Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#4826 2. 2. 2021 17:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Moji študenti nemčiny ma dnes dorazili priznaním, že nepoznajú ciferníkové hodiny - aj keď sa neskôr ukázalo, že tým možno len chceli zastrieť, že po nemecky nevedia hodiny povedať vôbec... ani digitálne, ani napísané ako 6:15 apod. Aj tak ma šokovali a okamžite som si pripadala ako mastodont, čo prežil z prvohôr.  grater kapitulation

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4827 2. 2. 2021 18:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

A jak jsou staří oni? smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#4828 2. 2. 2021 18:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak 16-17...

Brita

Není tady

#4829 3. 2. 2021 14:08

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Moji študenti nemčiny ma dnes dorazili priznaním, že nepoznajú ciferníkové hodiny - aj keď sa neskôr ukázalo, že tým možno len chceli zastrieť, že po nemecky nevedia hodiny povedať vôbec... ani digitálne, ani napísané ako 6:15 apod. Aj tak ma šokovali a okamžite som si pripadala ako mastodont, čo prežil z prvohôr.  grater kapitulation

Jednou jsem viděla video, jak teenagerům předložili starý klasický telefon se sluchátkem. Vůbec nemohli přijít na to, k čemu ta divná věc je. big_smile  (Selimo, mastodonti z prvohor jsme tu skoro všichni winkbig_smile )

Není tady

#4830 3. 2. 2021 19:37

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, díky. big_smile

Seneca

Není tady

#4831 12. 2. 2021 11:50

Irma
♥♥♥----

Nemám ráda kmín, ale chutná mi "pivní" rohlík. Žasnu a trochu mě to i šokuje. Byly obaleny takovým množstvím kmínu, že jsem oškrábala 2 plné polévkové lžíce kmínu (2 rohlíky). Ještě na nich byla snad hrst soli, ale ta šla dolů snadno. Možná to takhle posypané někomu chutná, já bych měla pocit, že jím rohlík s opadaným vánočním jehličím smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#4832 12. 2. 2021 12:25

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Nemám ráda kmín, ale chutná mi "pivní" rohlík. Žasnu a trochu mě to i šokuje. Byly obaleny takovým množstvím kmínu, že jsem oškrábala 2 plné polévkové lžíce kmínu (2 rohlíky). Ještě na nich byla snad hrst soli, ale ta šla dolů snadno. Možná to takhle posypané někomu chutná, já bych měla pocit, že jím rohlík s opadaným vánočním jehličím smile

S kmínem jsem na tom stejně, ale na tom pivním rohlíku mi to vůbec nevadí hjarta Ale plná polévková lžíce na rohlík, to už je docela dost wink

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#4833 12. 2. 2021 12:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Jééé, já milovala takto hodně "okořeněný" rohlík! Mňam!
Jak chutná pivní rohlík? Opravdu po pivu?

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4834 12. 2. 2021 13:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Šokovalo ma, že sotva som zistila, že som stratila električenku - teraz moc necestujem, tak to oblo až po niekoľkých dňoch - už sa rozbehlo pátranie po mne na Facebooku, lebo ju nejaká žena našla (v skutočnosti už bola zmiznutá niekoľko dní) a začali sa mi ozývať haldy ľudí, ktorí ma spoznali lol, vrátane bývalých susedov, spolužiakov, kolegov, spolupracujúcich, súčasných kamarátov a známych, vzdialených príbuzných va (švagrinej nevlastná sestra) apod Ozývajú sa aj kamoši brachovi, švagrinej, atď. big_smile Bracho skonštatoval, že som célebrita FB, Kardashianka sa môže schovať...  Električenka sa nakoniec prepracovala cez vodičku električky do vozovne, kde si ju môžem vyzdvihnúť. Divné je, že okrem fotky tam sú všetky údaje vymazané hmm , ktovie či je vôbec ešte použiteľná. A ktovie, aké dobrodružstvá zažívala, kadiaľ cestovala a s kým bola. va

Brita

Není tady

#4835 12. 2. 2021 14:18

Horacio
♥------

Selima napsal(a):

Šokovalo ma, že sotva som zistila, že som stratila električenku - teraz moc necestujem, tak to oblo až po niekoľkých dňoch - už sa rozbehlo pátranie po mne na Facebooku, lebo ju nejaká žena našla (v skutočnosti už bola zmiznutá niekoľko dní) a začali sa mi ozývať haldy ľudí, ktorí ma spoznali lol, vrátane bývalých susedov, spolužiakov, kolegov, spolupracujúcich, súčasných kamarátov a známych, vzdialených príbuzných va (švagrinej nevlastná sestra) apod Ozývajú sa aj kamoši brachovi, švagrinej, atď. big_smile Bracho skonštatoval, že som célebrita FB, Kardashianka sa môže schovať...  Električenka sa nakoniec prepracovala cez vodičku električky do vozovne, kde si ju môžem vyzdvihnúť. Divné je, že okrem fotky tam sú všetky údaje vymazané hmm , ktovie či je vôbec ešte použiteľná. A ktovie, aké dobrodružstvá zažívala, kadiaľ cestovala a s kým bola. va

Asi ležela ve vlhku,nebo ve sněhu.Škoda,že se jí nemůžeš zeptat,kde všude cestovala,byl by to jistě zajímavý příběh.Ale jinak-moc hezké.V dnešní době tolik pozornosti-to určitě o něčem vypovídá.

Není tady

#4836 12. 2. 2021 14:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

loltummenupp

Není tady

#4837 12. 2. 2021 19:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Seli, tebe to šokovalo a Palomitu a mě pobavilo. big_smile  lol

Seneca

Není tady

#4838 13. 2. 2021 0:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

tummenupp No však aj ja som šokovaná vcelku pozitívne... ale baviť sa začnem asi až keď ju budem držať v ruke. cool

Brita

Není tady

#4839 13. 2. 2021 9:23

Irma
♥♥♥----

Seli, to je tak vtipný příběh! lol Ten je skoro na radovací - tolik lidí poznalo a pomáhalo, nakonec i smazané údaje jsou fajn, přesně podle GDPR big_smile

Lennno, rohlík vypadá takto: ... Hm, tak nic, neumím vložit obrázek. Popíšu: asi 30 cm dlouhá rohlíková tyčka, na konci má úplně tvrdé "pupíky", chutnají jako slaný preclík. Těsto je poměrně tuhé, na povrchu křupavé, má být lehce posypané kmínem a hrubozrnnou solí. Celková chuť je spíš do slana. Žádné pivo necítím. Prostě takový trochu chuťově výraznější rohlík. Připadám si jako Otík. Kdyby někde na návštěvě měli piváky na stole a zeptali by se mě: Dáte si kávu nebo něco ostřejšího? Odpovím "rohlýýk". big_smile

Není tady

#4840 13. 2. 2021 17:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tak už mám svoju preukážku späť... hjarta rock v električkovom depe mi ju veľmi ochotne vrátili. storstark Okrem fotky sú naozaj všetky údaje o mne vymazané, ale číslo karty je vidno - a kým ti nebude vadiť revízorom, mienim ju ďalej používať. A mmch, ešte je aj poprehýbaná a mierne zvlnená... (Fakt škoda, že nevie porozprávať, aby vylíčila, kadiaľ sa flákala a koľkými rukami prešla rodna ).

Upravil(a) Selima (13. 2. 2021 17:59)

Brita

Není tady

#4841 13. 2. 2021 18:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Seli, to je tak vtipný příběh! lol Ten je skoro na radovací - tolik lidí poznalo a pomáhalo, nakonec i smazané údaje jsou fajn, přesně podle GDPR big_smile

Lennno, rohlík vypadá takto: ... Hm, tak nic, neumím vložit obrázek. Popíšu: asi 30 cm dlouhá rohlíková tyčka, na konci má úplně tvrdé "pupíky", chutnají jako slaný preclík. Těsto je poměrně tuhé, na povrchu křupavé, má být lehce posypané kmínem a hrubozrnnou solí. Celková chuť je spíš do slana. Žádné pivo necítím. Prostě takový trochu chuťově výraznější rohlík. Připadám si jako Otík. Kdyby někde na návštěvě měli piváky na stole a zeptali by se mě: Dáte si kávu nebo něco ostřejšího? Odpovím "rohlýýk". big_smile

Irmo, děkuji za super popis tummenupp  Jak vypadá vím, kupuje se v Globusu (možná i jinde...), ale nikdy jsem nechutnala a asi neochutnám, tak mě zajímala chuť. Myslím, že by mi určitě chutnal! Už podle vzhledu, podle tvého popisu a má hodně koření! Musí být skvělý tummenupp Děkuju!

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#4842 13. 2. 2021 21:44

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to jse nikdy nejedla. Ale ujíždím na pagáčcích a ty jsou také sypané kmínem a solí. A je fakt, že když je toho oc, taky to odrbu.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4843 13. 2. 2021 22:48

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

U nás prodávají škvarkové placičky, název pagáček vidím výjimečně. Mám ráda křupavou a nic neodrbu. Zbodnu ji, tak jak je. big_smile

Seneca

Není tady

#4844 14. 2. 2021 10:30

rina
♥♥♥♥♥♥-

Není to na "šokovací", ale já miluju škvarkové placičky z Lídlu, nic z nich neodrbávám, někdy je dokonce vychytám teplé, to je teprve požužňáníčko! dudlik

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#4845 11. 3. 2021 19:53

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

lol
Prý tam nebylo varování.
No je toto vůbec možné?
https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/zdr … zdravi_bib

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#4846 11. 3. 2021 19:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

lol
Prý tam nebylo varování.
No je toto vůbec možné?

Určitě je winklol

Není tady

#4847 11. 3. 2021 20:24

Irma
♥♥♥----

big_smile O jednom sousedovi se vyprávělo, že kdysi jel s několika spolupracovníky do Maďarska. Od manželky dostal úkol: přivézt tehdy oblíbené spreje Fa. Když pánové zavítali do drogerie, byli v šoku, protože tolik barevných krabiček a sprejů nikdy neviděli. A Josef nakoupil i pro sebe. Cestou domů se chtěl navonět, zmáčkl trysku - a na tričko si stříkl pěnu na holení big_smile

Není tady

#4848 11. 3. 2021 21:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Judyna napsal(a):

lol
Prý tam nebylo varování.
No je toto vůbec možné?

Mala si tuším radej dať urobiť lobotómiu... rodna než plastiku pŕs.

Brita

Není tady

#4849 12. 3. 2021 17:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Lobotomii jsem si teď našla a je to tedy opravdu chuťovka... usch

Seneca

Není tady

#4850 12. 3. 2021 17:59

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

big_smile O jednom sousedovi se vyprávělo, že kdysi jel s několika spolupracovníky do Maďarska. Od manželky dostal úkol: přivézt tehdy oblíbené spreje Fa. Když pánové zavítali do drogerie, byli v šoku, protože tolik barevných krabiček a sprejů nikdy neviděli. A Josef nakoupil i pro sebe. Cestou domů se chtěl navonět, zmáčkl trysku - a na tričko si stříkl pěnu na holení big_smile

big_smiletummenupp
Já si normálně snad dodnes pamatuji, když jsem poprvé jela do Německa, tak na tu úžasnou vůni v obchoďáku. A tehdy jsem se do Německa zamilovala jako do země snů smile

- Gary Smith

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí