Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#4751 2. 12. 2020 20:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ja som robila vyše 20 rokov pre médiá... Ja som vzor všetkých skeptikov. wink A áno, pre "dôkaznú núdzu". Čo ma ale pobavilo, že tých dvoch "kajúcnikov", ergo bonzákov, na základe ich priznania odsúdili, ale keď natreli zadávatežov, zrazu boli obaja nedôveryhodní. usch Pozoruhodné! stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4752 18. 12. 2020 22:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tak už to asi majú (skoro) všetci... va https://www.aktuality.sk/clanok/849889/ … -jaro-nad/


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4753 19. 12. 2020 12:22

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Tak to mě teda vůbec nešokuje! Spíš těší. Třeba to povede k tomu, že se přestaneme posírat strachy... kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4754 30. 12. 2020 19:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Po včerajšom pokuse o samovraždu - vo väzobnej väznici - dnes zomrel ex-policajný prezident, ktorý odstúpil len to koncom augusta  va , čiže pred  pár mesiacmi.  roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4755 30. 12. 2020 19:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Mazec, mazec, mazec.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4756 8. 1. 2021 22:54

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Asi se to nedá nazvat největším šokováním, ale dost mě zaskočila informace, kterou jsem neznala.

Byla jsem dnes na okraji města a kochala se zasněženým parkem (v centru Prahy žádný sníh). Nějaký ptáček neuvěřitelně nahlas a krásně švitořil. Vůbec jsem netušila, kdo takhle zpívá, proto jsem u zasněženého keře chvíli stála, jestli ho neobjevím. Za chvilku přede mnou poskakovala sýkorka. No to byl koncert! Nic zásadního o sýkorkách nevím, takže jsem doma nalistovala Google.

Takhle zpívají: https://trvid.com/video/pt%C3%A1ci-%C4% … KdFOE.html

A nejsou to neviňátka, nebojí se napadnout jiného ptáka:
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr … -jim-mozek

Průměrný sýkorák má přes 30 hlasových projevů. Jsou to mazaní ptáci, v Anglii (1921) poprvé zaznamenali, že sýkorka umí udělat díru do hliníkového víčka na lahvi s mlékem a vyzobává smetanu, která se utvořila.
Pobavily mě i lidové názvy: babička, dřevolezka, koňak, křížovka, pískora a kunizdra a hafo dalších big_smile
Omlouvám se všem, kteří o sýkorkách vědí hodně, pro mne to byla novinka.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#4757 9. 1. 2021 1:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Irma napsal(a):

Asi se to nedá nazvat největším šokováním, ale dost mě zaskočila informace, kterou jsem neznala.

Byla jsem dnes na okraji města a kochala se zasněženým parkem (v centru Prahy žádný sníh). Nějaký ptáček neuvěřitelně nahlas a krásně švitořil. Vůbec jsem netušila, kdo takhle zpívá, proto jsem u zasněženého keře chvíli stála, jestli ho neobjevím. Za chvilku přede mnou poskakovala sýkorka. No to byl koncert! Nic zásadního o sýkorkách nevím, takže jsem doma nalistovala Google.

Takhle zpívají: https://trvid.com/video/pt%C3%A1ci-%C4% … KdFOE.html

A nejsou to neviňátka, nebojí se napadnout jiného ptáka:
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpr … -jim-mozek

Průměrný sýkorák má přes 30 hlasových projevů. Jsou to mazaní ptáci, v Anglii (1921) poprvé zaznamenali, že sýkorka umí udělat díru do hliníkového víčka na lahvi s mlékem a vyzobává smetanu, která se utvořila.
Pobavily mě i lidové názvy: babička, dřevolezka, koňak, křížovka, pískora a kunizdra a hafo dalších big_smile
Omlouvám se všem, kteří o sýkorkách vědí hodně, pro mne to byla novinka.

tummenupp Kdysi jsem takhle viděla vrány/havrany, jak se kloužou po zasněžené střeše. Líbí se mi, že i ptáci si chtějí užívat radosti života smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4758 9. 1. 2021 16:15

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Vo včerajšom telefonáte informácie kamošky/bývalej kolegyne: po troch nedokončených pokusoch o absolvovanie VŠ začaa teraz, v 61 rokoch, študova v dennom štúdiu pedagogickú fakultu, kombináciu matematika-biológia. va Šokovala mnohých, od svojich - hodne mladších - prednášajúcich a spolužiakov, až po predavačku v obchode so skriptami a učebnicami. cool Ale vraj ju to hróóozne baví a žutuje, že nezačala už dávnejšie!


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#4759 9. 1. 2021 16:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Irmo, díky. tummenupp big_smile

Palomito, kdysi mi někdo poslal video, kde, myslím, jezdily po střeše dolů kavky. Bylo vidět, jak jsou chytré. Sjely a hned zas nahoru a opět dolů. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4760 9. 1. 2021 16:50

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Vo včerajšom telefonáte informácie kamošky/bývalej kolegyne: po troch nedokončených pokusoch o absolvovanie VŠ začaa teraz, v 61 rokoch, študova v dennom štúdiu pedagogickú fakultu, kombináciu matematika-biológia. va Šokovala mnohých, od svojich - hodne mladších - prednášajúcich a spolužiakov, až po predavačku v obchode so skriptami a učebnicami. cool Ale vraj ju to hróóozne baví a žutuje, že nezačala už dávnejšie!

Proč ne. Je to pořád lepší než sedět zavřená doma smutná nebo vzteklá na celý svět. Fandím jí.

Není tady

 

#4761 9. 1. 2021 17:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Vo včerajšom telefonáte informácie kamošky/bývalej kolegyne: po troch nedokončených pokusoch o absolvovanie VŠ začaa teraz, v 61 rokoch, študova v dennom štúdiu pedagogickú fakultu, kombináciu matematika-biológia. va Šokovala mnohých, od svojich - hodne mladších - prednášajúcich a spolužiakov, až po predavačku v obchode so skriptami a učebnicami. cool Ale vraj ju to hróóozne baví a žutuje, že nezačala už dávnejšie!

To je krásný hjarta Držím pěsti, a zdárně dokončí a hlavně nepřijde o iluze, jestli se teda tomu bude chtít později věnovat tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4762 9. 1. 2021 17:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Vývoj diskuse na Niečo medzi Radosou a Skuhrami... Jsme tu všichni dospělí, a tak urážky ani vulgarismy tu nemají co dělat. neutral sad hmm roll grater usch va dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4763 9. 1. 2021 19:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Seli, to je zvláštní.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4764 9. 1. 2021 19:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

Vývoj diskuse na Niečo medzi Radosou a Skuhrami... Jsme tu všichni dospělí, a tak urážky ani vulgarismy tu nemají co dělat. neutral sad hmm roll grater usch va dumbom

...tím to končívá a to mě nebaví, nebaví..... Hezká písnička smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4765 9. 1. 2021 20:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Nemocnice praskají ve švech a stejně tak horská střediska.. Zdravotníků ve mi v tomto neskutečně líto.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4766 9. 1. 2021 20:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

U nás na svahu je taky živo. A myslím, že je tam hodně cizích, beztak Brńáků.
To u běžkařů myslím žádné nebezpečí nehrozí.
Zdravotníci to v dnešní době odnášejí neskutečně.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4767 9. 1. 2021 21:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

C´est la vie, c´est la vie, tímto končí bál a to mě...
hrajte ještě dál... big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4768 9. 1. 2021 22:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

vrabčák napsal(a):

C´est la vie, c´est la vie, tímto končí bál a to mě...
hrajte ještě dál... big_smile

Tak teď jsi mě dostala! Vždycky jsem si myslela, že "tím to končívá" big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4769 10. 1. 2021 10:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Ono totiž jak v které verzi - stejná píseň, dvě verze. Viz:

https://www.hlasite.cz/text-pisne/karel … cestlavie/
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni … a-vie-3641

Od Brichty je to také "tím to končívá".
I já to tak znám.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4770 10. 1. 2021 10:35

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Selima napsal(a):

Vo včerajšom telefonáte informácie kamošky/bývalej kolegyne: po troch nedokončených pokusoch o absolvovanie VŠ začaa teraz, v 61 rokoch, študova v dennom štúdiu pedagogickú fakultu, kombináciu matematika-biológia. va Šokovala mnohých, od svojich - hodne mladších - prednášajúcich a spolužiakov, až po predavačku v obchode so skriptami a učebnicami. cool Ale vraj ju to hróóozne baví a žutuje, že nezačala už dávnejšie!

Takové lidi obdivuji! godlike  Neumím si představit jít ještě do školy a to jsem mladší. Opravdu smekám! godlike


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4771 10. 1. 2021 10:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Nemocnice praskají ve švech a stejně tak horská střediska.. Zdravotníků ve mi v tomto neskutečně líto.

Praskají sad  Včera jsem četla prohlášení primáře naší nemocnice, že už mají úplně plno a stop stav, minimum perosonálu a jeho psaní končilo větou "Je načase, aby vláda konala a případně vysvětlila občanům našeho kraje, že se zde bude umírat." - Když už toto napíše veřejně primář, není to dobré.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4772 10. 1. 2021 10:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

Ono totiž jak v které verzi - stejná píseň, dvě verze. Viz:

https://www.hlasite.cz/text-pisne/karel … cestlavie/
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni … a-vie-3641

Od Brichty je to také "tím to končívá".
I já to tak znám.

bál jsem nikdy nikde nezaznamenala, možná jsem jen automaticky slyšela tu pro mě známou verzi smile díky tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4773 10. 1. 2021 13:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Nemocnice praskají ve švech a stejně tak horská střediska.. Zdravotníků ve mi v tomto neskutečně líto.

Praskají sad  Včera jsem četla prohlášení primáře naší nemocnice, že už mají úplně plno a stop stav, minimum perosonálu a jeho psaní končilo větou "Je načase, aby vláda konala a případně vysvětlila občanům našeho kraje, že se zde bude umírat." - Když už toto napíše veřejně primář, není to dobré.

Navíc - nevím, jestli jsem dobře slyšela - chtějí povolit návštěvy v nemocnicích, s tím, že záleží na tom, jak to bude schopen personál zajistit. Myslím, že toho mají i tak dost.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#4774 10. 1. 2021 14:02

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Nemocnice praskají ve švech a stejně tak horská střediska.. Zdravotníků ve mi v tomto neskutečně líto.

Praskají sad  Včera jsem četla prohlášení primáře naší nemocnice, že už mají úplně plno a stop stav, minimum perosonálu a jeho psaní končilo větou "Je načase, aby vláda konala a případně vysvětlila občanům našeho kraje, že se zde bude umírat." - Když už toto napíše veřejně primář, není to dobré.

Navíc - nevím, jestli jsem dobře slyšela - chtějí povolit návštěvy v nemocnicích, s tím, že záleží na tom, jak to bude schopen personál zajistit. Myslím, že toho mají i tak dost.

Tak to už by byl snad opravdu otevřený výsměch, ne?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#4775 10. 1. 2021 17:49

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Co vás dnes nejvíc šokovalo XV.

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ono totiž jak v které verzi - stejná píseň, dvě verze. Viz:

https://www.hlasite.cz/text-pisne/karel … cestlavie/
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni … a-vie-3641

Od Brichty je to také "tím to končívá".
I já to tak znám.

bál jsem nikdy nikde nezaznamenala, možná jsem jen automaticky slyšela tu pro mě známou verzi smile díky tummenupp

Taky jsem si myslela, že je tam "tím to končívá", ale pro jistotu jsem se podívala na Seznam - na písničku v Karlově podání a stálo tam "tímto končí bál". big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů