Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#5026 21. 6. 2021 7:39

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Viděla jsem s ní rozhovor v televizi, byla v nějakém pořadu, jak si tam zvou hosty (nevím z hlavy jméno moderátora). A pak jsem s ní četla rozhovor na netu. Právě proto to píšu. Asi jsem stará škola.

tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5027 21. 6. 2021 7:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Irma napsal(a):

Jednu dobu jsem měla pocit, jako kdyby byly rozhovory s Terezou na každé stránce. Pamatuji si, že mi utkvěla v hlavě jedna část jejího vyprávění, která se týkala těch rozšířených vztahů. A jako červená nit se článkem neslo: jeden pár lidí má běžné radosti a problémy, kterým se nelze vyhnout a ke vztahu patří. U polyamorie se komplikace násobí počtem zúčastněných. Prý to bývá složité, ale oni se snaží na vztazích "pracovat" a proto je zvládají. Úplně všichni neustále akceptují pravidla. Atd... V některých momentech se snažila až urputně dokazovat, jak je happy. To mě zaujalo.
No. Polyamorie mě nepohoršuje, jen mi zatím všichni, kteří ji údajně praktikují, připadali trochu jako exoti. Selima by řekla: všelijakých nás má Pánbožko smile

Určitě je to náročný na komunikaci, protože nějaké třecí plochy tam být musí, ne, že ne. I v soužití dvou jsou. Tady to musí být vyloženě třaskavec. Nic pro mě. big_smile Po nějakém čase měla zase rozhovor a tam říkala, že ona chodí se ženou a s tou samou chodí i její manžel a že s mužem řešili, jak by to vypadalo, kdyby se s tou ženou jeden z nich rozešel. Jestli tohle někoho činí šastným, tak mu to vůbec nezávidím big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5028 21. 6. 2021 12:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Irma napsal(a):

Jednu dobu jsem měla pocit, jako kdyby byly rozhovory s Terezou na každé stránce. Pamatuji si, že mi utkvěla v hlavě jedna část jejího vyprávění, která se týkala těch rozšířených vztahů. A jako červená nit se článkem neslo: jeden pár lidí má běžné radosti a problémy, kterým se nelze vyhnout a ke vztahu patří. U polyamorie se komplikace násobí počtem zúčastněných. Prý to bývá složité, ale oni se snaží na vztazích "pracovat" a proto je zvládají. Úplně všichni neustále akceptují pravidla. Atd... V některých momentech se snažila až urputně dokazovat, jak je happy. To mě zaujalo.
No. Polyamorie mě nepohoršuje, jen mi zatím všichni, kteří ji údajně praktikují, připadali trochu jako exoti. Selima by řekla: všelijakých nás má Pánbožko smile

Určitě je to náročný na komunikaci, protože nějaké třecí plochy tam být musí, ne, že ne. I v soužití dvou jsou. Tady to musí být vyloženě třaskavec. Nic pro mě. big_smile Po nějakém čase měla zase rozhovor a tam říkala, že ona chodí se ženou a s tou samou chodí i její manžel a že s mužem řešili, jak by to vypadalo, kdyby se s tou ženou jeden z nich rozešel. Jestli tohle někoho činí šastným, tak mu to vůbec nezávidím big_smile

Já si nějak neumím představit, že to někoho může činit šasným big_smile  Ne, můj pohled na to je, že jeden z páru je k*revník/k*rva rodnabig_smile a tak se vymyslela tahle "móda" a najednou je to "legální" a ještě jsou IN a děsně cool. Na druhou stranu... pravda, pokud jsou k*revníci oba, tak možná v tom jsou opravdu spokojení.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5029 21. 6. 2021 13:36

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Já si nějak neumím představit, že to někoho může činit šasným big_smile  Ne, můj pohled na to je, že jeden z páru je k*revník/k*rva rodnabig_smile a tak se vymyslela tahle "móda" a najednou je to "legální" a ještě jsou IN a děsně cool. Na druhou stranu... pravda, pokud jsou k*revníci oba, tak možná v tom jsou opravdu spokojení.

Mě asi přesvědčilo vysvětlení, že matka taky miluje všechny svoje děti (většinou). S tím jsem se ztotožnila a dokázala si představit, že láska se nemusí omezovat pouze na jednoho člověka. Jestli to mají v sobě lidi pomotaný a řeší takto i vztah mezi dospělými, je to asi náročný. Ale jako matka bych taky nedokázala říct, že miluju jen to jedno jediné a žádné jiné. Dospělý člověk to řeší především přes sex, ale podstata lásky přece není pouze o sexu a někdy existuje i láska bez sexu. Což ta Tereza taky naznačovala, že má vztahy, ve kterých nejde o sex. Že ji většina moderátorů a novinářů nutí hlavně do této sexuální roviny není její chyba, ale známka toho, že si ti dotyční neumí vztah jinak představit.
Ale souhlasím s tebou, že ne každý k-revník je polyamorista big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5030 21. 6. 2021 14:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Mne sa tiež zdá, že tých komplikácií je nejako viac ako radostí... Ale "Kdo chce kam, pomozme mu tam" - mňa to nepohoršuje. Prípadné diea by z toho tiež mohlo ma dos hokej v hlave, ale na druhej strane, deti žijú aj v oficiálne "tradičných kresanských mužsko-ženských rodinách" a dejú sa tam neraz také horory - že radšej šastní v netradičnej rodine ako traumatizovaní v tradičnej.(Koniec koncov, čo to je tá úžasná tradičná česko-slovenská rodina? Že otec príde nadratý z krčmy domov, zbije ženu, zhuláka deti a spokojný zažahne spa? V nedežu všetci predstierajú usporiadanú rodinku v kostole, ale inak sa hádajú, vynucujú poslušnos, a tak...?)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5031 21. 6. 2021 18:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Já si nějak neumím představit, že to někoho může činit šasným big_smile  Ne, můj pohled na to je, že jeden z páru je k*revník/k*rva rodnabig_smile a tak se vymyslela tahle "móda" a najednou je to "legální" a ještě jsou IN a děsně cool. Na druhou stranu... pravda, pokud jsou k*revníci oba, tak možná v tom jsou opravdu spokojení.

Mě asi přesvědčilo vysvětlení, že matka taky miluje všechny svoje děti (většinou). S tím jsem se ztotožnila a dokázala si představit, že láska se nemusí omezovat pouze na jednoho člověka. Jestli to mají v sobě lidi pomotaný a řeší takto i vztah mezi dospělými, je to asi náročný. Ale jako matka bych taky nedokázala říct, že miluju jen to jedno jediné a žádné jiné. Dospělý člověk to řeší především přes sex, ale podstata lásky přece není pouze o sexu a někdy existuje i láska bez sexu. Což ta Tereza taky naznačovala, že má vztahy, ve kterých nejde o sex. Že ji většina moderátorů a novinářů nutí hlavně do této sexuální roviny není její chyba, ale známka toho, že si ti dotyční neumí vztah jinak představit.
Ale souhlasím s tebou, že ne každý k-revník je polyamorista big_smile

Ale mateřská a milenecká/partnerská láska není vůbec stejná. Mohu se plést, člověk těžko posoudí, co nezažil. Ale momentálně jim prostě nevěřím (že jsou s tím v pohodě) a že to není jen nějaká šílenost.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5032 21. 6. 2021 19:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Ale mateřská a milenecká/partnerská láska není vůbec stejná. Mohu se plést, člověk těžko posoudí, co nezažil. Ale momentálně jim prostě nevěřím (že jsou s tím v pohodě) a že to není jen nějaká šílenost.

Samozřejmě, že není. Jen to ukazuje skutečnost, že člověk může milovat více lidí zároveň. Nic víc, nic míň. Jestli s tím momentálně nejsou v pohodě, tak jsou to pokrytci smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5033 21. 6. 2021 19:54

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ono to asi teď frčí, udělat polyamorický coming out . Dost se v tom angažují premiérový listy. Už se těším, jak se dozvím, že žije ve vztahu s Monikou a floristou. Ti, kdo jsou proti, ho budou litovat, ti druzí obdivovat. Už se těším na pokračování, volby jsou volby a vítězství se musí něco obětovat.

Není tady

 

#5034 25. 6. 2021 6:36

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Včerejší zkáza v Hodoníně. Je to strašné grater
Snad jste všichni v pořádku! Přemýšlím, z Moravy tu asi nikdo není?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5035 25. 6. 2021 7:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tohle je šílenost. grater


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5036 25. 6. 2021 12:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Teď jsem viděla video (letecký pohled) z té obce Hrušky (snad ten název nepletu) - ta obec je téměř srovnaná se zemí. To je takové neštěstí!!! grater
Na té Moravě mají stále něco, my vždy říkáme, že jsme šastní, že žijeme tady. Člověk si to vůbec neumí představit sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5037 25. 6. 2021 12:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Čučala som na to včera večer (na video) ako blázon... grater Sodoma a Gomora


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5038 25. 6. 2021 12:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

A včera ma šokovala celkom pekná mladá žena, ktorá mala na celom lýtku vytetovaný TANK aj s dvoma tankistami! stolt roll mad Čo vedie normálnu ženu k takému kroku, je mi záhadou... ale proti gustu žiaden dišputát.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5039 25. 6. 2021 12:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

A včera ma šokovala celkom pekná mladá žena, ktorá mala na celom lýtku vytetovaný TANK aj s dvoma tankistami! stolt roll mad Čo vedie normálnu ženu k takému kroku, je mi záhadou... ale proti gustu žiaden dišputát.

Jak víš, že byla normální? big_smile Tetování všeobecně moc nemusím, ale známý má na lýtku vytetované otisky nožiček od svých dětí, to mi přišlo moc milé a "normální" smile Žádná data, jména, iniciály.. Možná, kdybych to věděla tenkrát, tak do toho taky jdu.. teď už ty "čtyřicítky" na jedno lýtko nenarvu lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5040 25. 6. 2021 18:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

A včera ma šokovala celkom pekná mladá žena, ktorá mala na celom lýtku vytetovaný TANK aj s dvoma tankistami! stolt roll mad Čo vedie normálnu ženu k takému kroku, je mi záhadou... ale proti gustu žiaden dišputát.

Asi byla (je?) zamilovaná do obou tankistů současně. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5041 26. 6. 2021 22:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Každý den teď snad vypadne z okna va nějaké dítě........ usch Péči a starost o své potomky by mámy měly mít na prvním místě! Když odcházím do jiné místnosti, musím přece okno zkontrolovat, otevřít jen ventilačku, mít tam pojistku...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5042 27. 6. 2021 9:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Řekla bych, že to i otázka výchovy. V dnešní době můžou děti všechno, hlavně je v ničem neomezovat, a mohou kreativně objevovat. Jaká je asi typická reakce rodičů, když vidí, že dítě leze někam, kam nemá? - Nedělej to! Slez! Hmm, k čemu to asi může vést? No, že dítě to udělá, až tam nikdo z dospělých nebude. U takových situací jsem vždycky šla k dítěti, pořešila s ním co proč dělá, vysvětlila mu co se může stát a že když bude příště chtít, a si řekne, že mu ráda pomůžu, než dostatečně vyroste, aby to zvládl sám. U nás se teda po oknech nikdy nelozilo, ale zase lákaly čudlíky myčky/pračky. Tak jsem několikrát denně volala děti, aby pomačkaly čudlíky, když jsem něco potřebovala pustit. Vysvětlila jsem funkce jednotlivých zařízení a že to nejsou hračky. Světe div se, nebyl sebemenší problém. A ne, nemám vysoce inteligentní děti, jsou úplně normální. Ale učím je především přemýšlet a mít zodpovědnost. Nehoda se může stát kdykoli a komukoli, ale pokud si dítě přistrčí židli k oknu, vyleze a otevře si.., to už opravdu není nehoda.. hmm


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5043 27. 6. 2021 12:08

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

tummenupp  godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5044 27. 6. 2021 12:13

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ono je to těžké. Teoreticky to hlídání potomstva zvládáme asi všichni, v praxi nikdy nevíte, co se stane.
Ano, vždycky zavřu nebo zajistím okno v místnosti, kde je dítě, než na chvilku odejdu. Stokrát za sebou to udělám. Po sto první mě z té rutiny něco vyruší, a já zapomenu - a malér je na světě.
Když byl starší syn batole, byl ukrutně zvídavý, všude strkal nos a my byli jako ostříži, aby se o něco neporanil. Odstranili jsme z jeho dosahu všechny ostré a jinak nebezpečné předměty, v zásuvkách, kam dosáhl, nebylo nic nebezpečného. Tedy aspoň jsme si to mysleli. Až jednoho dne doapkal do ložnice, hrál si s čímsi na posteli, a najednou se ozval srdcervoucí pláč. Kdesi hluboko v jedné z přihrádek nočního stolku byla krabice s holící soupravou po dědečkovi. Součástí soupravy byla i břitva. Synek si vyrobil ranku na palečku velkou asi tři milimetry, ovšem pláče bylo, jako by si ho ušmiknul. I když to byla prkotina, v ten moment jsem byla šílená, co všechno se mohlo stát. I z toho, jak jsem byla nedbalá.
Prostě i rodiče jsou jenom lidi, a jeden nikdy neví, co se může stát, i když se snaží sebevíc.
Samozřejmě ne všichni rodiče se starají tak, jak by bylo na místě, ale i tak bych s těmi soudy byla opatrná.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#5045 27. 6. 2021 13:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Nikoho nesoudím. A si každý vychovává jak umí a může. Jen jsem naznačila trend, kterého jsem si všimla u jiných mamin. Příklad: Kluk, cca 45 kg lozí sousedovi přes drátěný nezpevněný plot. Několikrát. Maminka sedí přímo naproti a nic. Pak si všimne, že se dívám a okřikne ho "nelez tudy!!" Ptám se jí, proč to řeší, když takhle leze už podesáté.. prý kdyby ho viděla, okřikne ho dřív. V tom vidím zásadní rozdíl. Kluk vůbec neřeší, že sousedovi zničí plot, že soused má velkého psa, který ten plot pak může snadno přeskočit.. Vůbec, ale vůbec mu tyto souvislosti nedochází a matka to vše shrne do věty "nelez tudy". Co asi udělá ten kluk příště, až se nebude maminka dívat? A další otázka, proč by se měl příště zachovat jinak a nelozit tudy? Spíš než na soudy bych to brala k zamyšlení wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5046 27. 6. 2021 13:27

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Já spíš reagovala na psaní vrabčáka s tím, že i když matka hlídá dítě ostražitě, nehody se prostě někdy stanou.
Souhlas s tím, že o ne/výchově některých rodičů škoda mluvit.


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#5047 27. 6. 2021 15:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Xsaro, v tom s tebou úplně souhlasím.
Jen jsem reagovala na zprávy na Seznamu. Snad každý den spadne z okna dítě... Některé děti přežijí, některé nepřežijí. To poslední už nežije......... grater Mým dětem se taky leccos stalo.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5048 27. 6. 2021 16:47

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

To je příšerné. Přiznávám, že se podobným zprávám v médiích vyhýbám, protože mě ničí jenom to číst. grater


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#5049 27. 6. 2021 17:04

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Xsara1 napsal(a):

Já spíš reagovala na psaní vrabčáka s tím, že i když matka hlídá dítě ostražitě, nehody se prostě někdy stanou.
Souhlas s tím, že o ne/výchově některých rodičů škoda mluvit.

storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#5050 14. 7. 2021 22:23

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů