechce slyšet.....neschopnost udržet rodinu.

Není tady

#5072 16. 7. 2021 7:41

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Palomita napsal(a):

lol........jsem osmička.....

taky storstark

Není tady

#5073 16. 7. 2021 7:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

A proč je v dnešní době tolik samoživitelek? kde se vzala ta lehkomyslnost otců, se kterou opouští své rodiny? Nebo i matek, i tyto případy dnes jsou.....kam se poděl ten základní pud chránit svá mláďata? To jsou právě ty důsledky, na které psychologové upozorňují....a které nikdo nechce slyšet.....neschopnost udržet rodinu.

Neviděla bych to tak jednostranně. Předně se změnila doba a možnosti. Ženy už nejsou stoprocentně závislé na mužích jako živitelích rodiny. Nemusí si tedy nechat líbit např. bití, ponižování, alkohol, psych. týrání, exekuce, ale i absolutní neschopnost vydělávat peníze a přispívat tak do rodinného rozpočtu. Nežli být v takovém svazku, raději se osamostatní. Klíčový je zde výběr partnera. Ovšem toho si dnes vybíráme především na základě sex. touhy a dalších nezbytných faktorů potřebných pro partnerský život, ovšem už nikoli pro ten manželský (rodinný). Dříve se uzavíraly sňatky z rozumu. Často kvůli rozmnožení rodinného majetku. To už dnes snad neexistuje (v ČR). A udržovat manželství jen kvůli dětem je to nejhorší, co rodič může udělat. Spokojený vztah není zadarmo. Musí se na něm makat dnes a denně, ale člověk si opravdu nemusí nechat všechno líbit za každou cenu.

Není tady

#5074 16. 7. 2021 8:33

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak jasně, že nic není černobílé a neplatí ve 100% případů, ale to, že dětem je čím dál víc dopřáváno po té materiální stránce na úkor jejich psychických a biologických potřeb je fakt. I následkem toho přibývá všech těch defektních jedinců, nevhodných pro rodinný život........nedomazlené děti po citové stránce a rozmazlené po stránce materiální, jsou zahrnováni vším možných, je jim dopřávána přemíra zážitků.......a najednou se mají sami starat a přitom byli zvyklí jen dostávat.....nezvládají a uchylují se k alkoholismu, gamblerství, nemají pracovní návyky.....

Není tady

#5075 16. 7. 2021 8:52

mia
♥♥♥♥♥♥-

Ono je potřeba u těch dětí pěstovat pocit jejich důležitosti pro ostatní a vztah k povinnostem.....už tříleté dítě může mít trvale nějaký jednoduchý úkol, který vykonává pro ostatní členy rodiny.....třeba nachystat na stůl před jídlem talíře a příbory.....nastrkat do pračky prádlo, které mu maminka připraví.....musí to být jen jeho úkol, potom se cítí potřebné a důležité pro ostatní......a ne  jen dostávat a nechat se obsluhovat. Zdá se to jako banalita, ale je to základ.....musí to být práce, kterou dítě dělá pro ostatní, ne pro sebe.....třeba úklid hraček to není, to dělá dítě pro sebe. Tady to všechno začíná. I tak se může samozřejmě později něco zvrtnout, ale proutek se ohýbá snáze, když je mladý.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí